Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

telitankoltam a bivalyt:

most: 238.348-km van pontosan benne

883 km 42,50 L (D) ==> 4,81 L/100 Km

Igaz elég sok hosszútávom van benne (kb 40% , de a többi város, és rövidtáv, 3-5 személlyel)

Téligumikkal, nem is olyan rossz :) :D

és mit mondtok a spuri adalékokról?

mert én szoktam minden telitankoláskor önteni :) úgy nézem használ! EZT!

Link to comment
Megosztás:

és mit mondtok a spuri adalékokról?

mert én szoktam minden telitankoláskor önteni :) úgy nézem használ! EZT!

Nekem is bejött az adalék igaz én benzinesbe öntöm. Nekem kb 0,7l/100km-t jelentett ha töltöttem bele. Csak elég macerás hozzájutni kevés helyen árulják, és írtó büdös, így most pl nincs is benne, de így sem maradt adalék nélkül az autó mert kaptam egy matabond megaline adalékot és most azt töltöm bele. Ennek ugyan a fogyasztásra nincs olyan hatása mint a spurinak de remélem a kopásokat jobban csökkenti (és mintha azóta az olajat is kevésbé enné de ezt még nem kiabálom el)

Link to comment
Megosztás:

és mit mondtok a spuri adalékokról?

mert én szoktam minden telitankoláskor önteni :) úgy nézem használ! EZT!

Még évekkel ezelőtt Ferihegyre menet megálltam Vecsésen a kúton és odajött hozzám egy fickó ezzel. Elmondta, hogy mi ez, mire van. Akkor még a leélt Skoda 120-asom volt és mondtam neki, hogy ezen ez már nem segit biztosan, nem kérek. Erre ő adott ingyen egy megkezdett flakonnal(kb.félig volt), hogy próbáljam ki. Adott egy névjegykártyát és mondta, hogy akár még a szlovákiai terjesztés is szóba jöhet ha lenne hozzá kedvem. Gondolom ez akkor még viszonylag új termék lehetett mert nem is hallottam róla. Gondoltam egy próbát megér főleg ha ingyen van, de azon már tényleg nem vettem észre semmi változást.. Ez viszont végképp nem minősiti a terméket, akár még jó is lehet.

Viszont nekem az a tapasztalatom, hogy ezek a "telejsitménynövelő-tisztitó" adalékok mind a petróleumon alapulnak csak sok pénzért és amit az üzemanyagon esetleg ennek köszönhetően megspórolsz nem feltétlenül fedezi ezeknek az árát. - de ez csak az én laikus magánvéleményem.... :D

Szerintem ha teszel egy kis alkoholt vagy petróleumot a benzinbe akkor hasonló eredményt tudsz elérni vele.

Javitsatok ki, mondjátok meg ha tévedek! :)

Link to comment
Megosztás:

Még évekkel ezelőtt Ferihegyre menet megálltam Vecsésen a kúton és odajött hozzám egy fickó ezzel. Elmondta, hogy mi ez, mire van. Akkor még a leélt Skoda 120-asom volt és mondtam neki, hogy ezen ez már nem segit biztosan, nem kérek. Erre ő adott ingyen egy megkezdett flakonnal(kb.félig volt), hogy próbáljam ki. Adott egy névjegykártyát és mondta, hogy akár még a szlovákiai terjesztés is szóba jöhet ha lenne hozzá kedvem. Gondolom ez akkor még viszonylag új termék lehetett mert nem is hallottam róla. Gondoltam egy próbát megér főleg ha ingyen van, de azon már tényleg nem vettem észre semmi változást.. Ez viszont végképp nem minősiti a terméket, akár még jó is lehet.

Viszont nekem az a tapasztalatom, hogy ezek a "telejsitménynövelő-tisztitó" adalékok mind a petróleumon alapulnak csak sok pénzért és amit az üzemanyagon esetleg ennek köszönhetően megspórolsz nem feltétlenül fedezi ezeknek az árát. - de ez csak az én laikus magánvéleményem.... :lol:

Szerintem ha teszel egy kis alkoholt vagy petróleumot a benzinbe akkor hasonló eredményt tudsz elérni vele.

Javitsatok ki, mondjátok meg ha tévedek! :D

dieselem van :)

nekem bejött, 1200 Ft volt asszem a 500 ml-es, és az elég nekem sokáig. B)

nekem a porlasztócsúcsokat érezhetően kitisztította ;)

de persze ahány ház annyi szokás :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Aláraktad a forróvizes lavórt, minden hideg reggel + valaki húzott 50-100 kmen legalább, üresben gyújti nélkül. Ilyen hidegben Surda, el nem hiszem, hogy ilyen keveset eszik egy régebbi, injektoros, 1,4es kocsi...max ha 500 km en megállás/lassítás/gyorsítás nélkül mész.

Úgy emlékszem két hsz-al később korrigált. :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha teszel egy kis alkoholt vagy petróleumot a benzinbe akkor hasonló eredményt tudsz elérni vele.

Javitsatok ki, mondjátok meg ha tévedek! :)

Az alkoholtól legalább megtisztul a tankban levő kondenzvíztől a benzin..... :) (spiritusz)

Az injektortisztító hatását minden alkalommal érzem. Simábban jár a motor.

Link to comment
Megosztás:

nekem bejött, 1200 Ft volt asszem a 500 ml-es, és az elég nekem sokáig. :)

Jó drágán vettél petróleum-kerozin keverékét :D ennyiből mindkettőből 1-1 liter kijött volna :)

Link to comment
Megosztás:

Az alkoholtól legalább megtisztul a tankban levő kondenzvíztől a benzin..... :) (spiritusz)

Az injektortisztító hatását minden alkalommal érzem. Simábban jár a motor.

Ezt én is észrevettem. :D Csak most nem akarom tulzásba vinni a jót, injektortisztító+etanol+bödön, a végén még elkezdi termelni a benzint. :)

Link to comment
Megosztás:

6,7 lett a mostani, talán jön megint a hideg! Nem érdekel, ebben benne volt a 20km padló négyben is :) IMÁDOM EZT A VASAT! Valóban kezdem azt érezni, hogy össze szoktunk, csak ez a multkori nem kellett volna, viszont szép lett a kipuff vége :)

Ha az enyém ennyit enne, kiugranék a bőrömből. 7,2-7,6 alatt szinte sosem fogyasztott, ha alámegy én is meglepődöm, a múltkor majdnem 12 volt. Lehetet az én lábam nehéz, bár nem nagyon hajtom, tisztelem a korát. Lehet kezd kopni valami, bár a moci pöcre indul, és "harap" is. Már amennyire haraphat ezzel a motorral :D

Link to comment
Megosztás:

Ha az enyém ennyit enne, kiugranék a bőrömből. 7,2-7,6 alatt szinte sosem fogyasztott, ha alámegy én is meglepődöm, a múltkor majdnem 12 volt. Lehetet az én lábam nehéz, bár nem nagyon hajtom, tisztelem a korát. Lehet kezd kopni valami, bár a moci pöcre indul, és "harap" is. Már amennyire haraphat ezzel a motorral :)

Ha ez vigasztal nekem is ekkörül szokott kajálni. :)

Link to comment
Megosztás:

Némileg vígasztal, mert ez azt jelenti, hogy normális jelenség. :)

Hát az. Utoljára kezdő-tanukóvezető koromban volt 6.2 a fogyim, azóta inkább 7 fölött. Most kísérletképpen nem pörgetem 3000-fölé, najó egy-két 4000 volt benne előzéskor, de semmi tiltás! Kiváncsi vagyok mennyi lesz. :)

Link to comment
Megosztás:

Hát az. Utoljára kezdő-tanukóvezető koromban volt 6.2 a fogyim, azóta inkább 7 fölött. Most kísérletképpen nem pörgetem 3000-fölé, najó egy-két 4000 volt benne előzéskor, de semmi tiltás! Kiváncsi vagyok mennyi lesz. :)

Zotya!

Ne feledd már el, hogy neked van benne alkesz is, ha jól emlékszem akkor felesben, az minimum 10% töbletfogyi rögtön, nem tudom mi a bajod a vassal, szerintem aki sporolni akar az alkesszel az ne panaszkodjon, hogy 7 7,5-et eszika vas. Tiszta benzinnel mennyi volt a fogyid? Caraván 60Le szerintem 6,5 6,8 tökéletessen megfelelő.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.