Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Elnézést, az eredeti méret 175 / 70 / R13!!

A kalkulátor szerint váltóméret, az abroncs átmérőkülönbség 1mm fog változni (575mm -ről 576mm -re) , a sebességmutató 100km/h sebességnél 100km/h fog mutatni, de hasonló a helyzet a 195/65/13 -nál!

Engem az érdekelne, hogy befér -e, gond nélkül tud fordulni a kerék??

Bár nem tudom a corsa gyári ET-t, de szerintem a 35-ös kisebb mint a gyári, tehát kintebb lesz valamennyivel, azaz elfordulni biztos elfordul. Az 1mm átmérőkülönbség az meg semmi.

Link to comment
Megosztás:

Elnézést, az eredeti méret 175 / 70 / R13!!

A kalkulátor szerint váltóméret, az abroncs átmérőkülönbség 1mm fog változni (575mm -ről 576mm -re) , a sebességmutató 100km/h sebességnél 100km/h fog mutatni, de hasonló a helyzet a 195/65/13 -nál!

Engem az érdekelne, hogy befér -e, gond nélkül tud fordulni a kerék??

Jó lenne tudni milyen széles a felni. Ha 6,5 megvan, akkor tuti szvsz.

Link to comment
Megosztás:

Bár nem tudom a corsa gyári ET-t, de szerintem a 35-ös kisebb mint a gyári, tehát kintebb lesz valamennyivel, azaz elfordulni biztos elfordul. Az 1mm átmérőkülönbség az meg semmi.

Az tuti, hogy a gyári 40 fölött van valahol, lehet közelebb az 50-hez, de pontosan nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Erre gondolok én is, de az átmérő szinte nem változik. Viszont jól fog kinézni, ha egy vonalba kerül a kasztnival ;)

Az tuti. Az enyém is jól néz ki, csak ne kellene kiszednem a hátsó búrkolatot a kerékjáratból, mert beleér(t) nem kicsit. Mondjuk az ültető rugó jótékonyan hatott, azóta nem ér bele (vagy a kemény teló, vagy mindkettő)

Link to comment
Megosztás:

Kösz srácok!

Mindenek előtt egy próba lesz, mert ha tényleg nagyon kiáll, félő az a felkoppanás.... :lol:

A menet tulajdonság, utazási komfort hogy változik a széles gumi miatt, érezni valamit, esetleg nő a fogyasztás, vagy az autó teljesítményének a csökkenése érződik?

Az autó 1.2 motorral szerelt, de eléggé pörgős motor!

Kollegám G astrája szintén 1.2 -es és 205 -ös gumik vannak rajta, de azt mondja semmit nem vett észre fogyasztás és menetteljesítmény romlás tekintetében.... ;)

Link to comment
Megosztás:

Kösz srácok!

Mindenek előtt egy próba lesz, mert ha tényleg nagyon kiáll, félő az a felkoppanás.... :lol:

A menet tulajdonság, utazási komfort hogy változik a széles gumi miatt, érezni valamit, esetleg nő a fogyasztás, vagy az autó teljesítményének a csökkenése érződik?

Az autó 1.2 motorral szerelt, de eléggé pörgős motor!

Kollegám G astrája szintén 1.2 -es és 205 -ös gumik vannak rajta, de azt mondja semmit nem vett észre fogyasztás és menetteljesítmény romlás tekintetében.... ;)

Annyival szerintem rosszabb a széles gumi, hogy észrevesz minden nyomvályút, ezáltal jobban kell kapaszkodni a kormányba :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen, ilyet mint ha már hallottam volna....

A többi paramétert nem befolyásolja (fogyasztás, utazási komfort, futómű.....) ?

Ahogy urbanjozsi is írja, a nyomvályúkat nem szeretik a széles gumik, támolygósabb lesz az egyenesfutás rosszabb utakon. Elvileg a fogyasztás is nő, hiszen nagyobb a gumik tapadási felülete --> nagyobb a gördülési ellenállás (mondjuk, ez lehet, hogy nem igazán kimutatható, de van). Az utazási komfort egyenesen arányosan csökken a gumi perességével, nyilván a ballonosabb gumi jobban be tud segíteni a futóműnek a kirugózásban. A futómű is jobban terhelődik, pláne, ha az ember mondjuk kihasználja pl. az elérhető nagyobb kanyarsebességeket. Hát, ez részemről nem volt egy tuningbarát hozzászólás. ;)

Link to comment
Megosztás:

A saját tapasztalatom (inkább az előző autómat hozom példának, 1.4 8v astra F sedan):

3,5m ültetés, 205*45R16 gumik 7,5x16 ET38 görgő: a stabilitás fokozottan megnőtt, (kanyarban pláne, de ez inkább az ültetés hatása), nyomvályu ahogy írták előttem, szervó nélkül elég kapaszkodós, de meg lehet szokni, fogyasztás biztos nőtt, de nem észrevehetően (nekem anno full teherrel (5 személy tele csomitartó 4,8-5L/100km hosszútáv átlag 100km/h-val), a kigyorsítási dinamika viszont romlott érezhetően (mondjuk 60 lónál szinte minden érezhető ;) ), de tudtam hogy nem versenyautó, ennek tükrében használtam.

Link to comment
Megosztás:

... (mondjuk 60 lónál szinte minden érezhető ;) ), ...

Nekem rögtön az jutott az eszembe, hogy mi a fenének 1.2-es motorhoz 205-ös vagy még nagyobb pacsker. Nem akarok senkit megbántani, de az esztétikumot az ésszerűséggel is összhangba kéne hozni. Azt mondja, hogy nem tapasztalt emelkedést a fogyasztásban? Hát mondani lehet, de ...??? Sajnos az a moci a városba még elmegy, ám országúton - valljuk be - már elég halovány, csak szenved a gyári állapotban is.

Persze ez csak egy vélemény.

Link to comment
Megosztás:

3,5m ültetés...

Hát nem is csoda hogy stabil volt olyan mélyen a föld alatt... ;)

Komolyra fordítva: nekem borzalmas fogyasztási adataim vannak a téli autómmal (csak picit off, mert Opel ugyan, de nem Astra hanem Corsa), örülök ha 10liter alatt megáll 100km-en pedig 1.2-es motor van benne, és tudom hogy ezt nagyban a rövid távú (1-2km-es) városi utak és a hosszú üresjárat okozzák, de hajlok arra azért hogy nem kis szerepe lehet ebben a gyári 145-ös helyett feltett 175-ös gumiknak sem...

Link to comment
Megosztás:

Nekem rögtön az jutott az eszembe, hogy mi a fenének 1.2-es motorhoz 205-ös vagy még nagyobb pacsker. Nem akarok senkit megbántani, de az esztétikumot az ésszerűséggel is összhangba kéne hozni. Azt mondja, hogy nem tapasztalt emelkedést a fogyasztásban? Hát mondani lehet, de ...??? Sajnos az a moci a városba még elmegy, ám országúton - valljuk be - már elég halovány, csak szenved a gyári állapotban is.

Persze ez csak egy vélemény.

Normális és ésszerű használat mellett nem fog megemelkedni a vegyes vogyasztás, ezt én éveken keresztül tapasztaltam, csak nyugodt tempóval nem erőltetve kell kigyorsítani, utána városon kívül gyakorlatilag ha nem puha a gumi, akkor nekem semmit nem nőtt a fogyim. Ezt én tudom, meg a körülöttem lévők, a többiek meg vagy elhiszik vagy nem.

Hát nem is csoda hogy stabil volt olyan mélyen a föld alatt... :lol:

Na azért földfelszín felett maradtam, merft mikor rájöttem hogy a 3,5m ültetés sok, vissza emeltem 3,5mm-re ;)

Link to comment
Megosztás:

Pont télre szélesítesz?

A rosseb akart szélesíteni, ráadásul nyári gumi volt, dehát ez jött a felnivel...

Jövőre úgyis veszek téligumit, egyelőre a 165/70 R14 tűnik megfelelő választásnak, ugyan csak 1 centivel keskenyebb mint a mostani, de legalább váltóméret, és amúgysincs 14"-os méretben már nagyon ennél keskenyebb gumi...

Link to comment
Megosztás:

Nekem rögtön az jutott az eszembe, hogy mi a fenének 1.2-es motorhoz 205-ös vagy még nagyobb pacsker. Nem akarok senkit megbántani, de az esztétikumot az ésszerűséggel is összhangba kéne hozni. Azt mondja, hogy nem tapasztalt emelkedést a fogyasztásban? Hát mondani lehet, de ...??? Sajnos az a moci a városba még elmegy, ám országúton - valljuk be - már elég halovány, csak szenved a gyári állapotban is.

Persze ez csak egy vélemény.

Ez egy tapasztalat:

Nem egészen értek egyet, előtte egyhatos G astrám volt, éppen tudom hogy mi a teljesítmény vagy ha jobban tetszik erős autó. Mondjuk attól sem voltam elájulva, mert igazán csak jóval háromezres fordulat felett kezdett menni.

Ez a motor egyáltalán nem szenved az országúton, bármennyire is hihetetlen, nekem is meglepő volt! Nagyon is könnyedén és és szépen gyorsul kategóriájához képest! Egyébként sem járok 90-100km/h nál gyorsabban országúton, teljesen jól autózható, pörgős motor van benne, és nyolcvanegynéhány ló, ami egy ilyen kis motorhoz képest nem rossz!!

A fogyasztással is elégedett vagyok, mondjuk a twinnport szelep ebben tényleg jó!

Nekem az egyhat nem adott annyival többet, sem teljesítményben, sem vezetési élményben, hogy hosszú távon megérte volna fenntartani, eladni sem volt egyszerű dolog, mert senkinek nem kellett a sok köbcenti.......

Viszont, nem egy-két ilyen kis kategóriájú autón láttam már széles gumikat, nem hinném hogy csak a "nagyok" privilégiuma lenne.....

Tapasztalatom sajnos nincs, ezért is kérdezek, hát ha valaki használ(t) ilyet és tud okosságokat róla!

Gondolkodom még a 195 / 60 vagy 65 / R 13 -as gumiabroncson, pont a ballonossága miatt...

Link to comment
Megosztás:

Ez meg egy tapasztalat:

Nem egészen értek egyet, előtte egyhatos G astrám volt, éppen tudom hogy mi a teljesítmény vagy ha jobban tetszik erős autó. Mondjuk attól sem voltam elájulva, mert igazán csak jóval háromezres fordulat felett kezdett menni.

Ez a motor egyáltalán nem szenved az országúton, bármennyire is hihetetlen, nekem is meglepő volt! Nagyon is könnyedén és és szépen gyorsul kategóriájához képest! Egyébként sem járok 90-100km/h nál gyorsabban országúton, teljesen jól autózható, pörgős motor van benne, és nyolcvanegynéhány ló, ami egy ilyen kis motorhoz képest nem rossz!!

A fogyasztással is nagyon elégedett vagyok, mondjuk a twinnport szelep ebben tényleg jó!

Nekem az egyhat nem adott annyival többet, sem teljesítményben, sem vezetési élményben, hogy hosszú távon megérte volna fenntartani, eladni sem volt egyszerű dolog, mert senkinek nem kellett a sok köbcenti.......

Viszont, nem egy-két ilyen kis kategóriájú autón láttam már széles gumikat, nem hinném hogy csak a "nagyok" privilégiuma lenne.....

Tapasztalatom sajnos nincs, ezért is kérdezek, hát ha valaki használ(t) ilyet és tud okosságokat róla!

Gondolkodom még a 195 / 60 vagy 65 / R 13 -as gumiabroncson, pont a ballonossága miatt...

Én szvsz 205-öt tennék rá, kanyartapadásban nagyságrendeket jelent a széles tappancs.

Link to comment
Megosztás:

Én szvsz 205-öt tennék rá, kanyartapadásban nagyságrendeket jelent a széles tappancs.

Igen, én is errefelé hajlok, főleg ha a futóművem is túléli.....

Eddig 155 /80 /13 volt rajta, ezt váltotta a 175 /70 /13 és nagyságrendekkel kellemsebb, stabilabb lett tőle az autó.

Sem a fogyasztásban, sem a menettulajdonságokban, dinamikában nem vált kárára.

De a 205 már elgodolkodtató, bár ezt látszik cáfolni a kollegám egykettes astrájával, aki hasonló jó élményekről számolt be a 205 ös gumikról. Eddig semmi negatívumot nem tapasztalt és nem bánta meg a cserét.... ;)

Link to comment
Megosztás:

Igen, én is errefelé hajlok, főleg ha a futóművem is túléli.....

Eddig 155 /80 /13 volt rajta, ezt váltotta a 175 /70 /13 és nagyságrendekkel kellemsebb, stabilabb lett tőle az autó.

Sem a fogyasztásban, sem a menettulajdonságokban, dinamikában nem vált kárára.

De a 205 már elgodolkodtató, bár ezt látszik cáfolni a kollegám egykettes astrájával, aki hasonló jó élményekről számolt be a 205 ös gumikról. Eddig semmi negatívumot nem tapasztalt és nem bánta meg a cserét.... ;)

Na... hát ezt mondom :lol:

Mondjuk dinamikára tuti lesz negatív hatás, én ezt éreztem 205/45r16-ról téli 185/65r14-re váltásoknál az F astrával.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.