Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Én nem sokat megyek éves szinten a kocsival, lehet tovább bírja. De ha 4 évente veszek egy szettet 70-ért, akkor még mindig jobban állok, mintha 140-ért veszek valami prémium márkát 6 évente. :)

http://www.gumidirekt.hu/pattern/Falken-Ziex-ZE914.html

Nálam most ő a kiszemelt jövő évtől, esetleg valaki használt már ilyet? :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Én nem sokat megyek éves szinten a kocsival, lehet tovább bírja. De ha 4 évente veszek egy szettet 70-ért, akkor még mindig jobban állok, mintha 140-ért veszek valami prémium márkát 6 évente. :)

Nem olyan repedésekre kell gondolni, ami miatt jövőre kicserélem..Csak ha jól megnézed akkor ott vannak.Nem sima a gumi hanem olyan ...érted..

Link to comment
Megosztás:

Az ugye megvan, hogy gyártó és gyártó között is van méretbeli eltérés ugyannál a méretnél....?

Nekem a 215ös conti egy cm szélesebb mint a 225ös dunlop. Tehát a kérdésedre nem lehet válaszolni megfelelően.

Ezt nem tudtam.Azt hittem ezek szabvány méretek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Olyan kérdésem lenne, hogy a téli gumim 185/65 r 15-ös és ilyen acélfelnin van, erre az acélfelnire rámegy a 195/65/r15-ős is? Mi a különbség a kettő méret között? Köszönöm válaszotokat előre is!

Igen rámegy, de inkább 195/60-at tegyél rá. ;) Ha megvetted már, akkor pedig mehet rá nyugodtan.

Itt tudod megnézni: http://www.autogumibolt.hu/autogumi/gumiszerviz/valtomeret

Módosítva : imy
Link to comment
Megosztás:

Firestone Winterhawk 3-at tervezek venni (ha kapok rá hitelt :icon11:).

Érdemes?

Mintha többen dicsérték volna itt.

Meg van még Debica... :D

Hétfőn rakattam a kocsira, 185/65/R15-ben, egész jó áron volt (14990/db - csak a gumi), meg a teszteken is jól szerepelt általában. Majd kiderül, hogy miyeln hosszabb távon. Menetzajra jónak tűnik, nem számottevő. Ha eközül, meg Debica közül kell választani, egyértelmű a Firestone, számomra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

1.4-es G astrámra szeretnék alufelnit és gumit.

Amit kinéztem:

Felni: 4x100 7x16 et35 56,5mm

Gumi: elöl 195/55, hátul 205/50.

Ehhez a felnihez nincs szükség központosító gyűrűre?

Hátul nem fog elérni semmit?

Nagyon megfogja a kocsit ez a gumiméret?

Ha valakinek hasonló méretű felni van az autóján, rakhatna fel képet :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

1.4-es G astrámra szeretnék alufelnit és gumit.

Amit kinéztem:

Felni: 4x100 7x16 et35 56,5mm

Gumi: elöl 195/55, hátul 205/50.

Ehhez a felnihez nincs szükség központosító gyűrűre?

Hátul nem fog elérni semmit?

Nagyon megfogja a kocsit ez a gumiméret?

Ha valakinek hasonló méretű felni van az autóján, rakhatna fel képet :)

Ez gyári alufelni?Nem kell központosító gyűrű bele

Beleérni max.hátul érhet bele a műanyag dobbetétbe ha van benne nagy terhelésnél

Milyen széles gumi van rajta most?Én ha felrakom a téli 185/65R15-t a 195/55 R16 nyári után mindig megérzem(könnyebb kormányzás,jobb gyorsulás,de gyengébb stabilitás)de nem akkora különbségek,az asszony nem veszi észre ezeket :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

1.4-es G astrámra szeretnék alufelnit és gumit.

Amit kinéztem:

Felni: 4x100 7x16 et35 56,5mm

Gumi: elöl 195/55, hátul 205/50.

Ehhez a felnihez nincs szükség központosító gyűrűre?

Hátul nem fog elérni semmit?

Nagyon megfogja a kocsit ez a gumiméret?

Ha valakinek hasonló méretű felni van az autóján, rakhatna fel képet :)

Szerintem az eltérő méret nem megengedett nálunk.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

1.4-es G astrámra szeretnék alufelnit és gumit.

Amit kinéztem:

Felni: 4x100 7x16 et35 56,5mm

Gumi: elöl 195/55, hátul 205/50.

Ehhez a felnihez nincs szükség központosító gyűrűre?

Hátul nem fog elérni semmit?

Nagyon megfogja a kocsit ez a gumiméret?

Ha valakinek hasonló méretű felni van az autóján, rakhatna fel képet :)

Szia! Itt válaszd ki a méretet és látod, hogy kb. milyen:

http://www.tyrestretch.com/

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok. A segítségeteket szeretném kérni. Vagy hozzáértőktől vagy akinek szintén ez a típus van.

Opel Astra g caravan 2001 y17dt

Amiota csak ismerem ezt a kocsit 14 colos felni, kerék van rajta. De en kicsinek találom mármint ugy ránézésre. Uj gumik kellenek télire es azon gondolkodtam hogy lehet e a 15 colost tenni. Lehet? Most 4 lyuku ugy tudom 4x100as ... jelenlegi nyarija 185/65. A téli 175/70. Es akkpr jott az ötlet hogy 15os felni (alu) is kerulne ra es arra a gumi. Amugy is ha utcan latok hasonlo kocsit azokon akkora van nem 14. Bar lehet pont ez a gyartmany 14es gyarilag. Ezt nem tudom .

A kérdés az hogy mehet ra 15os? Es arra milyen meretu gumik passzolnak ?

Elore is köszönöm

Misi

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok. A segítségeteket szeretném kérni. Vagy hozzáértőktől vagy akinek szintén ez a típus van.

Opel Astra g caravan 2001 y17dt

Amiota csak ismerem ezt a kocsit 14 colos felni, kerék van rajta. De en kicsinek találom mármint ugy ránézésre. Uj gumik kellenek télire es azon gondolkodtam hogy lehet e a 15 colost tenni. Lehet? Most 4 lyuku ugy tudom 4x100as ... jelenlegi nyarija 185/65. A téli 175/70. Es akkpr jott az ötlet hogy 15os felni (alu) is kerulne ra es arra a gumi. Amugy is ha utcan latok hasonlo kocsit azokon akkora van nem 14. Bar lehet pont ez a gyartmany 14es gyarilag. Ezt nem tudom .

A kérdés az hogy mehet ra 15os? Es arra milyen meretu gumik passzolnak ?

Elore is köszönöm

Misi

Csak első 1-2 évben volt a G Astrákon 14-es kerék, és ott is csak a kisebbeken. ('97!?-'98-'99)

Utána már 15-ös volt a legkisebb kerék, persze, hogy mehet rá!

Alap gumi méretek a 185/65 R15 és a 195/60 R15. Persze nagyobb is lehet, de ez a két leggyakoribb.

Módosítva : Stofl
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Csak első 1-2 évben volt a G Astrákon 14-es kerék, és ott is csak a kisebbeken. ('97!?-'98-'99)

Utána már 15-ös volt a legkisebbe kerék, persze, hogy mehet rá!

Alap gumi méretek a 185/65 R15 és a 195/60 R15. Persze nagyobb is lehet, de ez a két leggyakoribb.

Biztos vette, és a kereskedő alkotott.

Láttam én 2004-es classicot kereskedésben 14'-el.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.