Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Háát, most nyomom a kocsinak rendesen, mert benne van az injektor tisztitó és így megeszi a 12-13-at. Elég hamar elérem az 50-et. :D

Az a vizes dolog azért érdekel.

Városban mennyit eszik a Te kocsid? Tól-ig?

Nem tudom.

Hál'Istennek 55 év után, 8 éve elköltöztem onnan. :D

Egyébként "városa" válogatja....meg a minimálisan megtett kilométerek.

Link to comment
Megosztás:

Hi

Megint en. Tudom, hogy hulye kerdes, es nehez ra valaszolni, de megkerdezem meg auto vasarlas elott, valakinek csak van valamifele fogalma rola, esetleg tapasztalata. Van esely C14SE -vel Budapesten, a kozlekedes ritmusat felveve, minimum 5-10 km -es tavokkal 8 liter alatt fogyasztani?

Link to comment
Megosztás:

Hi

Megint en. Tudom, hogy hulye kerdes, es nehez ra valaszolni, de megkerdezem meg auto vasarlas elott, valakinek csak van valamifele fogalma rola, esetleg tapasztalata. Van esely C14SE -vel Budapesten, a kozlekedes ritmusat felveve, minimum 5-10 km -es tavokkal 8 liter alatt fogyasztani?

Szerintem ha kifogsz egy jó állapotú autót, nem teszel rá 205-ös gumikat és meg tudod állni, hogy nem racsingolsz minden lámpánál Szusikkal, akkor jó eséllyel meg lehet csinálni nyáron.

Link to comment
Megosztás:

Majd írd meg a tapasztalatokat lécccccci. :rolleyes:

Oksa, én is úgy gondoltam ;) . Amúgy eddig minden oké, holnap megyek "nyaralni", előtte teletankolom. Rakok bele kb. 20l benzint (Shell), a többi meg E85 lesz (úgy 10l-re saccolom). Ha megjöttem majd beszámolok a fogyasztásról ;) .

Link to comment
Megosztás:

Oksa, én is úgy gondoltam ;) . Amúgy eddig minden oké, holnap megyek "nyaralni", előtte teletankolom. Rakok bele kb. 20l benzint (Shell), a többi meg E85 lesz (úgy 10l-re saccolom). Ha megjöttem majd beszámolok a fogyasztásról :rolleyes: .

Nem csak a fogyasztás érdekel......főleg nem az, hanem inkább az, hogy, hogyan indul, milyen a motor járása stb. Kérdem ezt mindazért, mert a központl befecsisre ugye nincs utólagos elektronika. Míg a hengerenkéntire van(flextek, hunflex). Ezen okok miatt pedig nem vagyok biztos, hogy jó-e, hogy E85-öt keverek az üzemanyagba. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem csak a fogyasztás érdekel......főleg nem az, hanem inkább az, hogy, hogyan indul, milyen a motor járása stb. Kérdem ezt mindazért, mert a központl befecsisre ugye nincs utólagos elektronika. Míg a hengerenkéntire van(flextek, hunflex). Ezen okok miatt pedig nem vagyok biztos, hogy jó-e, hogy E85-öt keverek az üzemanyagba. ;)

Sztem felesben benzinnel nem árt neki. Kollégám OFF Fókusza pl. csörgött az olcsó áruházak benzinkútján tankolható anyaggal, pedig az 2005-ös autó, tele elektronikával. Most felesben tankolt E85-öt, és láss csodát, nem csörög azóta gyorsításnál. Sztem ezeken az olcsó kutakon tankolható 95-ös benya oktánszáma 90 alatt lehet, az E85 legalább feljavítja 95-re :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sztem felesben benzinnel nem árt neki. Kollégám OFF Fókusza pl. csörgött az olcsó áruházak benzinkútján tankolható anyaggal, pedig az 2005-ös autó, tele elektronikával. Most felesben tankolt E85-öt, és láss csodát, nem csörög azóta gyorsításnál. Sztem ezeken az olcsó kutakon tankolható 95-ös benya oktánszáma 90 alatt lehet, az E85 legalább feljavítja 95-re :rolleyes:

És hogyan indul? Főleg hidegben....tudom nyár van. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sztem felesben benzinnel nem árt neki. Kollégám OFF Fókusza pl. csörgött az olcsó áruházak benzinkútján tankolható anyaggal, pedig az 2005-ös autó, tele elektronikával. Most felesben tankolt E85-öt, és láss csodát, nem csörög azóta gyorsításnál. Sztem ezeken az olcsó kutakon tankolható 95-ös benya oktánszáma 90 alatt lehet, az E85 legalább feljavítja 95-re :rolleyes:

Csak ócsó benzinnel járok 3 éve (Jet, Tecsó, Auchan) soha meg sem csörrent még!

És nem azért mert nem hallom a nagy motorcsörömpöléstől!!!

Link to comment
Megosztás:

Csak ócsó benzinnel járok 3 éve (Jet, Tecsó, Auchan) soha meg sem csörrent még!

És nem azért mert nem hallom a nagy motorcsörömpöléstől!!!

A Tiéd még valszeg le tud menni kisebb oktánszámok irányába, lévén régebbi kiadás. A mostani autókat a mostani benzinhez tervezik sztem, ami tőlünk nyugatabbra 95-nél nem kisebb oktánszámú.

Link to comment
Megosztás:

A Tiéd még valszeg le tud menni kisebb oktánszámok irányába, lévén régebbi kiadás. A mostani autókat a mostani benzinhez tervezik sztem, ami tőlünk nyugatabbra 95-nél nem kisebb oktánszámú.

Az oktánszámváltóm 95/91-es, és 95-ön áll amióta megvan. Szerintem a 95-ös oktán 1992-ben is 95 volt.

Link to comment
Megosztás:

Sztem felesben benzinnel nem árt neki. Kollégám OFF Fókusza pl. csörgött az olcsó áruházak benzinkútján tankolható anyaggal, pedig az 2005-ös autó, tele elektronikával. Most felesben tankolt E85-öt, és láss csodát, nem csörög azóta gyorsításnál. Sztem ezeken az olcsó kutakon tankolható 95-ös benya oktánszáma 90 alatt lehet, az E85 legalább feljavítja 95-re :rolleyes:

De az is lehet, hogy a kollégádnak erre volna szüksége: http://www.water4gas-eu.com/ ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.