Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Srácok!

Kövezzetek meg stb stb stb. :lol:

Azt vagy azokat az embereket keresem szigorúan MSN vagy PÜ akik tárcsásították a hátsó féket. Ezen töröm az agyam és kellene infót cserélni! Kérem keressenek akik már csináltak, csináltattak ilyet!!!!!

THX

Itt a fórumon, azt hiszem, urbanjozsi cartárs küzdött ilyennel. Esetleg lapozd elő a régebbi hozzászólásait.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1,6 16V Astra G Caravan-om, 99'-es, benzin/gázüzemű. Olyan gondom van, hogy gázüzemben néha/gyakran, amikor le akarom állítani a motort, nem akar leállni, akár a kulcsot is kivehetem, pöfög-köhög tövább, akár 5 másodpercig is. Olyankor hiába fordítom vissza a kulcsot gyújtásra (ezzel ismételten indul) és állítanám le ismét, nem áll le. Most azt a megoldást találtam, h. átkapcsolok benzinre ilyenkor, megvárom amíg kiürül a gáz a motorból és amikor már benyát kap, szépen leáll.

Van valakinek ötlete, mi lehet a gond?

Köszönöm előre a válaszokat.

Üdv. Sziszka

Sehol semmi senkinél? :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

A mai napom:

Reggel 8:00 műszaki vizsga. Nyugodt voltam mert már előtte átnéztük a gépet minden rendben volt, 2011-ig műszaki vizsga+2010. szep. zöldkártya (kár hogy már jövőre nem kell)

Aztán nagy boldogan hazafelé mentem kicsit sportosabban de azért normálisan (jobban kihúzattam stb stb )

Aztán menetközben kigyullad a motor ikon, azt hittem sírva fakadok, hogy rz velem történik meg?

Gyors megállás, gyújtás ki, aztán ismét indultam ekkor már eltünt a "jel" hát nem hiszem el hogy ez velem történik meg. Nagy a baj ilyenkor?

üdv

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy úgy olvastad legutóbb, hogy nem voltál bejelentkezve? Én úgy vettem észre, hogy ha változik az ip címem, akkor kijelentkeztet a fórum, függetlenül attól, hogy bejelentkezéskor bepipáltam az automatikus bejelentkezést. Ha úgy olvasod az emailre kattintva, hogy nem vagy bejelentkezve, akkor a rendszer nem kap arról információt, hogy te olvastad a témát, így nem küld több emailt.

Link to comment
Megosztás:

A mai napom:

Reggel 8:00 műszaki vizsga. Nyugodt voltam mert már előtte átnéztük a gépet minden rendben volt, 2011-ig műszaki vizsga+2010. szep. zöldkártya (kár hogy már jövőre nem kell)

Aztán nagy boldogan hazafelé mentem kicsit sportosabban de azért normálisan (jobban kihúzattam stb stb )

Aztán menetközben kigyullad a motor ikon, azt hittem sírva fakadok, hogy rz velem történik meg?

Gyors megállás, gyújtás ki, aztán ismét indultam ekkor már eltünt a "jel" hát nem hiszem el hogy ez velem történik meg. Nagy a baj ilyenkor?

üdv

nekem tudtok segíteni?

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy úgy olvastad legutóbb, hogy nem voltál bejelentkezve? Én úgy vettem észre, hogy ha változik az ip címem, akkor kijelentkeztet a fórum, függetlenül attól, hogy bejelentkezéskor bepipáltam az automatikus bejelentkezést. Ha úgy olvasod az emailre kattintva, hogy nem vagy bejelentkezve, akkor a rendszer nem kap arról információt, hogy te olvastad a témát, így nem küld több emailt.

Na látod ez lehet

Könnyen lehet, hogy szakítok a DIGIVEL 10 napja van DIGIS netem, de több problémám volt vele mint az elmúlt 4 évben a chello-val

épp ma írtam nekik egy nem túl barátságos levelet :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem tudtok segíteni?

Ki kellene olvasni a letárolt hibát Tech-2-vel vagy a diag. csatlakozónál valamelyik lábak összezárásával. Ez utóbbiról valamikor volt már szó, tán kép is volt róla, keress rá (hibakód olvasás vagy ilyesmi). A Tiéd sajnos nem egyszerű kivillogtatós téma. Hibakód alapján lehetne valamit látni.

Link to comment
Megosztás:

Ki kellene olvasni a letárolt hibát Tech-2-vel vagy a diag. csatlakozónál valamelyik lábak összezárásával. Ez utóbbiról valamikor volt már szó, tán kép is volt róla, keress rá (hibakód olvasás vagy ilyesmi). A Tiéd sajnos nem egyszerű kivillogtatós téma. Hibakód alapján lehetne valamit látni.

ezt bármely "mezei" szerelő megtudja?

vagy kit érdemes keresni?

és ilyen hibakód az mennyire "veszélyes" nagyon belelehet nyúlni?

Link to comment
Megosztás:

Hidd el te is meg tudod csinálni,nem nagy kunszt.Mindjárt megkeresem valakinek az aláírásában benne van a link!

Nem kell hozzá semmi csak egy gemkapocs.Én is csináltam már ,pedig közel sem vagyok szerelő!

Itt van ni: hibakód kiolvasás(angol)

A mi kocsinkban a "figure8" tipusú van.Ott az 5. és 6 érintkezőt kell összezárni valamivel(drót,gemkapocs bármi) gyújtást ráadod és a motorkontroll sárga lámpa villogni kezd ,számolni kell a villogásokat

Egy villanás az 1 utána mindig kis szünet van két villanás az 2.Először mindig ezzel kezdi.

Utána kezdi villogni ki a hibakódot ,azt kikeresed a táblázatból és örülsz!Ha jól emléxem háromszor ismétli meg!Ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Kövezzetek meg stb stb stb. :lol:

Azt vagy azokat az embereket keresem szigorúan MSN vagy PÜ akik tárcsásították a hátsó féket. Ezen töröm az agyam és kellene infót cserélni! Kérem keressenek akik már csináltak, csináltattak ilyet!!!!!

THX

Johnny82 tárcsásít most úgy láttam,de a rosz hír az,hogy -tudtommal-csak a hátsóhíddal együtt lehet megcsinálni a cserét!

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Újra megkérdezem, bár a legutóbb senkitől sem kaptam választ:

Ti kapjátok email-ben az értesítéseket az új hozzászólásokról?

Mert én ma egyet sem kaptam, pedig 6 topicból is várnám.

És lám volt egy csomó új hozzászólás!

Én csak PÜ-ről szoktam kapni e-mailt!

Link to comment
Megosztás:

Jajj! Eszmbe jutott egy történet:

Van egy autószerelő-kereskedő ismerősöm. Alapvetően Renault-okkal foglalkozik, de jó-pár éve volt nála egy 8 szelepes motorral szerelt G astra. Karosszéria munka volt rajta és már egész szép volt amikor jött egy cimborája, hogy

- de szép autó ez megvenném!

- Á ne vidd el szép, de nagyon sok van benne

- Mennyi?

- 500.000 km

- Nem baj

- Ne viccelj már

.....

Addig addig, hogy végül mégis megvette.

Évekkel később újra találkoznak és látja a szerelősrác, hogy még mindig azt az astrát hajtja a tag.

a tag iyen árúteritő, szal veszett sokat megy

- Jézusom, neked még mindig az a kocsid van?

- Ez hát

- Miért nem cseréled le?

- Minek, kitermelte az árát, már ingyen van rég. Jól megy minek cserélném?

- És hány kilométer van benne?

- 1.000.000 felett (!!!!!)

- Ne bsszmár és mit cseréltél benne?

- Semmit, olajat, vezérlést, csapágy ilyesmit..

:lol:

Hát ilyen is van :lol:

Nem tudom, hogy bármi oka lett volna túloznia az egyébként Renault-al foglalkozó szerelősrác szomszédomnak...

Mondjuk az kétségtelen, hogy a 8 szelepes motorok egyszerűek és nagyon strapabíróak tudnak lenni.

Link to comment
Megosztás:

Azt szokták mondani, hogy minden hidegindítás nagyjából 100km kopásnak felel meg. Namost ha ő úgy ment, meg előzőleg is ilyesmire használták, hogy szinte sosem hűlt ki a motor, az biztosan sokat segített. Na persze szerencse is kell hozzá...

Hát gondolom ilyesmire, különben nem lett volna benne olyan sok... erről nem mesélt

Link to comment
Megosztás:

Hidd el te is meg tudod csinálni,nem nagy kunszt.Mindjárt megkeresem valakinek az aláírásában benne van a link!

Nem kell hozzá semmi csak egy gemkapocs.Én is csináltam már ,pedig közel sem vagyok szerelő!

Itt van ni: hibakód kiolvasás(angol)

A mi kocsinkban a "figure8" tipusú van.Ott az 5. és 6 érintkezőt kell összezárni valamivel(drót,gemkapocs bármi) gyújtást ráadod és a motorkontroll sárga lámpa villogni kezd ,számolni kell a villogásokat

Egy villanás az 1 utána mindig kis szünet van két villanás az 2.Először mindig ezzel kezdi.

Utána kezdi villogni ki a hibakódot ,azt kikeresed a táblázatból és örülsz!Ha jól emléxem háromszor ismétli meg!Ennyi.

Jól látom, h. nincs benne a hibakód listában az Astra G (XEL...) vagy azonosak az Astra F-el (csak nemtom melyik motorkódnak felene meg), bocsi, da ámátőr vok :lol:

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Kövezzetek meg stb stb stb. :lol:

Azt vagy azokat az embereket keresem szigorúan MSN vagy PÜ akik tárcsásították a hátsó féket. Ezen töröm az agyam és kellene infót cserélni! Kérem keressenek akik már csináltak, csináltattak ilyet!!!!!

THX

Én is cseréltem , kérdezz bátran..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

A mai napom:

Reggel 8:00 műszaki vizsga. Nyugodt voltam mert már előtte átnéztük a gépet minden rendben volt, 2011-ig műszaki vizsga+2010. szep. zöldkártya (kár hogy már jövőre nem kell)

Aztán nagy boldogan hazafelé mentem kicsit sportosabban de azért normálisan (jobban kihúzattam stb stb )

Aztán menetközben kigyullad a motor ikon, azt hittem sírva fakadok, hogy rz velem történik meg?

Gyors megállás, gyújtás ki, aztán ismét indultam ekkor már eltünt a "jel" hát nem hiszem el hogy ez velem történik meg. Nagy a baj ilyenkor?

üdv

Nekem ugyanez megvolt egyszer: Egy kicsit én is sportosra vettem a figurát és kb. 2-be 80-nál kidobta a kis sárga angyalt. Na én is majdnem 24 oldali szívinfrastruktúrát kaptam :lol: . Lassan megállok én is. Újraindítás és semmi (azóta se) Utánna mindjárt meginterjúvoltam pár srácot mi lehetett az oka. Azt mondták ne foglalkozzak vele, mert lehet, hogy csak egy pillanatnyi kontakthiba lehetett és azért dobta ki a lámpácskát. Biztos van benne valami, mert azóta (kb. 2 hónapja) tényleg nem jelentkezett a jelenség.

Bár ha újra előjönne, akkor már lehet, hogy én is elgondolgodnék.

Szóval egyszeri "dolog" szerintem nem is "dolog". (ezt a házaséletbe persze nem így gondolom..... :lol: :lol: :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.