Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Nem kell ahhoz a 2T mociolajat adni, hogy ott maradjon a retek miután a benya kipárolgott. Anno 2 karbulátort is ki kellett dobnom (wartburg 2 torkú és simson enduroé) a szuper "adalékolt" agip benzin miatt. Az a gyönyörű zöld színű csiríz ott maradt a karbiban miután pár hétig nem volt egyik verda sem üzemben távollét miatt és szépen kiült de olyannyira, hogy ki se tudtam tőle takarítani a kacatot. Azóta a simsonba is csak mol benyát (95-öst utólagosan keverve) lökök és ha nem is megyek vele legalább hetente megjáratom nehogy mégegyszer eljátsszam a karbivásárlást mert nem egy olcsóság.

Nem kell hetente megjáratni a motort, elég ha a tél elején leengeded a benzint a karburátorból. Én még ezt sem teszem meg, hanem tavasszal az indulás előtt teszem ugyanezt. Különben kár volt kidobnod a karburátorokat!

Ha nagyon dzsuvás belülről, sőt ha a belső kisfuratok is eltömődnek (van ilyen) akkor adj neki tűzhelytisztító spray-t. Az megoldja a problémádat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Különben kár volt kidobnod a karburátorokat!

Ha nagyon dzsuvás belülről, sőt ha a belső kisfuratok is eltömődnek (van ilyen) akkor adj neki tűzhelytisztító spray-t. Az megoldja a problémádat. :lol:

Nem dobtam ki hanem eltettem "emlékbe" ha így jobb -sose lehet tudni de próbáltam én ezekkel mindent de akkor se lett tökéletes -mint előtte.

Link to comment
Megosztás:

A tűzhelytisztítót is próbáltad?

Mindent ami nem rongálja a fémet. Semmi. Kapott egy újat és egy kis beállítgatás után problémamentes lett.

Nehéz a lábad Karesz!

Nem az az csak kevésbé érzékeny! :lol:

Link to comment
Megosztás:

szüttyögnek

Micsoda szavak! A Karcsi így nevezi ha vki az út és látási viszonyoknak, és a saját és a gépjárműve képességének megfelelően megválasztott sebességgel közlekedik. :lol: bár tegnep én is csinálltam olyan kifordulást a Praktikerből, hogy egyes padló-kipörög, kettes padló-kipörög. Mert ugye ki nem engednek, de mivel látják hogy az utca végén áll a sor, széééép laaasssaan mennek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Micsoda szavak! A Karcsi így nevezi ha vki az út és látási viszonyoknak, és a saját és a gépjárműve képességének megfelelően megválasztott sebességgel közlekedik. :lol: bár tegnep én is csinálltam olyan kifordulást a Praktikerből, hogy egyes padló-kipörög, kettes padló-kipörög. Mert ugye ki nem engednek, de mivel látják hogy az utca végén áll a sor, széééép laaasssaan mennek. :lol:

Mikor?????? :) :P :P

Nem volt neked GSi-d régebben? :lol:

Nem volt. Csak kadett 1,6D (16DA) caravan, és 1,6S (16SV) sedan volt.

Link to comment
Megosztás:

Aktuális fogyasztásom: 607km/ 39.1L=6.44 :D

:)

Most, hogy nyugdíjas lettél , kezdesz racsingolni? Becseréljük az Astrádat egy MV6 Omira pl... :D

1. Még nem vagyok, csak márciustól leszek. :D

2. Ezt a kis örömöt ne sajnáljátok már tőlem. :rolleyes:

3. MV6......az elejét sem látnám, akkora. :) :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg felszökött 7-7,3-ra...sokallom..a téli gumi meg a hidegek ennyit tesznek hozzá? Nyáron 6-6,5 között van :rolleyes:

...elgondolkodtam..lehet az új gyújtásmodulom végett van? Bár ezt nem hinném, de ki sem zárom hogy hozzájárul(hat)...nem épp úgy néz ki mint ami előtte volt rajta..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.