Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok,

Most regisztráltam itt a fórumon. Pár hónapja vettem egy 2003-as 1.6-os G-s Astrát.

Október elején jár le a műszakija és a minap lépte át a 100.000 km-t.

Az a kérdésem, hogy miket érdemes/kell kicserélnem így 100.000 km után és műszaki előtt?

Köszi

ha megbízható forrásból van a kocsi, akkor 120e-ig csak olajat cserélnék

én a GM olajra esküszöm (mert baromi olcsó :lol: ), 10w-40, 15e alatt egy cseppet sem evett belőle (most van benne 211000 kili)

az 5w-t nem preferálom, az autóimnál az első 30e km után csak 10w-t rakattam bele, meg vagyok elégedve

Link to comment
Megosztás:

ha megbízható forrásból van a kocsi, akkor 120e-ig csak olajat cserélnék

én a GM olajra esküszöm (mert baromi olcsó :lol: ), 10w-40, 15e alatt egy cseppet sem evett belőle (most van benne 211000 kili)

az 5w-t nem preferálom, az autóimnál az első 30e km után csak 10w-t rakattam bele, meg vagyok elégedve

Akkor igen

Nekem 77E van a kocsiban 5W 30 as és 1 decit sem evet 10.000 km alatt, bár ez twinport

Link to comment
Megosztás:

ugy néz ki hoznak Astra-F x16xel motorral felszerelt kocsit ide

hibája 400km alatt 5 dl olaj fogyás kemény?

motorgenerál.....

Tudom nem ide tartozik,de volt régen egy Ford Sierra-m 1.8-as,abba havonta öntöttem a tescos Cartex vagy Carex? olajat.Ami ugye 4-vagy 5literes volt.Csak finoman mentem,és köd volt mögöttem :lol: :lol: :lol: A legkomolyabb,hogy amikor beindítottam a fűtést,bejött a füst az utastérbe,és megfulladtál.Hát szegény autó belét kitapostam 1 év alatt,de azért sajnálom :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

Tudom nem ide tartozik,de volt régen egy Ford Sierra-m 1.8-as,abba havonta öntöttem a tescos Cartex vagy Carex? olajat.Ami ugye 4-vagy 5literes volt.Csak finoman mentem,és köd volt mögöttem :lol: :lol: :lol: A legkomolyabb,hogy amikor beindítottam a fűtést,bejött a füst az utastérbe,és megfulladtál.Hát szegény autó belét kitapostam 1 év alatt,de azért sajnálom :lol: :P

erről csak egy szó jut eszembe:

ZÖLDKÁRTYA

:D :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Műszerfalnál a középső műanyagot h lehet kioperálni a helyéről?

Ahol a rádiónak a kijelzője is van.

Nem világít a kijelző azt akarom megnézni.

A műszerfal világítás nincs véletlenül levéve?

A múltkor már írtam,én úgy jártam,hogy takarítás közben "véletlenül" letekertem a kendővel!Utána meg idegeskedtem,hogy miért nem világít

a rádió kijelzője! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A műszerfal világítás nincs véletlenül levéve?

A múltkor már írtam,én úgy jártam,hogy takarítás közben "véletlenül" letekertem a kendővel!Utána meg idegeskedtem,hogy miért nem világít

a rádió kijelzője! :lol:

Nem, nincs!

Mondták itt hogy vmi izzó van kiégve.

A rádiót ki kell szedni ahhoz hogy a műanyagot ki tudjam venni?

Mert már a klima vezérlőt, hauzót mindent kiszedtem, csak rádiót nem, nincs hozzá olyan U alakú szegem, amivel kilehet húzni, meg amúgy is szorul, mer faternak van a kamionban csak nincs itthon :S

Link to comment
Megosztás:

Nem, nincs!

Mondták itt hogy vmi izzó van kiégve.

A rádiót ki kell szedni ahhoz hogy a műanyagot ki tudjam venni?

Mert már a klima vezérlőt, hauzót mindent kiszedtem, csak rádiót nem, nincs hozzá olyan U alakú szegem, amivel kilehet húzni, meg amúgy is szorul, mer faternak van a kamionban csak nincs itthon :S

Én ugy szedtem ki a rádiót, hogy egy 2.5-es vagy 2-es hegesztőpálcárol leütögettem a bevonatot, meghajtottam U alakra és kiszedtem a rádiót. Nem egy nagy kunszt, de nem is kell hogy U alak legyen mert egy haverom 4 db popszeggel szedte ki :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi.

Arra lennék még kíváncsi, hogy akinek Ecotec motorja van, mennyire eszi az olajat.

Azt hallottam, hogy eléggé, szervízben azt mondták, hogy az Opel gyár szerint ezer km-enként akár 5 dl-t is megehet.

Tapasztalat?

Hy! Nekem ECOTEC van x14xe, de azt kell mondjam, hogy meg vagyok elégedve vele. A multkor olajcserétől olajcseréig, amit kicsit elhúztam (14000km) addig 8dl-t kellett utántöltenem ami szerintem korrekt. Castrol Magnatec 10w 40-et használok és az autó most jár 96600km-nél. Ja és persze azért én is szoktam neki küldeni. Hadd haladjon!!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hy! Nekem ECOTEC van x14xe, de azt kell mondjam, hogy meg vagyok elégedve vele. A multkor olajcserétől olajcseréig, amit kicsit elhúztam (14000km) addig 8dl-t kellett utántöltenem ami szerintem korrekt. Castrol Magnatec 10w 40-et használok és az autó most jár 96600km-nél. Ja és persze azért én is szoktam neki küldeni. Hadd haladjon!!! :lol:

Szintén x16xel motor, és csakúgy Castrol olajat használok és nekem sem kell töltögetnem

Link to comment
Megosztás:

Hy! Nekem ECOTEC van x14xe, de azt kell mondjam, hogy meg vagyok elégedve vele. A multkor olajcserétől olajcseréig, amit kicsit elhúztam (14000km) addig 8dl-t kellett utántöltenem ami szerintem korrekt. Castrol Magnatec 10w 40-et használok és az autó most jár 96600km-nél. Ja és persze azért én is szoktam neki küldeni. Hadd haladjon!!! :lol:

Ennyi fogyasztással ki lehet békülni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Műszerfalnál a középső műanyagot h lehet kioperálni a helyéről?

Ahol a rádiónak a kijelzője is van.

Nem világít a kijelző azt akarom megnézni.

Szia,

én is nemrég jártam így, aszittem biztosíték csere lesz, ki is szedtem asszem 3-at, mert pontosan nem tudtam melyik tarozik hozzá, de egyik sem volt kiégve. :lol:

Visszaraktam és láss csodát, műxik! Asszem csak nem érintkezett rendesen.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Műszerfalnál a középső műanyagot h lehet kioperálni a helyéről?

Ahol a rádiónak a kijelzője is van.

Nem világít a kijelző azt akarom megnézni.

Szia,

én is nemrég jártam így, aszittem biztosíték csere lesz, ki is szedtem asszem 3-at, mert pontosan nem tudtam melyik tarozik hozzá, de egyik sem volt kiégve. :lol:

Visszaraktam és láss csodát, műxik! Asszem csak nem érintkezett rendesen.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

én is nemrég jártam így, aszittem biztosíték csere lesz, ki is szedtem asszem 3-at, mert pontosan nem tudtam melyik tarozik hozzá, de egyik sem volt kiégve. :lol:

Visszaraktam és láss csodát, műxik! Asszem csak nem érintkezett rendesen.

Üdv.

Szia,

én is nemrég jártam így, aszittem biztosíték csere lesz, ki is szedtem asszem 3-at, mert pontosan nem tudtam melyik tarozik hozzá, de egyik sem volt kiégve. :lol:

Visszaraktam és láss csodát, műxik! Asszem csak nem érintkezett rendesen.

Üdv.

Lassú a neted?

Lassú a neted?

:lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.