Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy honnan tudom a z14xep motoromba melyik olajszűrő való.

Motorszámot szokták nézni a boltba, de hogy pontosan mit, azt nem tudom. Esetleg lehet látni valamit kívülről?

0650307 katalógus számú kell 19MA9234 motorszámig

5650359 katalógus számú kell 19MA9235 motorszámtól

Link to comment
Megosztás:

ez legalább jól néz ki :lol:

Jól is ment ;) 3.5 automata, triptronic váltóval... gondolhatod, megnéztem, milyen azon a fordulatszám tartományon, amit az automata már elkapcsol ;)

A legnagyobb amit kint vezettem, ez volt: Dodge Charger . Érdekes volt utána hazajönni és 8 órával később beülni az 1.4-es G Astrámba a reptéren :lol: :lol: Valahogy nem húzott... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jól is ment ;) 3.5 automata, triptronic váltóval... gondolhatod, megnéztem, milyen azon a fordulatszám tartományon, amit az automata már elkapcsol ;)

A legnagyobb amit kint vezettem, ez volt: Dodge Charger . Érdekes volt utána hazajönni és 8 órával később beülni az 1.4-es G Astrámba a reptéren :lol: :lol: Valahogy nem húzott... :lol:

hát ezek az autókat nem ide találták ki :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jól is ment ;) 3.5 automata, triptronic váltóval... gondolhatod, megnéztem, milyen azon a fordulatszám tartományon, amit az automata már elkapcsol :lol:

A legnagyobb amit kint vezettem, ez volt: Dodge Charger . Érdekes volt utána hazajönni és 8 órával később beülni az 1.4-es G Astrámba a reptéren :lol: :lol: Valahogy nem húzott... :lol:

Hol dolgozol?Máris jelentkezem! ;)

Link to comment
Megosztás:

Hol dolgozol?Máris jelentkezem! ;)

6. éve dolgozom itt, de már nem ilyen rózsás a helyzet. Válság előtt évente 2-3 alkalommal is voltunk kint, az elmúlt majd egy évben meg semmi, ha ki is jut valamelyikünk, nincs autóbérlés...... Azért kint más világ van autók terén... Annyi bérelni egy Chargert, mint itthon egy fapados Astrát...ez van, az emlékekből élek és törlesztem az Astrát ;) Nem panaszkodik, befogja a száját, van munkája, tud törleszteni :lol:

Link to comment
Megosztás:

menni a keret??

keresel valami/valaki ebay-t és megkéred hogy vegye meg kintről ...

ez a legegyszerűbb

Na akkor majd megkérem öcsémet... ő bayel, mert sok cuccot szerez be Roverek-hez, Volvo-koz Angliából...

Szóval az a lényeg, ha jól értem, hogy ne az 5-6e Ft-os kategóriát válasszam... vagy jót, vagy semmit ;)

Köszi, jobb így rájönni, mintha az apósom emlegetné a nászasszonyát a vacak kacat miatt ;) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na akkor majd megkérem öcsémet... ő bayel, mert sok cuccot szerez be Roverek-hez, Volvo-koz Angliából...

Szóval az a lényeg, ha jól értem, hogy ne az 5-6e Ft-os kategóriát válasszam... vagy jót, vagy semmit ;)

Köszi, jobb így rájönni, mintha az apósom emlegetné a nászasszonyát a vacak kacat miatt ;) :lol:

pl ez:

http://elektronika.vatera.hu/taviranyito/k...1503191933.html

de én ennyiért újat vettem :lol:

de qrva jó...

Link to comment
Megosztás:

No hello minden piros plakettesnek!

Ahogy ígértem írom az eredményt és a folyamatot.

Reggel első utam a Schiller Opelhez vezetett,hogy szeretnék valami hivatalos papírt az autóm környezetvédelmi besorolásának a módosításához.

Ilyet ők nem tudnak adni,csak ha náluk vizsgázik az autó,de akkor ezt autómatikusan rávezetik a kisérőlapra ahonnan az okmányiroda a forgalmit is módosítja majd.

Az előző vizsgán kapott papírommal menjek el az okmányirodába ott ezt szó nélkül átírják.

Utam az okmányirodában folytatódott: ők nem írhatnak át semmi papírt,csak ha a vizsgalapon feltüntetik megjegyzésként a változást,mert le kell könyvelniük-fűzniük a hivatalos papírt.

Akkor most mit tegyek?-kérdeztem.

Vigyem oda el az autót ahol anno vizsgázott ott megadják a papírt-helyesbítést.

(Anyalföldön lakunk,a kocsi Vácon vizsgázott a Kpm-nél.)

Telefon a szerelőmnek (ő viszi mindíg vizsgázni a verdát) hogy szerinte hova menjek,hogy ne legyen plusz utam az ördöghöz...

A Mozaik utcába a Fő Nkh állomásra.-volt a felelet.

De még milyen jó hogy nem Vácra vittem.

A Mozaik utcában ugyanis sokan összegyültünk hasonló problémákkal és az egyik idősebb úr azt mesélte,hogy ő reggel vitte a vizsgáztató helyére ahol legutóbb is végezték a műveletet,hogy írják rá a 4es besorolást.

Ott szépen letagadták hogy nekik ilyet kellene tenniük és ide a Mozaik utcába irányították.

Itt befizettem a Műszaki adatlap pótlásának díját,a "közúti jármű műszaki adatára, ill. műszaki alkalmasságára von. ig. kiadása a közlekedési hatóság nyilvántartásába bejegyzett adatok alapján" díjat és a plakett pótlása díjat.

Ez összesen 2750Ft-volt.

Utána gyia mégeccer az okmányirodába,ahol térítésmentesen forgalmit ccseréltek.

össz-vissz 4 óta alatt megjártam... :-)

De már KÉK a plakettem!!!!!!!

Sok sikert mindenkinek hozzá!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

No hello minden piros plakettesnek!

Ahogy ígértem írom az eredményt és a folyamatot.

Reggel első utam a Schiller Opelhez vezetett,hogy szeretnék valami hivatalos papírt az autóm környezetvédelmi besorolásának a módosításához.

Ilyet ők nem tudnak adni,csak ha náluk vizsgázik az autó,de akkor ezt autómatikusan rávezetik a kisérőlapra ahonnan az okmányiroda a forgalmit is módosítja majd.

Az előző vizsgán kapott papírommal menjek el az okmányirodába ott ezt szó nélkül átírják.

Utam az okmányirodában folytatódott: ők nem írhatnak át semmi papírt,csak ha a vizsgalapon feltüntetik megjegyzésként a változást,mert le kell könyvelniük-fűzniük a hivatalos papírt.

Akkor most mit tegyek?-kérdeztem.

Vigyem oda el az autót ahol anno vizsgázott ott megadják a papírt-helyesbítést.

(Anyalföldön lakunk,a kocsi Vácon vizsgázott a Kpm-nél.)

Telefon a szerelőmnek (ő viszi mindíg vizsgázni a verdát) hogy szerinte hova menjek,hogy ne legyen plusz utam az ördöghöz...

A Mozaik utcába a Fő Nkh állomásra.-volt a felelet.

De még milyen jó hogy nem Vácra vittem.

A Mozaik utcában ugyanis sokan összegyültünk hasonló problémákkal és az egyik idősebb úr azt mesélte,hogy ő reggel vitte a vizsgáztató helyére ahol legutóbb is végezték a műveletet,hogy írják rá a 4es besorolást.

Ott szépen letagadták hogy nekik ilyet kellene tenniük és ide a Mozaik utcába irányították.

Itt befizettem a Műszaki adatlap pótlásának díját,a "közúti jármű műszaki adatára, ill. műszaki alkalmasságára von. ig. kiadása a közlekedési hatóság nyilvántartásába bejegyzett adatok alapján" díjat és a plakett pótlása díjat.

Ez összesen 2750Ft-volt.

Utána gyia mégeccer az okmányirodába,ahol térítésmentesen forgalmit ccseréltek.

össz-vissz 4 óta alatt megjártam... :-)

De már KÉK a plakettem!!!!!!!

Sok sikert mindenkinek hozzá!

Üdv

Ez aztán nem semmi, ennyit futkorászni miatta. ;)

Link to comment
Megosztás:

Akkor megvárom a műszakit.

Köszönöm a részletes beszámolót.

Nekem is Bp vizsgázott, de nem kívánok 350 km utazgatni oda-vissza.

Bárhol vizsgáztathatod, (elvileg) minden akkreditált helyen az NKH adatbázisból kell(ene) venni a helyes besorolást.

Az idei vizsgán "sikerült" nekem is a Z14XE-mmel a piros plakettről (2-es besorolás) a kékre váltanom, 4-es besorolást kaptam, ami kemény EURO II... Hiába púposkodtam, hogy megér ez legalább egy EURO III-at, azt mondta a vizsgás ember, hogy márpedig ez csak EURO II az ő papírjai szerint... Mindegy, ha szmogriadó van, remélhetőleg nem tiltanak ki sehonnan.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.