Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

HELP PLZ!!!!!!!!!!!!

Hátsó kerékagycsapágyat kell vennem! A kérdés az lenne, hogy a 2005-ös astra G Caravanon van-e ABS jeladó a hátsó agyon????? Sürgős lenne :( Motorkód az aláírásomban. KÖSZI

szerintem nem motorkódtól függ...de egy hozzáértő szakboltban katalódusból vagy a szalonban megmondják...

Link to comment
Megosztás:

köszi megnéztem már .Nincs folyás alul. Erről jút eszembe nyáron nem kéne a klima kondenznek kijönni alul? Megnéztem nincs eldugulva a leüritő furat.Alulról felülről is megnéztem a gumi ami alul van nem zárhat olyan tömören nem? De nyáron klima után düdös van a kocsiba. ;) Hol állhat meg akkor a viz?(légionella?) :(

Nem hiszem hogy hengerfejes az 4 év alatt kijött vona. Majd kiadja magát hova tünik a viz. (Kiegyenlitő tartály fedele?)

Inkább a viz fogyon mint más :)

hütő tömitőt még nem próbáltam véleményetek róla?

A hűtő tömítőt felejtsd el!!!!!!!

A légkondi kivezetés épp egy "merevítőre" adja ki a vizet..ezért nem igazán látod nyáron sem...a klímát poedig ki kell tisztítani....keress rá...

Link to comment
Megosztás:

A hűtő tömítőt felejtsd el!!!!!!!

A légkondi kivezetés épp egy "merevítőre" adja ki a vizet..ezért nem igazán látod nyáron sem...a klímát poedig ki kell tisztítani....keress rá...

keressek rá szakembert vagy keressek rá valami anyagot?

szerintetek mia jobb olcsobb? :(

Link to comment
Megosztás:

Vizpumpa még nem volt cserélve.

A főtengelynél szivárog az olaj nehéz azt kicserélni. méretet tud valaki?

Vízpumpát minden vezérműszíj cserénél kell cserélni. Esélyes hogy ott megy el a víz.

Még ha nem is látszik elsőre. És azért is ajánlott cserélni, mert ha beáll, akkor megy

a vezérlés is, és komplett motorfelújítás lesz belőle...

Főtengely szimmering viszonylag erős téma, csak szakszervizben (nem feltétlen márkaszerviz)

érdemes nekiállni.

Link to comment
Megosztás:

Ha van abs-ed - miért ne lenne -, akkor ott kell lennie a hátsó jeladónak.

Hogy merült fel ez amúgy ? Világít az abs visszajelző ?

Egy rosszul sikerült padkázás óta morog a kocsi hátulja. Felni kuka, gumi menthető de vszínű, hogy a kerékcsapágy kapott egy löketet. Bolti ára 31.000-33.000Ft lenne, de Én occsóé tudnám megvenni egy csapágyboltból. Ott tették fel eme kérdést, hogy jeladós avagy sem! A kocsiban(2005) van ABS indítás után rendesen el is alszik a lámpa! Hát most itt tartok!

Link to comment
Megosztás:

Egy rosszul sikerült padkázás óta morog a kocsi hátulja. Felni kuka, gumi menthető de vszínű, hogy a kerékcsapágy kapott egy löketet. Bolti ára 31.000-33.000Ft lenne, de Én occsóé tudnám megvenni egy csapágyboltból. Ott tették fel eme kérdést, hogy jeladós avagy sem! A kocsiban(2005) van ABS indítás után rendesen el is alszik a lámpa! Hát most itt tartok!

Van olyan G, amiben nincs abs ? :(

Szerintem a kérdés csak azért merülhetett fel, mert dobfék esetén csereszabatos lehet egymással az G és az F.

Link to comment
Megosztás:

Van olyan G, amiben nincs abs ? ;)

Szerintem a kérdés csak azért merülhetett fel, mert dobfék esetén csereszabatos lehet egymással az G és az F.

Van, pl az előző 2003-asomban sem volt. Vissza is sírom néha így a hóban. Nemrég kipróbáltam egy fékezést a havon ABS-el. Hááát... Meglehetősen fura volt, nekem nagyon szokatlan, mert most próbáltam először igazán csúszós úton az ABS-t. Kattogott, recsegett ropogott, elég ijesztő hangja volt, egy bizonyos fékpedál álláson túl gyakorlatilag nem engedte benyomni a pedált. Így persze nem blokkolt de nem is nagyon fékezett erősen. Úgy éreztem blokkolva hamarabb meg tudnék állni. Viszont legalább kormányozható maradt az autó... :(

Link to comment
Megosztás:

Van, pl az előző 2003-asomban sem volt. Vissza is sírom néha így a hóban. Nemrég kipróbáltam egy fékezést a havon ABS-el. Hááát... Meglehetősen fura volt, nekem nagyon szokatlan, mert most próbáltam először igazán csúszós úton az ABS-t. Kattogott, recsegett ropogott, elég ijesztő hangja volt, egy bizonyos fékpedál álláson túl gyakorlatilag nem engedte benyomni a pedált. Így persze nem blokkolt de nem is nagyon fékezett erősen. Úgy éreztem blokkolva hamarabb meg tudnék állni. Viszont legalább kormányozható maradt az autó... :(

Taposd a fékpedált, mint állat ;)

Nekem meg pont hiányzik, ha nincs.

Szerintem jó "visszajelző is", ha csak 1 kicsit elkezd dolgozni, akkor tooom, hogy "figyelni kell az útra".

Link to comment
Megosztás:

engem meg kifejezetten idegesít az omegában ;)

eddig még csak bosszúságot okozott, főleg a szar minőségű vagy dzsuvás úton.

elég ha egy kerék saras vagy rázós úthibán megy, az összes többiről is elveszi

a féket :(

amúgy a c vectrában már sokkal intelligensebb vezérlés volt, azzal jobban meg

voltam elégedve :)

Link to comment
Megosztás:

Esetleg van eladó komplett ABS-s dobom 2 db. Kb.65%-os a dob meg pofa állapota. Tárcsa csere után maradt meg. Valamint ha a hidad is sérült (padka versus 120km/h), az is van, vagyis komplettó.

Már kérdeztem egyszer már valamikor....Mi mindent kellett cserélni hogy a hátsó dob helyére tárcsa fék ment és kb. mennyibe került?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.