Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

A mai nap egyetemre menet rossz helyen tettem le az autót, nem vettem észre, hogy mozgáskorlátozott helyre állok. Sajnos nem volt felfestve, csak tábla jelezte...

Én ennek azért utánajárnék... tudtommal a KRESZ szerint a mozgáskorlátozott parkolóhelyet felfestés + tábla együtt jelzi! Egy ismerősöm rendszeresen felfestett helyen parkol a háza előtt, de mivel tábla nincs, még sosem büntették meg érte. Viszont megvan a fix helye ami mindig üres, mert senki más nem mer odaállni, pedig teljesen szabályos.

Link to comment
Megosztás:

Én ennek azért utánajárnék... tudtommal a KRESZ szerint a mozgáskorlátozott parkolóhelyet felfestés + tábla együtt jelzi! Egy ismerősöm rendszeresen felfestett helyen parkol a háza előtt, de mivel tábla nincs, még sosem büntették meg érte. Viszont megvan a fix helye ami mindig üres, mert senki más nem mer odaállni, pedig teljesen szabályos.

Nem mindegy?

Ha szűrős a cigid azért.

Ha nem szűrős azért.

Ha van mindkettő, akkor biztos nincs rajtad sapka.

Link to comment
Megosztás:

Mi lehet az oka,hogy a laptopom egyik napról a másikra nem tudja megnyitni

a Vaterát és a Teszveszt?Minden más,bármilyen oldal megy rajta hibátlanul,csak

ez a kettő nem! B)

Böngészőből töröld az összes előzményt. Cookikat, böngészési előzményeket, űrlapadatokat, szóval mindent és menni fog.

Link to comment
Megosztás:

Én ennek azért utánajárnék... tudtommal a KRESZ szerint a mozgáskorlátozott parkolóhelyet felfestés + tábla együtt jelzi! Egy ismerősöm rendszeresen felfestett helyen parkol a háza előtt, de mivel tábla nincs, még sosem büntették meg érte. Viszont megvan a fix helye ami mindig üres, mert senki más nem mer odaállni, pedig teljesen szabályos.

Beszéltem a volt oktatómmal és a közterületesekkel, szerintük elég a tábla, a felfestés csak +segítség szokott lenni. Azért azt megjegyezném, hogy azon a helyen én alig bírtam kiszállni, mert bal oldalt oszlopok vannak kirakva, ha kevésbé állok be, akkor meg teljesen kilóg a kocsi az útra, mivel egy kis egyirányú utcáról van szó... Mindenesetre valami per lesz a dologból, mert egy helytelen parkolásért nehogy már 46000Ft-ot kelljen fizetnem.

Link to comment
Megosztás:

Beszéltem a volt oktatómmal és a közterületesekkel, szerintük elég a tábla, a felfestés csak +segítség szokott lenni. Azért azt megjegyezném, hogy azon a helyen én alig bírtam kiszállni, mert bal oldalt oszlopok vannak kirakva, ha kevésbé állok be, akkor meg teljesen kilóg a kocsi az útra, mivel egy kis egyirányú utcáról van szó... Mindenesetre valami per lesz a dologból, mert egy helytelen parkolásért nehogy már 46000Ft-ot kelljen fizetnem.

Szerintem felesleges izmozni. Gondolom fotó is készült, ami bizonyítja az esetet. A közig. bírság sajna ilyen árfolyamokon ketyeg, ráadásul az összeg másik fele az elszállítás díja, amin megint nincs sok mindent vitatni. Persze, én se örülnék egy ilyennek, de van úgy, hogy: így jártam... B)

Link to comment
Megosztás:

Beszéltem a volt oktatómmal és a közterületesekkel, szerintük elég a tábla, a felfestés csak +segítség szokott lenni. Azért azt megjegyezném, hogy azon a helyen én alig bírtam kiszállni, mert bal oldalt oszlopok vannak kirakva, ha kevésbé állok be, akkor meg teljesen kilóg a kocsi az útra, mivel egy kis egyirányú utcáról van szó... Mindenesetre valami per lesz a dologból, mert egy helytelen parkolásért nehogy már 46000Ft-ot kelljen fizetnem.

az öcséméket 120 azaz százhúszezer forintra büntették mert roki helyre állt be. bírósági ügy lett belőle, nekik szerencséjük volt, mert a tábla nem volt rendesen lerögzitve, és elfordult, és ők lefényképezték.

De ha nem ez van akkor szopás, és fizetés....

merthogy a jogszabály erre lehetőséget ad....

Link to comment
Megosztás:

valakinek volt már ilyen asszem.. és ha jól emlékszek akkor a generátor diódasorral volt a probléma..

nem biztos ezek csak emlékfoszlányok B)

Sziasztok!

Egyrészt megtudná nekem valaki mondani, hogy a diódasort (hol?) a generátorban keressem?!

Másrészt nekem furcsa az hogy nincs feszültségingadozásom!!!

Stabil 14,2 voltot mutat a műszer, ha elmegy a szervóm.

Hy: Nagyg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egyrészt megtudná nekem valaki mondani, hogy a diódasort (hol?) a generátorban keressem?!

Másrészt nekem furcsa az hogy nincs feszültségingadozásom!!!

Stabil 14,2 voltot mutat a műszer, ha elmegy a szervóm.

Hy: Nagyg

Ha már ez is kérdés, akkor inkább autó/autóvillamossági szerelőt keress!

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Valaki tudna nekem segiteni van egy benzinszüröm eredeti GM-es valamikor G astrahoz vettem és biztos szeretnék lenni hogy jo hozzá.

AMi rá van irva az ennyi.

1#25313359

8 18 568 GR.03.889

Ebböl esetleg valaki tudna segiteni nekem,hogy jo e hozzá,csatlakozoi méretei?

Nehogy potyára áljak neki kicserélni aztán meg nem lesz jo?

Köszönöm elöre is.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem felesleges izmozni. Gondolom fotó is készült, ami bizonyítja az esetet. A közig. bírság sajna ilyen árfolyamokon ketyeg, ráadásul az összeg másik fele az elszállítás díja, amin megint nincs sok mindent vitatni. Persze, én se örülnék egy ilyennek, de van úgy, hogy: így jártam... B)

Igazad van, nem fogok kötözködni velük, úgyis ők győznének. Nekem már ahogy talán említettem nem azzal van a bajom, hogy megbüntettek, mert tény, hogy hibáztam és ezért fizetnem kell. De egyrészt, hogy ennyit? A másik ami még ma sem hagy nyugodni, hogy azért ne vigyék már el az autómat!!!

Ezt a szabályt találtam a kocsi elviteléről:

A felügyelő - az üzemben tartó értesítése mellett - elszállítással eltávolítja a közterületen szabálytalanul elhelyezett járművet, ha az a közúti forgalom biztonságát vagy a közbiztonságot veszélyezteti.

Én nem veszélyeztettem közúti forgalom biztonságát se a közbiztonságot, az más kérdés, hogy elfoglaltam egy mozgáskorlátozott helyét és nem tudott oda parkolni, de ezzel nem veszélyeztettem semmit. Ezért vagyok pipa, mert semmi nincs egyértelműen leírva, csak úgy elviszi, mert a közterületes úgy látta jónak.

Link to comment
Megosztás:

Perverz is vagy? Fetisiszta? :D

A Zasszony mit szól a kapcsolatotokhoz?

No, meg hogy is az a kapcsolat? Sorosan? USB-n? B) Mi lesz a vége? Humanoid?

:)

azt mondta neki is kell ilyen.. én meg hát persze.. nem rég kapott egy netbook-ot

nem humanoid... android :(

usb szex a menő... szerintem van olyan vibri is :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.