Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

A tompított fényt én a kapcsoló állásáról szoktam ellenőrizni, a TID fényerejét sokszor máshogy látni (nappal, napsütésben, éjjel, stb). Errefelé pedig mindig és mindenhol kötelező a tompított, úgy tudom, hogy Mo.-n nappal csak lakott területen kívül - de cáfoljatok meg, ha ez már megváltozott.

Ami zavar, sőt néha idegesít, hogy kényszeresen folyton lepillantok, hogy fel van-e kapcsolva, mert néha azért el-elfelejtem.

Nos, akkor itt van kép a toronyvédelemről....:

3244_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

3248_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szép napot mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

A tompított fényt én a kapcsoló állásáról szoktam ellenőrizni, a TID fényerejét sokszor máshogy látni (nappal, napsütésben, éjjel, stb). Errefelé pedig mindig és mindenhol kötelező a tompított, úgy tudom, hogy Mo.-n nappal csak lakott területen kívül - de cáfoljatok meg, ha ez már megváltozott.

Ami zavar, sőt néha idegesít, hogy kényszeresen folyton lepillantok, hogy fel van-e kapcsolva, mert néha azért el-elfelejtem.

Nos, akkor itt van kép a toronyvédelemről....:

Szép napot mindenkinek!

Lakott területen kívül kötelező csak nappal itthon.

Kösz Zsiri a képet! akkor most már 100%,hogy gyárilag nincs hátul műanyag védőlemez!

Ha a torony átszakad a rozsdától az érdekes lehet....

Link to comment
Megosztás:

Hidat miért akarsz cserélni?

Most már én se tudom xD Elhagytam azt a diagnosztizált papírt amit kinyomtatott nekem a futóműves(Bárdi). Mikor felhúzattam a téli gumit a jobb hátsó kerék, régi nyár, belső oldala simára volt kopva.

Annak idején anyám felborult vele pördült 3mat is.. egyebek mellet a hátsó tengely is eltört. de a hátsó két kerekem nem is volt egyforma.. csak mintázatba nagyon hasonló hátul a másik kerekem michelin volt a másik meg valami sose hallatom márkanevű xD mikor a szerelőtől visszakerült.

Mondta a gumis vigyem el futóműveshez nem sokra rá el is vittem.

Rácsíptette azt a futómű diag. műszert. Aláment a kocsi alá azt az első két kerek hátánál elkezdet valami csavart talán állítgatni úgy hogy nézte közbe a gépet hogy hány fokot mutat.

Az egyik kerék alá tett valami görgő cuccot mert tán állításkor mindig megkellet emelni a kocsit talán.

Jó be is állította. De a hátsónál olyan eltérés volt, hogy azt már talán nem lehetett, állítólag :rolleyes: . Ugyan annál a jobb oldali kerék amelyiken kopót volt a gumi előrébb is volt 2Cm- vagy mm nem tudom már.. azt mondta az még nem is lenne baj. de összesen a két kerék széltartásának a maximális értéke 6fokot nem haladhatja meg nekem meg majdnem 12volt -_-

Fel is hívta a közeli bontott ott meg volt is hátsó hídtest tán 10E ért. Meg 15 öt mondott a beszerelésre mert állítólag egész napos meló mert mindent szét kell szedni hátul.

De amit állítgatott elöl azt éreztem a kormányon mert volt hogy belementem jó sebességgel a víztócsákba és nem kapta annyira el a kezemből a kormányt. Meg mikor faluba is előzgettem a bicikliseket.. akkor kicsit nehéz s volt a kormány de már megszoktam.

Ez a helyzet, de figyelgetem a hátsó kereket... most még a téli Continental Winter Contact van rajta és nem kopik a belső oldala egyáltalán. Szóval menni lehet vele.

Nem beszélve arról hogy annyira megőröltünk a kocsinak mikor megcsinálták hogy gumi volt a legkevesebb amivel foglalkoztunk, mert sokáig úgy volt hogy új motor kell bele mert valami fogaskerék megtörött vagy 2 fog és sokáig kérdés volt hogy külön lehet e azt pótolni. Meg aztán anyámnak szokása volt kézifékek elindulni xD

Szóval lehetséges okozott és okozati gondok száma végtelen xD

Szerk: idö közben megtaláltam a lapot. diag nekem az tetszik benne hogyha pl. nekimegyek valaminek vagy mentem volna.. akkor nagyobb eltérésnek kéne lennie,(piros filccel aláhúzott értékekről beszélek) mert így olyan mintha valaki szándékosan állította volna úgy egy kicsit többre, de ki tudja.. mind1 <_<

Majd ha lesz úgy lovetta akkor elmegyek azt pöpecül megcsináltatom :D

Link to comment
Megosztás:

Aztán ha már úgyis ott voltam a kocsi alatt, megnéztem, hogy mihez kocog a kipufogó... A katalizátor a védőlemezéhez. Ez nem vicces, mert ha kocog, akkor belül el s törhet, meg amúgy is utálom, ha zörög valami. Próbáltam megcsinálni, nagyon nem kellett volna. Egyórás napon való izzadás és kínlódás után most elértem, hogy most már fixen hozzáér a védőlemezhez. Biztosan én vagyok a béna, pedig forgattam mindent minden irányba, de nem sikerül. A kocsit persze nem tudom megemelni, mert nincs mivel alátámasztani, elhalálozni pedig egy rámdőlt vas miatt nincs szándékomban. Úgyhogy most berreg és zörög minden, úúúúúúúúúúúúúúúúúútálom ezt az egész szutyokhalmot.

:rolleyes:

[/quote

helló ismerős a szitu,párszor szenvedtem már vele én is tény hogy nem árt aknából csinálni sokat segít az is ha a hátsó kipufogótartón hajtól lefelé vagy felfelé igy emelni fogja vagy engedni végig a kipufogórendszert oldalra meg úgy lehet csalni ha a gumitartót egy lyukkal feszítve rakod be nem könnyű de meg lehet csinálni tény és való hogy sajna corsánál egy kipufogócsere nem a legegyszerűbb dolog mert sokat kell állítani meg ne érjen hozzá a hídhoz a hossza sem mindig egyezik, én már vagy négyet cseréltem de toldó mindig kellet a katalizátortól hátrafelé, volt hogy jobbra kanyarodtam nagy ívben már akkor is az a jelenség volt mint most nálad zörgés de honnan hát a kipufogó ért a lemezhez egyszóval nem egyszerű de meg lehet csinálni remélem segítettem sok szerencsét.....

Link to comment
Megosztás:

MAP: így van, egy egyszerű csavarozás kérdése az egész. Nekem megvan még a régi, s mivel nem változott semmi, szívesen elküldöm próbára, csak nézz utána, hogy az X12SZ-es motoros jó-e neked.

Köszi rendes vagy, de feleslegesen ne szenvedj az ilyen csomag küldéssel onnan Finnországból <_< És majdnem 95% bisztos vagyok benne hogy nem jó nekem. De hát lehet hogy tévedek :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

sztem az lesz a tuti h veszek mind2ből, hál istennek nem nagy összeg, majd amikor időm engedi nekiállok szétszedem és meglátjuk:D

sőt ha t10es a helyzetjelző izzó is akkor abból meg van otthon egy vagon, azt nem kell venni.

Különben helyzetjelzőnek most 5 ledes hd-t raktam be. Van egy kis xenon beütése, elég durva

Én is mostanában cseréltem a km óra háttérvilágítását led-re és azt mondták, hogy van benne foglalatnélküli illetve foglalatos műszerfal led (asszem T5 a neve). Vettem is mindegyikből aztán egyik sem volt jó. 2db rendes helyzetjelző izzó volt benne, ezután vettem hozzá olyan ledet de azt a fajtát aminek a vége (ezt nem tudom, hogy hívják) szóval nem gömbölyű hanem egy kis kúp van benne kialakítva, az viszont nagyon gyengén világítja meg az órát. A középkonzolba is cserélni akarom oda remélem jó lesz a maradék. :rolleyes:

más: van egy olyan problémám, hogy 93-as B Corsa és a klímakompresszor nagyon gyakran kapcsolgat ki/ be tehát nem produkál elég hűvös levegőt mert nem megy elég hosszú ideig. Megnézettem és azt mondták a gáz megvan benne meg a nyomás is megfelelő, sőt az egyik csőben lévő kapcsolóra is azt mondták, hogy jó. Relék is jók állítólag és a hűtő is ki lett mosva hátha a lamellák között van szennyeződés. Az az érdekes ha a kapcsolónál direktre van kötve a kompresszor meg a venti akkor is lekapcsolgat, erre azt mondták, hogy lehet van benne mégegy kapcsoló vagy érzékelő valahol és esetleg az csinálhatja. Jött ilyen tipp, hogy belül a radinál/hőleadónál az utastérben is szokott lenni valami érzékelő és azt kéne megnézni. Valóban lehet ilyen és mennyire kell ehhez megbontani a műszerfalat, hogy rá lehessen látni?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Rendes fórumjuk sincs...mármint ami használható lenne mint a miénk....ottis vok regelve de itt írok jön válasz ott meg...előbb megeszi a disznó a kocsit minthogy válaszoljanak:D MACSKAJAJ POWA

Ebben osztom a véleményedet, nem tudom miért van így.

Nemhiszem h ott mindenki elfoglalt lenne, néha sikerül egy kis beszélgetést kezdeményezni de elenyésző százalékban. (nem lehúzni akarom az oldalt ,csak nemértem miért van ez. Itt működik, ott nemigazán)

Itt viszont le a kalappal a fórumlakók előtt :rolleyes: Mindig kap az ember választ <_< (saját tapasztalatom)

Link to comment
Megosztás:

Helló Mindenki!

Ma hazafelé a nyaralásból 2 emberrel,tele csomagtartóval,teli tankkal Német autópályán természetesen mentem az autómmal 145-tel óra szerint,(gyári alufelnivel,gyári gumimérettel).Katalógus szerint ennyi a vége.Mondjuk érdekesek ezek a katalógus-adatok: Fater stift 1.0-val szintén 145km/h-t írtak a végének,4 emberrel+nyaralós cuccokkal az M1-en simán spílerkedett a belső sávban 160körül,ott még a gumik is gyárik voltak kb.4 éves volt az autó tehát kb. stimmelt a mutató.Az erős tempónak az lett az eredménye,hogy a hátsó kipufogó-dobba vezető cső varrata megszűnt létezni :rolleyes:

Azért vagyok külön büszke az autómra,mert tavaly mikor megvettem 125 volt a vége,tehát felélesztettem benne valószínűleg mind a 45LE-t <_< (vezérlés,hidrotőkék,szimmering,kábelköteg,gyertyák) lettek cserélve a motorban,ezek szerint ez ennyit jelent teljesítményben...mondjuk szokták dicsérni,hogy szép hangja van.Full-full gyári off course!

Link to comment
Megosztás:

tehát felélesztettem benne valószínűleg mind a 45LE-t :rolleyes:

Sztem napi használatra teljesen megfelel ez a teljesítmény! Nekem 1.2es van , 13as 175 széles gumikkal, 4 fő+csomag m7en olyan 140-el kényelmesen.

Nem is akarom tovább erőltetni mert tisztában vagyok , hogy nem egy versenygép. Viszont 5l eszik ami számomra pozitív dolog.

Link to comment
Megosztás:

Rendes fórumjuk sincs...mármint ami használható lenne mint a miénk....ottis vok regelve de itt írok jön válasz ott meg...előbb megeszi a disznó a kocsit minthogy válaszoljanak:D MACSKAJAJ POWA

Ugye-ugye... látom nem csak én látom ezt. B)

Töltöttem fel 3 képet ott a profilomba, meg nézegettem más corzáját is irom a véleményt róla, adom az értékelást.

Azt az egyik srác engem is megnézet mármint az én képeimet. Azt mondja "Széria verda!!! 3as <_< " modom magamba, jó nagy bunkó vagy -_- :rolleyes:

Visszatérve ehhez a fórumhoz. Zsír GRAT! :D :D

Vannak hozzáértő rendszeresen látogató tagok meg hát tudja azt mindenki még miről is beszélhetnék... Egyszóval KIRÁLY! :D Köszönjük :) B)

Szerk: Meg írtam annak a Fenyvesi fickónak hogy kéne olyan matrica, nem tudom... valahogy nem alkarozék.

Link to comment
Megosztás:

Azt az egyik srác engem is megnézet mármint az én képeimet. Azt mondja "Széria verda!!! 3as sad.gif " modom magamba, jó nagy bunkó vagy biggrin.gif laugh.gif

Persze ha fordított esetben értékelted volna akkor kíváncsi lennék mit szól! Egyes embereknek a széria= sz..r <_<

De ha lett volna Béla gépén m3 tükör,elöl-hátul csirkehálós lökös,kívánságlista az ajtón+vakíítós xenon,hátul lexus lámpa az tuti 5pont! Kell ennél több egy autóra,most őszintén? :rolleyes:

Jah majdnem elfelejtettem az igényes belteret tescos kicsit csálé,néha leesős pedálokkal,kazánlemez utánzatú szőnyegekkel,sárkányos üléshuzattal,rikító színű váltószoknyával+nagyon erős igényes MNC hifivel 50watt hangerővel+némi recsegéssel...

Link to comment
Megosztás:

Lépjetek be és csinálunk B Corsa szeksönt! B) :)

Én ezt most nem értem. <_< :D

Hogy mit? Meg hogy? -_-

Hogy regeljünk be és ott azon az oldalon csináljunk kulön klubbot majd váljunk ki a sok zabi közül? xD

hakapeszimaki! Ez tetszett :rolleyes: De viccen kivül én már láttam ilyet vagyis, nagyon hasonlót B)

Jah, meg jut eszembe írtad hogy egyszínű a corzánk... Forgalmimba úgy van írva "Kék 6" ha jól emlékszem..

Link to comment
Megosztás:

Én ezt most nem értem. <_< :D

Hogy mit? Meg hogy? -_-

Hogy regeljünk be és ott azon az oldalon csináljunk kulön klubbot majd váljunk ki a sok zabi közül? xD

hakapeszimaki! Ez tetszett :rolleyes: De viccen kivül én már láttam ilyet vagyis, nagyon hasonlót :)

Jah, meg jut eszembe írtad hogy egyszínű a corzánk... Forgalmimba úgy van írva "Kék 6" ha jól emlékszem..

Ja pontosan így van kék 6 vagy a motorházat felnyitod akkor a homlokfalon van egy fém lap arra meg az van írva hogy color Z283 ha minden igaz!

Link to comment
Megosztás:

Látom megy ám a duma :rolleyes:

Amúgy van olyan ( nem vagyok benne 100%-ig bisztos ) teszkós ülés huzat ami még jól is néz ki! A tunningos külsőről meg annyit, hogy nem minden autónak áll jól...meg az se hogy hogy van meg csinálva. Én látok mind a kettőbe szépséget.

Link to comment
Megosztás:

Találtam 1 képet ahol viszonylag jól látszik ez az első matrica. Csak azon gondolkodtam hogy szerezzek be 1 ilyet vagy sem.

Mert az én esetemben a szélvédő felső része le van sötétítve kékre. szóval ami ott a képen átlátszik az nekem kék színű lenne :rolleyes: mint a kocsinak a kasznija.

Mi a véleményetek róla?

image-79A3_4C43797D.jpg

Link to comment
Megosztás:

Találtam 1 képet ahol viszonylag jól látszik ez az első matrica. Csak azon gondolkodtam hogy szerezzek be 1 ilyet vagy sem.

Mert az én esetemben a szélvédő felső része le van sötétítve kékre. szóval ami ott a képen átlátszik az nekem kék színű lenne :rolleyes: mint a kocsinak a kasznija.

Mi a véleményetek róla?

http://kephost.hu/image-79A3_4C43797D.jpg

Nekem is olyan az első szélvédő, mint neked. Így képen egész jól mutat ez a matrica! De én inkább a 2 másikat venném meg, előre-hátra jobb és bal felső sarokba. 2 oldalsó hátsó ablakra is szereznék valami kicsit.

Szóval hogy neked is le van sötétítve a teteje, úgy már annyira nem lesz jó szerintem. Kékeset fognak látni a betűkből, nem pedig azt az átlátszót...de lehet aztán hogy még is jó lenne...hallod lövésem sincs <_<

Link to comment
Megosztás:

Én ezt most nem értem. :rolleyes: -_-

Hogy mit? Meg hogy? <_<

Hogy regeljünk be és ott azon az oldalon csináljunk kulön klubbot majd váljunk ki a sok zabi közül? xD

Nem oda, hanem ide, ebbe a klubba kell belépnetek hogy klubtag státuszotok lehessen, és asszem 5 klubtag alakíthat egy szekciót, és akkor már lehetne B Corsa szekciótok. De közületek egyelőre egyedül J0hnny klubtag... :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Van valakinek tapasztalata,hogy a katalizátor meddig bírja (x12sz) úgy értem teszi a dolgát és határérték alatt tartja CO szintet?

Az enyében van 155.000 km,ősszel fogom vinni műszakira,nem lyukas,nem csörög stb....

Az egyetemen azt tanultam,hogy 160.000km után kuka.

A szerelőm pedig azt állította,hogy amíg nem lyukas,nem csörög addig biztosan jó.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.