Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

18 perce, balahu írta:

Mennyire normális az (sajnos sztem az-de kéne egy kis megerősítés :) ), hogy a C14SE-m városban -pláne most a nagy hidegekbe , rövid távokat menve (~10km), 10L/100km.Jó időben ugyanez 9 körül. A városon kívüli meg olyan, 6,5-7l.

Szerintem kábé jó.. a hideg meg a rövidtáv kombináció nagyon megdobja a fogyit. Én is 10 kilométerre járok kábé feleúton nyit csak a termosztát, addig dúsít.

Link to comment
Megosztás:

Jaja, sejtettem , csal olyan k..va soknak tűnik. Pláne hogy az ember olvasgatja ezeket a modern autóknál, hogy városban is csak ennyi meg annyi . Igaz nem is annyiból javítják mint én. :) 

Bár van egy Citroen Saxo 1.5D-m is, az meg ugyaígy 5 lityi max :). 

Link to comment
Megosztás:

15 perce, balahu írta:

Jaja, sejtettem , csal olyan k..va soknak tűnik. Pláne hogy az ember olvasgatja ezeket a modern autóknál, hogy városban is csak ennyi meg annyi . Igaz nem is annyiból javítják mint én. :) 

Bár van egy Citroen Saxo 1.5D-m is, az meg ugyaígy 5 lityi max :). 

Nekem most nincs 200 km a kocsiban tankolás óta, és már felénél jár a mutató. :|

Most hogy egyálltalán nem megyek hosszabb távokat, nagyon elszállt a fogyasztás, 10-11 liter :(

Tapasztalatom nekem is van 1.4 meg 1,6 dízelekkel, azok 3,5-5,5 literből jönnek ki, tempó és vezetési stílus függő, hogy mennyi. Ha nagyon figyel az ember, akkor viszont nagyon takarékosak. Az enyém meg 3szor annyit fogyaszt, most. Amikor hosszútávra mentem, mindig a megengedett macimális sebességgel, pályán is, akkor 6-6,5 kijött, az viszont elég jónak számít.

Egyébként tényleg nem sok a 10 liter fölötti fogyasztás, egyszerűen csak azért ennyi mert állandóan hideg a motor. :/

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 03. at 20:52, balahu írta:

Mennyire normális az (sajnos sztem az-de kéne egy kis megerősítés :) ), hogy a C14SE-m városban -pláne most a nagy hidegekbe , rövid távokat menve (~10km), 10L/100km.Jó időben ugyanez 9 körül. A városon kívüli meg olyan, 6,5-7l.

Mennyi az éves átlagod?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 07. at 6:18 PM, balahu said:

Nyáron, város szintén csak rövidebb távok 9 körül. Városon kívül, 6,5, télen mint említettem 10 körül.

Eddigi átlag a fuelio szerint 8.3.

Hello!

Termosztát tuti jó? Nekem télen derült ki, hogy nyitva van. Nyáron nem annyira feltűnő :) Kicseréltem, vettem bele gyárit. Igaz, nekem egyszerű a csere mert a 16 szelepsnél 10 perc.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem jó. Szépen kinyit felmegy a hőmérséklet , azt azt is látom , hogy ha kinyit, mert akkor -pláne ebben a hidegben, látom hogy visszaesik a kőmérséklet mutató. Igaz nem megy fel 95-ig (asszem ez az érték jó), hanem alatta nyit -legalábbis a műszer szerint, de szvsz egy huszonx éves cuccba van ennyi pontatlanság,nem hiszem hogy szentirás ami rá van irva :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor szerintem jó lesz. Nekem az tűnt fel, hogy egyrészt városba nagyon lassan melegedett és a 90 fokot el se érte, és autópályán pedig visszament a 90-es pontig. Pedig akkor még nem is voltak ezek a hidegek. Én most a gyárit tettem bele (ami Wahler gyártámányú és whalerként is vettem és a GM szám bele is van ütve csak a GM logó láthatóan ki van köszörülve) és így a 95 fok alatt egy kicsivel van a mutató amikor indul vissza és a 90 fölött egy kicsivel indul újra felfelé. De a leírásod alapján jó a termosztát. 

Mész vele 2-3 kilométert és megnézed a hűtőnek és a bal oldali alsó csőnek teljesen hidegnek kell lenni. Nekem így is egyébként 9 liter fölött van a fogyasztás, nyáron tisztán városba 7.5, autópályán (Horvátországi útnál 600 km autópálya) 6.5 megpakolva klímával. (Kombi X14XE)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
2 órája, volac írta:

Sziasztok

Házilag hogyan tudom le ellenőrizni hogy a lambdaszondám jó-e? Astra c14nz kocsim van arról lenne szó

Pontosan sehogy. Nagyjából úgy hogy az autó jól megy, nem eszik sokat. Ha teljesen kuka a szonda akkor azt jelzi a motorkontrol lámpa egy ( pontosabban több fajta)hibakóddal. Zöldkártya méréskor van olyan hogy lambda érték abból esetleg lehet következtetni. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, volac írta:

Sziasztok

Házilag hogyan tudom le ellenőrizni hogy a lambdaszondám jó-e? Astra c14nz kocsim van arról lenne szó

Házilag leginkább oszcilloszkóppal lehet kimérni, hogy a feszültség változások rendben vannak-e.

Pontosan nem tudom, hogyan...

Link to comment
Megosztás:

19 órája, zotya975 írta:

Pontosan sehogy. Nagyjából úgy hogy az autó jól megy, nem eszik sokat. Ha teljesen kuka a szonda akkor azt jelzi a motorkontrol lámpa egy ( pontosabban több fajta)hibakóddal. Zöldkártya méréskor van olyan hogy lambda érték abból esetleg lehet következtetni. 

Köszönöm a válaszokat!

Amikor felmelegszik a motor a chek-kontroll lámpa egyfolytában világít. Ha leállítom eltűnik, de kis idő múlva megint elkezd világítani és újra indításig egyfolytában világít

A hibakódot kivillogtattam 44-es hibát ad ki

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, volac írta:

Köszönöm a válaszokat!

Amikor felmelegszik a motor a chek-kontroll lámpa egyfolytában világít. Ha leállítom eltűnik, de kis idő múlva megint elkezd világítani és újra indításig egyfolytában világít

A hibakódot kivillogtattam 44-es hibát ad ki

Szegény keverék hibaüzenet. Lambdaszonda.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, volac írta:

Köszönöm a válaszokat!

Amikor felmelegszik a motor a chek-kontroll lámpa egyfolytában világít. Ha leállítom eltűnik, de kis idő múlva megint elkezd világítani és újra indításig egyfolytában világít

A hibakódot kivillogtattam 44-es hibát ad ki

 

12 órája, daykiller írta:

Szegény keverék hibaüzenet. Lambdaszonda.

Igen, de ez nem jelenti törvényszerűen a lambda szonda hibáját. Szegény keverék több mindentől lehet, akár halodó benzinpumpától vagy eltömődött üzemanyag szűrőtől. A szonda szegény keveréket mér ezt jutalmazza a motorvezérlő egy hibaüzenettel. De azt nem tudja eldönteni hogy rossz a szonda és hibásan mér vagy valóban szegény a keverék. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

 

Igen, de ez nem jelenti törvényszerűen a lambda szonda hibáját. Szegény keverék több mindentől lehet, akár halodó benzinpumpától vagy eltömődött üzemanyag szűrőtől. A szonda szegény keveréket mér ezt jutalmazza a motorvezérlő egy hibaüzenettel. De azt nem tudja eldönteni hogy rossz a szonda és hibásan mér vagy valóban szegény a keverék. 

Vagy fals levegő. De jellemzően, ha amúgy teljesítmény probléma nincs az autóval, főleg hidegen, mikor amúgy is több anyag kell neki, akkor a szonda ráérett a cserére. Mikor nekem anyázott a szonda, hogy szegény a keverék, akkor teljesítmény problémát is tapasztaltam előtte: rángatózott, elment az ereje, aztán check engine.

Link to comment
Megosztás:

Just now, daykiller írta:

Vagy fals levegő. De jellemzően, ha amúgy teljesítmény probléma nincs az autóval, főleg hidegen, mikor amúgy is több anyag kell neki, akkor a szonda ráérett a cserére. Mikor nekem anyázott a szonda, hogy szegény a keverék, akkor teljesítmény problémát is tapasztaltam előtte: rángatózott, elment az ereje, aztán check engine.

Én is gondolkodom szonda cserén szerintem még a gyári van benne, de mennyire lehet toppon már? 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Én is gondolkodom szonda cserén szerintem még a gyári van benne, de mennyire lehet toppon már? 

Ha nem jelez és nem szállt el a fogyasztásod, akkor gondolkozhatsz ugyan a cserén, de maradj meg a gondolati szinten! Ha meg cserés, akkor tudod! GYÁRIT!

Most, hogy mondtad én úgy emlékeztem, hogy az enyémben cseréltem már lambadát. Aztán elővettem az élete történetét és végiglapoztam, de sehol semmi! Tehát még gyári!  Aztán eszembe jutott, hogy az amire emlékeztem, még az első, céges Astrámon volt, kb. 180 ezer km-nél. Ott egyértelmű volt. Autópályán 120 nál kigyulladt a lámpácska, de ha lassítottam, elaludt. Aztán 120-nál pont, megint kigyulladt. Cserés lett, aztán attól kezdve megtáltosodott a motor, érzésre úgy kb. +10 lóerő jött elő! Node a fogyasztás is megnőtt kb. 3 - 5 decivel.... Én örültem neki, céges autóóóó!

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

Én is gondolkodom szonda cserén szerintem még a gyári van benne, de mennyire lehet toppon már? 

 

3 perce, epk947 írta:

Ha nem jelez és nem szállt el a fogyasztásod, akkor gondolkozhatsz ugyan a cserén, de maradj meg a gondolati szinten! Ha meg cserés, akkor tudod! GYÁRIT!

Most, hogy mondtad én úgy emlékeztem, hogy az enyémben cseréltem már lambadát. Aztán elővettem az élete történetét és végiglapoztam, de sehol semmi! Tehát még gyári!  Aztán eszembe jutott, hogy az amire emlékeztem, még az első, céges Astrámon volt, kb. 180 ezer km-nél. Ott egyértelmű volt. Autópályán 120 nál kigyulladt a lámpácska, de ha lassítottam, elaludt. Aztán 120-nál pont, megint kigyulladt. Cserés lett, aztán attól kezdve megtáltosodott a motor, érzésre úgy kb. +10 lóerő jött elő! Node a fogyasztás is megnőtt kb. 3 - 5 decivel.... Én örültem neki, céges autóóóó!

 

Lambda szonda csere sosem árt. Hacsak nem olcsójános az ember. Én cseréltem, és csökkent a fogyasztás. Pedig jellemzően egy szar lambda miatti nem ideálisan működő motornak a fogyasztása megnövekszik, és nem fordítva. Vagy lehet jobban tapostad, mert lett ereje. :)

Link to comment
Megosztás:

17 perce, daykiller írta:

 

Lambda szonda csere sosem árt. Hacsak nem olcsójános az ember. Én cseréltem, és csökkent a fogyasztás. Pedig jellemzően egy szar lambda miatti nem ideálisan működő motornak a fogyasztása megnövekszik, és nem fordítva. Vagy lehet jobban tapostad, mert lett ereje. :)

Ha a fogyasztás nem növekszik, én sose cserélnék lambadát csak azért mert sosem árt.

Inkább azt hiszem, hogy azért nőtt meg a fogyasztás anno, mert az eredeti szonda nem volt tökéletes, ami 180 ezer km után elérte azt a kritikus pontot, hogy már bejelzett.

Módosítva : epk947
Link to comment
Megosztás:

1 óra, epk947 írta:

Ha nem jelez és nem szállt el a fogyasztásod, akkor gondolkozhatsz ugyan a cserén, de maradj meg a gondolati szinten! Ha meg cserés, akkor tudod! GYÁRIT!

Most, hogy mondtad én úgy emlékeztem, hogy az enyémben cseréltem már lambadát. Aztán elővettem az élete történetét és végiglapoztam, de sehol semmi! Tehát még gyári!  Aztán eszembe jutott, hogy az amire emlékeztem, még az első, céges Astrámon volt, kb. 180 ezer km-nél. Ott egyértelmű volt. Autópályán 120 nál kigyulladt a lámpácska, de ha lassítottam, elaludt. Aztán 120-nál pont, megint kigyulladt. Cserés lett, aztán attól kezdve megtáltosodott a motor, érzésre úgy kb. +10 lóerő jött elő! Node a fogyasztás is megnőtt kb. 3 - 5 decivel.... Én örültem neki, céges autóóóó!

 

 

1 óra, daykiller írta:

 

Lambda szonda csere sosem árt. Hacsak nem olcsójános az ember. Én cseréltem, és csökkent a fogyasztás. Pedig jellemzően egy szar lambda miatti nem ideálisan működő motornak a fogyasztása megnövekszik, és nem fordítva. Vagy lehet jobban tapostad, mert lett ereje. :)

Alapból nincs bajom vele, csak mintha néha gondolkodna mielőtt megindul....

Link to comment
Megosztás:

23 órája, zotya975 írta:

 

Alapból nincs bajom vele, csak mintha néha gondolkodna mielőtt megindul....

Ezzel én is így vagyok, néha igen sokat vagyok képes gondolkodni mielőtt megindulok. Főleg hétfőn reggel! Így ezt én meg is tudom bocsájtani az autónak néha! :)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 26. at 20:38, stirlitz írta:

 

Nekem van benne fagydugós melegítő, ha sokáig akarod használni.

http://taylor.hu/astra/elomelegito/

Ilyet kerestem olcsón... :S Nem volt! Végül beépítettem a hűtő visszatérőbe egy mosogatógép fűtőszálat, és beraktam egy omega keringetőt... kb 1 óra alatt jó meleg a hengerfej. Mondjuk valami olcsóbb fagydugós megoldás jobban érdekelne! :)

Link to comment
Megosztás:

8 órája, hetyke írta:

Ilyet kerestem olcsón... :S Nem volt! Végül beépítettem a hűtő visszatérőbe egy mosogatógép fűtőszálat, és beraktam egy omega keringetőt... kb 1 óra alatt jó meleg a hengerfej. Mondjuk valami olcsóbb fagydugós megoldás jobban érdekelne! :)

Fogalmam sincs hogy a dugó mögött milyen mély a víztér, mennyire tud benyúlni egy ilyen melegítő. Szerelés szempontjából a vezérlés felőli első fagydugó jöhet csak szóba szerintem.

2466218-20170213-YulIFj.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.