Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

pontosan ugyan ez volt... csak itt nem szakadt a szíj ,időben észre vette elekné a problémát ;)

én is tesztelgettem hogy a francba tudott kinyílni ... de nem jöttem rá..

én ezt a gépet félévesen vettem.. 6éve.. és a vízkő a fűtőszálon minimális,nesze neked calgon ;)

Jó reggelt,de frissek vagyunk! :lol:

A mienk is Wörpúl ,kezdjek aggódni? :lol: Ennek csak annyi baja van ,hogy centrifugáláskor

hangosan pattog a teteje,biztos már kopott kicsit az a mágneses lezárója!

Link to comment
Megosztás:

Ha már mosógép:

Az én indesitem meg rohad (mondjuk közel van a kádhoz, sokszor vizes lesz) ;)

Muterom Ariston-ja is rohad, az még csúnyább, pedig azt elvben nem is éri víz kívülről...

Lehet ezt valahogy házilag szépen kijavítani?

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt,de frissek vagyunk! :lol:

A mienk is Wörpúl ,kezdjek aggódni? :lol: Ennek csak annyi baja van ,hogy centrifugáláskor

hangosan pattog a teteje,biztos már kopott kicsit az a mágneses lezárója!

most csinálta ezt először ..

már párszor újra élesztettem..

pl hiba szokott lenni a motor csatlakozója.. 8-10 szál ..nemtom mennyi ;)

na abban szokott elégni a kábel ...

ékszíj ugrott le már.. az is kérdés hogyan tudott ..

szivattyút szedtem szét párszor..

a víz spricnit hogy melyik adagolóba nyomja a vizet

de mi így szeressük ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha már mosógép:

Az én indesitem meg rohad (mondjuk közel van a kádhoz, sokszor vizes lesz) ;)

Muterom Ariston-ja is rohad, az még csúnyább, pedig azt elvben nem is éri víz kívülről...

Lehet ezt valahogy házilag szépen kijavítani?

vissza csiszol fémig ... alapoz majd fest..

érdekes mert a vörpul nem rohad.. legalább is ez nem ;)

Link to comment
Megosztás:

Akkor ott valamit nagyon átalakított, mert nem jó alapban a G-be a H kormánya. Sajnos. ;)

Íme a képek:

Ilyen volt a gyári:

54_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És ilyen került bele:

65_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ámbár a képen látszik,hogy a többi részt is teljesen kicserélte.Tényleg rendesen szétszedhette az autó belsejét.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap téli gumi felrakáskor megmértem a féktárcsáim vastagságát 23mm volt (~70e km). 21mm-esen kuka. Sztem nem bír ki ez még egy garnitúra betétet, mert sztem azok még kb 40-50%-osak.

A betéteket kb mekkora kopóréteg elérésekor kell cserélni? Tudom hallani fogom, de az kb mekkora vastagságra?

Link to comment
Megosztás:

Tegnap téli gumi felrakáskor megmértem a féktárcsáim vastagságát 23mm volt (~70e km). 21mm-esen kuka. Sztem nem bír ki ez még egy garnitúra betétet, mert sztem azok még kb 40-50%-osak.

A betéteket kb mekkora kopóréteg elérésekor kell cserélni? Tudom hallani fogom, de az kb mekkora vastagságra?

Én is ránéztem tegnap a cserekor, szerintem nekem is cserés minden...

Kb 90e-t bírt a tárcsa 2 szett betéttel.

Asszem gyári megy fel szerviz4+ ban, már csak oda kell jussak valamikor ;)

Link to comment
Megosztás:

Én is ránéztem tegnap a cserekor, szerintem nekem is cserés minden...

Kb 90e-t bírt a tárcsa 2 szett betéttel.

Asszem gyári megy fel szerviz4+ ban, már csak oda kell jussak valamikor ;)

Én még nem cseréltem betétet eddig, de ahogy néztem még nem is kell... csak érdekelne, hogy mekkora kopórétegnél csere érett? 5mm minimum még van rajtuk, de elfelejtettem azt megmérni pontosan. ;)

Link to comment
Megosztás:

Én tőle vettem, szép, pontos darab volt, azóta sincs semmi baja, 1800-ért nem sok:

Igen,amit imy linkelt is ugyan az a személy!Jani és a V6 Calibra!Itt a fórumon is megtaláljátok szerintem!2-3 nap alatt megcsinált nekünk(B vectra) is vagy 10-12 szettet!

Link to comment
Megosztás:

Tegnap téli gumi felrakáskor megmértem a féktárcsáim vastagságát 23mm volt (~70e km). 21mm-esen kuka. Sztem nem bír ki ez még egy garnitúra betétet, mert sztem azok még kb 40-50%-osak.

A betéteket kb mekkora kopóréteg elérésekor kell cserélni? Tudom hallani fogom, de az kb mekkora vastagságra?

22.6 nekem 60e nél ;)

a sok rövid féktáv ;)

Link to comment
Megosztás:

Hi mindenkinek itt is!

Most egy elég amatőr kérdést teszek fel, bár nem feltétlen az, mivel eddig az ismeretségi körömben senki nem tudott választ adni rá (nem találtam ehhez illő topicot, azért írom ide is):

Megveszek egy autót, én vagyok a tulajdonos, és van egy üzembentartó, akinek a nevére jönnek a biztosítási csekkek, illetve, gyorshajtás egyéb.

első kérdés:

-Ha az üzembentartónak van bármi tartozása, ami már behajtáson van, de nem apeh, hanem mondjuk régről egy telefon számla miatt keletkeztt tartozás, akkor elvehetik-e az üzembentartótól az autót, még, ha nem is ő a tulajdonos?

másik kérdés:

-ha vagyok én tulajdonos, és van egy külön üzembentartó, akkor kell-e az üzembentartónak érvényes (nem lejárt) jogosítványának lenni, pl:

egy nyugdíjas, akinek nincs meghosszabbítva a jogosítványa, az lehet-e üzembentartó?

Várom mielőbbi, érthető és kimerítő válaszotokat.

Köszönöm!

gtb

Link to comment
Megosztás:

Hi mindenkinek itt is!

Most egy elég amatőr kérdést teszek fel, bár nem feltétlen az, mivel eddig az ismeretségi körömben senki nem tudott választ adni rá (nem találtam ehhez illő topicot, azért írom ide is):

Várom mielőbbi, érthető és kimerítő válaszotokat.

Köszönöm!

gtb

Vannak a fórumon akik ehhez jobban érthetnek, de megér egy próbát itt feltenni:

http://totalcar.hu/tanacsok/autojogasz/

De azért hátha itt is tudják a választ ;)

Link to comment
Megosztás:

Hi mindenkinek itt is!

Most egy elég amatőr kérdést teszek fel, bár nem feltétlen az, mivel eddig az ismeretségi körömben senki nem tudott választ adni rá (nem találtam ehhez illő topicot, azért írom ide is):

Várom mielőbbi, érthető és kimerítő válaszotokat.

Köszönöm!

gtb

Ismerősi körben van ilyen, fűnek-fának tartozik, de csak üzembentartó, más a tulaj, nem vehetik el tőle

Tulajnak nem kell jogsinak se lennie, de az üzembetartónak, kell hisz ő használja

Link to comment
Megosztás:

Tulajnak nem kell jogsinak se lennie, de az üzembetartónak, kell hisz ő használja

Szerintem a kettőnek semmi köze egymáshoz.

Ha a tulaj az üzembentartó is (vagyis nincs definiáltan üzembentartó), akkor sem kell jogsinak lenni...

Jogsi annak kell aki éppen a volánnál ül és vezeti.

Link to comment
Megosztás:

-Ha az üzembentartónak van bármi tartozása, ami már behajtáson van, de nem apeh, hanem mondjuk régről egy telefon számla miatt keletkeztt tartozás, akkor elvehetik-e az üzembentartótól az autót, még, ha nem is ő a tulajdonos?

Én ezt valahogy nem úgy képzelem el, mint egy lakás esetében a haszonélvezeti jogot pl...

Veszel egy autót (megkapod a törzskönyvet, eredetvizsgán átmegy stb) akkor az a tied.

Kapsz egy új forgalmi engedélyt amibe az lesz beleírva amit te mondasz... szerintem nincs olyan hogy üzembentartói "jog".

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a kettőnek semmi köze egymáshoz.

Ha a tulaj az üzembentartó is (vagyis nincs definiáltan üzembentartó), akkor sem kell jogsinak lenni...

Jogsi annak kell aki éppen a volánnál ül és vezeti.

Látom jó kérdést tettem fel. ;)

Itt van még egy:

Kinek hol van kötelezője és mennyire van megelégedve vele?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.