Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Olvasgattam a szervizkönyvet és azt írja, hogy a vizhőmérő az üzemi hőmérsékletet közép állásban éri el... Namármost nekem a közelében sincs a középnek :) a 80 és a középső vonal között van, akármennyit megyek vele. Gondolom azért ez is normális, de nálatok, hogy van?

Hasonló nálam is, épp ma járattam meg egy kicsit az autót két hét után, és a műszerfali vízhőfokmérő szerint 92°-nál (alig egy hajszálnyival túl a középálláson) kapcsolt be a ventillátor... :rolleyes:

Mondjuk túl nagy jelentőséget nem tulajdonítottam neki, sztem simán csak pontatlan az óra, legalábbis eddig minden Opelemben így volt.

Link to comment
Megosztás:

Olvasgattam a szervizkönyvet és azt írja, hogy a vizhőmérő az üzemi hőmérsékletet közép állásban éri el... Namármost nekem a közelében sincs a középnek :rolleyes: a 80 és a középső vonal között van, akármennyit megyek vele. Gondolom azért ez is normális, de nálatok, hogy van?

Az enyim is kb ott szokott állni, nyugi jó az, ha nem melegszik termosztát beadja magát, azt ugyis észreveszed....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy kis idegesítő problémám van egy 1999-es x14xe motrkódú g-astrám és olyat csinál a kicsike,hogy alapjáraton van egy kattogó hang a motortér felöl,úgy másodpercenként 3 kattanás .Gázadásra erősödik tehát a motor fordulatával egyenesen arányba nő.

A kérdésem az lenne hogy másnál is előfordult már ez az idegesítő kattogás vagy csak nálam?

Véleményetek szerint ez lehet az üzemanyag szellőztető kattogása ?és ha az akkor hogyan lehetne orvosolni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy kis idegesítő problémám van egy 1999-es x14xe motrkódú g-astrám és olyat csinál a kicsike,hogy alapjáraton van egy kattogó hang a motortér felöl,úgy másodpercenként 3 kattanás .Gázadásra erősödik tehát a motor fordulatával egyenesen arányba nő.

A kérdésem az lenne hogy másnál is előfordult már ez az idegesítő kattogás vagy csak nálam?

Véleményetek szerint ez lehet az üzemanyag szellőztető kattogása ?és ha az akkor hogyan lehetne orvosolni?

ne tankold kicsordulásig a tankot...lehet behalt miatta ez a szelep...

Link to comment
Megosztás:

Egy lehet tul egyszerü kérdésem lenne hozzátok.

A régebbi 1.4 XE tipusu motorok öninditoja nem egyezik meg az 1.4 XEP-vel?

Mert állitolag az 1.4 XE ugyanolyan öninditoja van mint az 1.6 XE motornak.

EZért kérdeztem hogy az 1.4 XEP az milyen lehet mennyivel másabb esetleg vagy megegyezik?

Link to comment
Megosztás:

Olvasgattam a szervizkönyvet és azt írja, hogy a vizhőmérő az üzemi hőmérsékletet közép állásban éri el... Namármost nekem a közelében sincs a középnek :rolleyes: a 80 és a középső vonal között van, akármennyit megyek vele. Gondolom azért ez is normális, de nálatok, hogy van?

Saját és a céges Astrákban sem tapasztaltam soha, hogy normális használat során a középső ( 90fok) vonalra ment volna a mutató. Csak akkor, ha a tempó lelassult pl. autópályán dugó, építkezés miatti seb.korlátozás, városi araszolás, stb. stb.

Ha ezt elhagyta, akkor kapcsolt a ventillátor.

Természetesen ez a külső hőmérséklettől is erősen függ, mert egészen más a nyári 30 fokban autózni, mint most télen, amikor "röpködnek a mínuszok".

Én naponta ingázom az autóval ( 2x60km ) és ha nagyon hideg van, akkor nem igen akart a 80 fölé menni, ezért télen mindig használom a hűtőtakarót. Kb. 1/3-át letakarom, így a folyadék fel tud melegedni a normális értékre, még a hosszú úton is.

Persze, ha H Astrám lenne, akkor még ennyi infóm sem lenne a hőmérsékletről, mert abba nem raktak ilyen órát...

...pedig nem olcsó kocsi! :)

Link to comment
Megosztás:

Saját és a céges Astrákban sem tapasztaltam soha, hogy normális használat során a középső ( 90fok) vonalra ment volna a mutató. Csak akkor, ha a tempó lelassult pl. autópályán dugó, építkezés miatti seb.korlátozás, városi araszolás, stb. stb.

Ha ezt elhagyta, akkor kapcsolt a ventillátor.

Természetesen ez a külső hőmérséklettől is erősen függ, mert egészen más a nyári 30 fokban autózni, mint most télen, amikor "röpködnek a mínuszok".

Én naponta ingázom az autóval ( 2x60km ) és ha nagyon hideg van, akkor nem igen akart a 80 fölé menni, ezért télen mindig használom a hűtőtakarót. Kb. 1/3-át letakarom, így a folyadék fel tud melegedni a normális értékre, még a hosszú úton is.

Persze, ha H Astrám lenne, akkor még ennyi infóm sem lenne a hőmérsékletről, mert abba nem raktak ilyen órát...

...pedig nem olcsó kocsi! :rolleyes:

Gyári takaró, vagy?

Én is gondolkodok valamin, mert általában 12-14km-es utakon használom, és 10km után jobb esetben eléri a 85 fokot, de van amikor csak akkor amikor beérek, mert a fütés az megy.

Link to comment
Megosztás:

Saját készítésű!

És miből van?

Gondolkodtam rajt, hogy holnap elmegyek a dekorboltba, és veszek 3mm vastag műanyag lemezt, és abból csinálok valamit, csak a felfogatást még ki kell találni.

Azt még ég nem néztem hogyan lehetne, mert a garázsba még nem szereltem villanyt (pedig szakmába vág :rolleyes: ), nem volt időm. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy kis idegesítő problémám van egy 1999-es x14xe motrkódú g-astrám és olyat csinál a kicsike,hogy alapjáraton van egy kattogó hang a motortér felöl,úgy másodpercenként 3 kattanás .Gázadásra erősödik tehát a motor fordulatával egyenesen arányba nő.

A kérdésem az lenne hogy másnál is előfordult már ez az idegesítő kattogás vagy csak nálam?

Véleményetek szerint ez lehet az üzemanyag szellőztető kattogása ?és ha az akkor hogyan lehetne orvosolni?

Üzemanyag tartály szellőztető szelepe, kattogása normális, csak kellemetlen. Hidegben jobban hallatszik, ne vedd le az elektromos csatlakozóját, mert hibakódot és sárga lámpát generál.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ne tankold kicsordulásig a tankot...lehet behalt miatta ez a szelep...

Ok.álltalában addig tankolom amíg a pisztoly egyet kattanik.

Ha a szelep a gondja akkor azt hol találom?Gondolom a motortérbe valami vákuumcső végén van.

De ha szelep behalt akkor nem kéne halllanom a hangját ,vagy igen? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Üzemanyag tartály szellőztető szelepe, kattogása normális, csak kellemetlen. Hidegben jobban hallatszik, ne vedd le az elektromos csatlakozóját, mert hibakódot és sárga lámpát generál.... :rolleyes:

Látod ez a kulcsszó KELLEMETLEN.

Mert nálam úgy kattog,hogy ha a kocsi mellet állok vagy benne ülök akkor azt a kis kattogást jobban hallom mint a motor hangját .

Érdekes kérdezgettem sok G-astra tulajt hogy náluk kattog -e ők azt mondták,hogy nem

Link to comment
Megosztás:

És miből van?

Gondolkodtam rajt, hogy holnap elmegyek a dekorboltba, és veszek 3mm vastag műanyag lemezt, és abból csinálok valamit, csak a felfogatást még ki kell találni.

Azt még ég nem néztem hogyan lehetne, mert a garázsba még nem szereltem villanyt (pedig szakmába vág :rolleyes: ), nem volt időm. :)

Vékony lemezből. Nekem a hűtöm a kombin olyan volt, hogy voltak rajta kis menetes csapok. Ehhez lettek szárnyas anyával + nagy lapos alátéttel rögzítve, így nem rázkódott le. Az éleire húztam műanyag csövet, így nem is zörgött...

Link to comment
Megosztás:

Ok.álltalában addig tankolom amíg a pisztoly egyet kattanik.

Ha a szelep a gondja akkor azt hol találom?Gondolom a motortérbe valami vákuumcső végén van.

De ha szelep behalt akkor nem kéne halllanom a hangját ,vagy igen? :rolleyes:

Én is azt kérdeztem, hogy hol van, de nem írta meg senki sem. :)

Link to comment
Megosztás:

Vékony lemezből. Nekem a hűtöm a kombin olyan volt, hogy voltak rajta kis menetes csapok. Ehhez lettek szárnyas anyával + nagy lapos alátéttel rögzítve, így nem rázkódott le. Az éleire húztam műanyag csövet, így nem is zörgött...

Holnap reggel majd megnézem, hogyan lehet, és majd kiötlök valamit :rolleyes:

Köszi a tippet a hangtompításra, jó ötlet, jó arra az ablakszigetelő öntapadós gumi. :)

Link to comment
Megosztás:

Látod ez a kulcsszó KELLEMETLEN.

Mert nálam úgy kattog,hogy ha a kocsi mellet állok vagy benne ülök akkor azt a kis kattogást jobban hallom mint a motor hangját .

Érdekes kérdezgettem sok G-astra tulajt hogy náluk kattog -e ők azt mondták,hogy nem

Nekem most Corsa van, ott másképp oldották meg, semmi hang!!

Előtte volt egy 1.6 16v Astra Classic , na ott kattogott rendesen.

Ez a szelep a légszűrőház hátoldalán van felfogatva (tűzfal felől), ha lehúzod a műanyag sínről és valohogy elszigeteled, tompítható lényegesen a "katt-katt"....

Link to comment
Megosztás:

Nekem most Corsa van, ott másképp oldották meg, semmi hang!!

Előtte volt egy 1.6 16v Astra Classic , na ott kattogott rendesen.

Ez a szelep a légszűrőház hátoldalán van felfogatva (tűzfal felől), ha lehúzod a műanyag sínről és valohogy elszigeteled, tompítható lényegesen a "katt-katt"....

Nekem is kattog mivel nincs légszűrőházam....Hogy lehet leszigetelni?Ez érdekelne....

Link to comment
Megosztás:

Holnap reggel majd megnézem, hogyan lehet, és majd kiötlök valamit :)

Köszi a tippet a hangtompításra, jó ötlet, jó arra az ablakszigetelő öntapadós gumi. :)

Nah megnéztem hova lehetne hűtőtakarót, de nem nagyon van hely. :rolleyes:

Szerintetek ha az embléma mögötti rácsozatot takarom le? (persze a levegőszűrő bemenetét kivágom) Ott legalább a rács csavarjaihoz hozzá lehet fogatni, máshol nem látok semmi lehetőséget, furni meg nem akarok sehol sem. :)

Link to comment
Megosztás:

Nah megnéztem hova lehetne hűtőtakarót, de nem nagyon van hely. :)

Szerintetek ha az embléma mögötti rácsozatot takarom le? (persze a levegőszűrő bemenetét kivágom) Ott legalább a rács csavarjaihoz hozzá lehet fogatni, máshol nem látok semmi lehetőséget, furni meg nem akarok sehol sem. :)

Szerintem a hűtőt a lökös irányából lehet letakarni részlegesen...ha még van is klíma hűtővnetid ott, akkor is a szabadon maradó részre nyugidtan lehet tenni... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.