Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Én ha gyerek ül a kocsiban előbb huzom az övet minthogy az ajtót becsuknám, de ha egyedül megyek akkor kihagyom...és mi a mentősökkel dumáltunk erröl az öves dologról az ő véleményük szerint 50% az esélyed övvel vagy öv nélkül...helyzettől függ ha a kaszás ottvan akkor visz...És igen majd mikor nem lesznek müszaki és jogsinélküli piszkos dzsipszik az utakon kalimpálós indexel mert a kreszt nem ismeri...na akkor kéne a tisztességes adófizető embereken behúzni a sarat de amedig azt nézik hogy 50-el mész vagy 60-al egy olyan helyen ahol a halál se jár gyalog 2km-en és van pofája 30 rugóra megbüntetni addig magyarországon nincs miről beszélni!!

Ha csak azt nézem hogy tankoljunk havi 10k jelen esetben 323F/l amiből 120Ft adó

Ha van részlet a kocsin mert mondjuk nincs zsebbe annyid legyen 25k

Ha nézel évente egy müszaki vizsgát 25k

Ha nézel egy gépjármóüadót ezekhez a nagyszerü utakhoz 25k

A javítások és az esetleges idióták (felvonulás, tiltakozás) által okott kárt nem térítik...

És van pofájuk megbüntetni mert az övet nem kapcsolom be de mikor a szakad BMW-snek 4 keréken 4 féle gumivan az nem számít......az a baj hogy a rendőrök nem tudnak elkapni bünözőket igy azoknak a zsebében turkálnak akik dolgoznak és a fenti összegeket kicsengetik...

a TB-t meg ha fizetem én hagy döntsem el mire használom:D mert én fizetem!!!

Bocsi kiborultam:D manapság egy autó mondjuk ki LUXUSCIKK pláne ilyen röhejes fizetések melett...

Az is röheJes,hogy helyesírni se tanítottak meg.

Nekem az első balesetem után nem kellett többször mondani,hogy kössem be magam.Ha ott nem lett volna előttem a póráz,szanaszét fejeltem volna a kormányt,pedig én álltam a piros lámpánál,meg sem mozdultam.

Link to comment
Megosztás:

Már ne is haragudj, de ez marhaság.

Ha így lenne, akkor a régebbi, még gyárilag övfeszítő nélkül készült autók életveszélyesek lennének, mert hiába használják bennük előírásszerűen a biztonsági övet, ha azt baleset esetén az előrelendülő test kirántja a helyéről... Nemnem, a feladatukat azok is ellátták, és a biztonsági övek csatjainak konstrukciói se lettek rosszabbak az övfeszítő bevezetése óta.

Amúgy érdekes ezeket az indokokat olvasni hogy kit mi vett rá arra hogy használja az övet: bevallom férfiasan én azóta használom, amióta egy hónapon beül kétszer is megbüntetett miatta a rendőr (a headsettel is ugyanez történt, hiába, nehézfejű vagyok :lol: ), de néha még most is kényelmetlennek érzem és próbálom mellőzni ha tudom hogy mondjuk 2 perc múlva ki kell szállnom az autóból...

Így belegondolva, valszeg igazad van. Én abból indultam ki, hogy jelen pillanatban az övet még be tudom kapcsolni, ha izomból csontra benyomom, és ott is marad a helyén. Viszont, ha ki akarom kapcsolni, akkor már a piros gombot sem kell lenyomni, mert egy közepesen erős rántásra kiold.

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam, én is hozzászólok a témához. Minden alkalommal be szoktam kötni magam, még akkor is, amikor kiállok az utcára. Nekem ez az első a kocsiba való beüléskor. Hogy miért? Jó kérdés. Talán csak megszokás.

A hasznossága, tényleg helyzet függő. Valóban volt már olyan az idők során, hogy az ipse csupán azárt élt túl egy balesetet, mert kirepült az ablakon. Azonban a statisztikák még mindig az mutatják, hogy ebből van kevesebb.

Úgy gondolom, hogy mindenki a maga életéért felel. Mindenkinek a saját döntése. Én szerintem mindig is be fogom kötni magam.

MÁS: Valami most már magyarázza el nekem, hogy mire valő ez a feszítő, mert még nem értettem meg, s most már egyre jobban érdekel.

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam, én is hozzászólok a témához. Minden alkalommal be szoktam kötni magam, még akkor is, amikor kiállok az utcára. Nekem ez az első a kocsiba való beüléskor. Hogy miért? Jó kérdés. Talán csak megszokás.

A hasznossága, tényleg helyzet függő. Valóban volt már olyan az idők során, hogy az ipse csupán azárt élt túl egy balesetet, mert kirepült az ablakon. Azonban a statisztikák még mindig az mutatják, hogy ebből van kevesebb.

Úgy gondolom, hogy mindenki a maga életéért felel. Mindenkinek a saját döntése. Én szerintem mindig is be fogom kötni magam.

MÁS: Valami most már magyarázza el nekem, hogy mire valő ez a feszítő, mert még nem értettem meg, s most már egyre jobban érdekel.

Ha egy bizonyos erővel megrántja az előrelendülő test a csatot akkor kiold egy előre feszített bazi erős rugót, és pár centivel szorosabbra húzza az övet. Legalábbis a mechanikus így működik.

Link to comment
Megosztás:

...de mivel azt kérdezted hogy mire való, azt is leírom: az hogy feszesebb az öv a testen, azzal az előnnyel jár, hogy baleset esetén előbb fékeződik le az előrelendülő test (illetve fel sem gyorsul annyira), amitől a testre ható erők egyenletesebben oszlanak el, egységnyi felületen (négyzetcentiméteren) kisebb terhelést okozva, ezáltal csökkentik a sérülés mértékét. Legalábbis ilyesmi a hivatalos magyarázat.

Link to comment
Megosztás:

Erre van valami ötletetek???

Órámba el engedte magát a kijelző és a panel össze kötője. És egyenlőre lövésem sincs hogy lehetne meg csinálni...

Tudsz szépen forrasztani ?? am nekem sincs dunsztom se...

Ám áruljátok már el hogy a B corsa gyárilag volt-e bőr üléssel szerelve

LINK

Nekem is pont ilyen a bőr ülés de hihetetlennek tartom mivel én még csak az enyémet és ezt láttam ezzel a megoldással...Vajon tényleg igaz a legenda?

Link to comment
Megosztás:

Erre van valami ötletetek???

Órámba el engedte magát a kijelző és a panel össze kötője. És egyenlőre lövésem sincs hogy lehetne meg csinálni...

Reszvet ;) nalam ugyanez tortent a kozepkonzol feletti kijelzovel (TID), raadasul csak azert szedtem szet annyira, hogy egy masik csatlakozo forrasztasahoz jobban odaferjek. :) Javitasa nem lehetseges (emberi osszegert).

Esetleg nalad meg lehet jatszani, hogy az ep foliat egy hosszu gumitomites segitsegevel ranyomod az eredti helyere es lerogzited... Proba szerencse.

Ha valakinek van megoldasa, az engem is erdekelne..... Meg az is, hogy hol lehet olcson (hasznalt) TID-et venni, aprilis elejen magyarorszagi tura kovetkezik. (Kipufogo -5 fokban kicserelve, elso es vegul a hatso dob is 35+34 euros aron.)

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Tudok, de hát lehetetlen be forrasztani ,mert sűrűn vannak az érintkezők... :lol:

nem akarok hülyeséget mondani, de ott a képen én látok kettő lyukat jobb meg ball oldalt ilyen téglalap alakút...nem ott kellene lenne a csatlakozója házának?....azért elég csúnya hogy igy van megoldva a szalagkábel csatlakozása...esetleg egpróbálod rögzíteni valami áramvezetős ragasztóval? esetleg ragasztópisztollyal bekened a találkozását a cstlakozónak meg a nyáknak?

Link to comment
Megosztás:

Reszvet ;) nalam ugyanez tortent a kozepkonzol feletti kijelzovel (TID), raadasul csak azert szedtem szet annyira, hogy egy masik csatlakozo forrasztasahoz jobban odaferjek. ;) Javitasa nem lehetseges (emberi osszegert).

Esetleg nalad meg lehet jatszani, hogy az ep foliat egy hosszu gumitomites segitsegevel ranyomod az eredti helyere es lerogzited... Proba szerencse.

Ha valakinek van megoldasa, az engem is erdekelne..... Meg az is, hogy hol lehet olcson (hasznalt) TID-et venni, aprilis elejen magyarorszagi tura kovetkezik. (Kipufogo -5 fokban kicserelve, elso es vegul a hatso dob is 35+34 euros aron.)

:)

http://www.vatera.hu/opel_astra_f_kijelzo_164811454.html

Igen ugyan az :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem akarok hülyeséget mondani, de ott a képen én látok kettő lyukat jobb meg ball oldalt ilyen téglalap alakút...nem ott kellene lenne a csatlakozója házának?....azért elég csúnya hogy igy van megoldva a szalagkábel csatlakozása...esetleg egpróbálod rögzíteni valami áramvezetős ragasztóval? esetleg ragasztópisztollyal bekened a találkozását a cstlakozónak meg a nyáknak?

azok a lyukak arra szolgálnak ,hogy oda patentolom be azt a házat, ami a kijelzőt tartja. én is valami olyasmi ragasztóra gondoltam, de sajnos nincs a háznál nekem :lol:

Link to comment
Megosztás:

De legalább jó :)

Mi csavarragasztót használunk (loctite ),hát nem szeretem kiszedni amikor az megköt :lol:

De inkább csere.

én kétkompenensü ragacsot használtam már...kb 5 perc és flexelhető formába köt:D szóval nem a minőségével van baj hanem az árával:D

Link to comment
Megosztás:

a linekelt kijelző 200-al olcsóbb...midnen loctite termék marhadrága...

Ez igaz, de a ragasztót a hátsó szélvédőre is kenheted, ha másik kijelzőt veszel azt meg nem. ;) :lol:

Ha pedig ismét használni kell akkor már meg is van melyik az olcsóbb. (nem, nem vagyok marketinges a loctite-nál) :)

Nomeg google.com, és lehet keresni még ilyen ragacsot olcsóbban is biztos.

Köszi a tippet!

Nincs mit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 kérdésem lenne, légyszíves segítsetek.

1. 1993as 1,4 SI Corsara milyen lemezfelnit lehet tenni 14"-ból?

Pl.: 5,5Jx14 4x100x58 ET49 Ezt rá lehet tenni????

2. Az autónak előjött egy olyan problémája, hogy a hibalámpa néha felvillan, s elalszik... Közben az alapjárat 2000-250 között ingadozott, s alacsonyabb fordulatszámon rángat menet közben. A computeres vizsgálat során a lepkeszög hibásodott meg (remélem jót írtam.. vmi gázpedálállás szabályozó kütyü) Mivel utángyártott volt benne, gondoltam, ennek letudható... Így vettem egy bontott gyárit 3000 Ft-ért, s betettem! 2 hétig nem is volt vele semmi gond, aztán ugyan úgy előjött a probléma...

Mi ehet a gond szerintetek??

Alapjárat szabályozónak a problémája is lehet?

Segítségeteket előre is köszönöm!!!

Üdv.: Tomiii

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.