Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Sziasztok! Kérdés.......

Fura dolgot tapasztaltam két napja,megyek utazóban 90km/h,sebességgel várostábla előtt kiveszem üresbe,hogy guruljak és leáll az autó,ugyanezt eljátszotta lámpánál megálláskor is de csak ha kiveszem üresbe,ha úgy közelítem meg a lámpát,hogy 3 -ban alapjáraton megyek akkor nem áll le......mitől lehet ez a leállása ?alapjáraton ha beindítom szépen jár,utána újraindítom először nem de másodszor elindul,pl.. most értem haza munkából 30 km mentem és nem állt le,benzinszűrő?vagy injektor koszos ....ha valaki tud segíteni köszönöm,vagy elektromos probléma?Hogyan tudom kiszedni az injektort +a szűrőt?ha ez a baj egyáltalán,,,,köszi minden segítséget

Vagy meghalt a sebességszenzorod.

Link to comment
Megosztás:

Kint voltunk horváthországban 2 felnőtt 100 kg átlag 2 gyerek a csomagtartó nyakig tele sátor hálózsák.Autópályán mentünk 100 120 között ingadozva spóroljunk a benzinnel 6.2 re jött ki .Ott helyi kiránduláskor 5.7Visszafele hasonló sebesség csak ithon az ina kúttol már nem spóroltunk 130 cal jöttünk gps szerint de nem lett tele tankolva 10 liter tettem bele mert drága volt360 Igy a következő tele tank 6.2 lett.Meg vagyok elégedve.Átléptük140000km közben

Link to comment
Megosztás:

Urak!

Úgy nézz ki hogy az asszonynak a szekerét pár hónaponj belül lecserélnénk egy benzin-gázos Astrára, F -re.

Valaki aki gázost használ, irhatna fogyiról, ilyesmikről pár sort. Megköszönném!

Kint voltunk Horváthországban 2 felnőtt 100 kg, átlag 2 gyerek, a csomagtartó nyakig tele, sátor, hálózsák.Autópályán mentünk 100- 120 között ingadozva, spóroljunk a benzinnel, 6.2 re jött ki .Ott helyi kiránduláskor 5.7. Visszafele hasonló sebesség, csak itthon az ina kúttól már nem spóroltunk 130 -al jöttünk gps szerint, de nem lett tele tankolva, 10 litert tettem bele mert drága volt , 360. Igy a következő tele tank 6.2 lett. Meg vagyok elégedve. Átléptük a 140000 km-t közben.

Borzalmas! Olvashatatlan! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nagyon pozitívan csalódtam az autóban. Télen próbáltam 30% etanollal kverve és 9l felett volt a fogyasztás.

Mult héten 8,47 lett csak benzinnel 100% város (Bp) most 50% etanollal 8,67 lett. Ha városban csak ennyi tesz rá az etanol akkor asszem ráállok. Most legalább indítási problémákat sem okoz mint télen. :rolleyes:

Most hétvégén 4 ember+ csomagok és szintén 50% E85-el tesztelem.

Eddig csont nélkül bírja az 50%-os keverést. 4ezerig még nyomatékosabb is tőle a motor <_<

Na megvan az országúti teszt is. 100% országút megpakolva, 50% E85-el 7,34l/100km.

Ha azt nézem, hogy ezt tiszta benzinnel akár 6,5-ös fogyival is meg szoktam tenni ezt az utat így már sok és Ft/km -ben ugyanott vagyok mint benzinnel.

Szóval részemről városban megéri országúton felejtős a kevergetés.

Link to comment
Megosztás:

Na megvan az országúti teszt is. 100% országút megpakolva, 50% E85-el 7,34l/100km.

Ha azt nézem, hogy ezt tiszta benzinnel akár 6,5-ös fogyival is meg szoktam tenni ezt az utat így már sok és Ft/km -ben ugyanott vagyok mint benzinnel.

Szóval részemről városban megéri országúton felejtős a kevergetés.

Próbáld meg 20l benya, 30l szesz. MV6-ba úgy megy, hogy 20l benya és 50l szesz.

Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg 20l benya, 30l szesz. MV6-ba úgy megy, hogy 20l benya és 50l szesz.

Rögtön a 60%-ra nem merek ugrani de apránként megyek még feljebb ha nem lesz gond. Most 55%/45% e85/95 lesz. aztán ha nincs gond jöhet a 60%/40% :rolleyes:

Télen azért nem merném, de most játszadozom <_<

Lesz nemsokára egy hosszabb autópályás utam de azt benyával tervezem. Pőrgetve tuti nem érné meg, na meg ha magasabb fordulaton kell az erő akkor jobb is talán a benya.

Link to comment
Megosztás:

Rögtön a 60%-ra nem merek ugrani de apránként megyek még feljebb ha nem lesz gond. Most 55%/45% e85/95 lesz. aztán ha nincs gond jöhet a 60%/40% :rolleyes:

Télen azért nem merném, de most játszadozom <_<

Lesz nemsokára egy hosszabb autópályás utam de azt benyával tervezem. Pőrgetve tuti nem érné meg, na meg ha magasabb fordulaton kell az erő akkor jobb is talán a benya.

Sztem túlbonyolítjátok az egészet. Goto kút, 7 liter szesz, 3 liter benya. Mész egyszer 50-et, próbálgatod: gyorsítás, aztán 90, és végül ami a csövön kifér. Ha teccik neki, akkor kipróbálni kevesebb benyával, ha nem, akkor többel. Sztem ilyen eccerű az egész.

Szerk.: 50-50%-ban az Omega 7 decivel evett többet: 10->10,7 az átlag. Erőtlenséget nem tapasztaltam. -_- No meg a x16xelben 3000-től van 150 Nm-ed, abból már lehet építkezni.

Link to comment
Megosztás:

Nem tán most érettségiztetek és még friss az emlék? Nem értem rá szépem fogalmazni ,csak gyorsan a tömör tényeket írtam le ,mennem kellet dolgozni, de az eredmény nem rossz,Ugye?

szerintem egyáltalán nem rossz nekem is ilyen motorom van legtöbbször nekem is ennyi szerintem, bár legutóbb volt 5,5 de az 90-100 al :rolleyes: szigorúan

Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg 20l benya, 30l szesz. MV6-ba úgy megy, hogy 20l benya és 50l szesz.

Astrán nem láttem értelmét 50-50 százalékos keverésnél több szeszt tenni bele. 70-30%-al hidegen gyalázatosan ment, meg sokkal többet evett.

Nem tán most érettségiztetek és még friss az emlék? Nem értem rá szépem fogalmazni ,csak gyorsan a tömör tényeket írtam le ,mennem kellet dolgozni, de az eredmény nem rossz,Ugye?

Én 17 éve, de bizonyos dolgokat az ember nem felejt. Ha nem értél rá érthetően leírni a problémádat, akkor hogyan várod el a többi fórumozótól, hogy legyen ideje kibogozni az irományod? Mindenki dolgozik a szabadidejében fórumozik , a szerencsések a kettőt egyszerre csinálják. :rolleyes:

Bocsi nem tudtam hogy helyesirás szakkür azt hittem autós forum na mind1

Autós fórum, de a másik megtisztelésének az egyik fomája a minimális szintű helyesírás alkalmazása. Meg persze itt is vannak szabályok, gondolom olvastad őket.

Link to comment
Megosztás:

Astrán nem láttem értelmét 50-50 százalékos keverésnél több szeszt tenni bele. 70-30%-al hidegen gyalázatosan ment, meg sokkal többet evett.

Én 17 éve, de bizonyos dolgokat az ember nem felejt. Ha nem értél rá érthetően leírni a problémádat, akkor hogyan várod el a többi fórumozótól, hogy legyen ideje kibogozni az irományod? Mindenki dolgozik a szabadidejében fórumozik , a szerencsések a kettőt egyszerre csinálják. :rolleyes:

Autós fórum, de a másik megtisztelésének az egyik fomája a minimális szintű helyesírás alkalmazása. Meg persze itt is vannak szabályok, gondolom olvastad őket.

Az emberek minden országban megértik egy mást, még az egymás számára érthető nyelv használata nélkül is ,okoskodni lehet de minek,aki akarta megértette a lényeg ,Az opel sose kop el.Bocsi vidéki vagyok de jártam emberek között ,ezt még hozzá kellet tennem.Részemről befejeztem .Továbbiakban erre nem reagálok, csak egy üveg sör mellett a kocsmában

Link to comment
Megosztás:

Én még nem bírtam 5.6 alá vinni több hosszú táv alkalmával sem.Volt benne mindig hegyvidék is de ez szerintem MINDEGY , mert amit megy felfele ,annyit lefele is ,több 10 km -en keresztül ,ha lefele haladtam az injektor zárva volt(0 fogyi)csak a váltóval kellet játszani 5-2 között Tavaly apósommal egymás után mentünk, ugyan azon az útvonalon ,neki sx4 7,5 literre jött ki, nekem 5.6 -ra

Link to comment
Megosztás:

Én még nem bírtam 5.6 alá vinni több hosszú táv alkalmával sem.Volt benne mindig hegyvidék is de ez szerintem MINDEGY , mert amit megy felfele ,annyit lefele is ,több 10 km -en keresztül ,ha lefele haladtam az injektor zárva volt(0 fogyi)csak a váltóval kellet játszani 5-2 között Tavaly apósommal egymás után mentünk, ugyan azon az útvonalon ,neki sx4 7,5 literre jött ki, nekem 5.6 -ra

Sok panaszra nem lehet okod. Én a dízelből tudtam egyszer 4.6-ot kiszedni, azóta állandón (nagyobb kerekek, szinte csak város, több cucc a kocsiban) 5.4 és 6.5 között vagyok. Új hiper-zöld gépek se könnyen mennek el 5.6 körül :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sok panaszra nem lehet okod. Én a dízelből tudtam egyszer 4.6-ot kiszedni, azóta állandón (nagyobb kerekek, szinte csak város, több cucc a kocsiban) 5.4 és 6.5 között vagyok. Új hiper-zöld gépek se könnyen mennek el 5.6 körül :rolleyes:

Mint már azt régebben említettem egy haveromnak C14SE-je van, és elmondása szerint 4,5 L-el jár. :D Ami szerintem KAMU! :)

A DTL-el 4,31 volt a legkisebb mért fogyasztásom, a legnagyobb meg télen rossz termosztáttal 6,4. B)

De az 5 l/100 km főleg benzinestől..... Mindenesetre szeretnék egy ilyen kisétvágyú benyás járgányt! <_<

(azért megnézném 5 személlyel egy hosszabb erdélyi körúton felpakolva melyik menne jobban, és főleg melyik enne kevesebbet?! -_-

Link to comment
Megosztás:

Az említett 5,6 -os fogyasztásom Erdélyben volt, de ugye volt benne alföld is ,nem titok Tiszaföldvárról ,lehet akkor számolni amit én meg is tettem de már nem emlékszem mennyi volt az arány .Hegy és föld.Az igazsághoz az is hozzá tartozik hogy a 3 -dik tankolás ami tele lett ,itthon történt ,ami javította az arányt .Ilyet azért még nem tapasztaltam mint a király hágón hogy 60 -as tempónál emelkedőn felfelé visítson mind a négy gumi és fél útpályát csússzak .A gyermekemnek tetszett tiszta néd for sped csak az a baj hogy itt nincs újrakezdés .A hegyekben az elsőkerék csúszása már unalmas is volt.Horváthban a helyi HR gyerek a beláthatatlan kanyarban csak rám előzött de csak csurogtunk lefelé motorfékkel , felszíva a púpot ,azért letoltam a hegyről a focusos csávót megvédve a haza becsületét leelőzni nem bírtam 1600cm az én 1400 -emmel de azért vette a lapot

Link to comment
Megosztás:

Az említett 5,6 -os fogyasztásom Erdélyben volt, de ugye volt benne alföld is ,nem titok Tiszaföldvárról ,lehet akkor számolni amit én meg is tettem de már nem emlékszem mennyi volt az arány .Hegy és föld.Az igazsághoz az is hozzá tartozik hogy a 3 -dik tankolás ami tele lett ,itthon történt ,ami javította az arányt .Ilyet azért még nem tapasztaltam mint a király hágón hogy 60 -as tempónál emelkedőn felfelé visítson mind a négy gumi.A gyermekemnek tetszett tiszta néd for sped csak az a baj hogy itt nincs újrakezdés .A hegyekben az elsőkerék csúszása már unalmas is volt

Félre ne értsd, nem a te fogyiddal van gondom, sőt, jó hogy ilyen keveset eszik! :D

De a királyhágó az még csak domb a csíki hegyekhez képest! :rolleyes: :) ( a mostanim 5 személlyel agyig pakolva 4,85re jött ki, pedig siettünk <_< )

Mindenesetre a jó öreg dízel astrák még mindíg nagyon is jók fogyasztásilag! -_-

Link to comment
Megosztás:

Félre ne értsd, nem a te fogyiddal van gondom, sőt, jó hogy ilyen keveset eszik! :D

De a királyhágó az még csak domb a csíki hegyekhez képest! :rolleyes: :) ( a mostanim 5 személlyel agyig pakolva 4,85re jött ki, pedig siettünk <_< )

Mindenesetre a jó öreg dízel astrák még mindíg nagyon is jók fogyasztásilag! -_-

Az biztos .HÚÚÚzom a számat mert amennyi d olaj megfordult a portámon mostanában nekem is futná vagy 2 évig a szédelgést......De benzinest vettem hülye vagy nem hülye fejjel

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.