Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Tegnap felkerültek a Michelin CrossClimate abroncsok a gépre, eddig meg vagyok elégedve vele, a 9 éves Continental PremiumContact-nál sokkal jobb a tapadása, illetve nagyon csendes is. Kíváncsi leszek télen hogy teljesít majd, ha lesz hosszabb távú tapasztalatom, még írok róla. Eddig ajánlom mindenkinek, G Astrára (pl. 195/60 R15) korrekt áron (~25e/db) kapható.

Link to comment
Megosztás:

Még szép! A gumi 6-7 év után eldobandó.

Ezzel tisztában vagyok, de eddig nem volt vele problémám, inkább csak esőben volt nagyon gyenge már a tapadás, de a kora, meg a repedezés miatt már semmiképp nem akartam halogatni a cserét. Viszont most már, hogy van mihez viszonyítani... Ég és föld. :)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap felkerültek a Michelin CrossClimate abroncsok a gépre, eddig meg vagyok elégedve vele, a 9 éves Continental PremiumContact-nál sokkal jobb a tapadása, illetve nagyon csendes is. Kíváncsi leszek télen hogy teljesít majd, ha lesz hosszabb távú tapasztalatom, még írok róla. Eddig ajánlom mindenkinek, G Astrára (pl. 195/60 R15) korrekt áron (~25e/db) kapható.

Ez 4 évszakos?Nem tudom elképzelni,hogy télen-nyáron is jól teljesítsen,persze egy 9 éves guminál biztos jobbnak érzed.Én nem vennék 4 évszakost,pedig évi 8-10 ezret megyek csak.

Ha ki sem mozdulnék a városból vele akkor megfontolnám,de így hogy nagyobb része hosszútáv szóba sem jöhet

Link to comment
Megosztás:

csicsó, on 11 Jul 2015 - 10:35 AM, said:csicsó, on 11 Jul 2015 - 10:35 AM, said:

Ez 4 évszakos?Nem tudom elképzelni,hogy télen-nyáron is jól teljesítsen,persze egy 9 éves guminál biztos jobbnak érzed.Én nem vennék 4 évszakost,pedig évi 8-10 ezret megyek csak.

Ha ki sem mozdulnék a városból vele akkor megfontolnám,de így hogy nagyobb része hosszútáv szóba sem jöhet

Ez valami új dolog, én is kiváncsi lennék mit tud télen. Nem bánnám ha nem kellene kereket cserélgetni.

http://www.origo.hu/auto/20150311-michelin-crossclimate-negyevszakos-gumi-teszt.html

Link to comment
Megosztás:

Ez valami új dolog, én is kiváncsi lennék mit tud télen. Nem bánnám ha nem kellene kereket cserélgetni.

http://www.origo.hu/auto/20150311-michelin-crossclimate-negyevszakos-gumi-teszt.html

ezt a cikket már olvastam,és nagyon arra hajlok, hogy ha cserés lesz a mostani szett nyárim (vagy a télim)

akkor ilyet veszek.

igazából már csak az a kérdés, hogy 16'-ba mekkorát?

Télen a keskenyebb a nyerő, nyáron a szélesebb..

Link to comment
Megosztás:

wakond, on 11 Jul 2015 - 1:36 PM, said:

ezt a cikket már olvastam,és nagyon arra hajlok, hogy ha cserés lesz a mostani szett nyárim (vagy a télim)

akkor ilyet veszek.

igazából már csak az a kérdés, hogy 16'-ba mekkorát?

Télen a keskenyebb a nyerő, nyáron a szélesebb..

Télen is csak hóban jó a keskenyebb. Arra a pár hétre meg nem érdemes adni, vagyis én a nyáron használt szélességet választanám.

Link to comment
Megosztás:

Ez 4 évszakos?Nem tudom elképzelni,hogy télen-nyáron is jól teljesítsen,persze egy 9 éves guminál biztos jobbnak érzed.Én nem vennék 4 évszakost,pedig évi 8-10 ezret megyek csak.

Ha ki sem mozdulnék a városból vele akkor megfontolnám,de így hogy nagyobb része hosszútáv szóba sem jöhet

Ahogy mantec írta, ez nem négy évszakos, de valami olyasmi, a Michelin kifejezetten kerüli a négy évszakos megnevezést. Mostanában nem volt olyan nagy tél felénk, nagyrészt városban járok, időnként egy-egy hosszabb táv (összesen évi 6-7 ezer km), télen ez még inkább igaz, tehát nekünk találták ki.

ezt a cikket már olvastam,és nagyon arra hajlok, hogy ha cserés lesz a mostani szett nyárim (vagy a télim)

akkor ilyet veszek.

igazából már csak az a kérdés, hogy 16'-ba mekkorát?

Télen a keskenyebb a nyerő, nyáron a szélesebb..

Mivel még most kezdték gyártani, csak a leggyakoribb méretek elérhetők, ha most akarsz váltani, akkor a 195/55 R16 jöhet szóba váltóméretként, viszont az jóval drágább, mint a 195/60 R15, ~32 ezer darabja (bár még mindig olcsóbb, mint nekem a 205/50 R17, de az alufelni mellett döntöttem a 15-ös acél helyett).

Link to comment
Megosztás:

Télen is csak hóban jó a keskenyebb. Arra a pár hétre meg nem érdemes adni, vagyis én a nyáron használt szélességet választanám.

én is így látom, mivel csak a fővárosban járok99%-ban fokozottan igaz amit írtál.

hó se sok van, nemhogy jég vagy egyáltalán TÉL.......

Mivel még most kezdték gyártani, csak a leggyakoribb méretek elérhetők, ha most akarsz váltani, akkor a 195/55 R16 jöhet szóba váltóméretként, viszont az jóval drágább, mint a 195/60 R15, ~32 ezer darabja (bár még mindig olcsóbb, mint nekem a 205/50 R17, de az alufelni mellett döntöttem a 15-ös acél helyett).

köszi, nem holnap ugrok be érte, szerintem ha egyáltalán cserélek az is jövőre vagy utána.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Múlt hétvégén vettem egy 99-es Opel Astra G 1.6 Club XEL gépjárművet. A kocsin téli gumik vannak 195/55 R15, amik valószínű kukapozitívak. Néztem az "Így csináld!" Opel Astra G szervizkönyvben, hogy ennél a típusnál 175/70 R14 és 195/60 R15 méreteket szereltek gyárilag. Kérdésem hogy megrendelhetem e ezekre a lemezfelnikre a 195/60 R15 nyári gumikat, lehet e gondom, és jól teszem e hogy a gyári méretet veszem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Múlt hétvégén vettem egy 99-es Opel Astra G 1.6 Club XEL gépjárművet. A kocsin téli gumik vannak 195/55 R15, amik valószínű kukapozitívak. Néztem az "Így csináld!" Opel Astra G szervizkönyvben, hogy ennél a típusnál 175/70 R14 és 195/60 R15 méreteket szereltek gyárilag. Kérdésem hogy megrendelhetem e ezekre a lemezfelnikre a 195/60 R15 nyári gumikat, lehet e gondom, és jól teszem e hogy a gyári méretet veszem?

Jól teszed! Ha 15"-os felnik vannak az autón akkor ez a helyes méret! A sebesség index és terhelés minimum 88T legyen!

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Múlt hétvégén vettem egy 99-es Opel Astra G 1.6 Club XEL gépjárművet. A kocsin téli gumik vannak 195/55 R15, amik valószínű kukapozitívak. Néztem az "Így csináld!" Opel Astra G szervizkönyvben, hogy ennél a típusnál 175/70 R14 és 195/60 R15 méreteket szereltek gyárilag. Kérdésem hogy megrendelhetem e ezekre a lemezfelnikre a 195/60 R15 nyári gumikat, lehet e gondom, és jól teszem e hogy a gyári méretet veszem?

Vehetsz rá 185/65 R15-öt is, az olcsóbb és gyári váltóméret.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jobb, de drágább (az azonos mintázat). Átlagos felhasználásra meg olyan mindegy, hogy 185 vagy 195, akkor már inkább az ár dominál.

Persze, mindenki másképp gondolkodik. Én min. 4-5 évre veszek gumit, és utálom ha érzem a kanyarban ahogy fordul le a felniről. A 195/60R15-öt használom télen, nyáron meg 195/45R17-et.
Link to comment
Megosztás:

Persze, mindenki másképp gondolkodik. Én min. 4-5 évre veszek gumit, és utálom ha érzem a kanyarban ahogy fordul le a felniről. A 195/60R15-öt használom télen, nyáron meg 195/45R17-et.

88mm az oldalfal magassága,gondolom a gödrökre fokozottan figyelsz :icon1:

Gondolkodtam 16' helyett 17'-ban ezzel a gumimérettel én is mert 205-öt nem akartam rá,de a /45 -t nagyon alacsonynak gondoltam,így maradt a 16'(195/55) :icon1:

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.