Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Vagyunk így egy páran ( mármint kannások :D)

De én már az együtt töltött pár ezer Km alatt egyszer már tankoltam kútnál is, mert már rángatott a kicsike, és muszáj volt.... :) persze akkor is csak 1000 Ft-ra :D , hogy hazaguruljak, ahol várt a megszokott KANNA :( :hiya:

Én is kannázok már, amióta a céges verdát vezetem, csak nekem nem kályhaverdám van. :lol: Így eladom jópénzért. :P

Link to comment
Megosztás:

Az szerintem azt jelenti, hogy Astrával mennyi km-t tett meg eddig, nem azt hogy mennyi km van benne jelenleg a gépsasban. :huh:

Azzal az Astrával nem ő tett meg annyi kilométert, de - ha jól rémlik - annyit mutat neki a számláló... ^_^ ..mintha ezt már mondta volna.. De hát ott a "bödön" meg a "vizesblokk" és ért is hozzá, hát tartósan jól megy neki.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most mennyi van a gépedben, naprakészen mennyire kopott, olajevészet?

Két vállalati Astra után ( 1 F és 1 G) ezt közel 4 éve vettem (óra szerint) 155 ezerrel, most mutat 237 ezret ergóóó, mentem vele 82 ezret eddig.

A motorja bontatlan, Metabond 10W-40 megy bele Metabond C-vel már közel 3 éve. Olajfogyasztás <1 l / 10000 km. Elvileg 10 ezrenként cserélek, de most is belefutott 12 ezer.... :huh:

Fékpadon még most is leadja a gyári 115 lovat. Már kétszer is mérettem.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szerintetek mennyit eszik egy 1.4es 80 Le-s astra (5ajtós 5 személlyel+cuccal)? ^_^

A srác azt mondta, hogy kijött 4,5 l-ből, 110-120-as tempóval!

Lehetséges ez? :huh:

Én a diesellel sem jövök ki ennyiből....... :lol:

A kisebbik lányomé 82 lovas Caraván, többnyire rövid utak vidéken 3 gyerekkel átlag 6,7. B)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szerintetek mennyit eszik egy 1.4es 80 Le-s astra (5ajtós 5 személlyel+cuccal)? ^_^

A srác azt mondta, hogy kijött 4,5 l-ből, 110-120-as tempóval!

Lehetséges ez? :huh:

Én a diesellel sem jövök ki ennyiből....... :lol:

Üdv.

6 körüli inkább reális lenne. Én a sajátommal (1,4 60 le) járok 5,6-6 liter körül nyugis vérmérséklettel, ja és két személlyel. Hiába erősebb a Ti motorotok, ha több a málha is.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szerintetek mennyit eszik egy 1.4es 80 Le-s astra (5ajtós 5 személlyel+cuccal)? ^_^

A srác azt mondta, hogy kijött 4,5 l-ből, 110-120-as tempóval!

Lehetséges ez? :huh:

Én a diesellel sem jövök ki ennyiből....... :lol:

Hali!

Nekem az átlag cca.6.2-6.5 l, de csak hosszútávon 5-8-6 l körül szokott lenni. Most már felesben használom E85-95-tel, de nem nagyon vettem észre hogy nőne a fogyi, de ez nem jelenti azt, hogy nem is nőtt... B)

Ja, én is 2felnőtt + 2gyerek + csomagokkal járok. Üdv! :P

Ja és a ménesben 82 paci van :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

6 körüli inkább reális lenne. Én a sajátommal (1,4 60 le) járok 5,6-6 liter körül nyugis vérmérséklettel, ja és két személlyel. Hiába erősebb a Ti motorotok, ha több a málha is.

Igazad van, kicsit túloz a srác szerintem is! :D

Hali!

Nekem az átlag cca.6.2-6.5 l, de csak hosszútávon 5,8-6 l körül szokott lenni.

Ja, én is 2felnőtt + 2gyerek + csomagokkal járok. Üdv!

Ja és a ménesben 82 paci van.

Köszi a helyesbítést, akkor a hawer is nagyon ért a saját autójához mi? ^_^ B)

Te még hiszel a mesékben?

Nem is tudom, kéne :P :huh:

Azért kérdeztem meg tőlletek, nekem nem jött hogy elhiggyem, mondom kikérem a ti véleményetek is!!

Köszike mindenkinek a hasznos infót!

Hogy mint kap ez a srác tőllem holnap...... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Valaki probált már egyedi keveréket házilag csinálni?

Tegnap teli etettem 95-el+1l denaturál szesszel :huh:

Eddig semmilyen hibát nem generált viszont gyorsabban reagál érezhetően jobban húz ja és a durva hogy motorhang szinte nuku.

Előtte volt egy nagyon minimális de mostmár az se .

Ha valakinek volt már ehez hasonló élménye más anyaggal irja le.

Kiváncsi leszek kb 2-3 nap mulva fog e produkálni bármit a motor :lol: remélem nem:)

Link to comment
Megosztás:

Valaki probált már egyedi keveréket házilag csinálni?

Tegnap teli etettem 95-el+1l denaturál szesszel :lol:

Eddig semmilyen hibát nem generált viszont gyorsabban reagál érezhetően jobban húz ja és a durva hogy motorhang szinte nuku.

Előtte volt egy nagyon minimális de mostmár az se .

Ha valakinek volt már ehez hasonló élménye más anyaggal irja le.

Kiváncsi leszek kb 2-3 nap mulva fog e produkálni bármit a motor ^_^ remélem nem:)

A tied keverékkel megy? :huh: A denaturált szesztől mit vársz? Olvastad valahol, vagy csak úgy?

Link to comment
Megosztás:

Valaki probált már egyedi keveréket házilag csinálni?

Tegnap teli etettem 95-el+1l denaturál szesszel :lol:

Eddig semmilyen hibát nem generált viszont gyorsabban reagál érezhetően jobban húz ja és a durva hogy motorhang szinte nuku.

Előtte volt egy nagyon minimális de mostmár az se .

Ha valakinek volt már ehez hasonló élménye más anyaggal irja le.

Kiváncsi leszek kb 2-3 nap mulva fog e produkálni bármit a motor ^_^ remélem nem:)

Arra mindenképpen jó volt, hogy ha a tankod alján volt némi víz, (kondenzációból, vagy vizezett benzinből) akkor azt most kivitte! Ez egy 100 éves módszer erre a problémára. Igaz, arra elég 1-2 deci is.... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Valaki probált már egyedi keveréket házilag csinálni?

Tegnap teli etettem 95-el+1l denaturál szesszel :huh:

Eddig semmilyen hibát nem generált viszont gyorsabban reagál érezhetően jobban húz ja és a durva hogy motorhang szinte nuku.

Előtte volt egy nagyon minimális de mostmár az se .

Ha valakinek volt már ehez hasonló élménye más anyaggal irja le.

Kiváncsi leszek kb 2-3 nap mulva fog e produkálni bármit a motor :lol: remélem nem:)

üdv.

Valszeg baja nem lesz tőle. Ahogy epk947 írta kitakarítja a vizet. Rendszeresen ne használd, főleg ne nagy mennyiségben (max 1-2dl). Módosítja a benzin égési és kémiai tulajdonságait (lángfront terjedési sebessége, égéshőmérséklet, korrozív tulajdonságok a rendszerben, kipufogógáz összetétele, egyes tömítések elégtelensége, stb..). A Te motorodat pedig nem erre tervezték a jó öreg mérnökök.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.