Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Az egész baráti, nincs is számottevő különbség X14NZ meg C20NE között. :)

Ha 1.5-2 liter nem számottevő,akkor nincs.

Fpepe tud 5.5-6 alatti átlagot,EPK bácsi meg 7.5eket,Errant meg 7.5-8. Mifelénk ez 1.5-2liter.

Általam megélt példát csak c16nz és c20ne A veki-re tudok (havernak volt mindkettő),az úgy néz ki,hogy kisvárosi mászkálás 5-6km etapok,meg néha 25km oda és vissza. c16nz 7 körül,c20ne 9körül.

Sok hidegindítással,városi rövid távokon x14nz és c20ne között simán lehet szerintem 3-4liter különbség is.

Tehát a nagyobb motor mindig többet fogyaszt,pont úgy ahogyan 1+1=2. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha 1.5-2 liter nem számottevő,akkor nincs.

Fpepe tud 5.5-6 alatti átlagot,EPK bácsi meg 7.5eket,Errant meg 7.5-8. Mifelénk ez 1.5-2liter.

Általam megélt példát csak c16nz és c20ne A veki-re tudok (havernak volt mindkettő),az úgy néz ki,hogy kisvárosi mászkálás 5-6km etapok,meg néha 25km oda és vissza. c16nz 7 körül,c20ne 9körül.

Sok hidegindítással,városi rövid távokon x14nz és c20ne között simán lehet szerintem 3-4liter különbség is.

Tehát a nagyobb motor mindig többet fogyaszt,pont úgy ahogyan 1+1=2. :D

a nyár nekem is 5.5, most télen6.5 környéke(az esetek 90-95%ában 12km-re megyek melóba), de volt már 5.1 is, ez mondjuk 300km oda 300 vissza.

Link to comment
Megosztás:

Akartam fotót csinálni zotyának, hogy 150kmh sebességnél a BC 4,7l/100km pillanatnyi fogyasztást mutat, csak elmosódott lett a kép. :D

Én tudok olyan fotót is csinálni, hogy autópálya a szélvédőn át, a műszeren pedig 180 km/ó és a fogyasztás 0,00 l/100 km! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Ha 1.5-2 liter nem számottevő,akkor nincs.

Fpepe tud 5.5-6 alatti átlagot,EPK bácsi meg 7.5eket,Errant meg 7.5-8. Mifelénk ez 1.5-2liter.

Általam megélt példát csak c16nz és c20ne A veki-re tudok (havernak volt mindkettő),az úgy néz ki,hogy kisvárosi mászkálás 5-6km etapok,meg néha 25km oda és vissza. c16nz 7 körül,c20ne 9körül.

Sok hidegindítással,városi rövid távokon x14nz és c20ne között simán lehet szerintem 3-4liter különbség is.

Tehát a nagyobb motor mindig többet fogyaszt,pont úgy ahogyan 1+1=2. :D

Azonos motoroknál is lehet 1-2 literes eltérés.

Kifoghatsz egy "éhezőművészt", meg egy "zabagépet" is. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Bécs-Győr távolság , napi 330Kilóméter jórészt pályán 120-140-el 5 személlyel nem kímélő üzemdódban, meg dugóban tötymörgés 7.2Liter/100km 95-ös egy kicsit etanollal.

Szerintem az tök jó, vállalható!

Én ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy annó C14NZ -vel, többnyire egyedül, keresztül kasul Európát átautózva éveken át, a tisztán autópályás fogyasztásaim 7,2 voltak. Igaz, hogy szinte végig (óra szerint) 160 fölötti tempóban...

Hasonló körülmények között a '90-es évek elején Skoda 130 GL-el (az is tudott 160 fölött menni és 230 ezer km-t nyomtam bele) a fogyasztása 7,5 volt. Amikor együtt jártuk meg pl. Angliát egy kollégámmal, aki 1,3-as Kadettal jött, neki 7,2 volt az átlaga ugyanakkor. Pedig az is karburátoros kocsi!

Link to comment
Megosztás:

Azonos motoroknál is lehet 1-2 literes eltérés.

Kifoghatsz egy "éhezőművészt", meg egy "zabagépet" is. :icon1:

Na ja,1.4 alá ne tegyünk 205ös kereket,meg ilyen alap dolgok.

A zabagépeken cserélek hőgombát meg esetleg lambdát,és az egr is ledugózva a legjobb.Problem solved.

A többi a vezetőn múlik.

Az x14xe sokak szerint városban 10liter, országút sincs nagyon hét alatt.Fater szaladgálósnak hordja, 540km-t ment 36 literrel(6.6l/100km). Fele országút,fele 10km-es városi utak.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az tök jó, vállalható!

Én ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy annó C14NZ -vel, többnyire egyedül, keresztül kasul Európát átautózva éveken át, a tisztán autópályás fogyasztásaim 7,2 voltak. Igaz, hogy szinte végig (óra szerint) 160 fölötti tempóban...

Hasonló körülmények között a '90-es évek elején Skoda 130 GL-el (az is tudott 160 fölött menni és 230 ezer km-t nyomtam bele) a fogyasztása 7,5 volt. Amikor együtt jártuk meg pl. Angliát egy kollégámmal, aki 1,3-as Kadettal jött, neki 7,2 volt az átlaga ugyanakkor. Pedig az is karburátoros kocsi!

Azért a szonda hiba gyakran bevillan, lehet a nyáron kap egy újat. Ártani nem árthat.

Link to comment
Megosztás:

Na ja,1.4 alá ne tegyünk 205ös kereket,meg ilyen alap dolgok.

A zabagépeken cserélek hőgombát meg esetleg lambdát,és az egr is ledugózva a legjobb.Problem solved.

A többi a vezetőn múlik.

Az x14xe sokak szerint városban 10liter, országút sincs nagyon hét alatt.Fater szaladgálósnak hordja, 540km-t ment 36 literrel(6.6l/100km). Fele országút,fele 10km-es városi utak.

Saját tapasztalatom szerint-ha minden jó- azonos motornál is lehetnek különbségek. Az eredeti motorommal (XE) Bp. -et megjárva 500km-n 8-as átlag jött ki úgy, hogy átlag 160-al, de volt benne egy hosszabb 180-200-al menő szakasz is. Az épített motoromnál (egy alig kopott, felújított, még tuning elött álló) már egyenletes 140-es tempónál már megette a 8-at.

Szóval nem egyformák az azonos motorok még fogyasztásban sem.

Link to comment
Megosztás:

érdeklődnék, hogy f astra kombi isuzum van (1.7td , 82Le) nemrégiben (4 hónapja lett vásárolva a motor kompletten) lett rajta vezérműszíj, olaj víz vízpumpa görgök cserélve...olajfojás nincs, szépen megy...de 6 litert eszik akármit is csinálok...általában 1500 és 2000 közötti fordulaton váltok, de egyszerűen nemtudom lejjebb vinni a fogyasztást, szeirntetek mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

érdeklődnék, hogy f astra kombi isuzum van (1.7td , 82Le) nemrégiben (4 hónapja lett vásárolva a motor kompletten) lett rajta vezérműszíj, olaj víz vízpumpa görgök cserélve...olajfojás nincs, szépen megy...de 6 litert eszik akármit is csinálok...általában 1500 és 2000 közötti fordulaton váltok, de egyszerűen nemtudom lejjebb vinni a fogyasztást, szeirntetek mi lehet a probléma?

Be kéne állíttatni az adagolót egy szakemberrel, ill. nem lehet, hogy állandóan megy a dúsítás?

Link to comment
Megosztás:

Be kéne állíttatni az adagolót egy szakemberrel, ill. nem lehet, hogy állandóan megy a dúsítás?

lövésem sincs, én csak vettem egy motort kompletten váltó önindító adagoló turbo szóval mindennel ergyütt, beleraktuk és ennyit eszik...azért az egy szempontért nem szeretném elvinni senkihez, mert nincs rajta olajfolyás, nem szivárog a víz, szépen bemelegszik és nagyon szépen jár a motorja is:D illetve ha kell akkor igazán de rendesen húz....:D ezért félek csak ha elviszem akárkihez megint lesz valami...

Link to comment
Megosztás:

lövésem sincs, én csak vettem egy motort kompletten váltó önindító adagoló turbo szóval mindennel ergyütt, beleraktuk és ennyit eszik...azért az egy szempontért nem szeretném elvinni senkihez, mert nincs rajta olajfolyás, nem szivárog a víz, szépen bemelegszik és nagyon szépen jár a motorja is:D illetve ha kell akkor igazán de rendesen húz.... :D ezért félek csak ha elviszem akárkihez megint lesz valami...

Szerintem az 6l sem annyira túlzott,ha meg tényleg szépen működik akkor ne bántsd :icon1:
Link to comment
Megosztás:

Szerintem az 6l sem annyira túlzott,ha meg tényleg szépen működik akkor ne bántsd :icon1:

sok az a 6..... ha jól tudom 4-5 között kéne lenni....és mostmár tényleg ugy vezetek, hogy mindenki dudál villog meg kielőz...még a tanulóvezető is...és nem megy lejjebb:(

Link to comment
Megosztás:

lövésem sincs, én csak vettem egy motort kompletten váltó önindító adagoló turbo szóval mindennel ergyütt, beleraktuk és ennyit eszik...azért az egy szempontért nem szeretném elvinni senkihez, mert nincs rajta olajfolyás, nem szivárog a víz, szépen bemelegszik és nagyon szépen jár a motorja is:D illetve ha kell akkor igazán de rendesen húz.... :D ezért félek csak ha elviszem akárkihez megint lesz valami...

Ha pörgetve csak jelzésértékkel füstöl,akkor nincs ennek baja.

4-5liter szerintem 1.7szívódével kizsírozott lejtőn lefelé értendő.

1.5td isuzu még corsában is országút fix 90nel tud valamivel 5liter alatt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.