Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

"Sajnos" azóta sem csinálja.... Ha tényleg a hideg miatt volt (0-5 fokos reggel) legközelebb októberben foglalkozhatok vele?

Sárga lámpa valami "alapjárati motor " őrületetírt ki, amire a szerelő annyit mondott, hogy 10 féle ok lehet....

Link to comment
Megosztás:

Miféle Opel-Iso átalakító kábelt? :)

Az opelekben alapból az ISO aljazat van (Corsa B, Vectra B biztosan).

Az útólagos rádióknak viszont rendszerint nem ISO csatlakozója van, hanem egyedi, ezért a rádióhoz adják rendszerint ezt az ISO-rádióspecifikus átalakító kábelt.

Na ezen az átalakító kábelen kell elvégezni azokat az átkötéseket, amit írsz. Piros-sárga kereszt csere, meg a kéket széthúzni, hogyha nem akarja, hogy eltűnjön a dátum a kijelzőről.

A korai Corsákban nincs ACC funkció, ezért az a vezeték, amiről szól a rádió, csak gyújtáson kap áramot.

azt esetleg tudjátok hogy mitől gyenge a rádió jel?

Link to comment
Megosztás:

azt esetleg tudjátok hogy mitől gyenge a rádió jel?

Nemtusom, van-e a Corsákban jelerősítő, ami a kék vezetékről kapja a tápot. Ha ez ki van iktatva, akkor lehet gyenge a jel.

De attól is lehet, hogy az antenna a gyári rádióhoz van méretezve, ami egy utólagos fejegységnek nem biztos, hogy jó. Lehet kapni autó hifi boltokban jelerősítőt, amivel javítható a vétel minősége. A hifi üzletekben be is szerelik, ha kéred.

Link to comment
Megosztás:

Bosszant ez a fogyasztásos dolog, mert asszony szereti az autót, meg tényleg most már jó állapotban van. Nagyon nagy gond nem volt vele, hegeszteni sem kell, nem igen rohad sehol (elméletben 101ezer km van most benne :) ) De ezek a motorikus kisebb hibák már kiakasztanak, hol egy jeladó, hol a gyújtás, hol a vákuumcsövek áááááá. Azon töprengek, hogy veszek egy isuzut és kipróbálom.

nézd sok hirdetésbe látom az 1.4 corsa b garantált 5 L eszik. Hülyeség, nekem a legjobb fogyasztásom is 5.5L volt. Az én corsa-m sok araszolos tempóval 1/5 hosszú táv 4/5 város 8L de ha hideg van, hó meg stb simán képes 10L fölé is menni. Átlagba jó a 7L szerintem is. Ha vigasztal sok ismerős autója megy 4L-rel, érdekes mert mikor nézem neten a fogyasztási adatait a rönyo 19 et szinte ugyan az mint az 1.4 60 paripasnak. csodák nincsenek ;)

Link to comment
Megosztás:

nézd sok hirdetésbe látom az 1.4 corsa b garantált 5 L eszik. Hülyeség, nekem a legjobb fogyasztásom is 5.5L volt. Az én corsa-m sok araszolos tempóval 1/5 hosszú táv 4/5 város 8L de ha hideg van, hó meg stb simán képes 10L fölé is menni. Átlagba jó a 7L szerintem is. Ha vigasztal sok ismerős autója megy 4L-rel, érdekes mert mikor nézem neten a fogyasztási adatait a rönyo 19 et szinte ugyan az mint az 1.4 60 paripasnak. csodák nincsenek ;)

Nekem az 1.4es 9000km-re visszaszámolva kerek 6 lityi, amikor hengerfejes volt 300km-en 4,3 lityi volt a fogyasztása, teletanktól teletankig számolva. :)

Nyáron 5.5-5.8 lityi max.

Módosítva : Davee
Link to comment
Megosztás:

A helyzetjelző és tompított fényszóró tekergetős kapcsolónak kellene világítania? Illetve hogyan tudom ezt a kapcsolót szétszedni?

Két csavarját kiveszed, kihúzod a helyről, majd szétpattintod körbe a kapcsolót, az eleje fog lejönni.

De ha nincs türelmed, illetve némi érzéked hozzá, szerintem ne vágj bele a dologba, mert belül jó pár rugó, golyó és egyéb aprólék van, ami szét fog hullni és ki fog ugrani, utána rá kell jönni, hogyan is működött.

Szóval elég szopós munka, de nem lehetetlen, ha van türelmed.

Egyébként belül lesz egy izzó a tekerőnél amit plexi vetít ki felülre, azt kell kicserélned, ha kiment.

Én mondjuk előtte tesztelném.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az 1.4es 9000km-re visszaszámolva kerek 6 lityi, amikor hengerfejes volt 300km-en 4,3 lityi volt a fogyasztása, teletanktól teletankig számolva. :)

Nyáron 5.5-5.8 lityi max.

nálam átlag 7L -8L vegyesbe. Persze nem 60 lovas verzió ;) Hosszú táv 5L-6L, város: 8L-10L. 16 Voltos :D

Link to comment
Megosztás:

nézd sok hirdetésbe látom az 1.4 corsa b garantált 5 L eszik. Hülyeség, nekem a legjobb fogyasztásom is 5.5L volt. Az én corsa-m sok araszolos tempóval 1/5 hosszú táv 4/5 város 8L de ha hideg van, hó meg stb simán képes 10L fölé is menni. Átlagba jó a 7L szerintem is. Ha vigasztal sok ismerős autója megy 4L-rel, érdekes mert mikor nézem neten a fogyasztási adatait a rönyo 19 et szinte ugyan az mint az 1.4 60 paripasnak. csodák nincsenek ;)

Láttam én is a gyári adatát a rönyónak, ismerős a haveromé ennyit eszik szöveg :) Csak én tényleg látom, mert felváltva járunk melózni (egyik nap én, másikon ő) és 6-ból megáll neki mindig szinte, hosszabb etapokon még alá is megy. Mondjuk majd most fog kiderülni mennyit eszik a corsa, mert vissza tettem a gyári lambda szondád és az az üzemanyag állítós bigyó is 91-es benzinre volt állítva. Azért is tettem ezt, mert sokszor éreztem, hogy eléggé benzin szagú a kipufgáz. Ha meglesz az adat írok :D Ha 6 körül maradna, akkor marad a háznál. Kicsit matekoltam és azért is bosszant még, mert egy 1.5 dízel (isuzu td) kérjen max. 5-öt, az 2 liter/100 km már, ami éves 15ezres futásnál már közel 130ezer Ft megtakarítás és finoman számoltam. Ezekkel a dízelekkel meg nincs nagy gond, nem drága hozzá az alkatrész sem (egy adagoló is 15-30ból meg van, de nem fog az tönkre menni 100ezer alatt az tuti, porlasztók is elfutnak simán 2-300ezret, humbuk, hogy nem. Én bele tettem az enyémbe már most 100ezret és kitudja mennyi volt már benne). Vagy veszek egy külföldit 100-150ért, máris jobban jártam. Szol sok jó érv a benzines mellett is, de a dízel mellett is, ha évente 3-4ezret mennék lehet nem vennék dízelt, de ebben a 2-300ezres kategóriában szerintem már nem kell a dízelre mutogatni, hogy azt aztán ne :)

Link to comment
Megosztás:

nézd sok hirdetésbe látom az 1.4 corsa b garantált 5 L eszik. Hülyeség, nekem a legjobb fogyasztásom is 5.5L volt. Az én corsa-m sok araszolos tempóval 1/5 hosszú táv 4/5 város 8L de ha hideg van, hó meg stb simán képes 10L fölé is menni. Átlagba jó a 7L szerintem is. Ha vigasztal sok ismerős autója megy 4L-rel, érdekes mert mikor nézem neten a fogyasztási adatait a rönyo 19 et szinte ugyan az mint az 1.4 60 paripasnak. csodák nincsenek ;)

Erre (is) jó a német spritmonitor.de oldal: össze lehet hasonlítani más, ugyanolyan autóval rendelkező tulajok fogyasztását a tiéddel. Kíváncsiságból beírtam a Corsa B-t és 5,29 valamint 10,5 liter közötti fogyasztási adatok jöttek ki (minimum és maximum), az átlag 6,8-7,2 között van. Ezek csak 1.4-es B Corsák 44 és 66kW közötti motorteljesítménnyel (tehát 8 és 16 szelepes is benne van) '93-tól 2000-ig (gondolom ez így jó eséllyel lefedi az összes motorváltozatot) és kézi váltóval, valamint ami fontos: minimum 5000km-en keresztül mért fogyasztással a pontosabb eredmény érdekében (tehát az egy tankolás után elért rekordok sincsenek benne).

Ez már jó közelítéssel valós eredményt ad a fogyasztást illetően.

Link: https://www.spritmonitor.de/en/overview/35-Opel/324-Corsa.html?fueltype=2&vehicletype=1&constyear_s=1993&constyear_e=2000&power_s=44&power_e=66&minkm=5000&gearing=1&exactmodel=1.4

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 98-as B corsa-m és néha olyat csinál menet közben hogy mikor rálépek a gázra megtorpan és csak utána kezd gyorsulni. Még ezzel nem is foglalkoztam mert csak ritkán fordult elő. De mostanában olyan eset is volt hogy felvillant a motorhiba jelző lámpa és nem akart gyorsulni az alapjárat pedig ingadozott. 1-2 ilyen eset volt idén. Viszont tegnap útközben újra felvillant a motorlámpa, folyamatosan világít és úgy csinál mintha beragadt volna a gázpedál, folyamatosan pörög a motor, üresben is nagy fordulaton. Mi lehet a baj? Légtömegmérőt néztem, tisztának tűnik, de ez lehet hogy nem jelent semmit.

Link to comment
Megosztás:

Két csavarját kiveszed, kihúzod a helyről, majd szétpattintod körbe a kapcsolót, az eleje fog lejönni.

De ha nincs türelmed, illetve némi érzéked hozzá, szerintem ne vágj bele a dologba, mert belül jó pár rugó, golyó és egyéb aprólék van, ami szét fog hullni és ki fog ugrani, utána rá kell jönni, hogyan is működött.

Szóval elég szopós munka, de nem lehetetlen, ha van türelmed.

Egyébként belül lesz egy izzó a tekerőnél amit plexi vetít ki felülre, azt kell kicserélned, ha kiment.

Én mondjuk előtte tesztelném.

Kulon a tekergetobe is van akkor izzo? Csak mert felul az ikonokra kivetit, egyedul a kapcsolo nem vilagit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hát nem tudom mi lehet a hiba, de készítettem egy videót, így talán már jobban átlátjátok és tudtok valami okosságot:

Nézzétek végig.

https://www.youtube.com/watch?v=G5WWn04KD9g&list=HL1399045375&feature=mh_lolz

Hideg motornál ezt csinálja, melegen hasonlóképpen, és nem csak padlógáznál hanem elég ha hirtelen nyomsz neki egy gázfröccsöt.

Gyorsulni aligha tudsz erőtlen alig akarja emelni a fordulatot menet közben.

Mi lehet?Gyújtás?Levegő?Üzemanyag?

Sziasztok!

Újabb fejlemények: ma adtam az érzésnek és kicsit megostoroztam a gépet.

A következőt produkálta: 4.-ben nyomtam neki mint a hülye, 3500-4000 között megáll a mutató nem megy többet, kontrollámpa villan és világít, ha elveszem a gázt elalszik, újabb próbálkozásra szintén stagnálásba kezd 3500-4000 között és szintén villan a lámpa, csak buhog, amint a videón is látszik nincs ilyen probléma ha terhelés nélkül nyomja neki az ember nincs lámpa és azért ki tud pörögni...

Na erre mondjatok okosságot.

Ezen felül: Néha napján hideg motornál (ugye beáll az 1100-as emelt alapjárat) hallhatóan érzékelhetően csak egy kicsit de ingadozik, ha ilyen állapot fennáll és megyek vele hajlamos rángatni, de úgy rendesen, fél percen belül abbahagyja.(bár ez akármi is lehet mert tényleg csak ritkán csinálja)

Egyébként minden ok, jól indul, a normál alapjáraton meg óramű pontossággal jár.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Újabb fejlemények: ma adtam az érzésnek és kicsit megostoroztam a gépet.

A következőt produkálta: 4.-ben nyomtam neki mint a hülye, 3500-4000 között megáll a mutató nem megy többet, kontrollámpa villan és világít, ha elveszem a gázt elalszik, újabb próbálkozásra szintén stagnálásba kezd 3500-4000 között és szintén villan a lámpa, csak buhog, amint a videón is látszik nincs ilyen probléma ha terhelés nélkül nyomja neki az ember nincs lámpa és azért ki tud pörögni...

Na erre mondjatok okosságot.

Ezen felül: Néha napján hideg motornál (ugye beáll az 1100-as emelt alapjárat) hallhatóan érzékelhetően csak egy kicsit de ingadozik, ha ilyen állapot fennáll és megyek vele hajlamos rángatni, de úgy rendesen, fél percen belül abbahagyja.(bár ez akármi is lehet mert tényleg csak ritkán csinálja)

Egyébként minden ok, jól indul, a normál alapjáraton meg óramű pontossággal jár.

No,ha a kontrollámpa kivillant akkor már van tárolt hibád.Ki kell olvastatni és már közelebb kerülhetsz a hibához.Nem tudja magát a motor kiforogni,kismillió oka lehet:légtömegmérő,lambdaszonda,ac pumpa,benzinszűrő,gyújtótrafó,gyújtógyertya,hőmérséklet érzékelő stb.Minél előbb járj utána,mert a katalizátorod is veszélybe kerülhet.

Az én fő gyanúsítottam a légtömegmérő.Sajnos nem olcsó,csak a GM vagy Bosch jó és szinte biztos,hogy a bontóból csak rosszat lehet szerezni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

No,ha a kontrollámpa kivillant akkor már van tárolt hibád.Ki kell olvastatni és már közelebb kerülhetsz a hibához.Nem tudja magát a motor kiforogni,kismillió oka lehet:légtömegmérő,lambdaszonda,ac pumpa,benzinszűrő,gyújtótrafó,gyújtógyertya,hőmérséklet érzékelő stb.Minél előbb járj utána,mert a katalizátorod is veszélybe kerülhet.

Az én fő gyanúsítottam a légtömegmérő.Sajnos nem olcsó,csak a GM vagy Bosch jó és szinte biztos,hogy a bontóból csak rosszat lehet szerezni.

Rettenetesen drága a Bosch és a GM. Miért nem jó pl.: a MOBILETRON?1 év garanciát is vállalnak rá, vagy nem fog vele jól működni az autó?

Holnap viszem szerelőhöz, majd kiolvastatja a hibakódot, meg megnézi, remélem nem lesz cumirájder.

Link to comment
Megosztás:

Erre (is) jó a német spritmonitor.de oldal: össze lehet hasonlítani más, ugyanolyan autóval rendelkező tulajok fogyasztását a tiéddel. Kíváncsiságból beírtam a Corsa B-t és 5,29 valamint 10,5 liter közötti fogyasztási adatok jöttek ki (minimum és maximum), az átlag 6,8-7,2 között van. Ezek csak 1.4-es B Corsák 44 és 66kW közötti motorteljesítménnyel (tehát 8 és 16 szelepes is benne van) '93-tól 2000-ig (gondolom ez így jó eséllyel lefedi az összes motorváltozatot) és kézi váltóval, valamint ami fontos: minimum 5000km-en keresztül mért fogyasztással a pontosabb eredmény érdekében (tehát az egy tankolás után elért rekordok sincsenek benne).

Ez már jó közelítéssel valós eredményt ad a fogyasztást illetően.

Link: https://www.spritmonitor.de/en/overview/35-Opel/324-Corsa.html?fueltype=2&vehicletype=1&constyear_s=1993&constyear_e=2000&power_s=44&power_e=66&minkm=5000&gearing=1&exactmodel=1.4

Ez az szerintem valós, azt nem értem miért hiszik el az emberek hogy 5 L kijön egy benyas 1.4 es vagy 1.2....

Link to comment
Megosztás:

Ez az szerintem valós, azt nem értem miért hiszik el az emberek hogy 5 L kijön egy benyas 1.4 es vagy 1.2....

Így van.

Fater háromhengeres 1.0-ja is csak hosszú távon áll meg 5.0-5.5 literben (pedig az már egy modernebb Z10XE motor), akkor is csak úgy ha nem megyek 100-nál gyorsabban. Az is igaz viszont hogy utánfutóval se fogyasztott többet 6 liternél, amin viszont csodálkoztam...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Újabb fejlemények: ma adtam az érzésnek és kicsit megostoroztam a gépet.

A következőt produkálta: 4.-ben nyomtam neki mint a hülye, 3500-4000 között megáll a mutató nem megy többet, kontrollámpa villan és világít, ha elveszem a gázt elalszik, újabb próbálkozásra szintén stagnálásba kezd 3500-4000 között és szintén villan a lámpa, csak buhog, amint a videón is látszik nincs ilyen probléma ha terhelés nélkül nyomja neki az ember nincs lámpa és azért ki tud pörögni...

Na erre mondjatok okosságot.

Ezen felül: Néha napján hideg motornál (ugye beáll az 1100-as emelt alapjárat) hallhatóan érzékelhetően csak egy kicsit de ingadozik, ha ilyen állapot fennáll és megyek vele hajlamos rángatni, de úgy rendesen, fél percen belül abbahagyja.(bár ez akármi is lehet mert tényleg csak ritkán csinálja)

Egyébként minden ok, jól indul, a normál alapjáraton meg óramű pontossággal jár.

Na volt egy kis időm bütykölgetni, levettem a légtömegmérőt, belenéztem, nincs elszakadva a szál és eléggé steril környezetben van tehát nem piszkos.

Visszatettem a de csatit nem dugtam rá kíváncsi voltam mit csinál:

Minden további nélkül indult, folyamatosan világítani kezdett a Check Engine lámpa, gondolom vészüzemmódra állt az ECU és készítettem egy videót, hogy hogy muzsikál, szerintem magáért beszél:

https://www.youtube.com/watch?v=DWaxbP9gyMQ

Így kéne működnie nem?

Aztán leállítottam, visszatettem a csatlakozót, indítás után a kontroll lámpa elaludt és ugyan úgy buhogott, alig akart felpörögni, ahogy az előző videómban illusztráltam.

Azt nem tudom, miért durrog néha mikor rápadlózok :) De ez talán nem is gond mert nem padlógázon akarom én használni, de a hibát így a legkönnyebb produkáltatni vele.

Szóval akkor légtömegmérő kuka?

Sok pénzt nem akarok rá költeni a MOBILETRON jó lehet rá?(ugye mint márka)

Az sem baj ha nem olyan tartós, olyan sokat nem megyek a kocsival ha 1-2 évig jó az is megfelel, a lényeg hogy normálisan működjön vele.

Link to comment
Megosztás:

Tudnatok egy leirast linkelni hutofolyadek cserehez? Vagy az is eleg ha leirjatok nekem a lepeseket. Melyik csovet huzzam le vagy hol eresszem le? Illetve kell e legteleniteni es hogyan?

Nagyon egyszerű :) Keresd meg a legalsó vízcsövet és húzd le, majd vedd le a kiegyenlítő sapkáját, utána vissza és feltölt. Nem kell légteleníteni!

Link to comment
Megosztás:

Nem nem tudja magát kiforogni, hanem a motorvezérlő nem engedi neki.

A hibakód (sárga lámpa) miatt vészüzemmódra áll és a motor épségének megőrzése érdekében nem forog jobban.

A hiba elhárításával ez a tiltás is megszűnik majd.

Már a hibalámpa előtt is arra panaszkodott,hogy nem megy az autó.Valószínűleg a hibás légtömegmérő miatt,tehát akkor se forgott már ki rendesen a motor (szerelők mondják így a zsargonban) a rossz értékek miatt.Amúgy értem amit mondani akarsz. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.