Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

De lehet. Itt egy link, aminek az első oldalán van egy diagram, ahol látható, hogy milyen benzin - legevő arányhoz milyen feszültség tartozik.

http://www.free-ener...co.uk/D17.pdf

Ebből az is kitűnik, hogy adamka gépe túl "vastag" keverékkel jár, ezért is lehet nagy a fogyasztása.

Mint ahogyan az általad belinkelt írás is írja az a jel amit a lambda ad egy gyorsan változó feszültség jel. Egy egyszerű multiméterrel nem lehet korrektül megmérni. Szkóppal lehet rendesen. Presze biztosan van komolyabb multiméter is ami alkalmas erre, de az nem az a kategória ami úgy otthon szokott lenni az embernek.

Ha már haldoklik a lambda szonda arra hibakódot is dob az ecu. Nálam legalább is még a jelentősebb fogyasztás növekedés előtt dobta a hibakódot.

Link to comment
Megosztás:

Mint ahogyan az általad belinkelt írás is írja az a jel amit a lambda ad egy gyorsan változó feszültség jel. Egy egyszerű multiméterrel nem lehet korrektül megmérni. Szkóppal lehet rendesen. Presze biztosan van komolyabb multiméter is ami alkalmas erre, de az nem az a kategória ami úgy otthon szokott lenni az embernek.

Ha már haldoklik a lambda szonda arra hibakódot is dob az ecu. Nálam legalább is még a jelentősebb fogyasztás növekedés előtt dobta a hibakódot.

Nem is állítom, hogy a lambda kimérése ilyen egyszerű lenne, akkor nem volna szükség kód olvasásra. Azt állítottam, hogy igenis lehet mérni lambda feszültséget. Én is mértem pl. tegnap (is) és a "gyorsan változó jelem" 850 és 180 mV között ugrált. (Én más célból végeztem ellenőrző méréseket éppen.)

Csak a Barátunk által közölt mérési értékekről közöltem, hogy az dús keverékről árulkodik, ami többek között oka lehet a nagy fogyasztásnak.

Mindenképpen ellenőrizni kell a lambdát.

Link to comment
Megosztás:

Ha már szondázunk. Ugye a lambdaszonda a kipufogó gáz oxigéntartalmát méri, és ezen érték által állapítjuk meg, hogy milyen a keverék (dús/szegény). Na de ha azt mondjuk, hogy dús, akkor az oxigéndús vagy üzemanyag-dús?

Szerintem üzemenyagdús, mert a szonda és az ECU csak abba tud "beleszólni" a levegő mennyiségébe nem.

Link to comment
Megosztás:

A grafikon nem jó,mert a lambda vezetéken mérhető feszültség csökken ha dúsul a keverék.

Mivel a maradvány oxigénnel történő reakció indukál delejt rajta. Kevés oxigén(dús keverék) kevés mV,sok oxigén(szegény keverék) 1V-hoz közeli értékek.

Ez a grafikon jó. Az arányszámban az első a levegő, a második a benzin (tömeg). Minél dúsabb benzinben a keverék, annál nagyobb a szondából kilépő feszültség.

Link to comment
Megosztás:

Műszerrel mérted?

Természetesen. Multiméterrel. Amint korábban írtam, ellenőrző mérést végeztem, de nem a szonda "pontosságát", hanem az aktuális jelet mértem többek között. Én az EFIE készülékem működőképességét ellenőriztem, mivel a hidrogénfejlesztőm "finom hangolását" végeztem el.

Link to comment
Megosztás:

Megjöttem Balcsiról. :icon1: 1.4-es Opel Astra F

Indulásnál teletank:

* Kecskemét (a városban erre-arra) [~35 Km]

* Kecskemét - Ballószög - Balatonmáriafürdő [~216 Km]

* Balatonmáriafürdő - Ballószög - Kecskemét [~216 Km]

Érkezésnél tankolás 467 Km-nél. 24,17 liter ment vissza.

Átlag 5,1 liter. Nem is olyan rossz! :icon10:

Link to comment
Megosztás:

Zetec-S 1.4-16v : 25l /150km, és még örülök is neki :lol: :D Elp.csáztam vele egy új Leont, egy 1.6-os D-corsát, egy hülye gyereket nagyon-nagyon swiftben, aztán ugyan ezt a marhát még 2x, mert úgy gondolta majd a következő lámpánál biztos megjön a póver, meg még egy 3-as golffal is egész jót játszottunk, de aztán le kellett kanyarodnom :D

Link to comment
Megosztás:

Zetec-S 1.4-16v : 25l /150km, és még örülök is neki :lol: :D Elp.csáztam vele egy új Leont, egy 1.6-os D-corsát, egy hülye gyereket nagyon-nagyon swiftben, aztán ugyan ezt a marhát még 2x, mert úgy gondolta majd a következő lámpánál biztos megjön a póver, meg még egy 3-as golffal is egész jót játszottunk, de aztán le kellett kanyarodnom :D

Ez pontosan milyen gép is? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Üdv ujra feltennék egy lambdaszondás kérdést: diagnosztika progim szerint és multiméterrel kimérve is 0.3-0,5V között ingadozik a szonda! viszont diag prog. azt irja h alapjáraton keverék szegény kis gázt adok neki akk keverék dús! ez most nekem jó v nem jó? mult héten 12literes fogyasztás! ezen a 7en 6liter városba! Pfffff nem értem az egészet!

Link to comment
Megosztás:

Üdv ujra feltennék egy lambdaszondás kérdést: diagnosztika progim szerint és multiméterrel kimérve is 0.3-0,5V között ingadozik a szonda! viszont diag prog. azt irja h alapjáraton keverék szegény kis gázt adok neki akk keverék dús! ez most nekem jó v nem jó? mult héten 12literes fogyasztás! ezen a 7en 6liter városba! Pfffff nem értem az egészet!

Ne foglalkozz a milivoltokkal, az úgy jó, ahogy van. Gázadásra pedig természetesen dúsul a keverék, abból se lehet következtetést levonni a fogyasztásodra. Sokkal inkább befolyásolja a jobblábad nagysága a fogyasztást, valamint az, hogy éppen milyen sűrű forgalomban haladsz.

Legutóbb mértem a BC-vel az egyik utamat az egyik lányomékhoz, akik 52 kilométerre laknak Csobánka hegyein túl.

Odafelé délután 6,4-es, este hazafelé 7,4-es átlag jött ki.... Pedig mindkét esetben igyekeztem spórolósan haladni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.