Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Még mindíg olcsóbb mint nálunk....

Itt üllőn a lukoil-nál a 95-ös asszem 338ft/l

Ukrajnában meg már vagy 4 hónapja (de lehet, hogy sokkal több) 8 hrivnya (a határ mellett, lehet kicsit beljebb még olcsóbb), de a ft nagyon gyenge, ezért kb. 240 Ft-ba jön ki. 4 hónapja 1 UAH kevesebb, mint 26 Ft volt (~208 Ft), most 29-30, hivatalos helyeken meg még több. Tegnap szembesültem a rideg valósággal (vagy már rég tankoltam itthon gázt :D ), már 10 Ft-al emelték azt is, így ebben a régióban 185-195 Ft között van 1 liter gáz. Odaát 3,95 UAH= 114 mostani, 103 régebbi árfolyammal számolva.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy 2000.02 havi 1.6 8v F Astrat.Annyi a problémém hogy belenyomtam egy 5-ért benyót,cirka 14 liter.

Létezik az hogy 99km után már a piros rész legalján tart a mutató?A lámpa meg úgy világít hogy majd kiveri a szemem.

Én igazából ilyen 7-8 liter közötti fogyasztásra számítottam,de azért ez durva.

Nem szeretnék csalódni benne,mert elég jó kis kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy 2000.02 havi 1.6 8v F Astrat.Annyi a problémém hogy belenyomtam egy 5-ért benyót,cirka 14 liter.

Létezik az hogy 99km után már a piros rész legalján tart a mutató?A lámpa meg úgy világít hogy majd kiveri a szemem.

Én igazából ilyen 7-8 liter közötti fogyasztásra számítottam,de azért ez durva.

Nem szeretnék csalódni benne,mert elég jó kis kocsi.

Így nem lehet fogysztást mérni még körülbellülre sem. Fogyasztást vagy BC-vel lehet mérni, vagy úgy hogy telitank, mész mondjuk 500Km-ert aztán megint telitank, lehetőleg ugyanazon a kúton, és ami belement azt osztod jelen esetben 5-el. A tankszintjelző tájékoztatásra szolgál, nem mérésre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy 2000.02 havi 1.6 8v F Astrat.Annyi a problémém hogy belenyomtam egy 5-ért benyót,cirka 14 liter.

Létezik az hogy 99km után már a piros rész legalján tart a mutató?A lámpa meg úgy világít hogy majd kiveri a szemem.

Én igazából ilyen 7-8 liter közötti fogyasztásra számítottam,de azért ez durva.

Nem szeretnék csalódni benne,mert elég jó kis kocsi.

A kérdés az, hogy mennyi vót benne előtte?

Kocsija válogatja, de kb. 80-100 km-t mehetsz még a lámpa felvillanásától számítva. Az sem mindegy, hogy lejtőn felfelé, vagy lefelé áll a kocsi orra. Ha hegynek fől áll a kocsi kevesebbet mutat / mér a műszer.

Tankold teli, aztán mérhetsz pontosabban!

(hogyén mééér tépem a pofám?!)

Link to comment
Megosztás:

Erre egy marha jó példa az én szintmérőm. Teli tankolom, aztán a 25-ig alig akar lemászni, 25 és 12,5 között meg szinte leugrik. és a negyeden marad tök sokáig, utána meg szépen mászik lefelé. A szintjelzőre nem lehet adni fogyasztás terén. :D

Hasonló volt a kis zacskóm (A Corsa c14nz): jöttem haza az M1-en, Tatabánya környékén kezdődtek a kanyarok, és nem volt túl sok lónyál a tankban. Ha jobbra kanyarodtam, akkor már nem volt benzin, ha balra, akkor negyedig volt. ^_^

Amúgy hasonló nálam is a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy 2000.02 havi 1.6 8v F Astrat.Annyi a problémém hogy belenyomtam egy 5-ért benyót,cirka 14 liter.

Létezik az hogy 99km után már a piros rész legalján tart a mutató?A lámpa meg úgy világít hogy majd kiveri a szemem.

Én igazából ilyen 7-8 liter közötti fogyasztásra számítottam,de azért ez durva.

Nem szeretnék csalódni benne,mert elég jó kis kocsi.

Nehogymár mutató alapján akarj fogyasztást mérni... :D Ha nem teletankos, akkor ürestankos változat van még, csak arra azért készülni kell, meg észnél lenni. Az meg hogy világít, és pirosban van... megy még, vagy megy még? Akkor meg van benne ^_^

Link to comment
Megosztás:

Nehogymár mutató alapján akarj fogyasztást mérni... :D Ha nem teletankos, akkor ürestankos változat van még, csak arra azért készülni kell, meg észnél lenni. Az meg hogy világít, és pirosban van... megy még, vagy megy még? Akkor meg van benne :P

Hmm....ez ám a bölcsesség ;) ;) :D

40 lityi/650 km csak büdös Pest.......megnőtt a lábam? ^_^ :P

Link to comment
Megosztás:

A kérdés az, hogy mennyi vót benne előtte?

Kocsija válogatja, de kb. 80-100 km-t mehetsz még a lámpa felvillanásától számítva. Az sem mindegy, hogy lejtőn felfelé, vagy lefelé áll a kocsi orra. Ha hegynek fől áll a kocsi kevesebbet mutat / mér a műszer.

Tankold teli, aztán mérhetsz pontosabban!

(hogyén mééér tépem a pofám?!)

nekem ha hegynek felfele áll az orra akkor többet mutat, lefele meg kevesebbet

Link to comment
Megosztás:

A kérdés az, hogy mennyi vót benne előtte?

Kocsija válogatja, de kb. 80-100 km-t mehetsz még a lámpa felvillanásától számítva. Az sem mindegy, hogy lejtőn felfelé, vagy lefelé áll a kocsi orra. Ha hegynek fől áll a kocsi kevesebbet mutat / mér a műszer.

Tankold teli, aztán mérhetsz pontosabban!

(hogyén mééér tépem a pofám?!)

Nem fordítva?

nekem ha hegynek felfele áll az orra akkor többet mutat, lefele meg kevesebbet

Így van :D

Link to comment
Megosztás:

Hát a logkika szerint mivel nekem elöl van a szintmérő, ha felfele megye akkor megy hátra a benya a tankba kevesebbet mutat, de majd ma kipróbálom.

Nekem is így mutat, ahogy te mondod, ha emelkedőre megy felfelé, akkor a mutató kúszik lefelé. :D

Ma voltam tankolni ;) le se merem írni: 840km - 46.5L -> 5.53L/100km ;)

Asszem ez már az alja a gép képességeinek, lassan a dieselesek eredményeit produkálja :D

Számomra szinte hihetetlen ez a fogyasztás... (Mennyivel mentél általában, mennyi város volt benne, hány személlyel? :P )

De mindenesetre benzinesből sokan szeretnének ilyet! ^_^

Link to comment
Megosztás:

Nem fordítva?

Így van :P

Caravannál van úgy, ahogy epk írta, kupénél meg ellenkezőleg. ;)

Nekem is így mutat, ahogy te mondod, ha emelkedőre megy felfelé, akkor a mutató kúszik lefelé. :D

Számomra szinte hihetetlen ez a fogyasztás... (Mennyivel mentél általában, mennyi város volt benne, hány személlyel? :P )

De mindenesetre benzinesből sokan szeretnének ilyet! ^_^

Szerintem lejtőkön leállítja a motort és a munkahelye parkolójába úgy tolja be a kocsit. ;) :D

Link to comment
Megosztás:

nemérdekel, átállok fulletanolra és nagyon jó leszek :D

+3-4 liter.. :D

Lehet én látom rosszul a dolgokat de szerintem ez az etanol se egy nagy találmány, többletfogyasztás, téli nagyonminuszos nemakarniindulás, ésatöbbi -hiába olcsóbb ;) ha már benzinesem lenne akkor megpróbálnám a szinte lehetetlent: normálisan beállítani, természetesen nem vagyok az injektor híve ^_^ a Wartburgomat is úgy be tudtam lőni, hogy szuper volt a füstgáza, 2 személy + raktér felében gyümölcs, közel 600 km ebből 170-180 bent pesten és 5.45-ös kaja jött ki :P persze azért folyamatos városozás meg rallizás közben a 11-12-t bekapta :P nem utolsó sorban az ezerkecsókat lazából vertem vele.. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.