Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Ha jól emlékszem, Rastalosnak 17"-ja van az 1.2-n.

....igen, és ha jól rémlik nekem, akkor Ő maga is úgy nyilatkozott, hogy nem ajánlja a nagy kereket... de lehet, hogy nem jól rémlik!

Ettől függetlenül, én nem tetetnék a sajátomra 17" max. 16" osat, és abból is csak megfelelő minőségűt, és súlyút! :blink: ..pedig ez ugye kombi ótó, meg kétezres, elől hátul tárcsákkall..

Ja és azt is írtam sok oldallal odébb, hogy ettől függetlenül mindenkinek szíve - joga hamar szétütni a futóművet a kocsi alatt!

Link to comment
Megosztás:

Ettől függetlenül, én nem tetetnék a sajátomra 17" max. 16" osat, és abból is csak megfelelő minőségűt, és súlyút! ..pedig ez ugye kombi ótó, meg kétezres, elől hátul tárcsákkall..

Rasta is csak a peresség miatt nem ajánlja, iszonyú kényelmetlen és sérülékeny szar úton. Elférni elfér biztos.

Te meg ne vágj fel arra a 2.000 cm3-s olajkályhádra kiscsákó, jó!? :) :blink: :)

Link to comment
Megosztás:

nondjuk ha sok pénzt adtál érte, akkor tényleg verd az aSZTALT...

mert akkor ez átbaszás....

Köszi ezt is meg a PÜ-t is.Pénzt nem adtam érte,de amikor megrendeltem a verdát,konkrétan rákérdeztem,hogy akkor ugye minden oké lesz,kapok téli gumit?Persze.Én azt természetesnek vettem,hogy teljesen rá valót adnak.

Mind1,most várom a reakciót,ha kapok egy újat akkor jó,ha nem,akkor marad ez,mert elöször azt mondták,hogy van egy másik delikvens egy Vectrával,majd elcseréljük.Azt inkább nem.Már úgyis csak két hónap.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy érdekes jelenség az autómnál, amióta feltettem a téli gumit. Pontosan 2200-as fordulatszámnál (sem alatta, sem fölötte) egy erős nyikorgás-szerű hang jön az autó elejétől. Minden sebességi fokozatban csinálja, nem függ kanyartól, sem attól, hogy húz e a motor, vagy motorféküzem van. Próbaként visszatettem a nyári gumit CSAK a jobb elsőt, akkor megszűnik a hang. (valamiért az az érzésem hogy jobbról jön a hang, de nem egyértelmű). A nyári gumi 195x60x15x6J gyári könnyűfém felnin, a téli 165x70x14x5.1/2J acélfelni. Tudom, a téli méret kicsit perverz, (a régi F-ről maradt) de mind a két felnigarnitura ET49-es ezért nem gondolnám, hogy a futóművet nagyon másképpen vennék igénybe. Van ötletetek, hogy mi okozhatja a hangot?

Link to comment
Megosztás:

Hi, Everybody!

Kékmókus, igazad van, tök gáz, ha hülyének nézik a fogyasztót, aki nem mellékesen, egy zsák lóvét hagy ott az adott termékért. Lehet, h ~3M manapság nem nagy összeg egy 20-30M-s MerciBMWAudihoz képest, de vannak olyan emberek - és nem is kevesen -, akiknek köbö a Trabantjuk minden vagyonuk, anno keményen dolgoztak érte (és 1általán, MINDENÜKÉRT), s mellesleg vagy 15-20 évesen jobb "karban" van, mint némely mai vagánygyerek fentebb említett verdája.

Ya, a T. eladók - respect a kevés kivételnek -, szívességet tesznek azzal, h adott esetben, mondjuk, becsoszogjanak a raktárba, v neadjisten, felvegyék a telefont és utánanézzenek vminek. Ilyet még az életben nem hallottam, h a G-hez "szériaként" említsék a 195/65-öt. Ez csak beleszarás, semmi több.

Szóval, ebben a megközelítésben teljesen igazad van, járj utána a dolognak, ha van időd, kedved, energiád, ne hagyd, h palira vegyenek.

De. A MÁSIK megközelítés az az, h a 195/65 (átmérő: 635 mm) télen még JOBB is, mint a 185/65 (átm:621 mm), v a 195/60 (615 mm), mert picit megnő az autód hasmagassága (1 cm), javul a komfortérzet, anélkül, h a futómű gyári paramétereit befolyásolná. Nem fogsz vele imbolyogni v felborulni.

HIDD EL: EGYÁLTALÁN NEM PROBLÉMA!

Tegnap láttam Csepelen egy G cabriot 205/65-tel. Na, annak rendesen ki volt tömve a kerékjárata! És jár vele. Szal, ne aggódj!

Ya (NPasi, jól emléxel!), én nyáron a 17"-on 215/40- et "viselek" (el) :lol: , szó szerint, mert bár k... jól áll a vason, a bp-i útISZONYok kikészítik a felniket (Alessio F1) - elnézést kérek mindenkitől :D :blink: :) :) -, a futóművet, ya és énfelhasználóságom idegeit/pénztárcáját. Mondtam már, h megbántam, nem kellett volna eladnom a 16-ot. De a kisördög az bebújt az. Lehet, kéne boltolnom /45-öt. Majd meglátjuk. Mind1. A felnik mennek felújításra, ahogy anyagi kedvem lehetővé teszi, az autóka pedig holnap alánézésre a szereldébe. A szaki majd megmondja, mennyire lett véres a torka. Ez a bünti a "nagykerékért".

Uff, én beszéltem.

Peace

Link to comment
Megosztás:

Szega!

Igen,pontosan ezekre gondoltam én is.

Lehet,hogy megmarad ez a gumi,mert voltam ma a kereskedésben beszélgetni és vagy a szintén alig használt 195/60R15-ös Klébert kapom egy Vectráról vagy valami Sportiva márkájú újat.Ha erről tudtok valamit és megosztanátok velem azt megköszönném,mert én még életemben nem hallottam róla(Mondjuk Continental gyárban csinálják).Rákerestem a neten,elméletileg jóval olcsóbbnak tűnik mint a Kléber,gondolom sz..abb is.

Link to comment
Megosztás:

hat én astra gsi re nem tudtam nagyobbat rakni sajna :)

ugye a gyári méret 205/50R15

nekem 205/45R16 van nyáriban

és télire megakartam probalni a 205/55R16 ot de ez ugy felejtös ahogy van

allandoan bele ér elöl és meg csak meg sincs ültetve a kocsi csak hatul :blink:

elöre nem volt idöm berakni a rugokat :lol:

szal keresgettem 205/50R16 ot de sehol nam találtam

igy ezt már nem tudtam kiprobalni

és véletlenül találtam 215/40R16 os téli gumit

no ez tökéletes méret :)

legalabb nem forog nagyon el a kerék

mert szerintem 195/55R15 el meg lennék löve

vagy ennél még balonosabbal

ráadásul 15" kisebb felni nekem sajna nem fér fel a kocsira

szoval szerintem egész jo a pres téligumi is

Link to comment
Megosztás:

Mókus, szülinapodra ide kapsz egy jókívánság bejegyzést! :blink:

Gumid remélem rendben lesz, szerintem sok segítséget kaptál itt!

Köszi!!Megyek is még egy kört a paripával ebben a jó időben aztán rápihenek ez esti tivornyára. :)

Tényleg rengeteget segítettetek,köszi.Valszeg rajtahagyom ezt,mert csak a Sportivo márkájúra tudnám lecserélni,de nem nagyon találtam róla semmit és a legtöbb helyen nem is foglalkoznak vele.A Kléberről rosszat nem hallottam és ahogy írjátok a méret sem vészes.Ha esetleg valaki tud valamit a Sportivoról,ne kíméljen.

Hát akkor mégegy OFF:nem akartok painballozni egyet valamikor?Lassan lesz pálya egy hatalmas pincében........

Link to comment
Megosztás:

Köszi!!Megyek is még egy kört a paripával ebben a jó időben aztán rápihenek ez esti tivornyára. :blink:

Tényleg rengeteget segítettetek,köszi.Valszeg rajtahagyom ezt,mert csak a Sportivo márkájúra tudnám lecserélni,de nem nagyon találtam róla semmit és a legtöbb helyen nem is foglalkoznak vele.A Kléberről rosszat nem hallottam és ahogy írjátok a méret sem vészes.Ha esetleg valaki tud valamit a Sportivoról,ne kíméljen.

Hát akkor mégegy OFF:nem akartok painballozni egyet valamikor?Lassan lesz pálya egy hatalmas pincében........

én voltam abban a pincében, ha az az ami a camponánál van. de van paintball topic, nem?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Ez nagyon szépen fog mutatni az AEZ Xylo-n, Tápiószecsőnek SP Sport 9000 van ilyen felnin (persze kisebb) annak is hasonló V-alakú mintázata van és v.mi gyönyörű :)

honnan tudopd, hogy az a kiszemelt áldozat??? :blink:

vagy mondtammár? :lol: :)

sajnos nincs annyi lóvém hogy egyszerre mindent megvegyek.

ugyhogy csak szép sorjába...

amik szóba jöhetnek:

AEZ Xylo 17"

00242.jpg

Rial Monte Carlo

montec.jpg

Borbet LS

bor_type_ls_ci3_l.jpg

És van még egy kettő ami szóba jöhet, de az most nem jut az eszembe...

Link to comment
Megosztás:

honnan tudopd, hogy az a kiszemelt áldozat??? :blink:

vagy mondtammár? :lol: :)

sajnos nincs annyi lóvém hogy egyszerre mindent megvegyek.

ugyhogy csak szép sorjába...

amik szóba jöhetnek:

AEZ Xylo 17"

http://www.tuningcenter.com/affaires/nouve...ages2/00242.jpg

Rial Monte Carlo

http://www.rial.hu/wheels/montec.jpg

Borbet LS

http://www.tirerack.com/images/wheels/borb...pe_ls_ci3_l.jpg

És van még egy kettő ami szóba jöhet, de az most nem jut az eszembe...

Ákos... és ezekhez mit szólnál??? :)

qp01s.jpg

qp09s.jpg

Ezek szerintem nagyon-nagyon ütőőősek!!!

A srác állítólag "csak" 6 hetet várt rájuk.

Egy másik fickó is rendelt, most írta, hogy neki 13 hét alatt szállítják le! (Németországban!!!)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.