Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Másrészt a mai technika mellett felvetődik a kérdés: a digitális anyag könnyen módosítható.

A mai technika mellett egy videófelvétel még szerintem elég bizonyíték lenne. Az rendben, hogy megfotosoppolsz egy képet, de egy normális videónál percenként 1500 kép van. Na ne offoljuk tovább, vagy vigyétek át máshova. B)

Link to comment
Megosztás:

Ezt már én is mondtam. Márka alapján én meg nem szeretek elítélni gumit.

Nekem volt érezhető hatás egy tisztítás után is. De úgyis mindegy a mérés megmondja majd a tutit.

Nekem a corsán piszkosul lehet most érezni,hogy végre van normális hátsó fék.

Egy vészfékezésnél, ahol már megcsúsznak (vagy csúszáshatáron vannak) az első kerekek, a hátsók max 10%ot tesznek ki az össz

fékhatásból egy orrnehéz autónál. Azért is veszi le ilyenkor az automata fékerőszabályzó a féket elég szépen hátulról, hogy ne csússzon

meg a hátsó kerék, mert az elég nagy bajhoz vezet egy átlag user esetében... :blush:

Padon lehet hogy teljesít mondjuk 60%-os fékhatást az elsőhöz képest, de fent említett szituációban nem. :D

A mai technika mellett egy videófelvétel még szerintem elég bizonyíték lenne. Az rendben, hogy megfotosoppolsz egy képet, de egy normális videónál percenként 1500 kép van. Na ne offoljuk tovább, vagy vigyétek át máshova. ;)

Attól függ kinek. Ha a hatóság vádol, akkor lehet. Mindegy milyen amatőr a videó. Ha te mész be, hogy felvételed van egy,

a magántulajdonod ellen elkövetett bűncselekményről, akkor azt az ügyészség élből elutasítja, ha vád alá kerül az elkövető :lol:

Magyar jogrendszer B)

Link to comment
Megosztás:

Egy vészfékezésnél, ahol már megcsúsznak (vagy csúszáshatáron vannak) az első kerekek, a hátsók max 10%ot tesznek ki az össz

fékhatásból egy orrnehéz autónál. Azért is veszi le ilyenkor az automata fékerőszabályzó a féket elég szépen hátulról, hogy ne csússzon

meg a hátsó kerék, mert az elég nagy bajhoz vezet egy átlag user esetében... :lol:

Padon lehet hogy teljesít mondjuk 60%-os fékhatást az elsőhöz képest, de fent említett szituációban nem. :)

Erről is jót lehetne vitatkozni. :D De most nincs időm. B)

Attól függ kinek. Ha a hatóság vádol, akkor lehet. Mindegy milyen amatőr a videó. Ha te mész be, hogy felvételed van egy,

a magántulajdonod ellen elkövetett bűncselekményről, akkor azt az ügyészség élből elutasítja, ha vád alá kerül az elkövető :P

Magyar jogrendszer :blush:

Erre nem gondoltam, de a lényegen sajnos nem változtat. ;)

Link to comment
Megosztás:

Erről is jót lehetne vitatkozni. ;) De most nincs időm. B)

Várom az indokokat :blush:

Amikor a versenyautóban építettük a hátsó fékkört, néztem mennyit szabályoz

a gyári fékerőszabályzó a hídállás függvényében, és hát elég brutálisan leveszi

a fékerőt. Úgyhogy még azt a 10%-ot is erős túlzással mondtam az említett esetre :D

Link to comment
Megosztás:

Várom az indokokat ;)

Amikor a versenyautóban építettük a hátsó fékkört, néztem mennyit szabályoz

a gyári fékerőszabályzó a hídállás függvényében, és hát elég brutálisan leveszi

a fékerőt. Úgyhogy még azt a 10%-ot is erős túlzással mondtam az említett esetre :lol:

Mondom nincs időm. :D

Nem arról volt szó hogy már csúszunk keresztül a kereszteződésen és bőszen tapossuk a féket. B)

Addig az ideig amíg nem bólint be teljesen több hat. És az ez idő alatt gyarokolt fékhatás szerintem nem elhagyagolható.

Másrészt a versenyautód teljesen ki van pakolva, itt meg ülhetnek akár 3-an is hátul. És a csomagtartóban is lehet 4 zsák krumpli. Az sem mindegy.

Neki nem a hídra szerelt szabályzója van. Nem tudom ez a szelep milyen hídállásnak felel meg.

Lehet hogy az első hátsó fékerőhatár arány nálad teljesen más volt. Ez ugye hatással van a bebólintás sebességére.

Az a 10% is 10%.

Ha gondolkoznék még biztos sok hülyeség eszembe jutna. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy az első hátsó fékerőhatár arány nálad teljesen más volt. Ez ugye hatással van a bebólintás sebességére.

Az a 10% is 10%.

Ha gondolkoznék még biztos sok hülyeség eszembe jutna. ;)

Én meg csak nyomom a féket és nem is gondolkozom!!! B)

Link to comment
Megosztás:

Hátsó híd tárcsafékessé alakításán gondolkodom már egy ideje... cartársak mondták, hogy elég csak az agyat cserélni, nem kell az egész hidat.

Vajon a GSI kerékagyai felmennek különösebben bonyolult átalakítások, fúrás-faragás-flexelés nélkül?

Konkrétan ezekre gondoltam

(93/11 évjáratú Astra F Caravan)

Link to comment
Megosztás:

Amikor összetört a gépem, kicseréltük a hidat kadett gsi hídra, és vectra 2000 tárcsák mentek fel aggyal együtt.

Ja az enyém sedan, a karavanhoz a másik fajta híd kell.

A fékhatás jobb lett, de csak huzamosabb,vagy erőteljes fékezésnél.

Normál használatban nincs nagy különbség.

Link to comment
Megosztás:

Hátsó híd tárcsafékessé alakításán gondolkodom már egy ideje... cartársak mondták, hogy elég csak az agyat cserélni, nem kell az egész hidat.

Vajon a GSI kerékagyai felmennek különösebben bonyolult átalakítások, fúrás-faragás-flexelés nélkül?

Konkrétan ezekre gondoltam

(93/11 évjáratú Astra F Caravan)

De akkor egy felnicsere is befigyel nem?

Link to comment
Megosztás:

Azt most vettem, valamint hozzá a nyári gumikat is, úgyhogy nem. Tán nem fér el? Kijjebb lóg a GSI agy? Az ET 35-el már így is a határokat feszegetem B)

Arra gondoltam hogy a gsi-nek 5 csavaros agya van, vagy rosszul tudom? De rosszul tudom.... ;)

Nem is tudom honnan emlékezhettem rá...na mindegy.

Link to comment
Megosztás:

Amikor összetört a gépem, kicseréltük a hidat kadett gsi hídra, és vectra 2000 tárcsák mentek fel aggyal együtt.

Mekkora tárcsák mennek arra? Én 236-os hűtöttet szeretnék, mert elöl 256-osak vannak. Valahol láttam 280-valahányas tárcsákat, asszem Omegáé volt. Ha azt dobnék előre, akkor a mostani 256-os tárcsák mehetnéneek hátra, nem? Csak attól tartok, hogy azok a brutál tárcsaák nem férnek be a 14" felni alá B)

A fékhatás jobb lett, de csak huzamosabb,vagy erőteljes fékezésnél.

Normál használatban nincs nagy különbség.

Ezért kell... hogyha esetleg helyzet van, minél nagyobb legyen az esély hogy megúszom.

Normál használatban bőven jó így is.

Link to comment
Megosztás:

Mekkora tárcsák mennek arra? Én 236-os hűtöttet szeretnék, mert elöl 256-osak vannak. Valahol láttam 280-valahányas tárcsákat, asszem Omegáé volt. Ha azt dobnék előre, akkor a mostani 256-os tárcsák mehetnéneek hátra, nem? Csak attól tartok, hogy azok a brutál tárcsaák nem férnek be a 14" felni alá B)

Az első fékek nem jók hátra. Több szempont miatt sem. ;)

Link to comment
Megosztás:

Hiába nézegeted, akkor sem lesz jó semmi előlről hátulra B)

Tudni szeretném, hogy mit kell beszereznem hozzá még, át lehet-e szerelni ezt a hidat, illetve hogy egyáltalán hogy néznek ki ott a dolgok. Csupán ennyi.

Nem nagyon akarok úgy nekifogni, hogy közben esetleg alkatrész után kell futkosni. Eddig csak a két agyat találtam. Ha bonyolult átbarkácsolni, vagy nem tudom összeszedegetni a cuccokat, akkor veszek komplett hidat inkább.

Link to comment
Megosztás:

Tudni szeretném, hogy mit kell beszereznem hozzá még, át lehet-e szerelni ezt a hidat, illetve hogy egyáltalán hogy néznek ki ott a dolgok. Csupán ennyi.

Nem nagyon akarok úgy nekifogni, hogy közben esetleg alkatrész után kell futkosni. Eddig csak a két agyat találtam. Ha bonyolult átbarkácsolni, vagy nem tudom összeszedegetni a cuccokat, akkor veszek komplett hidat inkább.

Küldj egy email-t püben, küldök képeket az én tárcsás hidamról ami még azelőtt készült hogy be lett szerelve. Azon talán látszanak dolgok, de még meg kell majd keresni.

Caravan hátsó hídja szerintem nem egyezik a többiével és abból meg tárcsást találni... A fehér holló mindennapos ahhoz képest.

Link to comment
Megosztás:

Küldj egy email-t püben, küldök képeket az én tárcsás hidamról ami még azelőtt készült hogy be lett szerelve. Azon talán látszanak dolgok, de még meg kell majd keresni.

Caravan hátsó hídja szerintem nem egyezik a többiével és abból meg tárcsást találni... A fehér holló mindennapos ahhoz képest.

Coupe-nak nem olyan van?

Link to comment
Megosztás:

Küldj egy email-t püben, küldök képeket az én tárcsás hidamról ami még azelőtt készült hogy be lett szerelve. Azon talán látszanak dolgok, de még meg kell majd keresni.

Caravan hátsó hídja szerintem nem egyezik a többiével és abból meg tárcsást találni... A fehér holló mindennapos ahhoz képest.

OKs, küldök. Ezek szerint Te már tárcsásítottad? Mi került fel, GSI, Vectra, vagy netán az eredeti lett átszerelve?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.