Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Na volt egy kis időm bütykölgetni, levettem a légtömegmérőt, belenéztem, nincs elszakadva a szál és eléggé steril környezetben van tehát nem piszkos.

Visszatettem a de csatit nem dugtam rá kíváncsi voltam mit csinál:

Minden további nélkül indult, folyamatosan világítani kezdett a Check Engine lámpa, gondolom vészüzemmódra állt az ECU és készítettem egy videót, hogy hogy muzsikál, szerintem magáért beszél:

https://www.youtube.com/watch?v=DWaxbP9gyMQ

Így kéne működnie nem?

Aztán leállítottam, visszatettem a csatlakozót, indítás után a kontroll lámpa elaludt és ugyan úgy buhogott, alig akart felpörögni, ahogy az előző videómban illusztráltam.

Azt nem tudom, miért durrog néha mikor rápadlózok :) De ez talán nem is gond mert nem padlógázon akarom én használni, de a hibát így a legkönnyebb produkáltatni vele.

Szóval akkor légtömegmérő kuka?

Sok pénzt nem akarok rá költeni a MOBILETRON jó lehet rá?(ugye mint márka)

Az sem baj ha nem olyan tartós, olyan sokat nem megyek a kocsival ha 1-2 évig jó az is megfelel, a lényeg hogy normálisan működjön vele.

Én még mindig azt mondom,hogy nézesd meg Tech2-vel az autót.Most már ráadásul tárolt hibád is van és vészüzemmódod is volt.Nem ártana kiütni a hibát és kicserélni a rossz alkatrészeket.Még az is lehet,hogy nem a légtömegmérő a hunyó,bár most már nagyon esélyes.Elég sok Opel szerelővel beszéltem már és abban mindig egyetértettek,hogy gyertyát,lambdaszondát,egr szelepet,légtömegmérőt csak GM-t vagy Bosch-t szabad beletenni.Lehetőleg semmi mást.Nézelődj a neten,lehet találni néha jó áron is.

Egyébként a videód alapján így ránézésre elég magasnak tűnik az alapjáratod a műszer szerint.Nálam az eggyel lentebbi rubrikánál van a fordulatmérőn nézve és akkor jár 920-950-en.

Módosítva : rotel
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Kis problémám van az index karral. Mikor kanyarodás végén, visszatekerem a kormányt, az indexkar nem ugrik vissza automatikusan. Persze már kezdek hozzászokni hogy én vegyem vissza, csak kicsit zavar, hogy mégis csak automatikusan kellene neki...

Tudtok rá valami ötletet mi lehet vele, vagy hogy hogyan lehetne ezt orvosolni?

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Kis problémám van az index karral. Mikor kanyarodás végén, visszatekerem a kormányt, az indexkar nem ugrik vissza automatikusan. Persze már kezdek hozzászokni hogy én vegyem vissza, csak kicsit zavar, hogy mégis csak automatikusan kellene neki...

Tudtok rá valami ötletet mi lehet vele, vagy hogy hogyan lehetne ezt orvosolni?

Előre is köszi.

üdv!

https://cromax.hu/290000000-utasterbelsoter/291460000-iranyito-es-kezelo-egysegek/291460441-kormanykapcsolo/143915-iranyjelzo-kapcsolo-opel-suzuki

Link to comment
Megosztás:

X10XE motorszámú Corsába milyen olajat javasoltok? Mindenképpen olyat szeretnék ami tudja a Dexos 2-t. Bár nemtudom ez mennyire fontos... Viszont nem tudom, hogy az 5W40 is elég lenne e? Főleg városba használom, gyakoriak a hidegindítások, ezért gondoltam vékonyabb olajra. Vagy ezt eszegetné? 80ezer km van benne, szóval nem egy túlságosan kopott motorról van szó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy Opel B Corsa 94-es Benzines C12NZ motorral ellátott kocsi.
Rá lett kötve diagnosztikai szoftver ami jelezte a motor hőfokát. A hiba az hogy mikor átlépi az 50 fokot akkor leugrik -11 fokra a diagnosztika szerint. Ekkor vettünk egy új motor hőmérséklet érzékelőt. Beletettük és ugyan azt a hibát produkálta. Összesen 2 vezeték megy erre az érzékelőre. Egyik a testre másik pedig az ECU-ba. Kicseréltem a vezetéket is. Ugyan úgy nem jó. Ha rövidre zártuk a két vezetéket akkor kiírta hogy 139 fok.Szereztem egy C14NZ-s kocsiból való ECU-t. Ennél is teljesen ugyan ez a helyzet. Nem tudok rájönni mi lehet. Van valami ötletetek hogy hol lehet a hiba? Létezhet az hogy a másik ECU is hibás lenne?

Néztük az érzékelőn eső feszültséget is. 50 fokig 1,3V-ot mértünk rajta, majd mikor átbillent akkor 3,3V-ot mértünk.

Link to comment
Megosztás:

Úgy értettem, hogy alkatrész csere nélkül hogyha lehetséges, akkor mit lehetne tenni az automatikus visszavételért.

Valószínű az a kis pöcök törött el, ami a visszavételért felelős. Ezek után már kitalálhatod, hogy alkatrész csere nélkül hogy lehet megjavítani. Szülni, vagy varázsolni kell olyan pöcköt....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy Opel B Corsa 94-es Benzines C12NZ motorral ellátott kocsi.

Rá lett kötve diagnosztikai szoftver ami jelezte a motor hőfokát. A hiba az hogy mikor átlépi az 50 fokot akkor leugrik -11 fokra a diagnosztika szerint. Ekkor vettünk egy új motor hőmérséklet érzékelőt. Beletettük és ugyan azt a hibát produkálta. Összesen 2 vezeték megy erre az érzékelőre. Egyik a testre másik pedig az ECU-ba. Kicseréltem a vezetéket is. Ugyan úgy nem jó. Ha rövidre zártuk a két vezetéket akkor kiírta hogy 139 fok.Szereztem egy C14NZ-s kocsiból való ECU-t. Ennél is teljesen ugyan ez a helyzet. Nem tudok rájönni mi lehet. Van valami ötletetek hogy hol lehet a hiba? Létezhet az hogy a másik ECU is hibás lenne?

Néztük az érzékelőn eső feszültséget is. 50 fokig 1,3V-ot mértünk rajta, majd mikor átbillent akkor 3,3V-ot mértünk.

Vagy a diagnosztika? :goofy:

50fokos motornál kezd belépni a lambda szonda.

Link to comment
Megosztás:

Vagy a diagnosztika? :goofy:

50fokos motornál kezd belépni a lambda szonda.

Hát ezt nem tudom hogy diagnosztika hiba lenne. Az a baj hogy mérhető is a nagy változás. A lambdaszonda értékét is néztük és jónak írja. Meg eléri az 50 fokot leesik -11 fokra majd elindul ismét felfelé de óracsoport szerint jó 92 foknál is még azt írja a motor hőmérsékletére hogy csak 12 fok körül jár. Néztük potival is és ugyan azt csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismét tanácsot szeretnék kérni: pár napja olyan jelenséget figyeltem meg, hogy ha parkolás során a kormányt jobbra teljesen betekerem, akkor valamilyen éles hangot hallok a bal első (?) kerék felől, vagy a "motorház"-ból (?). Ellenkező irányból, ha kitekerem nincs semmi ilyen hang. Azt már megszoktam, hogy a féktárcsa és fékpofa csere után van "visító" hang fékezéskor, de ez nem amiatt lehet, mert a fékre nem lépek és akkor is jön ez a mélyebb éles hang és kizárólag teljesen kitekert kormány esetén és csak egy irányban.

Mitől lehet ez a hang? Köszönöm előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis corsa-m (1995 C12NZ) "tavaszi" karbantartáson megy át. Szerencsére csak apróságok.

Elérkeztem a kormányhoz, ami már régóta idegesít. Alapjáraton ha egyenesben van (nem feszülnek a kerekek), a kormány zörög a motor rezonanciája miatt (pedig a motor szépen finoman jár), a kormányt oldalra és le fel mozgatva kotyog.

A kormánykerék tövénél ha jól sejtem siklócsapágy van a kormány tengelyen. Ezt lehet cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis corsa-m (1995 C12NZ) "tavaszi" karbantartáson megy át. Szerencsére csak apróságok.

Elérkeztem a kormányhoz, ami már régóta idegesít. Alapjáraton ha egyenesben van (nem feszülnek a kerekek), a kormány zörög a motor rezonanciája miatt (pedig a motor szépen finoman jár), a kormányt oldalra és le fel mozgatva kotyog.

A kormánykerék tövénél ha jól sejtem siklócsapágy van a kormány tengelyen. Ezt lehet cserélni?

Nem a csapágy miatt van, a kormányoszlop közepénél, a műszerfal alatt van egy kicsi persely szerűség, az kicsúszik a helyéről, és azért zörög. Én visszaszoktam nyomni, akkor egy darabig hallgat, majd valami végleges megoldást kell keresnem rá.

Ha nem találod lefotózom.

Link to comment
Megosztás:

Nem a csapágy miatt van, a kormányoszlop közepénél, a műszerfal alatt van egy kicsi persely szerűség, az kicsúszik a helyéről, és azért zörög. Én visszaszoktam nyomni, akkor egy darabig hallgat, majd valami végleges megoldást kell keresnem rá.

Ha nem találod lefotózom.

Lefotózod légyszi?

Kitalálok rá valamilyen nem kókány megoldást, én meg azt teszem majd közzé. :)

Link to comment
Megosztás:

Én még mindig azt mondom,hogy nézesd meg Tech2-vel az autót.Most már ráadásul tárolt hibád is van és vészüzemmódod is volt.Nem ártana kiütni a hibát és kicserélni a rossz alkatrészeket.Még az is lehet,hogy nem a légtömegmérő a hunyó,bár most már nagyon esélyes.Elég sok Opel szerelővel beszéltem már és abban mindig egyetértettek,hogy gyertyát,lambdaszondát,egr szelepet,légtömegmérőt csak GM-t vagy Bosch-t szabad beletenni.Lehetőleg semmi mást.Nézelődj a neten,lehet találni néha jó áron is.

Egyébként a videód alapján így ránézésre elég magasnak tűnik az alapjáratod a műszer szerint.Nálam az eggyel lentebbi rubrikánál van a fordulatmérőn nézve és akkor jár 920-950-en.

Na elvittem szerelőhöz ezt a piszkot, végül is abban maradtunk, hogy a kipufogó rendszert kell cserélni, köpködi ki a rozsdát néha, a hátsó dob olyan mint a babzsák...

Hibának a lambda szondát írja, na most ugye vészüzemmódban a szonda is előre bekalibrált értékekkel számol gondolom, akkor kipörög szépen.

Gondolom lehet valóság alapja annak hogy a rozsda miatt megkavarja a szondát is és ezért nem tudja a motor, hogy hol tart? Néztük a laptopon, hol dús keveréket ír, hol szegényt.

Elég borsos ára lesz a kipuf rendszernek de ha cserélni kell akkor cseréljük, csak remélem, hogy a hiba is megszűnik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémával kereslek meg benneteket...

Van egy 96os B Corsám autómata váltóval.

Eljött az idő arra, hogy a váltóba végre friss olaj kerüljön.

De mielőtt ezt megtenném, azért még kiváncsi vagyok néhány ember tanácsára.

Ugyanis úgy tudom, hogy olajjal együtt szűrőt is illene cserélni.

Igen ám, de sajnos itt nem egy egyszerű külső szűrő van, hanem állítólag belső szűrős a váltó.

Felhívtam ma egy autómata váltó szakit, kicsit leinfózott az autóról, majd azt mondta, hogy ő igazából a szűrőhöz nem nyúlna, hanem ccsak a váltó olaját cserélné le, mert ennél az aisin tyípusú váltónál nem kell szűrőt cserélni, ha csak a váltó olajat szeretnénk lecserélni. Azt is mondta, hogy az olajnál pedig használjam a gyári előírtat, mert akkor nagy meglepetés nem érhet. Illetve, ha már lecseréltetem az olajat, akkor nem árt kiolvasni a hibakódokat is, hátha van valami gixer, ami nem tesz jót a váltónak. Illetve, hogy semmilyen váltó tisztítót ne használjak.

Valóban igaza van a szakinak, hogy ne cseréljek szűrőt és csere előtt ne tisztítsam meg semmilyen tisztító adalékkal?

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Lefotózod légyszi?

Kitalálok rá valamilyen nem kókány megoldást, én meg azt teszem majd közzé. :)

ha jól téved akkor a kormányösszekötő kardántengelyről van szó. Az köti össze a kormányművet a kormányal. Annak a csuklós rendszernek annyi a feladata hogy ütközés során összecsúszon és ne nyomja agyon az embert a kormány. Cseréltem én is. Bontottan találtam csak 2500Ft volt + 15 perc a csere. Megéri vele játszani?

Link to comment
Megosztás:

Hát ezt nem tudom hogy diagnosztika hiba lenne. Az a baj hogy mérhető is a nagy változás. A lambdaszonda értékét is néztük és jónak írja. Meg eléri az 50 fokot leesik -11 fokra majd elindul ismét felfelé de óracsoport szerint jó 92 foknál is még azt írja a motor hőmérsékletére hogy csak 12 fok körül jár. Néztük potival is és ugyan azt csinálja.

mikor eléri az 50 fokot az ecu a motorhőfok csatiján nem esik be a feszültség? Húzad le a lamdba szonda vezetékét és próbáld meg úgy. De inkább ez egy tipp csak, lehet az szivat.

Link to comment
Megosztás:

mikor eléri az 50 fokot az ecu a motorhőfok csatiján nem esik be a feszültség? Húzad le a lamdba szonda vezetékét és próbáld meg úgy. De inkább ez egy tipp csak, lehet az szivat.

Rendben, megnézem. Mit értsz az alatt hogy beesik a feszültség?

Amúgy ma olyat is néztem hogy szétszedtem az ECU-t és magára a csatlakozóra forrasztottam rá a potmétert és úgy is csinálta.Állítottam a poti értékét és mikor eléri a 700 ohmos értéket a poti akkor ugrik meg a feszültség is.

50 fokig egyébként 0,9mA mérek majd ahogy átbillen 50 fok fölé akkor már 3,5mA mérek.

Holnap ha minden igaz megérkezik a másik ECU. Megnézem azzal is. Ha ezek után sem akarja az igazságot akkor jön az a történet hogy az összes kábel ami elöl a motortérben van kicserélem. Először kezdem az összes testkábellel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.