Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Sziasztok!

Na megérkeztem én is külhonból. A fogyi adat pedig ilyen lett: ^_^ 1647Km-112,54Liter. Ebben volt kint egy tank 42,7Liter benzin is, a többi szesz volt. Nagyon érdekes dolognak tartottam azt, hogy a benzinnel nekem simábban járt alapjáraton, igaz az erő egy kicsit elhagyta azért tőle. Nagyon is meg vagyok elégedve Gabi kütyűjével, minden zökkenőmentesen zajlott, mint ha bent se lenne a kocsiban a cucc. Egy dolog tünt fel viszont a szesznél ismét, ha meleg volt a moci nehezebben indult és lökött egy pamacsot is mikor elkapta, talán sok nyálat kap melegen!?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Szlovéniában az OMV 100-as kb. 345 Ft-ba jön ki átszámítva. Naná hogy beletankoltam, 6,9-re jött ki az átlagfogyasztás hegyen-völgyön-főúton-autópályán keresztül, két személlyel, kb. 50 kg csomaggal a hátunk mögött. A sima 95-ös valami 8 Ft-al lett volna olcsóbb.

Link to comment
Megosztás:

Én kijövök 6-ból is. ^_^ (de ez dízel!)

Szerintem akkor is sok a 9,5. :D (és ő azt kérdezte, hogy szerintem sok-e? és szerintem sok! ;) )

Nem is azt kérdőjeleztem meg, hogy szerinted sok. :D Valóban sok, de a 6 meg túl kevés. :D És örülnék ha nem kevernéd össze a dízelt a benzinessel. :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor Lacika 4 lityije sem trükk?

Volt már 3.61 is ^_^ :D de akkor aztán 90-nél többel semmi szín alatt és nagyon nagypapásan.. :D

Nem trükk, hanem disznóság! :D ;)

Kell neked benzines kócmóc.. mf1.gif

Link to comment
Megosztás:

Pont erre mondtam, hogy ne keverd össze. :D Elhiszem, de a tied nem benzines.

Ok! Bocsi, azt hittem az én 6 L-emben kételkedtél! ;)

Még 1x elnézést! :D

Volt már 3.61 is ^_^ :D de akkor aztán 90-nél többel semmi szín alatt és nagyon nagypapásan.. :D

Nah én ezt nem pályázom meg, pont azért szeretem a dízelt, mert ha hajtod is mint állat, akkor is nagyon felhasználóbarát marad a fogyasztása! :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Miért? :D A tiéd is annyit eszik. 50 km-en. ^_^ :D

Na jó, én is meg vagyok most elégedve a 6.2-vel benyából. Csak hogy tudjam minden oké a kocsival, de aztán már kapott szeszt is. Amúgy ha 6 litert eszik 100-on benyából, és ha 7 litert eszik felessel pont ugyanannyiba kerül. Csak a szesszel tisztább, és jobban húz. Mondjuk a benyánál van egy olyan pszihikai érzés, hogy már 700Kilométert mentél egy tankal, és még van benne.

sziasztok szerintetek 9.5l városban sok 1.6i gl caraván :D

Ha nagyon rövidtáv akkor nem annyira vészes.

Link to comment
Megosztás:

Na jó, én is meg vagyok most elégedve a 6.2-vel benyából. Csak hogy tudjam minden oké a kocsival, de aztán már kapott szeszt is. Amúgy ha 6 litert eszik 100-on benyából, és ha 7 litert eszik felessel pont ugyanannyiba kerül. Csak a szesszel tisztább, és jobban húz. Mondjuk a benyánál van egy olyan pszihikai érzés, hogy már 700Kilométert mentél egy tankal, és még van benne.

Ha nagyon rövidtáv akkor nem annyira vészes.

^_^ :D

700? :D :D

Link to comment
Megosztás:

Havernak most főtt meg az 1.6, 140.000-be került! ^_^ És ki tudja meddig megy még, meg már lassan fúrni is kell! 220.000 van benne :D

Egy dízelt mikor is kell fúrni? 400.000 nél? :D :D

Ez egy viszonylagos dolog, ha egy benzinest rendben tartasz és meg adod neki ami kell, olajcsere minőségiben, normális használat és nem akkor javítasz amikor már szétesik teljesen szerintem simán el megy 300-at. Viszont mivel magyarországi vásárló az ember sajna látható tendencia, hogy használtban a dizelt jobban visszatekerik, ott az élő példa Gergő autójára, mindenki szidja az Xe blokkot és láss csodát 200 felett sem volt bontva és nem zabálja az oljat jobban. Én azon a véleményen vagyok, ha az ember vesz egy autót és a kezdetektől odafigyel rá max 50000Km különbség van egy benzines és egy dizel futásteljesítménye között hasonló cm3 ben.

Ez saját kútfejű vélemény!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.