Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Cartársak, egy kis technikai segítség kellene.

Ugye Corsa C20NE-sítésre adtam a fejem, már jópár dolgot beszereztem, de nem kaptam a motorhoz központi kábelköteget.Ma voltam a bontóban és jónéhány 3 soros motorvezérlőt megmutatott a bontós, de egyiknek sem egyezik a GM száma az enyémmel, így biztonsággal nem tudott kábelköteget adni.Egy, a rendesek közül.

Ezért kérném a segítséget, hogy az én GM 90 354 094 Motronic vezérlőmhöz melyik, a felsorolásban szereplő vezérlőegység kábelkötege felel meg, tehát melyikkel csereszabatos.

GM 90492 381 HG

GM 90351 650 GG

GM 90233 741 FB

GM 90409 629 GN

GM 90506 926 GR

GM 90351 648 GE

A segítőnek a következő talin a sört én állom természetesen! :)

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

A Corsa B topicban már írtam, hogy kopog a motorom. A hengerfej levétele után azt észleltük, hogy "lötyög" a dugó hengerben. Kb 1mm-es kilengése van oldalirányban + a dugók fordítva voltak berakva és a gyűrűk kopottak! A mérések alapján semmi nem tűnik kopottnak (henger 77,6, dugó alsó szoknyája 77,56). A dugó az kúpos. Nem lehet az, hogy a dugó a fordítva berakás miatt csak fent kopott meg? Mekkorának kell annak fent lennie? Nem szeretnék feleslegesen dugattyúkat venni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

... a dugók fordítva voltak berakva és a gyűrűk kopottak!...

A hajtókarcsapágyak rendbenvannak? Szvsz a henger is hordós lesz, ha a dugattvú kóválygott benne. Meg kell mérni, alul (ameddig a dugattyú jár) középen, és felül. Keresztben, hosszában és átlósan, mindárom síkban.

Link to comment
Megosztás:

A hajtókarcsapágyak rendbenvannak? Szvsz a henger is hordós lesz, ha a dugattvú kóválygott benne. Meg kell mérni, alul (ameddig a dugattyú jár) középen, és felül. Keresztben, hosszában és átlósan, mindárom síkban.

Tegnapra nem kaptuk kölcsön a henger méréséhez a műszert, majd csak ma, így azt csak legfelül mértük százados tolómérővel (csak miheztartás végett). Azt sikerült kihámoznom, hogy a hengernek több mérete van, ehhez van a dugattyú is igazítva. Azt már most sikerült megnézni, hogy már eleve kisebb dugattyú lett a kocsiba rakva (az előző tulaj által). Ma a hordósság mérése után megtudjuk, hogy csak megfelelő méretű dugattyút (+gyűrű, +csapszeg, +hajtókarcsapágy) kell "csak" vennem, vagy fúratni is kell (ha még lehet).

Tudna nekem valaki árat mondani 77.575-77.585 méretű dugattyúra X14XE Corsa B motorhoz?

Link to comment
Megosztás:

Az előbbi dolog tárgytalan. Ma felhívtam egy motorfelújítással foglalkozó céget Debrecenben és ők mindent megcsinálnak, amit kell. Hétfőn viszem a kiszerelt mocit. Kb 2 nap alatt megcsinálják. A szerelőmnek csak össze kell raknia.

Köszi az eddigi tanácsokat!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok lenne egy nagy problémám van egy 2.0-es 16V-es sport G Astram

na az a baj vele hogy most lett szétbontva a motorja kapott új hajtókart csapágyat dugót gyűrűt stb.

összeraktuk és beindult a kocsi csak, - alapjárat van ha lassan nyomom a gázt akkor felpörög de a nyomok egy telit vagy egy kicsit nagyobb gázt akkor rögtön lefullad. na ez a gondom

nem légtömegmérő mert az új folytószelep vezérlő sem mert az is új és lambdaszonda sem mert az is új

Link to comment
Megosztás:

Hali!

C20xe-s motorom a következő idegesítő dolgot csinálja. Ha jól kihúzatom - 5/6000 - és utána üresbe kapcsolok, akkor nem egyenletesen esik vissza a fordulatszám, hanem itt-ott megáll egy pillanatra, sőt még emelkedik is néha picit, majd 2000 környékén elidőzik egy 2-3 másodpercet, aztán 1500 körül egy picit és utána beáll 1000re. Az alapjárat amúgy stabil és egyenletes hidegen is és melegen is.

Ha nem teszem üresbe, hanem egy másik fokozatba és motorfékben hagyom lassulni, akkor meg a fent említett fordulatszámok elérésekor be-beránt a motor.

Mi a szösz lehet ez? :-)

Alapjárati motort és teljes pillangószelepházat kimostam petróleumban, a pillangószelepek jól zárnak.

Link to comment
Megosztás:

Csak a WÜRTH-ös jó? Mert Motipes van itthon. Amúgy úgynevezett karburátor tisztító spray-el már körbefújkáltam régebben a dolgokat, de soha semmiféle változást nem tapasztaltam :-(.

Anno nekem a C20NE játszotta ezt, a szerelő elővett egy dobozzal ebből a csodasprayből, elkezdte fújkálni a mocit itt is és ott is, aztán kiderült, hogy a benzingőz visszavezető szelepnél?? volt egy vákumcső elrepedve, és ott szívott falsot, amitől a stabil alapjáratom 1600rpm volt.Lámpánál mondjuk jól jött, de amúgy jelentősen emelte a fogyasztásomat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.