Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Urak!

Érdeklődnék, hogy 2005-ös G atránál (twinportos 1.4 benzin) mikor kell üzemanyag szűrőt cserélni, Most van 78 E km a járgányban. A második kérdés, hogy ez hol található rajt?

Harmadik kérdés. Tél előtt le szeretném cserélni a fagyállót, hol találok a hűtőn vagy valahol leersztő csavart amivel le tudom engedni a fagyállós vizet?

Köszönöm a válaszokat előre is!

Link to comment
Megosztás:

Urak!

Érdeklődnék, hogy 2005-ös G atránál (twinportos 1.4 benzin) mikor kell üzemanyag szűrőt cserélni, Most van 78 E km a járgányban. A második kérdés, hogy ez hol található rajt?

Harmadik kérdés. Tél előtt le szeretném cserélni a fagyállót, hol találok a hűtőn vagy valahol leersztő csavart amivel le tudom engedni a fagyállós vizet?

Köszönöm a válaszokat előre is!

üzemanyag szűrő csere 60ekm ként

jobb hátsó ajtónál benézzel a kocsi alá és fogod látni

ha szembe állsz a kocsival akkor a hűtő bal alján (lehet hogy jobb :D ) látsz egy csapot ,na ott (csak gyári hűtő anyagot tölts bele (piros G12) )

Link to comment
Megosztás:

üzemanyag szűrő csere 60ekm ként

jobb hátsó ajtónál benézzel a kocsi alá és fogod látni

ha szembe állsz a kocsival akkor a hűtő bal alján (lehet hogy jobb :D ) látsz egy csapot ,na ott (csak gyári hűtő anyagot tölts bele (piros G12) )

Köszönöm szépen Barátom!

Link to comment
Megosztás:

üzemanyag szűrő csere 60ekm ként

jobb hátsó ajtónál benézzel a kocsi alá és fogod látni

ha szembe állsz a kocsival akkor a hűtő bal alján (lehet hogy jobb :D ) látsz egy csapot ,na ott (csak gyári hűtő anyagot tölts bele (piros G12) )

Elek bakker, a lényeget elfelejtetted.... :P :P

CSAVAR!

Link to comment
Megosztás:

Női tulaj+rendszeresen karbantartott?Az eddigi tapasztalataim szerint ez a kettő nagyon ritkán jár együtt. :P

Az esetek 99%-ában a női tulaj inkább hátrányt jelent.Én biztos nem írnám bele a hirdetésbe. :D

A sztereotípia ezzel kapcsolatban nagyjából az hogy a női sofőrök a férfiakkal ellentétben nem tolják ki a szemét az autónak, viszont kevésbé tudnak parkolni, tehát a tipikus női autó ennek megfelelően nem eszi az olajat illetve nem hengerfejes, viszont belül szép tiszta és illatos, kívül meg körös-körül csupa horpadás. :P

A karbantartás más tészta, az lelkiismeretesség kérdése, nőből és férfiból is van olyan aki nem ért hozzá és amint kigyullad egy sárga lámpácska a műszerfalon, rögtön rohan a szervizbe az egyébként is szokásos kötelező szervizeken kívül is, de ugyanakkor mindkét nemből van olyan aki nagy ívben sz@rik az ilyesmire és csak tankolni szokott az autóba, szervizbe csak akkor viszi ha megáll alatta.

Link to comment
Megosztás:

Nem e?

Egyik ismerősöm, pl akkor vesz fel ilyen hitelt, mikor fent van az árfolyama. (hogy mi a plafon, azt nehéz megmondani)

Tehát, felveszed a hitelt, kiszámolják, hogy mennyit bírsz törleszteni, aláírod, és vársz.

Később, ha minden visszaáll a rendes árfolyamra, kevesebb lesz a havi részleted! Aranyos nem?

Mondjuk egy hónapja, még közel volt az Euróhoz.. akkor kellett volna.

ne menjünk messzire, én a válság kellős közepén 285 forintos euronál akartam lakást venni, mire megkötöttük a szerződést lement 280 ra.

ugyhogy én is hasonlóan gondolkoztam, ilyenkor olcsó a lakás és az autó is....

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Tehát - ha jól értelmezem - akkor az X14XE-be (ha van kábelezés) elég csak egy tempomatos indexkapcsoló, és tech2 engedélyezés? Az Z-s motorkódúba viszont kábelezni kell?

Egyébként hol keressem a kábeleit az X14XE-s autómban? :D

Na ja, ennél azért jóval bonyolultabb... :P

Link to comment
Megosztás:

mérések eredménye

lengéscsillapító

bal jobb eltérés

0,0 60,9 100 elsők

38,5 37,5 2,6 hátsók

fék

vezérlés bal jobb eltérés bal ing. jobb ing. fékerő ért.

N/bar kN kN % % % %

75 2,08 2,04 2 első 15 9 127

154 1,35 1,37 2 hátsó 12 10 194

kézi

1,38 1,60 14%

a fékek megfelelnek, bal első teló kampec

holnap cser mindkét első

Link to comment
Megosztás:

A sztereotípia ezzel kapcsolatban nagyjából az hogy a női sofőrök a férfiakkal ellentétben nem tolják ki a szemét az autónak, viszont kevésbé tudnak parkolni, tehát a tipikus női autó ennek megfelelően nem eszi az olajat illetve nem hengerfejes, viszont belül szép tiszta és illatos, kívül meg körös-körül csupa horpadás. :P

:D Lájkolom ezt a szöveget :P

Link to comment
Megosztás:

Szia! Én egy vizsgáztató helyen mérettem, de csak a lengéscsillapítót. Egy ezres volt. Kompletten sem lehet több háromnál. (Debrecenben)

Az én futóművemre egy ezresért néztek rá anno, ha állítani kell, akkor 5-6 ezerig szokott elmenni a dolog, helye válogatja.

Link to comment
Megosztás:

Az én futóművemre egy ezresért néztek rá anno, ha állítani kell, akkor 5-6 ezerig szokott elmenni a dolog, helye válogatja.

Na ja. De a lengéscsillapítón és féken mit lehet állítani? :D (bocs, kézifék)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.