Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Ez biztos. Nekem az 1.6-oson alapból a szélesek voltak fenn. Szerintem a keskenyeket inkább 1.4-re rakták...

A tied SZR. a donor C16NZ-n vékony minden. (ez a fékdob is arról jött le).

A vékony betétekhez, a 28mm-es szélességűekhez megy a 37,5mm-es fékdob (azaz a vékonyabb)

Van erősített fékrendszer (elől hűtött tárcsa és hátul is vastagabb), és van a sima (elől sima és hátul a vékonyabbik fajta).

Dízelben is van olyan, amelyiken a vékony van.

A vékony első fékbetétek az 1.6-osokban, és 1.4-esekben, valamint 1.7d, dr-ekben vannak.

Turbódízelekbe és 1.6-tól nagyobbakba már az erősebb fékrendszer ment. Igaz, hogy ismerősöm 1.8-asában is "csak" a vékony fékek kerültek előre és hátul is a soványabbik dobok kerültek... de lehet csak az autó előző életében cserélték valamikor, ki tudja.

Link to comment
Megosztás:

Tudom és úgy megy mintha 200 lóvas Turbós lenne. :D Jaj ne fárasszatok már az egynégy i, hogy megy meg az etanollal. :P Nem is lehet akkora féket tenni a kocsira, hogy megfogja a X14XE-t olyan brutális ereje van :P

Azt nem tudom, milyen mértékegység az a "lóvas", de ellentétben veled, nem vagyok elszállva a kocsimtól. Csak meg vagyok vele elégedve.

Nekem bőven elég amit tud. Sőt még nagyobb fék sem kell rá, mert nincs rá szükség...

Ha már nem tudok megállni, akkor viszem magammal akit csak lehet...

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudom, milyen mértékegység az a "lóvas", de ellentétben veled, nem vagyok elszállva a kocsimtól. Csak meg vagyok vele elégedve.

Nekem bőven elég amit tud. Sőt még nagyobb fék sem kell rá, mert nincs rá szükség...

Ha már nem tudok megállni, akkor viszem magammal akit csak lehet...

Hehe, én miért lennék elszállva? Bocs de nekem kicsit más fogalmaim vannak arról, amikor valami jól megy. Nem én állítottam, hogy huh de brutálisan megy az 1.4. Lehet, hogy neked nincs rá szükséged viszont nekem lesz. :D Nem értem miért fáj másoknak az ha valakinek jobb van. :P

Link to comment
Megosztás:

Az újkorában 115lovat tudó 20éves c20ne az brutális?

Én még mindig nem látom, azt a sort ahol ezt írtam de lehet kötözködni, mondom nálam az, ha jól megy valami kb 300LE fele kezdődik. Nem ilyen 1.4 eknél. :D De kötözködhetünk . :P Mellesleg a C20Ne ugyan úgy nem megy jól mint a te 190es mercid csak kicsit jobban mennek mint az átlag kocsik ennyi. :D Ne fárasszuk egymást kérlek kösz. Mellesleg majd visszatérünk erre a témára ha neked lesz egy C20NE corsád vagy ennél jobb. Szerintem addig nem igen tudsz nagyon véleményt alkot amíg nincs ilyened és nem vezettél ilyet. Mellesleg a béna C20NE motor a 190es mercidre kb 2mp-et ver 0-100ig de sebaj. :P

Link to comment
Megosztás:

Eddig csak olvastam ezt a sok fölösleges pofázást..

De már nem bírom.

dirty-handz, neked egy kis visszafogottságot, és tiszteletet!

Egyébként messzemenőkig egyetértek EPK-val!

Csak tudjátok, közeledem a 48-hoz, romlanak a reflexeim!

A Szabadkikötő úton elémvág egy hülyegyerek a Fiat Punto-val..

Sajnálatos módon a belső sávban "kullogtam", mert pofáztam az asszonnyal. Puntós meg kívülről bevágott, de úgy majd levitte a kocsi orrát.

Ez volt részéről a kioktatás, mert szarakodtam..

Utána utolértem, és láttam két apró gyerek ült nála hátul.

Letekert ablakoknál közölte, hogy sokkal jobban ki szokta oktatni akik feltartják..

Én meg felvilágosítottam életveszélyes amit csinál, mert ha nem lettek volna jók a reflekszeim és a fékem, lehet áttolom a szembe sávba.

Erről ennyit.

Uff pofáztam.

Link to comment
Megosztás:

Eddig csak olvastam ezt a sok fölösleges pofázást..

De már nem bírom.

dirty-handz, neked egy kis visszafogottságot, és tiszteletet!

Egyébként messzemenőkig egyetértek EPK-val!

Csak tudjátok, közeledem a 48-hoz, romlanak a reflexeim!

A Szabadkikötő úton elémvág egy hülyegyerek a Fiat Punto-val..

Sajnálatos módon a belső sávban "kullogtam", mert pofáztam az asszonnyal. Puntós meg kívülről bevágott, de úgy majd levitte a kocsi orrát.

Ez volt részéről a kioktatás, mert szarakodtam..

Utána utolértem, és láttam két apró gyerek ült nála hátul.

Letekert ablakoknál közölte, hogy sokkal jobban ki szokta oktatni akik feltartják..

Én meg felvilágosítottam életveszélyes amit csinál, mert ha nem lettek volna jók a reflekszeim és a fékem, lehet áttolom a szembe sávba.

Erről ennyit.

Uff pofáztam.

Oké apa! :D

Link to comment
Megosztás:

:D Igen ezért se kell de amint írtam sose éreztem hiányát. Van csomó cuccom hozzá de nem fogok féltengelyt venni meg hátul is ABSes dobot meg tököm tudja. :D az egész nem ér annyit ahogy van. Azt majd úgy járok mint a cégessel télen meg se tudok állni sehol kb. Mindig elhatároztam, hogy kiveszem a biztijét azt sose jutottam el oda :D Az ilyen nénikéknek meg sose adnék jogosítványt bocs aki nem tud vész-fékezni kocsit ne vezessen. 50-60 év felett alapból nem is adnék jogsit. Ugyanis alkalmatlan a szervezete vezetésre.
Szerintem ez így nem erős ugyanis nézzük már meg jó 50 még belefér jogos. De 60 és felette már nézzük már az ember reflexit :D Általában a 60 évesek már gyalogolni se tudnak, nem hogy vész-fékezni. ;) A fiatalok vezetési stílusával meg 1et értek nekem is van 1-2 ismerősöm aki azt hiszi mekkora sofőr nyomja neki azt fogalma nincs a vezetésről. ;) Viszont vannak olyanok is akik fiatalon is rohadt jól vezetnek. :)

Az orvosi alkalmassági vizsgálat meg hobbiból van, nem? :D

Hát öregem nagyon hülye lehetsz!

1 hónapja jöttem hazafelé Németországból a cseheken keresztül.

2x1 sávos egyenes úton hegyről le, belátható szakaszon előztem a sort, kb. 6 kocsit, elől egy nagy katonai teherautó ment kb. 70-el, és amikor a hátsó kerekéhez értem (kb. 120-al), hirtelen elindult balra elém! Bal oldalon csak 1 sáv volt, és a hely igen szűkös, utána pedig az árok.

Volt kb. 1,5 m hely ahol egy flikk-flakkal el tudtam tűzni mellette és az árkot is sikerült elkerülnöm, mindezt 120-al. 66 éves vagyok....

Ilyen esetekre szokták írni azt újságokban, hogy "elrántotta a kormányt" és az árokba rohant. [ A vezető élt 35 évet....]

Summa, summárum nem az életkor számít alapvetően, hanem a tapasztalat. Az életkorra vonatkozó véleményedre pedig kíváncsi lennék (ha megérném) 30 év múlva....

:P :P :D

Link to comment
Megosztás:

Van erősített fékrendszer (elől hűtött tárcsa és hátul is vastagabb), és van a sima (elől sima és hátul a vékonyabbik fajta).

Dízelben is van olyan, amelyiken a vékony van.

A vékony első fékbetétek az 1.6-osokban, és 1.4-esekben, valamint 1.7d, dr-ekben vannak.

Turbódízelekbe és 1.6-tól nagyobbakba már az erősebb fékrendszer ment. Igaz, hogy ismerősöm 1.8-asában is "csak" a vékony fékek kerültek előre és hátul is a soványabbik dobok kerültek... de lehet csak az autó előző életében cserélték valamikor, ki tudja.

Készítettem pár fotót a hátsó fékdobokról, íme a két változat különbségei:

A fékfofáknál van a szembetűnő különbség.

vékony és vastag dob közötti különbség

Az átmérőjük ugyanaz. vékony, vastag.

Képek itt.

Link to comment
Megosztás:

Készítettem pár fotót a hátsó fékdobokról, íme a két változat különbségei:

A fékfofáknál van a szembetűnő különbség.

vékony és vastag dob közötti különbség

Az átmérőjük ugyanaz. vékony, vastag.

Képek itt.

Még mindig ezen rugózol? :D

A keskenyebbik főleg az 5-ajtós kis motoros (1.4, 1.6) kocsikba ment, pl. nekem is ilyen van.

Link to comment
Megosztás:

Még mindig ezen rugózol? :D

A keskenyebbik főleg az 5-ajtós kis motoros (1.4, 1.6) kocsikba ment, pl. nekem is ilyen van.

Engem pl az érdekelne, hogy ha hátra nagyobb ilyet tesz az ember akkor meg lehet azt érezni a fékhatásba? Mert én kb biztos vagyok benne, hogy semmit nem lehet érezni. :P Az első fék sokkal fontosabb. Ha a kicsi jól működik szerintem nem lényeg.

Link to comment
Megosztás:

Készítettem pár fotót a hátsó fékdobokról, íme a két változat különbségei:

A fékfofáknál van a szembetűnő különbség.

vékony és vastag dob közötti különbség

Az átmérőjük ugyanaz. vékony, vastag.

Képek itt.

Még mindig ezen rugózol? :D

A keskenyebbik főleg az 5-ajtós kis motoros (1.4, 1.6) kocsikba ment, pl. nekem is ilyen van.

Az enyémen a vastagabb van, pedig kismotoros... :P

Csak annyi különbséggel, hogy van egy hosszanti bemarás a fékpofán...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.