Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Hát akkor passzolom.....cserélem a szondát meg a katalizátoron is gondolkodom...mondjuk az tény, hogy pörgetem ha kell ha nem....

A kis Astrámat én pörgettem mint a bolond, mert csak úgy haladt. Az is igaz, hogy egyszer amikor 180 ezer után lambada szondát kellett cserélni benne (az 1,4-esben), utána úgy meglódult a kis vas, hogy csak néztem ki a fejemből! Kb. 10 km/órával több lett a végsebessége, de a fogyasztás is megugrott kb. 3 - 4 decivel.

Azért ebben a tegnapi kis kirándulásban is volt 2 - 3 eset amikor tiltásig forgattam.... Országút, ballagunk (a nejemmel voltam) 90 - 100 között, amikor rámesik egy toyottta vagy 150-el. Megelőzni nem tudott a forgalom miatt. Csak, hogy ne akadályozzam a haladásban, vissza, 3, - 4, -5 és eltűnt a visszapillantómban. :D

Ugyanez megismétlődött egy "alig bmw" vel is ( 10 éves szakadék 1,6-os) kopasz napszemüveges gyerekkel fekvő helyzetben vezetve... Azután már nem próbálkoztak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kis segítség kellene egy alkatrész beazonosítása miatt. A motortérben van és csöpög belőle a benzin. Kicsi hengeres valami kb.:2cm vastag, fém és mind a két felére csatlakozi a benzin cső. A kocsi egy 1,6 Astra Caravan 100LE.

Képet hogyan tudok beileszteni?

http://kepfeltoltes.hu/120724/IMGP2814_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A kerek fém foltos valamiről lenne szó.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. épp autó vásárlás előtt állok és a kiszemeltem egy 1992.10. havi Astra GSI 2,0 16v 150 lóerős. mik ahibái és mire kell odafigyelni vásárláskor? miket kell megnézni? és a fogyasztására is kíváncsi lennék hogy mennyi a minimum amire kilehet hozni? válaszotokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. épp autó vásárlás előtt állok és a kiszemeltem egy 1992.10. havi Astra GSI 2,0 16v 150 lóerős. mik ahibái és mire kell odafigyelni vásárláskor? miket kell megnézni? és a fogyasztására is kíváncsi lennék hogy mennyi a minimum amire kilehet hozni? válaszotokat előre is köszönöm.

Keress rozsdát, a hátsó kerékjáratnál, a küszöböknél, a padlón és az első toronynál. Állj fel ferdén egy padkára, és figyeld hallasz-e ropogást közben, illetve nyisd ki az ajtót, nagyon nem szabad feszülnie. Ha teheted, intézzétek el hogy hidegen indíthassad be a motort és figyeld ki jön ki hátul.

Városban 10 liter, főúton kb 6 :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kis segítség kellene egy alkatrész beazonosítása miatt. A motortérben van és csöpög belőle a benzin. Kicsi hengeres valami kb.:2cm vastag, fém és mind a két felére csatlakozi a benzin cső. A kocsi egy 1,6 Astra Caravan 100LE.

Képet hogyan tudok beileszteni?

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

A kerek fém foltos valamiről lenne szó.

Ez valami kis nyomástároló dob, belül üres egyébként. Egy idő után hajlamos kilyukadni, forrasztottam már ilyet. Nem lehet drága sztem.

Link to comment
Megosztás:

Keress rozsdát, a hátsó kerékjáratnál, a küszöböknél, a padlón és az első toronynál. Állj fel ferdén egy padkára, és figyeld hallasz-e ropogást közben, illetve nyisd ki az ajtót, nagyon nem szabad feszülnie. Ha teheted, intézzétek el hogy hidegen indíthassad be a motort és figyeld ki jön ki hátul.

Városban 10 liter, főúton kb 6 :)

Mert ha férfi akkor jó ha nő akkor nem? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most voltam vidéken a kocsimmal,mentem 577Km-t ebbe volt autópálya meg autóút is meg egy kicsi város és erre a kilométerre tankoltam 35Litert!Az 6literes fogyasztás!X16XEL motor!Két személy és csomagok!

Szerintem ez elég jó fogyasztás!

Jó bezony! :)

Link to comment
Megosztás:

Egy kis fogyasztás..Nagyon sok csomaggal és 3 személlyel.

Eger/kb.60km indulás és tankolás között, egy 4 nap telt el kb. ilyenkor használtam a verdát reggeli indítássokkal./-Budapest/Fő út, autópálya/ egy kis városnézés kb. 20-30 km utána, irány Zalaegerszeg M7 pálya néha azért túl ment a mutató 170-nél ez kb 430 km vót összesen itt kért 32 liter bennyát ez kb. 7,4 átlag itt teletank irány Graz- részben fő út utána A2 pálya Graz városnézés- következő tankolás Villach itt 22 euróért tankoltam ami olyan 6500 Ft itt ahogy számoltam 6,5! átlag fogyasztás jött ki igaz a pálya nagy részén 100-as korlátozás van. Innen irány Olaszország Grado városa autópályán. Vissza felé is volt egy 100 as temponál fogyasztási rekord kb.6,2. Szerintem ez egy 20 éves 1,8 Astra-tól nem rossz. Összességében azt tudom mondani hogy ahogy számoltam 1880 km 134l benzin ez 7,2 átlag jön ki mindennel együtt úgy, hogy a magyar pályán azért néha nyomni kellet neki illetve Forma 1 idején jöttünk vissza + Olaszban is volt pár helyütt dugó ja és meg se nyekkent a gép..... I Love ASTRA

Link to comment
Megosztás:

Egy kis fogyasztás..Nagyon sok csomaggal és 3 személlyel.

Eger/kb.60km indulás és tankolás között, egy 4 nap telt el kb. ilyenkor használtam a verdát reggeli indítássokkal./-Budapest/Fő út, autópálya/ egy kis városnézés kb. 20-30 km utána, irány Zalaegerszeg M7 pálya néha azért túl ment a mutató 170-nél ez kb 430 km vót összesen itt kért 32 liter bennyát ez kb. 7,4 átlag itt teletank irány Graz- részben fő út utána A2 pálya Graz városnézés- következő tankolás Villach itt 22 euróért tankoltam ami olyan 6500 Ft itt ahogy számoltam 6,5! átlag fogyasztás jött ki igaz a pálya nagy részén 100-as korlátozás van. Innen irány Olaszország Grado városa autópályán. Vissza felé is volt egy 100 as temponál fogyasztási rekord kb.6,2. Szerintem ez egy 20 éves 1,8 Astra-tól nem rossz. Összességében azt tudom mondani hogy ahogy számoltam 1880 km 134l benzin ez 7,2 átlag jön ki mindennel együtt úgy, hogy a magyar pályán azért néha nyomni kellet neki illetve Forma 1 idején jöttünk vissza + Olaszban is volt pár helyütt dugó ja és meg se nyekkent a gép..... I Love ASTRA

bár nem tartozik szorosan a témához, de ez automata váltós?

Link to comment
Megosztás:

Isten ments hogy automata váltós legyen, automata csak nőknek :evilgrin: az enyém aszem GLS felszereltség.

Érdekes, ilyet csak az mond, aki nem vezetett még automatát. Nem pár km-en, hanem hosszabb távon.

Jó dolog az nagyon. Nem meggyőzni akarok senkit, de érdekes, mindenki leszólja az automatát, és 90%-uk sosem vezetett olyan autót.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.