Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Ez a Delconak tűnik.

Az. Megméztem... :D :D

Vízszintesen van felfogatva vagy 45 fokba?:D vízszintesen delco, 45 fokos ate de rá is van írva.

Függőlegesen, nem? :)

Mind a kettő el van döntve kicsit.

DELCO: kép 1; kép 2; kép 3

ATE: kép 1; kép 2; kép 3

Megkülönböztetni még az összerakása is a devandernek.

A DELCO-nak a közepe van rányomva az aljára (ami a kasztni felől van), az ATE-nek meg bele van nyomva a közepe az aljába). Szemmel (ha nincs felirat) ez vehető észre a leghamarabb, meg talán az, hogy az ATE megítélésem szerint vékonyabb.

Különbségek a képen benyilazva:

www.tvn.hu_9c89cbcc9a95787b21092611e92fe536.jpg

Link to comment
Megosztás:

Tartaléknak hagytam volna meg az ATE devandert, mivel ezen ABS-es ffh van (ami nekem ugye nem jó), az enyémen meg DELKO devander ABS nélküli ffh-val.

De gondolom a ffh nem ugyanolyan felfogatású az ATE és a DELCO esetében, vagy igen? :)

Az előző 15hszben kb 13x le van írva a kérdésedre a válasz. :D

Link to comment
Megosztás:

Megvettem, korrekt a fék.:-)

Viszont vettem hátra új fékdobokat.

Újakat, de kéz alól.

Csak éppen az a baj, az előző tulaj lefújta őket mattfeketére rozsda ellen ami szerintem nem hőálló.

Hogy lehet azt a festéket könnyen leszedni ?

Vagy úgy hagyjam ??

Lefesteném valamilyen szép színre:-)

Link to comment
Megosztás:

Megvettem, korrekt a fék.:-)

Viszont vettem hátra új fékdobokat.

Újakat, de kéz alól.

Csak éppen az a baj, az előző tulaj lefújta őket mattfeketére rozsda ellen ami szerintem nem hőálló.

Hogy lehet azt a festéket könnyen leszedni ?

Vagy úgy hagyjam ??

Lefesteném valamilyen szép színre:-)

Kromofág tuti lehozza!

Link to comment
Megosztás:

Megvettem, korrekt a fék.:-)

Viszont vettem hátra új fékdobokat.

Újakat, de kéz alól.

Csak éppen az a baj, az előző tulaj lefújta őket mattfeketére rozsda ellen ami szerintem nem hőálló.

Hogy lehet azt a festéket könnyen leszedni ?

Vagy úgy hagyjam ??

Lefesteném valamilyen szép színre:-)

Dobféket max feketére érdemes lefesteni. Hagyd rajta, majd télen kiderül, hogy le akar jönni, vagy sem.

Link to comment
Megosztás:

Megvettem, korrekt a fék.:-)

Viszont vettem hátra új fékdobokat.

Újakat, de kéz alól.

Csak éppen az a baj, az előző tulaj lefújta őket mattfeketére rozsda ellen ami szerintem nem hőálló.

Hogy lehet azt a festéket könnyen leszedni ?

Vagy úgy hagyjam ??

Lefesteném valamilyen szép színre:-)

Égesd le

Link to comment
Megosztás:

Égesd le

Hígító, benzin, stb.

Ma én is féket szereltem. Tegnap vettem 396-os hűtött tárcsákat meg hozzájuk a nyergeket. Viszonylag jó állapotúak voltak kinézetre is, de a tárcsát azért nem ártott felszabályoztatni. (most tart 19mm-en)

Ma összedobtam a régi és az új fékből összelegózva (régi csúszkái, meg gumi porvédőivel).

Link to comment
Megosztás:

Hígító, benzin, stb.

Ma én is féket szereltem. Tegnap vettem 396-os hűtött tárcsákat meg hozzájuk a nyergeket. Viszonylag jó állapotúak voltak kinézetre is, de a tárcsát azért nem ártott felszabályoztatni. (most tart 19mm-en)

Ma összedobtam a régi és az új fékből összelegózva (régi csúszkái, meg gumi porvédőivel).

396? nem lesz az nagy? :)

19mm? nem lesz az kevés? :D

Link to comment
Megosztás:

Mé'? átlagba jó :)

20mm a gyári méret, 18,2 a határ. 19 felett volt egy picivel a szabályzás előtt.

Nem új, de nem is tervezem ezt örökké. 256-os fék lesz fent hátul meg tárcsafék, de előtte meg kell oldani a felni kérdést. (jelenleg 13"-os van csak.)

És igen, 236-ost akartam írni.

Link to comment
Megosztás:

20mm a gyári méret, 18,2 a határ. 19 felett volt egy picivel a szabályzás előtt.

Nem új, de nem is tervezem ezt örökké. 256-os fék lesz fent hátul meg tárcsafék, de előtte meg kell oldani a felni kérdést. (jelenleg 13"-os van csak.)

És igen, 236-ost akartam írni.

:)

14es lemezfelnit, tudok jó nyárigumival... :D

Link to comment
Megosztás:

20mm a gyári méret, 18,2 a határ. 19 felett volt egy picivel a szabályzás előtt.

Nem új, de nem is tervezem ezt örökké. 256-os fék lesz fent hátul meg tárcsafék, de előtte meg kell oldani a felni kérdést. (jelenleg 13"-os van csak.)

És igen, 236-ost akartam írni.

Épp kérdezni akartam mekkora malomkereket tervezel alátenni..... :D

:D

14es lemezfelnit, tudok jó nyárigumival... :D

má megint a biznic...... :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

:)

14es lemezfelnit, tudok jó nyárigumival... :D

Köszi, de egyenlőre marad a 13-as, aluban meg 15-öst keresek.

A mostani gumik szerintem 2-3 szezon alatt el fognak kopni, és akkor jöhet valami nagyobb télre is.

Mentem a városban úgy 50km-t, és szépen kopik össze a fék.

:D :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.