Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Sziasztok! Astra F-nél (1.6 16v 99es) hogy kell lennie az üzemanyag szűrőnek. Mert most cseréltem, ugy tettem fel az ujjat mint ahogy a régi volt mert nincs rajta jelölés. Jelenleg ugy van, hogy előrefele néz a vastagabb préselt része, de képeken meg ahogy néztem neten pont elenkező irányba mutatja a mannfilteres szűrő a folyás irányt. Valakinek ha van tippe hogy kell lenie előre is köszi+ ha valaki tudna képet is csatolni neki hogy van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Astra F-nél (1.6 16v 99es) hogy kell lennie az üzemanyag szűrőnek. Mert most cseréltem, ugy tettem fel az ujjat mint ahogy a régi volt mert nincs rajta jelölés. Jelenleg ugy van, hogy előrefele néz a vastagabb préselt része, de képeken meg ahogy néztem neten pont elenkező irányba mutatja a mannfilteres szűrő a folyás irányt. Valakinek ha van tippe hogy kell lenie előre is köszi+ ha valaki tudna képet is csatolni neki hogy van.

Üdv, a képen jobbra van az autó orra:

1591902-20140913-rldUQX.jpg

Link to comment
Megosztás:

Valahol van képem róla, h óra szerint megvolt a 180... Persze tudom ott már sokat csalhat mert 100-nál a valós 92, ahogy a ledezés után beállítottam.

Óra szerint nekem is megvolt a 180 aztán állítottam rajta most úgy 160 de még mindíg nem pontos a GPS a tuti meg a trafi az utóbbi jobb mert papírod is lesz róla. :D

Link to comment
Megosztás:

Most megint tegyem be ezt? :)

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t31.0-8/324641_168196489984251_1737846318_o.jpg

Itt volt gps szerint 207. Most legutóbb mikor megmértem, a cr3.94-el tudott 192-t.

Na igen, valós 150 fölött nekem is 7-7.5-ket eszik. De addig meg meglepően keveset...

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!Nemrég vettem egy 2000-es évjáratú 1.6 8v opel f astrát ferdehátút.A problémám a következő.Mikor megvettem a fogyasztása 6.7-7,2-ig volt vegyesen.12000 km-t mentem vele.Most lett rajta komplett vezérlés és termosztát cserélve,kb 1000km után elkezdett nőni a fogyasztás.Most 9.8-10.9-ig eszik. Mitől lehetséges ez?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Nemrég vettem egy 2000-es évjáratú 1.6 8v opel f astrát ferdehátút.A problémám a következő.Mikor megvettem a fogyasztása 6.7-7,2-ig volt vegyesen.12000 km-t mentem vele.Most lett rajta komplett vezérlés és termosztát cserélve,kb 1000km után elkezdett nőni a fogyasztás.Most 9.8-10.9-ig eszik. Mitől lehetséges ez?

1. Pontatlan mérés

2. Termosztát korán nyit, bár nem hinném hogy ettől ennyire. Lambda nem volt cserélve, hibakód nincs?

Link to comment
Megosztás:

A lambdaszonda nem volt cserélve,de most majd viszem és bemérik. A fogyasztàst úgy mértem mióta megvan hogy telitank,200km-t megyek utánna megint teletankoltam,így jött ki hogy mennyit eszik. Miután le lett cserélve a vezérlés és a termosztát utánna is ugyanígy tankoltam és ezek az értékek jöttek ki.

Link to comment
Megosztás:

A lambdaszonda nem volt cserélve,de most majd viszem és bemérik. A fogyasztàst úgy mértem mióta megvan hogy telitank,200km-t megyek utánna megint teletankoltam,így jött ki hogy mennyit eszik. Miután le lett cserélve a vezérlés és a termosztát utánna is ugyanígy tankoltam és ezek az értékek jöttek ki.

ugyan az az útvonal? ugyan olyan nehéz lábbal?
Link to comment
Megosztás:

A lambdaszonda nem volt cserélve,de most majd viszem és bemérik. A fogyasztàst úgy mértem mióta megvan hogy telitank,200km-t megyek utánna megint teletankoltam,így jött ki hogy mennyit eszik. Miután le lett cserélve a vezérlés és a termosztát utánna is ugyanígy tankoltam és ezek az értékek jöttek ki.

Vezérlés tuti jelen van?

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk én ezért nem értem mi a jó a piros lámpánál leállított motorban... óránként eszik mondjuk 1 litert...naponta megállsz 20X 20 másodpercre...mennyit is spóroltál? :D Az önindító meg biztos örül a plusszmunkának. Meg az akku is.

ezt most nem tudom kinek írtad, pont azt számoltam ki mikor a szelektívet dobtam ki, hogy "felesleges" leállítani

a benya 435/l (drága helyen és 98as)

1perc állás 7.2 forint

mondjuk az új autók start-stopja, azért egy kicsit másképp működik, nem sima indítás van ottan

Link to comment
Megosztás:

ezt most nem tudom kinek írtad, pont azt számoltam ki mikor a szelektívet dobtam ki, hogy "felesleges" leállítani

a benya 435/l (drága helyen és 98as)

1perc állás 7.2 forint

mondjuk az új autók start-stopja, azért egy kicsit másképp működik, nem sima indítás van ottan

Senkinek, csak most jutott eszembe tegnap pont a pirosnál mellettem állította le a motort egy autós vagy 6X minden lámpánál pár másodpercre.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.