Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Hali!

Hogy a francba megy nektek ennyire a dízel astra? Nekem 140-ig megy aztán csak lassan gyorsul max 152-ig de szerintem az óra is csal mint minden opelban tehát valójában nem is annyi. De hogy 170-el menjen az nem semmi. ja opel motornál lehet a turbón állítani?? (kisturbós)

pár kép az alapgépről http://kep.tar.hu/dzsolo/50073781#2 :oops:

Link to comment
Megosztás:

Na meghajtottam kicsit a gépjárművet, mentem tegnap 550km-ert egyhuzamban, ennek fele ótópálya, 140es tempó (ezzel az öreg járgánnyal az már sok :lol:, főleg a tegnapi nagy szélben), meg volt benne kb 100km Bp-n araszolgatás, mindezt 33L benyával. Azt hittem többet benyel majd, de így elég korrekt. Asszem.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Hogy a francba megy nektek ennyire a dízel astra? Nekem 140-ig megy aztán csak lassan gyorsul max 152-ig de szerintem az óra is csal mint minden opelban tehát valójában nem is annyi. De hogy 170-el menjen az nem semmi. ja opel motornál lehet a turbón állítani?? (kisturbós)

pár kép az alapgépről http://kep.tar.hu/dzsolo/50073781#2 :oops:

Azért Nekem is türelem kellett a 172km/h-hoz 8)

A viz is megindult felfelé :?

itt láthatod

Szerintem a turbón nem lehet állítani ... legalább is Én nem tudom, hogy lehet-e :lol:

De szeritnem ezt már a Diesel topicban vitassuk meg :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez a fogyasztás nagyon korekt, főleg ha szelet is hozzá vesszük

Szerintem se rossz :lol: Annyiban "hazudtam", hogy azért persze nem végig 140 volt odavissza az ótópályán (siófok-bp, bp-siófok), bár odafele 130-140 megvolt, de visszafele inkább csak 110-120 környékén. De így sem rossz, azt hittem több lesz, még nemmentem ennyit egyhuzamba.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hali!

Nem tud valaki egy jó megoldást arra, hogy tudnám egyszerűen leszívni a benzint a kocsiból?

Már próbálkoztam azzal, hogy a kocsi alá bújok (mert sajnos nincs aknám), és kézzel nyomkodtam a tankba vezető csövet, hogy beletaláljon a lyukba a lezsívó cső, de ez 2 emberes, és a másiknak közben tolnia kell a csövet, amúgy meg elég sz*r munka, mert elég szűk a hely és koszos is leszek. Idegtépő, de legalább működik!

Azt is hallottam, hogy vegyem ki a szivattyút, és onnan próbáljam meg leengedni, de ettől a megoldástól félek, mert ha megsérül a szivattyú, akkor az komoly összeg.

Ja, azzal is próbálkoztam, hogy lejtőre állok, és hátha hátra folyik a csőbe a benzin, de nem!

Már melegítettem a leszívó csőnek is a végét, hogy már remegett, mint a kocsonya, hogy könnyebben beletaláljon a tankba, de ez sem ment!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Feltolod csurig,aztán 100km után rátöltesz és már látod is mennyi!

És hogyan töltöd fel csurig? Nem látsz bele a tankba. Kattanásig tölteni meg nem hiteles, eleve minden kúton máshol kattan, plusz függ a hőmérséklettől is, stb.

Nálam volt olyan, h kattanás után még 7(!)L benga belement.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként, szerintem kúton lehet csordultig tölteni ugyanúgy, csak sokat kell tökölni vele. Kannából egy kicsit nehezebb, mert ott nehéz megállapítani, hogy mennyit töltöttél ki a kannából, illetve még mennyi van benne! Így sokkal pontatlanabb, mint kúton.

tyutyo!

A 700km nem mindenkinél kivitelezhető ám! :(

Link to comment
Megosztás:

Az nem rossz!

Hogyan méred le, hogy pontosan mennyit tankolsz (töltesz bele :roll: )? :wink:

Teletankolom kannabol itthon, elmegyek 1xx km-t majd megint teletankolok (olyan kannam van amin a litertek fel vannak tuntetve) ...

Pl. ha 180km-t mentem és belemegy 8.5 L akkor a 8.5L/180km*100 = 4.72 L/100km :( Érted ?

Link to comment
Megosztás:

Egyébként, szerintem kúton lehet csordultig tölteni ugyanúgy, csak sokat kell tökölni vele. Kannából egy kicsit nehezebb, mert ott nehéz megállapítani, hogy mennyit töltöttél ki a kannából, illetve még mennyi van benne! Így sokkal pontatlanabb, mint kúton.

tyutyo!

A 700km nem mindenkinél kivitelezhető ám! :lol:

Vegyel 20L-es kannát amin literenként van a jelölés az talán nem csal :(

Link to comment
Megosztás:

Dehogy veszek!

Éppen elég a 10 literesból töltögetni!

Amíg fél tank anyaggal elmegyek kb 500km-t, addig nem nagyon érdekel a pontos fogyasztás! (kb: JÓ!) 8) :wink:

Én 50L-ből töltöm át 20L-be :lol:

Most jöttem Pécsről de most nem nézem meg a fogyit ....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.