Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok,tegnap kitisztítottam a fojtószelep-et nem szedtem le a helyéről csak a rámenő vastag csövet le és amennyire tudtam kitakarítottam,majd vissza raktam.Azt hittem jól csináltam,de ma mentem itt helyben és gyanúsan nagy volt a fordulat alapjáraton 1500...azt hittem hideg a moci,de haza értem és még mindig csinálta elég zavaró volt.felnyitottam a motorházat és a fojtószelepen volt egy luk amit bedugtam az ujjammal és vissza esett a fordulat normálisra,utána nézem hogy egy vékonyabb bele illő formára hajlított cső mellé van esve.Valahogy amikor feszegettem ki eshetett és nem láttam,nem is raktam vissza ez okozhatta.Ez egyébként mi a bánat?Vissza megy a cső a légszűrő ház felé egy dobozkába ha jól láttam.

Link to comment
Megosztás:

szevasztok!

javult a helyzet! ::D a belső levegőkeringetéssel!ma klímáztam hazafele,gondoltam bekapcsolom hátha megjavult és előbb lehül a beltér,és tessék.működött!

igaz csak kb 4x-5x probáltam addig jó is volt, de leállítottam a kocsit,kb 10 percre,utána próba megint akkor meg benyomta az unalmast nem váltotta át.

most megint nem mükszik.

lehet csak vmi érintkezés hiba van.? ha a kesztyűtartót kiveszem akkor látom majd az átváltó kütyüt? tanácstalan vok.

köszönöm ha valakinek van ötlete!

kolbi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Autóvásrlás előtt állok és lett a láthatáron egy 2000-es évjáratu G astra 1.6 16V ecotec.

A szomszédunknál áll vagy 4 éve, mert a fia lerakta és nem foglalkozott vele.

Elég jutányos áron adná oda, de természetesen van baja. Elmondása szerint a gyújtás rosszalkodik, illetve mivel sokat állt a fékeket kell kicserélni plusz kell bele egy akksi.

Gondolom ezen kívül kellenek a kötelezők, olaj,szűrő, gumi stb.

Ezekkel nincs semmi gond, még nem jutottam el odáig, hogy megnézzem az autót, mert külföldön vagyok.

2 kérdésem van: Mire kell odafigyelni amikor megnézem a kocsit, illetve a gyújtás probléma mi lehet? olvasgattam a fórumon, trafo,egr szelep?

Rájöttem, hogy van erre topic, átírtam oda :)

Módosítva : vgergo
Link to comment
Megosztás:

Első lámpáim matt,sárga ráadásul nem is egyformán.A kérdésem, szeretném őket cserélni,nem gyári hellára valami ocsó 10e ft-ra /db áron. Vagy inkább políroztassam ki őket,mennyire tartós ez a művelet?

Szerintem olcsóbb megpolíroztatni.Már a szélvédőjavítók is csinálják a parkolókban.Legalábbis láttam egy pár helyen.Azt nem tudom mennyire tartós.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem olcsóbb megpolíroztatni.Már a szélvédőjavítók is csinálják a parkolókban.Legalábbis láttam egy pár helyen.Azt nem tudom mennyire tartós.

Hát... erre mifelénk most 8000Ft-ért polírozzák a két első fényszórót,és anno az enyém 1 év után kezdett visszamattulni, bár ez nem lett lelakkozva. Az új fényszóró ugyan megközelítőleg kétszer ennyibe kerül, viszont garantáltan tovább bírja egy évnél.

Link to comment
Megosztás:

thx neked nagy DarthVödör! :D

akkor lehet vennem kell ujjat. mert ma is probáltam de olyan az mint 1 döglött macska.!

nem mozdul....

láttam az oldaladon részletesen leírod h lehet megbütykölni! :D nagyon hasznos oldal!! ajánlom másnak is!(haver körben)

lehet kiveszem 7végén,most még jobb idők vannak, + a ventit is,nehogy télen adja meg magát, 1-es fokozaton picit ciripel... kell oda a WD40 :D

még 1x thx!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Leakartam venni az ablaktörlőkart,de nem jön le.Nagyon le van állítva,és nem töröl ki a szélvédő széléig.Van ennek valami trükkje,vagy csak rárohadt?Levettem a csavart,kocogtattam a tengelyt,húztam-vontam de semmi.

Nincs más trükk, az bizony rágyógyul rendesen. Én úgy vettem le, hogy nem tekertem le az anyát teljesen, csak annyira, hogy szintben legyen a tengely végével, és gumikalapáccsal ütögettem finoman, miközben húztam lefelé. Nekem így elég gyorsan megadta magát mindkettő.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005ös 1.4 xep Astrán cserélni kell a vezérmüláncot 90.000-nél? Kicsit meglepődtem mert fater viszi szerdán az övét és állítólag lánccsere is be van tervezve...

90e-nél betervezett lánccsere? Az hülyeség szerintem... Vagy a 2005-nél kell?(jó, otta feszítő alul volt méretezve) De ezt még nem hallottam, hogy előírás....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005ös 1.4 xep Astrán cserélni kell a vezérmüláncot 90.000-nél? Kicsit meglepődtem mert fater viszi szerdán az övét és állítólag lánccsere is be van tervezve...

Mondd neki, húzassa meg a vezérműtengely lefogató csavarokat is, nehogy eltörjön a tengely majd egyszercsak

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem a légzsák borítóját.Majdnem lepippantottam magamat mire befejeztem.A borító amit vettem 95%-ban stimmelt csak, de meg lehetett oldani.A szegecset lefúrtam, és az újat is be lehetett tenni.Az embléma lecserélése sem egyszerű feladat...

a lufi csatiját honnan oldottad? s főleg hogyan? én azzal nem boldogultam, inkább hagytam, s ott a kormányon bűvészkedtem össze

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.