Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gyári rádió


Recommended Posts

A KL30 az állandó 12V az akkuról, a KL15 a kapcsolt 12V, amin csak gyújtással együtt van fesz. Az a "fogaskerék" egy lámpa akar lenni, a háttérvilágítás fényerejét hivatott szabályozni, nem kötelező bekötni.

Köszi szépen, már majdnem ráadtam a fogaskerekesre a 12v-ot, kipróbálom így. Ha simán rákötöm a 12V-ot és így mindig azt hiszi gyújtáson van nem szívja az akkut meg ilyesmi, szal nyugodtan ráköthetem igaz?

Link to comment
Megosztás:

A KL30 az állandó 12V az akkuról, a KL15 a kapcsolt 12V, amin csak gyújtással együtt van fesz. Az a "fogaskerék" egy lámpa akar lenni, a háttérvilágítás fényerejét hivatott szabályozni, nem kötelező bekötni.

Fú, nagyon szépen köszönöm, már működik is, eddig fos rádió volt benne, ahhoz képest ez irtó szépen szól. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Fú, nagyon szépen köszönöm, már működik is, eddig fos rádió volt benne, ahhoz képest ez irtó szépen szól. :lol:

Nincsmit.

Az az antenna jel egy kimenet motoros antenna vezérléséhez, ill. erősítő kapcsolásához. A TEL a telefonnémítás akar lenni, ha olyan telefontartó van a kocsiban,ami tudja használni.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Arról érdeklődnék hogy Grundig rádió SC303-asnak mi a kódólási menete?

Mert van egy ismerősöm akinek se kódja és azt se tudja hogy hogy kell kódolni.Kódot még csak-csak tudok hozzá szerezni de a kódolás menetét sajna nem tudom.

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy ki lett cserélve az aksi a kocsimba (opel astra g 1999). A gyári blaupunkt kazettás rádió van még benne. És most kéri a kódot, de az sajna nincs meg, mert kereskedőtől vettem és ő nem adta meg mondván, hogy nem tudja. Tudtok nekem segíteni mert tanácstalan vagyok!? Esetleg tudtok kódot? Mert fizetni nem nagyon szeretnék a kódolásért. Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy ki lett cserélve az aksi a kocsimba (opel astra g 1999). A gyári blaupunkt kazettás rádió van még benne. És most kéri a kódot, de az sajna nincs meg, mert kereskedőtől vettem és ő nem adta meg mondván, hogy nem tudja. Tudtok nekem segíteni mert tanácstalan vagyok!? Esetleg tudtok kódot? Mert fizetni nem nagyon szeretnék a kódolásért. Előre is köszönöm.

Úgy tudom, a rendesebb Opel szervízekben az autó okmányai után lekérik neked a kódot ha gyári beépítés a cucc. Van egy ismerősöm aki szintén igy járt, neki Székesfehérváron a Szuna kérte le a kódot ingyen. Személyes megjelenés, és az okmányok kellenek. Budapesten is próbálkozott egy szervízzel de ott csak pénzért adták volna ki.

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom, a rendesebb Opel szervízekben az autó okmányai után lekérik neked a kódot ha gyári beépítés a cucc. Van egy ismerősöm aki szintén igy járt, neki Székesfehérváron a Szuna kérte le a kódot ingyen. Személyes megjelenés, és az okmányok kellenek. Budapesten is próbálkozott egy szervízzel de ott csak pénzért adták volna ki.

Én pont Székesfehérváron voltam a Szunába és ott mondták,hogy csak pénz ellenében tudják lekérni a kódot.Azért köszi,de valami más megoldás kellene.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Infó kelene CAR400 Philips rádióm van. A jelenség a következő: rádió bekapcsolom, halkítom, kikapcs. Mikor újra elindítom rádió üvölt. Valami "default" beállítás lehet amiról kezdi a hangerőt bekapcsolásná? Más járműveken - pl Astra - onnan indul a hangerő ahol kikapcsoltam, nálam nem.

A hangerő is kis hangnál elég nagy lépésekben szabályoz, két lépés közti különbség vagy halk vagy hangos.

Nem tudom érthető-e amit leírtam. Tud-e valaki megoldást rá vagy lehet-e ezt valahogyan programozni?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Sziasztok.

Borzasztó nagy segítség kellene.Röviden:

A C vekimbe kicseréltem a fejegységemet egy navisra (benne cd tár)(ncdc 2015)színes kijelzővel és telefonra(telematic).Minden királyl működik,de állandóan villog a :display safe , radio safe , cdc safe.

Ki tud nekem segíteni abban ,hogy ki tudja ezeket nullázni vagy kitörölni.Vagy egyáltalán mit csináljak.Tech 2 nem látja a fejegységet,de viszont a fejegységben lévő cd tárat igen,holott ugyan az a diagnosztikai bemenete.Kellene nekem valami jó"hekker".Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Borzasztó nagy segítség kellene.Röviden:

A C vekimbe kicseréltem a fejegységemet egy navisra (benne cd tár)(ncdc 2015)színes kijelzővel és telefonra(telematic).Minden királyl működik,de állandóan villog a :display safe , radio safe , cdc safe.

Ki tud nekem segíteni abban ,hogy ki tudja ezeket nullázni vagy kitörölni.Vagy egyáltalán mit csináljak.Tech 2 nem látja a fejegységet,de viszont a fejegységben lévő cd tárat igen,holott ugyan az a diagnosztikai bemenete.Kellene nekem valami jó"hekker".Köszi!

A kód megvan hozzá?

Nem lehet,hogy rosszul lett beütve?

Kikódolásra ezt találtam:

Switch on the ignition

Switch off the radio with the OI control

press and hold the AS control

Switch on the radio keeping the AS control pressed untill you hear a beep

the display should show CODE for about 3 seconds

Then RADIO CODE with the remaining number of attempts ie:----(10)

enter code with the number controls

confirm OK by pressing the multi-function control

Link to comment
Megosztás:

A kód megvan hozzá?

Nem lehet,hogy rosszul lett beütve?

Kikódolásra ezt találtam:

Switch on the ignition

Switch off the radio with the OI control

press and hold the AS control

Switch on the radio keeping the AS control pressed untill you hear a beep

the display should show CODE for about 3 seconds

Then RADIO CODE with the remaining number of attempts ie:----(10)

enter code with the number controls

confirm OK by pressing the multi-function control

Hali!

Ezek az alkatrészek (fejegység,színes kijelző,cd tár) SAFEelve vannak,tehát nem kér kódot.Ezek az alkatrészek mint egy számítógép hardvere rá van konfigurálva az autóra.Ez a CAN BUS rendszer.Tehát rá kell programozni az autóra.Minden autónak külön kódja van.Ha ezeket az alkatrészeket kiszerelés elött nem NULLÁZÁK a saját autón elméletileg más autóba nem lehet beszerelni,mert a másik autóba beépítve kéri a kódot,de az előző autó kódja nincs meg,és nem tudunk belépni.Ezek az alkatrészek működnek tökéletesen,de 5 másodercenként felvillan DISPLAY SAFE , RADIO SAFE , CDC SAFE. Nekem csak olyan tud segíteni aki jártas a CAN BUS rendszerbe,vagy ezek nullázásához. Hát röviden így tudtam leírni.De azért köszi a segítséget!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok olyan problémám lenne hogy az omegámban a philips Car 400 -ba n nem tudom előhozni azt a menü pontot ahol a Kódot kell be írni hibába csinálom az leírtakat (as hosszan nyomása gyujtásnál ) csak annyit ír ki hogy safe 7, tudom hogy 7 próbálkozást jelent és meg is van hozzá a helyes kód csak annyi a bibi hogy nem tudom be írni:S Ehez kérnék valami segítséget :S

köszi Eriic

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olyan problémám lenne hogy az omegámban a philips Car 400 -ba n nem tudom előhozni azt a menü pontot ahol a Kódot kell be írni hibába csinálom az leírtakat (as hosszan nyomása gyujtásnál ) csak annyit ír ki hogy safe 7, tudom hogy 7 próbálkozást jelent és meg is van hozzá a helyes kód csak annyi a bibi hogy nem tudom be írni:S Ehez kérnék valami segítséget :S

köszi Eriic

Nem gyújtásnál kell nyomni az AS-t, hanem amikor a rádiót bekapcsolod. A kódot pedig úgy tudod beírni, hogy az 1-től 4-es gombokat addig nyomogatod, amíg az adott helyi értéken meg nem jelenik a helyes szám. Ha mind a 4 megvan, akkor ismét meg kell nyomni az AS-t.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.