Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Nekem, csak félrenyomott. :P

Freeze: köszi!

Bakker télleg... úgy látszik ez már típushiba lesz nálam. :rolleyes:

ma 3x csináltam meg. 2x észrevettem és utólag cseréltem az idézetet

Ez, a harmadik, itt már észre sem vettem.

Ha ez így folytatódik mi lesz?!...

Holnap a fotozz.hu-ra fogok írni valamit mondjuk a Z16XEP vezérléséről? :D

Link to comment
Megosztás:

Szereld ki (a leírását már tudod hol találod :rolleyes: ). Ha kint van jól nézz körül a környékén (zseblámpa ajánlott). Talán megtalálod azt a kis fényes fém tengelyt (kb. 1x15 mm), ami kiesett a menetirány szerinti bal oldalából. Ragaszd vissza a helyére (anno pillanatragasztót használtam) és már szerelheted is vissza. Szerencsés esetben max. 10-15 perc az egész

Köszönöm szépen,siker ismét...

Nem volt kiesve csak egy kicsit elgörbülve / gondolom elődöm kicsit megfeszítette valahogyan /,de orvosoltam és most olyan mint új korában..

És már világit is a szivargyújtóm,mennyivel jobb így..

Kösz még1*

Link to comment
Megosztás:

A kocsmából indul haza az alkoholista, de útravalóként még egy üveg vörösbort betesz a kabátzsebébe. Ahogy botorkál az úton, beleesik egy árokba, jól megüti magát. Érzi, hogy valami nedvesség elkezd végigfolyni a mellkasán, kétségbeesve felkiált:

  • Remélem vér!

Étteremben:

- Kérek egy marhasültet, parasztosan.

- Nesze baz'meg.

Beszélget az amerikai, az orosz és a magyar tikosrendőr. A téma: ki tudja jobban megtartani a szolgálati titkot.

- Én a nejemmel egy irodában dolgozok, ő nem tudja mit csinálok, nem is érdekli, én nem tudom mit csinál, de nem is érdekel. - mondja az amerikai.

- Az semmi... Én egy íróasztalnál dolgozom a feleségemmel! Nem tudja mit csinálok de nem is érdekli, én sem tudom ő mit csinál, de nem is érdekel. - kontráz rá az orosz. A magyar erre nagyot legyint:

- Ugyan már... Én egyedül dolgozom egy irodában! Nem tudom, mit csinálok, de nem is érdekel

Székely meg a fia mennek az erdőben. Egyszercsak tanálnak egy puskát. Állnak mellette egy darabig, mire a fiú megszólal:

- Hát mi lehet ez édesapám?

Pár perc múlva:

- Édös fiam, emmeg beztosan egy furulya.

Elrakják, mennek tovább. A fiút csak nem hagyja nyugodni a dolog, megkérdi vagy öt mérfölddel odébb:

- Osztán, ha ez egy furulya, há' mér nem próbáljuk es ki?

Pár perc múlva mondja az öreg:

- Há', próbáljuk, fiam.

Pár mérföldnyire meg is állnak, előveszik az instrumentumot. Megszólal a fiú:

- Osztán, ha kipróbáljuk, az hogyan lössz?

- Há', fiam, majd én fulom, te mög nyomogassad, oszt majd csak mögszólal.

Így is történik: az öreg bekapja a puska csövét, fújja rettenetesen, a fiú meg a ravasszal babrál. Egyszer csak elsül a puska, az öreg szája meg fülig fölreped. Aszongya erre a fiú:

- Há', ne vigyorogjon, idösapám, mer' én kurvára mögijedtem!

- Mit gondolsz melyik a gyorsabb, a ló vagy a postagalamb? - kérdi a székely a komájától.

- Gyalog a ló...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ha már viccek:

A gyerek az óvodában nagyon kínlódott, hogy felhúzza a csizmáját, erre hát

odament neki segíteni az óvónéni. Bizony nagyon megizzadt, amire a kisfiú

lábára felráncigálta a csizmát, ám alighogy letörölte a homlokáról a

verejtéket, a kissrác azt mondja:

- Óvónéni, fordítva van a lábamon a csizma.

A nő látta, hogy a gyereknek igaza van, hát gyorsan lehúzta róla, és ismét

nagy kínlódások közepette, most már rendesen felcibálta a kissrác lábára.

Ekkor a kisfiú megint csak megszólal:

- Ez nem is az én csizmám!

A nő egyre idegesebb lett, őrült tempóban lerángatta a gyerek lábáról a

csizmát, miközben az folytatta a mondókáját:

- ... hanem a bátyámé, csak ő már kinőtte, és ma reggel ezt adta rám az

anyukám.

Az óvónő már lilát látott, de uralkodott magán.

Ismét ráadta a kisfiú lábára a csizmát, pedig még mindig nagyon sok

tuszkolást igényelt a művelet.

Na, végre, gondolta az óvónő, majd megkérdezte a gyereket:

- Pistike, hol a sapkád?

Mire a gyerek:

- A csizmámban!

Link to comment
Megosztás:

Próbáltátok már azt az STP márkájú szelep és injektor tisztítót? Egyáltalán valós dolog ez hogy húdejó az neki ha etetek vele ilyesmit?

Mint már korábban írtam, én naponta használom a kocsit 3-5 km-es utakra. Szinte mindig hideg a motor. Tudom hogy ez nagyon nem jó neki. Szóval ezért gondoltam hogy esetleg ,,örülne,, valami ilyesminek.

Esetleg más termék javaslat? Vagy mechanikus tisztítás?

A jövő 7 végén elmegyünk egy kis csavargásra. Ez 2x100km-t jelent neki. (Axem ez a fagyi. Ugyi? :rolleyes: ) Ez nyilván jót tesz majd neki (ha csak ki nem ég a dugó) , de azért előtte megkínálnám ha tényleg van értelme.

Persze a promókat én is olvastam de a ti egyéni tapasztalataitok érdekelne.

Köszik! :D

Link to comment
Megosztás:

És még 1

Emberünk egy órája vajúdik a wc-ben, de hiába, még semmi eredmény. Hallja,

hogy a szomszéd fülkébe valaki benyit, majd a szokásos bemelegítő zajokat

követően sssss, aztán csobbb. Emberünk nyögve, kínlódva, vigaszt remélve

átszól:

- Jaj de irigylem magát.

Válasz is érkezik:

- Ne irigyeljen: az első a nadrágomba ment, a második a mobilom volt.

Sziasztok

Link to comment
Megosztás:

Luxusvendéglőben egy házaspár ebédel. Egyszer csak odaérkezik egy

gyönyörű,

csinos fiatal nő és megcsókolja a férjet. A felesége felháborodva,

önmagából

kikelve megkérdezi:

- Ki ez a picsa?

A férj, teljesen nyugodtan:

- A szeretőm.

- Én ezt nem tűröm, elválunk, visszaköltözöm a szüleimhez! - ordítja a

feleség.

- Jó szívem - mondja a férj csendesen - váljunk. De tudod, hogy akkor

nincs

több hawaii nyaralás, karácsonyi bevásárlás Párizsban, sízés az Alpokban,

és

még sorolhatnám...

Mély csend következik, csak az evőeszközök csillingelése hallatszik.

Egyszercsak belép az étterembe a család egyik régi barátja, -jobbján

szintén- egy csinos fiatal nővel. A feleség ismét felháborodva:

- Ki az a nő ott a Bélával???

- A szeretője - mondja a férj ugyanazzal a nyugalommal.

Kis csend következik, majd a feleség megszólal:

- A miénk szebb ...

Link to comment
Megosztás:

nem tudja valaki hogy melyik az a ptk törvény mely szerint a javitott gépkocsit nem fizették ki végrhajtást lehet kezdeni a biroság által?.

Nem tudom, hogy ez segít-e valamit.

De ha komoly akkor olvasgass jogi oldalakat, fórumokat. Elég sok okosságokat lehet találni.

Link to comment
Megosztás:

nem tudja valaki hogy melyik az a ptk törvény mely szerint a javitott gépkocsit nem fizették ki végrhajtást lehet kezdeni a biroság által?.

Jogi úton ez nagyon hosszadalmas, macerás... A bírósági tárgyalásokkal el lehet rugózni akár évekig is, mire az végrehajtást rendel el.

A legjobb közjegyző előtt tartozáselismerést aláíratni az adósoddal, és abban kitűzni egy viszonylag rövid fizetési határidőt, nem teljesítés esetére meg elláttatni végrehajtási záradékkal. Aztán ha ez alapján se fizet, akkor ezt a közjegyzői papírt be lehet adni a bíróságra, akik ilyenkor mérlegelés nélkül, azonnal kiadják az ügyet a végrehajtónak.

De még így se egyszerű a dolog, ráadásul a végrehajtási illetéket+egyebeket neked kell előre megfinanszíroznod. Ha kisebb összegről van szó, én ezt a jogi utat nem ajánlom. Lehet, hogy be kell nyelned a buktát, vagy próbálj meg elbeszélgetni az adósoddal...

Link to comment
Megosztás:

Próbáltátok már azt az STP márkájú szelep és injektor tisztítót? Egyáltalán valós dolog ez hogy húdejó az neki ha etetek vele ilyesmit?

Mint már korábban írtam, én naponta használom a kocsit 3-5 km-es utakra. Szinte mindig hideg a motor. Tudom hogy ez nagyon nem jó neki. Szóval ezért gondoltam hogy esetleg ,,örülne,, valami ilyesminek.

Esetleg más termék javaslat? Vagy mechanikus tisztítás?

A jövő 7 végén elmegyünk egy kis csavargásra. Ez 2x100km-t jelent neki. (Axem ez a fagyi. Ugyi? :rolleyes: ) Ez nyilván jót tesz majd neki (ha csak ki nem ég a dugó) , de azért előtte megkínálnám ha tényleg van értelme.

Persze a promókat én is olvastam de a ti egyéni tapasztalataitok érdekelne.

Köszik! :D

Tényleg ez engem is érdekelne.Mi is hasonló cipőben járunk.Nagyon rövid reggeli és délutáni utak ,be sem melegszik a motor.

STP-t már öntöttem egyszer az előző F Astrába,én nem vettem észre semmit.

Gondolom az lenne jó nekünk,hogy amikor hosszabb távra megyünk,akkor meghajtani a gépet (persze a szabályok között)

3000 ford. felett váltani ,jobb benzint belerakni és akkor magától kitisztulna a motor ,nem kellene semmit beleönteni.

Link to comment
Megosztás:

Próbáltátok már azt az STP márkájú szelep és injektor tisztítót? Egyáltalán valós dolog ez hogy húdejó az neki ha etetek vele ilyesmit?

Mint már korábban írtam, én naponta használom a kocsit 3-5 km-es utakra. Szinte mindig hideg a motor. Tudom hogy ez nagyon nem jó neki. Szóval ezért gondoltam hogy esetleg ,,örülne,, valami ilyesminek.

Esetleg más termék javaslat? Vagy mechanikus tisztítás?

A jövő 7 végén elmegyünk egy kis csavargásra. Ez 2x100km-t jelent neki. (Axem ez a fagyi. Ugyi? :rolleyes: ) Ez nyilván jót tesz majd neki (ha csak ki nem ég a dugó) , de azért előtte megkínálnám ha tényleg van értelme.

Persze a promókat én is olvastam de a ti egyéni tapasztalataitok érdekelne.

Köszik! :D

Szia!

néha, úgy kéthavonta szokott olyat csinálni a gép, hogy enyhén rángat alacsonyabb fordulaton, inkább remegésnek mondanám, akkor adok neki STP-t, egy flakonnal tele tankba, utána 2-300 km és elmúlik a remegése. Mondjuk a fagyis módszer sem árt néha neki:-)

Mondjuk én nem igazán járok rövid távokon vele, a minimum is 40-50 km, ebből 35 országút.De ha tényleg csak rövid távokon használod, akkor inkább a kitakarítás. Régebben rakott fel valaki képet, azt hiszem UrbánJózsi, olyan volt a folytószelepház, mintha tejföllel ki lett volna öntve:-)

Ez meg nem igazán fog neked elégni onnan.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Olyan kérdésem lenne, hogy Astra G-n keresek olyan mérési pontot, ahol "álló" motornál +12V van, de gyújtáskor 0V, tehát gyújtásra tiltja a tápfeszültséget.

Egy elektronikához (utólagos) kéne nekem olyan célra, ha áll az autó akkor megkapja a feszültséget, de ha beindítom a motort, akkor ne működhessen, vegye el a tápot tőle!

Már több embert is kérdeztem, valaki azt mondta, hogy ilyen pont a generátor vezetéke között lehet, mert ott van olyan, hogy a motor beindítását követően az akksitól elveszi a kapcsolatot, mert onnantól már a generátor látja el az elektromosságot. De nem volt benne biztos. Másik emberke azt mondta, hogy autórádiónál lehet fogni ilyen pontot, a memória tápjánál, csak ő sem volt biztos abban, hogy az gyújtáskor 0V-ot ad!

Tudna nekem ebben valaki segíteni, hogy lelhetnék könnyen rá erre a mérési pontra?

Köszönöm válaszokat előre is!

Üdv!

motorkód kéne és akkor mondanám....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van 1 kis problémám saját hibámból:D

Astra g fűthető elektromos tükröt akkor akartam állítani belülröl amikor oda volt fagyva a tükörlap a tükör testéhez és ezért félig meddig a tükörlap elvált a gondolom hátulján levő számomra ismeretlen felfogatásától ezért most menet közben elég rendesen rázkódik szinte kiesik a helyéről,gondolom már nem sok minden tartja. A kérdésem hogy tudom ezt orvosolni? Ragasztva vannak ezek vagy patent vagy ilyesmi?

köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.