Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Valaki szedte már ki a hátsó oldalablakot (ami nem leengedhető)?

Egy kicsit engedi be a vizet, de csak autómosáskor.

Hogy van berögzítve? Csavarokkal és fülek szorítják le vagy ragasztva van?

A 3 ajtóson a hátsó ablakok, illetve az 5 ajtóson a kis ablakok is ragasztva vannak!

Link to comment
Megosztás:

Én elsőnek a szivattyú körüli tömítésre gyanakodnék. Ellenőrzés: felhajtod a hátsó ülés lapját, majd a szőnyeget alóla, s rögtön meglátod.

Egy fém karikával van lefogatva, azt kell körben megütögetni, hogy elforduljon - bár én nem tenném a helyedben, ha tele van a tank. Negyvenpár literrel farkasszemet nézni nem lehet életbiztosítás :)

Nem piszkáltam de a környékén nincs semmi ez elég messze van ahhoz ahol nekem feltehetőleg kiszabadul a tankból a benzin.

Viszont a sofőr oldalnál megy le egy vezeték, ott felszedtem azt a dugót az pont a tank sarkánál van na ott benzines volt minden.

Hoztam képeket a helyzetről ez előtt töröltem le a benzint de szerintem látszik hogy merre csordogál, kell neki egy kis idő mire ismét összegyűlik annyi amennyi látszik rendesen de valahonnan felülről jöhet, sok nem lehet mert tegnap mentem vele mire hazaértem teljesen elpárolgott róla aztán pár óra múlva megint elindult.

Ráadásul amíg hideg volt minden, addig megpróbáltam minden szögbe beállni de ez nem befolyásolta nem kezdett el jobban jönni bárhogy álltam a kocsival.

Remélem abbahagyja egy idő után mert nem igazán akarok még az üzemanyagtartállyal is tökölni legfeljebb nem teszem mindig csak félig.

20150509_095534v4sxk.jpg

20150509_095549emse4.jpg

20150509_09560144ss0.jpg

Nem tudom, hogy miért fejjel lefelé rakta be a képeket, de a lényeg látszik szerintem.

Módosítva : hardgow
Link to comment
Megosztás:

Nem piszkáltam de a környékén nincs semmi ez elég messze van ahhoz ahol nekem feltehetőleg kiszabadul a tankból a benzin.

Viszont a sofőr oldalnál megy le egy vezeték, ott felszedtem azt a dugót az pont a tank sarkánál van na ott benzines volt minden.

Hoztam képeket a helyzetről [...]

...Akkor nincs más hátra, el kell indulnod a nyilvánvaló csorgástól felfelé, hogy megtaláld, mi a bűnös.

Link to comment
Megosztás:

...Akkor nincs más hátra, el kell indulnod a nyilvánvaló csorgástól felfelé, hogy megtaláld, mi a bűnös.

Hát én szerintem lyukas vagy repedt lehet a tankom, jelen állás szerint ugye teli tettem és az első 50km-en el is tűnt 4 liter belőle, viszont használom folyamatosan.

Az a tapasztalatom, hogy bár mindig csepereg de nem tűnik el belőle számottevően(észrevehetően), szóval megvárom míg eláll a csepergés mert előbb utóbb el kell állnia mivel elvileg a felső részén van a hiba.

Aztán majd lesz valami, most még mindig közel 40 liter benzin van a tankban nem igazán akarom én azt piszkálni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megcsináltam az órákat ilyenre:

xfs4mb.jpg

Kb 2 hetet kutattam, mire találtam értelmezhető leírást arról, hogy hogyan is kéne ezt megcsinálni. Úgyhogy arra gondoltam, hogy leírást egyenlőre nem készítek, de ha valakinek megtetszett az ötlet szóljon nyugodtan, és állok rendelkezésére, akár privátban is :D

Üdv: Skifekete

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném mérni az autóm fogyasztását.

Két lehetséges megoldást látok magam előtt:

- az injektor befecskendezési idő és a csőben lévő nyomás alapján (utóbbi úgy tudom fix) ki lehet számolni a pillanatnyi átlagfogyasztást (az idő méréshez szükséges eszköz, mikrokontroller rendelkezésre áll)

- az autóban nem tudom, hogy van-e már CAN bus, vagy a diagnosztikai csatlakozó más lábán kiolvasható-e az átlagfigyasztás

1. Kb. mennyi a befecskendezési idő alapjáraton és teljes gázon?

2. A befecskendezési időről hogy lehetne következtetni egy l/perc fogyasztásra?

3. CAN bus van a C12NC 1994-es corsa-ban?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném mérni az autóm fogyasztását.

Két lehetséges megoldást látok magam előtt:

- az injektor befecskendezési idő és a csőben lévő nyomás alapján (utóbbi úgy tudom fix) ki lehet számolni a pillanatnyi átlagfogyasztást (az idő méréshez szükséges eszköz, mikrokontroller rendelkezésre áll)

- az autóban nem tudom, hogy van-e már CAN bus, vagy a diagnosztikai csatlakozó más lábán kiolvasható-e az átlagfigyasztás

1. Kb. mennyi a befecskendezési idő alapjáraton és teljes gázon?

2. A befecskendezési időről hogy lehetne következtetni egy l/perc fogyasztásra?

3. CAN bus van a C12NC 1994-es corsa-ban?

Ebben én személy szerint nem vagyok kompetens!

De itt egy illetékes leírása, vele vedd fel a kapcsolatot, inkább emailben és ő meg tudja mondani mit hogyan:

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/171/univerzalis_fedelzeti_szamitogep_az_opel_tid_kijelzohoz__8_karakteres__ubcv7

Egyébként a CanBus csak H Astra kategória óta van, corsa-ban még nyoma sem volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondolom sokan találkoztatok már a kerékíven található műanyag elemek fakulásával.

Tudtok olyan festéket, amivel újjá varázsolhatóak ezek az elemek? Könnyen meg lehet ezt házilag is csinálni?

Köszi!

Ádám

Tartós dolognak a hőlégfúvót szokták ajánlani, vagy a lángot, csak ezekkel az a gond, hogy max 1-2x játszhatod el, illetve elkezd vetemedni a műanyag.

A másik megoldás a Turtle Wax, ez 3-6 hónapig bírja kb, de nagyban függ mennyire vagy alapos és mennyit áll a napon + mosod.

Én az utóbbit ajánlom, viszont márkában az Turtle volt csak használható nálam...

http://www.autolampafutar.com/termekek/turtle-wax-black-in-a-flash-trim-wax-muanyag-apolo-300ml?pop=0

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondolom sokan találkoztatok már a kerékíven található műanyag elemek fakulásával.

Tudtok olyan festéket, amivel újjá varázsolhatóak ezek az elemek? Könnyen meg lehet ezt házilag is csinálni?

Köszi!

Ádám

Én anno vettem egy flakon (s nem lett elég - kettő kellett) bármilyen, műanyagra jó fekete festékes flakont, benne fekete festékkel. Előtte nagyjából lecsiszoltam valamilyen finom dörzspapírral, majd szépen lefújtam. A kerékíveknél is leszedtem a műanyagot, valamint az első-hátsó lökhárítókat is, de igazából az is elég, ha körberagasztod, mert nem ér olyan nagy munkát. Főleg az első kerék ívei. Vagy hat éve csináltam, azóta nagyjából változatlan, pedig volt, hogy lámpáig betemette a hó, s onnan kellett kilapátolnom. :D

puskuri_8595_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : LököttZsiráf
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondolom sokan találkoztatok már a kerékíven található műanyag elemek fakulásával.

Tudtok olyan festéket, amivel újjá varázsolhatóak ezek az elemek? Könnyen meg lehet ezt házilag is csinálni?

Köszi!

Ádám

Szia!

Én a Tescoban vettem Rally márkájú matt fekete műanyag festéket 2 doboz kellet, asszem 400ml egy doboznyi.

Szépen leragasztottam körülötte és lefújtam 2 rétegben.Előtte egy nappal lemostam a kocsit fújás előtt meg megtörölgettem a műanyagokat és lefújtam.

Ennek már vagy 10 hónapja és csak ott pattant le pár pötty ahol a bénaságomból sikeresen megfolyattam festéket szóval tartósnak mondanám egy pár évig nem kell hozzányúlnom...

Én így csináltam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondolom sokan találkoztatok már a kerékíven található műanyag elemek fakulásával.

Tudtok olyan festéket, amivel újjá varázsolhatóak ezek az elemek? Könnyen meg lehet ezt házilag is csinálni?

Köszi!

Ádám

Venni kell egy flakon műanyag alapozó sprayt+ két flakon lökhárító sprayt, ívekhez 1 db untig elég (igen létezik ilyen, struktúrás is marad, műanyag szemcséket tartalmaz). Szépen lemosni, alapozni, fújni, szerintem jobb leszedni mindent, de a helyén is megoldható. Mi kis corsánkon két éve csináltam, semmi gond, leppatogásnak nyoma sincs, köszönhető az alapozónak és szép is.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

Érdeklődnék hogy levegőszűrőt és üzemanyagszűrőt (1.5-ös isuzu dízel) mikor kell kicserélni mert én a két év alatt 4500 km-t mentem az autóval.

olajat most akarok cserélni csak nemtudom hogy ezeket a szűrőket is érdemes e.

válaszokat előre is köszönöm.

Módosítva : enjoy
Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

Érdeklődnék hogy levegőszűrőt és üzemanyagszűrőt (1.5-ös isuzu dízel) mikor kell kicserélni mert én a két év alatt 4500 km-t mentem az autóval.

olajat most akarok cserélni csak nemtudom hogy ezeket a szűrőket is érdemes e.

válaszokat előre is köszönöm.

Alap esetben 7500 km olajcsere, légszűrő csere, évente célszerű legkésőbb. Amúgy én 10.000 km-ként cserélem az olajat (1.7 isuzu) levegőszűrővel együtt, gázolajszűrőt pedig minden második olajcsere alkalmával. Mondjuk én évente 20-30 ezret megyek vele. Igazából ezeket a szűrőket 2-3 ezer Ft körül megkapod (bolti áron), még a jobb fajtákat is, ennyit évente szerintem érdemes rászánni és nem is ördöngösség cserélni (az újat töltsd fel gázolajjal).

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg, hogy van-e benne pollenszűrő. A helye megvan, lehet bele rakni, innentől kezdve már csak rajtad, és az előző tulajdonosokon múlik, vagy valóban van-e benne.

Helyileg hol található a pollenszűrő? Az utastérből vagy a motortérből érhető el?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Van egy corsa b (x10xe). Mostanában azt vettem észre hogya mondjuk 1-esben vagy 2-ikban odalépek a gázra kb. 2-3 másodpercig nem reagál a gázadásra. Mi lehet szerintetek a baj?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Módosítva : Tozoka75
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.