Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Köszi a tippet. Majd nézek akkor a felsoroltak között valamit. Akkor a lényeg hogy a watt az gyári legyen tehátt 55w.

Tunsgram Megalight +90 :excl: , árban nem annyira vészes,nekem több mint két évet bírt ki, Osramok hamarabb kiégtek,igaz akkoriban még nem volt ez a Night Breaker csoda :(

Link to comment
Megosztás:

jah,magas fény rövidebb élettartam...

nekem jó a gyári :lol:

Valamit valamiért :excl: ugyanaz az izzó technológia (halogén) ugyanolyan teljesítményen csak intenzívebb izzószál disszipációval tud magasabb fényt adni. Persze, növelik a gáz tisztaságát, adalékokat adnak hozzá, de csodák nincsenek (legalábbis elektromosság terén :() (azt meg hagyjuk, hogy napszemüveg kell éjszaka is a szembejövők miatt, de ők legalább látnak, ha meg még így sem, akkor ott vannak a ködlámpák, még ha egy deka köd sincs)

Link to comment
Megosztás:

én nem javaslom hogy nagyobb teljesítményűt rakjál bele....mert valami megbosszulja.(szerintem csak 55w-os van)

vannak ezek az emelt fényerejű osram ,hella,philips vagy akármi olyat rakjál bele....

vagy ezek is magas teljesítményűek ??

Vannak 100W teljesítményűek is, de egyrészt közúti forgalomban a használatát tiltják (csak zárt pályán lehet, pl. rally verseny), másrészt a nagyobb hőkibocsájtás valószínűleg tönkreteszi a kisebb hőterhelésre tervezett lámpatestet, "űveget".

Link to comment
Megosztás:

Valamit valamiért :( ugyanaz az izzó technológia (halogén) ugyanolyan teljesítményen csak intenzívebb izzószál disszipációval tud magasabb fényt adni. Persze, növelik a gáz tisztaságát, adalékokat adnak hozzá, de csodák nincsenek (legalábbis elektromosság terén :lol:) (azt meg hagyjuk, hogy napszemüveg kell éjszaka is a szembejövők miatt, de ők legalább látnak, ha meg még így sem, akkor ott vannak a ködlámpák, még ha egy deka köd sincs)

aztán a szembe jövőnek ,vagy kiégeti a szemét vagy nem :lol:

pajzsot fel :excl:

Link to comment
Megosztás:

aztán a szembe jövőnek ,vagy kiégeti a szemét vagy nem :(

pajzsot fel :excl:

Ne is mondd... múltkor jövök haza, szép csillagos éjszaka, 1000 méteres látótávolság, erre beáll mögém a csávó xenon lápmákkal meg feltolt ködfényszórókkal... az Astrám belterében nappali világosság. Gondoltam jelzek neki a hátsó ködlámpámmal, hogy fent felejtette az övéit. Két rövid villantás, erre még felcsapta a reflektorokat is... erre már csak azzal tudtam reagálni, hogy a középső tükrömet középre irányítottam, hátha meglátja mi a bajom és lassítottam, hogy megelőzzön a barma...

Link to comment
Megosztás:

Ne is mondd... múltkor jövök haza, szép csillagos éjszaka, 1000 méteres látótávolság, erre beáll mögém a csávó xenon lápmákkal meg feltolt ködfényszórókkal... az Astrám belterében nappali világosság. Gondoltam jelzek neki a hátsó ködlámpámmal, hogy fent felejtette az övéit. Két rövid villantás, erre még felcsapta a reflektorokat is... erre már csak azzal tudtam reagálni, hogy a középső tükrömet középre irányítottam, hátha meglátja mi a bajom és lassítottam, hogy megelőzzön a barma...

Hát vannak jószágok .... :(

Nekem a kedvencem hogy 55-60nal városban ,és nyomna lefele...

nem is értem :excl:

Link to comment
Megosztás:

Ne is mondd... múltkor jövök haza, szép csillagos éjszaka, 1000 méteres látótávolság, erre beáll mögém a csávó xenon lápmákkal meg feltolt ködfényszórókkal... az Astrám belterében nappali világosság. Gondoltam jelzek neki a hátsó ködlámpámmal, hogy fent felejtette az övéit. Két rövid villantás, erre még felcsapta a reflektorokat is... erre már csak azzal tudtam reagálni, hogy a középső tükrömet középre irányítottam, hátha meglátja mi a bajom és lassítottam, hogy megelőzzön a barma...

Pont azon gondolkoztam, hogy ezt (xenonosok, vaksik, rosszul beállított lámpások, ködlámpások) is magunknak (ha a rend bátor őrei csesznek rájuk) köszönhetjük. Ha mindenki rávillogna ezekre az ügyesekre, akkor csak megunnák, hogy állandóan stroboszkópban utaznak. Naiv vagyok?

Link to comment
Megosztás:

Pont azon gondolkoztam, hogy ezt (xenonosok, vaksik, rosszul beállított lámpások, ködlámpások) is magunknak (ha a rend bátor őrei csesznek rájuk) köszönhetjük. Ha mindenki rávillogna ezekre az ügyesekre, akkor csak megunnák, hogy állandóan stroboszkópban utaznak. Naiv vagyok?

Igen. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A kérdésem a következő lenne:a 2001-es kombi astrámban(1.7dti) külső hőmérő 20-30 fokkal többet mutat mint kellene.Merre találom az autóban és ki lehet mérni valahogy?

Köszönöm előre is

Hőmérő a lökhárítóban az alsó légbeömlő rácsban van. Ha a csatlakozója beázik akkor is produkál irreális értékeket.

Egyébként ha cserére szorul, nem drága.

Link to comment
Megosztás:

Gratula Sebastian Vettel!

Én a Ferrarinak drukkoltam :excl: .(mégiscsak az a 2. autóm!) :(

Nálam ez régebbi dolog. 1990-ben voltam Forma 1-en kinn,mikor még a Ferrari

sehol sem volt,örültek,ha pár kört tudtak menni.De az olasz és más szurkolók olyan szívvel szurkoltak nekik ,hogy

akkor úgy gondoltam,hogy megérdemlik a bátorítást és azóta is tartom ezt a hagyományt.

Link to comment
Megosztás:

Én a Ferrarinak drukkoltam :excl: .(mégiscsak az a 2. autóm!) :(

Nálam ez régebbi dolog. 1990-ben voltam Forma 1-en kinn,mikor még a Ferrari

sehol sem volt,örültek,ha pár kört tudtak menni.De az olasz és más szurkolók olyan szívvel szurkoltak nekik ,hogy

akkor úgy gondoltam,hogy megérdemlik a bátorítást és azóta is tartom ezt a hagyományt.

Alapvetően én is Ferrari szurkoló vagyok, de ami szép az szép! Ezt megérdemelte a kis német a teljes évad alapján. Ha már nem Alonso akkor Vettel :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ne is mondd... múltkor jövök haza, szép csillagos éjszaka, 1000 méteres látótávolság, erre beáll mögém a csávó xenon lápmákkal meg feltolt ködfényszórókkal... az Astrám belterében nappali világosság. Gondoltam jelzek neki a hátsó ködlámpámmal, hogy fent felejtette az övéit. Két rövid villantás, erre még felcsapta a reflektorokat is... erre már csak azzal tudtam reagálni, hogy a középső tükrömet középre irányítottam, hátha meglátja mi a bajom és lassítottam, hogy megelőzzön a barma...

Igen a gyári xenon az projektoros ha jól tudom. Amire meg azt mondjuk, hogy kiégeti a szeműnket az sima égő formályú xenon. Egy ilyennel ki lennék békülve:http://www.deviltuning.hu/?oldal=2&termek=975

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudja valaki Wessz kollégának miért nem lehet üzenetet küldeni? Az alábbit dobta a levelező, amikor írtam volna választ neki....

"A következő hibák történtek

Üzenet nem postázható, mivel a címzett nem használhatja a belső levelezőt.

A privát üzenetet nem továbbítottuk"

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.