Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni? Milyen elven vagy hogyan működik az üzemanyagszintjelző? Olyan problémám van vele hogy a normális üzemanyag szinthez képest időnként indítás után kb fél cm-el kevesebbet mutat ami aztán szép lassan visszakúszik. Pl félig van a tank leállítom bemegyek boltba végzek újra indítom és negyed közeli állapotot mutat. Így a szegénységi jelzőt nem is merem használni állandóan minimum csak negyed tankig engedem kifogyni. Ja még valami kb három hónapja minden indításkor remegve lemegy alap állásba a szintjelző majd vissza. Ez aksi miatt van? Amig jó az aksi nem akarom cserélni. Emiatt lehet baja az órának?

Bocs ha hosszú voltam!! :)

Nekem ugyanígy működik! Már hozzászoktam, de eleinte engem is zavart.

Új akksival is ezt csinálja, legalábbis nekem.

Ugyanez van itt is régi és új akksival is, az a szintjelző csak egy támpont, egyáltalán nem lineáris. Van, hogy kivillan a szegénység jelző, megyek 20kmert, megállok, újraindulok és már nem világít :D

Ha lassan kúszik fel akkor a tankszellőztető van oda. Ezt úgy lehet kideríteni, hogy kinyitod a tankok akkor fellélegez, szusszan egyet. Motortér baloldalán a tűzfalnál található ez a kütyü.

Indításkor nekem is beremeg de nem mindig, új akksi van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni? Milyen elven vagy hogyan működik az üzemanyagszintjelző? Olyan problémám van vele hogy a normális üzemanyag szinthez képest időnként indítás után kb fél cm-el kevesebbet mutat ami aztán szép lassan visszakúszik. Pl félig van a tank leállítom bemegyek boltba végzek újra indítom és negyed közeli állapotot mutat. Így a szegénységi jelzőt nem is merem használni állandóan minimum csak negyed tankig engedem kifogyni. Ja még valami kb három hónapja minden indításkor remegve lemegy alap állásba a szintjelző majd vissza. Ez aksi miatt van? Amig jó az aksi nem akarom cserélni. Emiatt lehet baja az órának?

Bocs ha hosszú voltam!! :)

Nekem akkor csinálta ezt a 'mutató alaphelyzetbe visszaremegős' dolgot, amikor már ki volt feküdve az akksi. Csere után már nem csinálta...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni? Milyen elven vagy hogyan működik az üzemanyagszintjelző? Olyan problémám van vele hogy a normális üzemanyag szinthez képest időnként indítás után kb fél cm-el kevesebbet mutat ami aztán szép lassan visszakúszik. Pl félig van a tank leállítom bemegyek boltba végzek újra indítom és negyed közeli állapotot mutat. Így a szegénységi jelzőt nem is merem használni állandóan minimum csak negyed tankig engedem kifogyni. Ja még valami kb három hónapja minden indításkor remegve lemegy alap állásba a szintjelző majd vissza. Ez aksi miatt van? Amig jó az aksi nem akarom cserélni. Emiatt lehet baja az órának?

Bocs ha hosszú voltam!! :)

Az akku miatt leng be indításkor. Ami nem jelenti azt, hogy rossz az akksi, csak azt, hogy még pont elég a kapacitása. Konyhanyelven indításkor annyi áramot vesz fel a kocsi az akkuból, hogy a szintjelzőnek már nem jut annyi, hogy stabil maradjon a működése, szerencsétlen óra kap is információt meg nem is, ezért táncol. Miután beindult, egyenletes az áramellátottság, magához tér. Baja ettől nem lesz.

Viszont, ha zavar érdemes magasabb kategóriás akkut venni, ha majd a mostani letérdelt, ami kb. + 30% árban... Kisebb gyártóknak kettő, nagyobbaknak 3 típus szokott lenni egy méreten belül. Én pl. a gyárival megegyelő méretű, Varta akkut választottam, abból is a legmagasabb kategóriájú Silver dynamic-ot és hibátlan.

A pontatlanság okát nem ismerem, de gyakran találkozom a tankszellőztető szelep hiba kifejezéssel az Astrások között. Ezért egy tesztet kipróbálnék lötyögősen hagyott tanksapkával, produkál-e hibát a kocsi.

Módosítva : merenyi85
Link to comment
Megosztás:

Az akku miatt leng be indításkor. Ami nem jelenti azt, hogy rossz az akksi, csak azt, hogy még pont elég a kapacitása. Konyhanyelven indításkor annyi áramot vesz fel a kocsi az akkuból, hogy a szintjelzőnek már nem jut annyi, hogy stabil maradjon a működése, szerencsétlen óra kap is információt meg nem is, ezért táncol. Miután beindult, egyenletes az áramellátottság, magához tér. Baja ettől nem lesz.

Viszont, ha zavar érdemes magasabb kategóriás akkut venni, ha majd a mostani letérdelt, ami kb. + 30% árban... Kisebb gyártóknak kettő, nagyobbaknak 3 típus szokott lenni egy méreten belül. Én pl. a gyárival megegyelő méretű, Varta akkut választottam, abból is a legmagasabb kategóriájú Silver dynamic-ot és hibátlan.

A pontatlanság okát nem ismerem, de gyakran találkozom a tankszellőztető szelep hiba kifejezéssel az Astrások között. Ezért egy tesztet kipróbálnék lötyögősen hagyott tanksapkával, produkál-e hibát a kocsi.

Hát, nem tudom. Amióta van ez az autóm, nálam azóta csinálja ezt a szintjelző... Akksira és töltésre rámértek, minden rendben a szaki szerint. Jelenleg 56Ah 400A(<= ezen értékre emlékszem pontosan) van benne. Ettől nagyobbat nem érzek indokoltnak (szüleim Sx4-ébe most kezd fáradni a gyári akksi, az autójuk felszereltsége kb mint az én autómé, abban 36Ah 180A Varta van). Tudomásom szerint a túl nagy akkumulátor sem éppen egészséges. Véleményem szerint nem feltétlenül jobb minőségű az aminek jobb/nagyobb a marketingje...

Link to comment
Megosztás:

Hát, nem tudom. Amióta van ez az autóm, nálam azóta csinálja ezt a szintjelző... Akksira és töltésre rámértek, minden rendben a szaki szerint. Jelenleg 56Ah 400A(<= ezen értékre emlékszem pontosan) van benne. Ettől nagyobbat nem érzek indokoltnak (szüleim Sx4-ébe most kezd fáradni a gyári akksi, az autójuk felszereltsége kb mint az én autómé, abban 36Ah 180A Varta van). Tudomásom szerint a túl nagy akkumulátor sem éppen egészséges. Véleményem szerint nem feltétlenül jobb minőségű az aminek jobb/nagyobb a marketingje...

Gyári akkuval vettem. Hosszú ideig használtam, mindig táncolt a benzin mutató, és egy pillanatra csendben maradt a rádió, illetve az esőben megálláskor, a bekapcsolva maradt ablaktörlő megállt indításkor.

Nekem is tanácsolták, hogy nem érdemes sokkal nagyobb akkut venni, de ugyanazon méretben érdemes nagyobb indítóáramra törekedni.

Megfogadtam a tanácsot milliméterre akkora akksit vettem mint a gyári, de 600A az indítóárama. Ezt is használom már pár éve. Semmi gond vele, és nem táncol a mutató, folyamatos a zene, és az ablaktörlő is megy rezzenéstelenül, az indítózás alatt.

Egyébként tényleg működni fog sokkal olcsóbb, kisebb akkuval is az Astra, de táncolni fog a mutató...

Módosítva : merenyi85
Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Lenne egy kérdésem, Hátha tudtok benne segíteni.

Az Astra-m (G Astra, Z16SE) 2004. januári kiadású. Én a második a gazdája vagyok. Azt olvastam hogy ebben az évben jött ki a Classic II., csak azt nem, hogy melyik hónapban.

A Classic felirat embléma hiányzik az autóról.

Kérdezem: rajta kellene hogy legyen?

üdv

Link to comment
Megosztás:

Az akku miatt leng be indításkor. Ami nem jelenti azt, hogy rossz az akksi, csak azt, hogy még pont elég a kapacitása. Konyhanyelven indításkor annyi áramot vesz fel a kocsi az akkuból, hogy a szintjelzőnek már nem jut annyi, hogy stabil maradjon a működése, szerencsétlen óra kap is információt meg nem is, ezért táncol. Miután beindult, egyenletes az áramellátottság, magához tér. Baja ettől nem lesz.

Viszont, ha zavar érdemes magasabb kategóriás akkut venni, ha majd a mostani letérdelt, ami kb. + 30% árban... Kisebb gyártóknak kettő, nagyobbaknak 3 típus szokott lenni egy méreten belül. Én pl. a gyárival megegyelő méretű, Varta akkut választottam, abból is a legmagasabb kategóriájú Silver dynamic-ot és hibátlan.

A pontatlanság okát nem ismerem, de gyakran találkozom a tankszellőztető szelep hiba kifejezéssel az Astrások között. Ezért egy tesztet kipróbálnék lötyögősen hagyott tanksapkával, produkál-e hibát a kocsi.

Én 53Ah helyett 44-Ah-st vettem bele, és megszűnt :)

Szerintem inkább az indítóárammal függ össze.

Nem árt az akksi sarukat is átnézni, nekem az is rossz volt...

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Lenne egy kérdésem, Hátha tudtok benne segíteni.

Az Astra-m (G Astra, Z16SE) 2004. januári kiadású. Én a második a gazdája vagyok. Azt olvastam hogy ebben az évben jött ki a Classic II., csak azt nem, hogy melyik hónapban.

A Classic felirat embléma hiányzik az autóról.

Kérdezem: rajta kellene hogy legyen?

üdv

Biztos? Inkább z16xe.

Link to comment
Megosztás:

Én 53Ah helyett 44-Ah-st vettem bele, és megszűnt :)

Szerintem inkább az indítóárammal függ össze.

Nem árt az akksi sarukat is átnézni, nekem az is rossz volt...

Hát mióta múlt év nyarán megvettem a kocsit a pozitív sarut rendesen kiveri a fehér por. :) Tehát nem a legjobb, de amíg indít addig nem cserélem.... :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Lenne egy kérdésem, Hátha tudtok benne segíteni.

Az Astra-m (G Astra, Z16SE) 2004. januári kiadású. Én a második a gazdája vagyok. Azt olvastam hogy ebben az évben jött ki a Classic II., csak azt nem, hogy melyik hónapban.

A Classic felirat embléma hiányzik az autóról.

Kérdezem: rajta kellene hogy legyen?

üdv

Szerintem év végén jött a classic.Az enyém 2005/5 havi azon rajta van,viszont nem twinport.

Link to comment
Megosztás:

Hát mióta múlt év nyarán megvettem a kocsit a pozitív sarut rendesen kiveri a fehér por. :) Tehát nem a legjobb, de amíg indít addig nem cserélem.... :)

Nekem semmi nem látszott rajta, mégis esett rajta a feszültség, ami számtalan rejtélyes hibát okozott.

Legalábbis azóta megszűntek ezek a hibák, amik többek között az alacsony vagy ingadozó feszültség miatt is előjöhettek...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismételten segítséget szeretnék kérni!? :)

Ma sikerült szert tennem egy bőrös multikormányra, és a hozzá tartozó átvezetőre. Kipróbálni sajnos nem tudtam bontóból való. Namármost kérdésem az lenne szerintetek be van vezetékezve a magnóig a kocsi hogy tudjam használni a multikormányt? Eredetileg cdr 500 volt benne club felszereltség 2000-es évjárat Bochum-i összerakás. Tudom még a magnóhoz kell majd vennem külön interface-t. Kell még valamit vennem hozzá hogy majd működjön? A kormányt most még újrabőröztetem.... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismételten segítséget szeretnék kérni!? :)

Ma sikerült szert tennem egy bőrös multikormányra, és a hozzá tartozó átvezetőre. Kipróbálni sajnos nem tudtam bontóból való. Namármost kérdésem az lenne szerintetek be van vezetékezve a magnóig a kocsi hogy tudjam használni a multikormányt? Eredetileg cdr 500 volt benne club felszereltség 2000-es évjárat Bochum-i összerakás. Tudom még a magnóhoz kell majd vennem külön interface-t. Kell még valamit vennem hozzá hogy majd működjön? A kormányt most még újrabőröztetem.... :)

Szerintem plug and play. Nekem legalábbis így volt. Ha CDR-500 volt benne gyárilag akkor biztos!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem plug and play. Nekem legalábbis így volt. Ha CDR-500 volt benne gyárilag akkor biztos!

Akkor akár elképzelhető hogy átvezetőt sem kell cserélnem? Kíváncsi leszek ha kivesszük majd a kormányom... :) Csak addig nem akarom leszedni míg el nem készül a multis bőrözése.... :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor akár elképzelhető hogy átvezetőt sem kell cserélnem? Kíváncsi leszek ha kivesszük majd a kormányom... :) Csak addig nem akarom leszedni míg el nem készül a multis bőrözése.... :)

Ha nem multikormányod van akkor cserélni kell! Azért fölöslegesen nem tesznek be extra dolgokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismételten segítséget szeretnék kérni!? :)

Ma sikerült szert tennem egy bőrös multikormányra, és a hozzá tartozó átvezetőre. Kipróbálni sajnos nem tudtam bontóból való. Namármost kérdésem az lenne szerintetek be van vezetékezve a magnóig a kocsi hogy tudjam használni a multikormányt? Eredetileg cdr 500 volt benne club felszereltség 2000-es évjárat Bochum-i összerakás. Tudom még a magnóhoz kell majd vennem külön interface-t. Kell még valamit vennem hozzá hogy majd működjön? A kormányt most még újrabőröztetem.... :)

A kormányt és az átvezetőt biztosan cserélni kell, de a vezetékelés ki van épitve. CAR-400 és CDR-500 menni fog a multival. Csak a mostani modern fejegységekhez kell átalakító, ha cserélni akarod nézz utánna hogy amit venni akarsz ahoz biztosan létezzen multikormányhoz átalakító interface.

Módosítva : merenyi85
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki tudna abban segíteni, hogy egy 2006-os Daewoo Matiznál is működik-e a hibakód kivillogtatás valamilyen módon?

Köszönöm!

Szia!

Épp megakartalak keresni mert fölvetődött egy kérdés.

Tegnap utánfutóztam és azt tűnt föl, hogy a visszajelző csak 2 vagy 3 villanás után kezd visszajelezni. Ha a komfort indexet használom akkor nem is jelez vissza. Neked is így működik? Esetleg függhet attól, hogy nem megfelelő a kontakt az autó és a futó között?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Épp megakartalak keresni mert fölvetődött egy kérdés.

Tegnap utánfutóztam és azt tűnt föl, hogy a visszajelző csak 2 vagy 3 villanás után kezd visszajelezni. Ha a komfort indexet használom akkor nem is jelez vissza. Neked is így működik? Esetleg függhet attól, hogy nem megfelelő a kontakt az autó és a futó között?

Szia!

Pont így működik nekem is az első pillanattól fogva. (komfort indexem nincs)

A kontakt hibát kizárnám, mert rendszeresen fújom és ellenőrzöm, amikor futózok.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Épp megakartalak keresni mert fölvetődött egy kérdés.

Tegnap utánfutóztam és azt tűnt föl, hogy a visszajelző csak 2 vagy 3 villanás után kezd visszajelezni. Ha a komfort indexet használom akkor nem is jelez vissza. Neked is így működik? Esetleg függhet attól, hogy nem megfelelő a kontakt az autó és a futó között?

Szia!

Szerintem ne aggódj emiatt, mert nálam gyárilag szerelt vonóhorog van és az is így működik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Érdeklődni szeretnék hogy a Z16XE motor és az X16XEL motor között van eget verő különbség? Csak mert felmentem erre a myopelre, megadtam az alvázszámom és kidobta hogy a kocsimban a z16xe motor van, a forgalmimban meg nem ez szerepel hanem az x16xel. Na hol lehet a bibi, motoron meg lehet találni ezt valahol hogy most akkor mi is lehet a valóság? :)

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Érdeklődni szeretnék hogy a Z16XE motor és az X16XEL motor között van eget verő különbség? Csak mert felmentem erre a myopelre, megadtam az alvázszámom és kidobta hogy a kocsimban a z16xe motor van, a forgalmimban meg nem ez szerepel hanem az x16xel. Na hol lehet a bibi, motoron meg lehet találni ezt valahol hogy most akkor mi is lehet a valóság? :)

Előre is köszönöm!

Ha 2000-es a gép akkor X16XEL lesz és bowdenes gázpedálos. Ha elektromos a gázpedálod, akkor Z16XE, de ehhez fiatalabbnak kellene lennie.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Érdeklődni szeretnék hogy a Z16XE motor és az X16XEL motor között van eget verő különbség? Csak mert felmentem erre a myopelre, megadtam az alvázszámom és kidobta hogy a kocsimban a z16xe motor van, a forgalmimban meg nem ez szerepel hanem az x16xel. Na hol lehet a bibi, motoron meg lehet találni ezt valahol hogy most akkor mi is lehet a valóság? :)

Előre is köszönöm!

Z motor elektromos gázpedál,X motor bowdenes

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.