Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Most én is erősen elkezdtem agyalni gumin...

Találtam Pirelli P Zero Nero-t 28.900,- Ft/db áron - 215/45R17 méretben

(pontosabban Demo ajánlotta a helyet)

Ez elég jóóóó ár, nem?

Voszi dicséri a P Zero Nero-t...

Startgumin is ennyiért adják! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Minnyá itt a tavasz... ahogy az idő áll... (na jóóó... azért még arrébb van)

Vissza olvastam egy kicsit... de nem találtam aktuális beszélgetést az alábbi gumikról (bár már többször volt részletekben szó) Hát most írok!

MIT VEGYEK / VEGYÜNK TAVASSZAL???

- Dunlop SP9000

- Dunlop SportMaxx

- Continental Sport Contact 3

- Bridgestone Potenza

- Yokohama A539 (ha még kapható)

- Falken FK452

- Pirelli P Zero Nero

Az a 3 ami felé leginkább húzok:

- Pirelli P Zero Nero

- Dunlop SP9000 (esetleg SportMaxx)

- Continental Sport Contanct 3

- A P Zero Nero-t Voszi dícséri, állítólag egészen jó.

- A Dunlop-okról nem tudok semmit.

- a Conti Sport Cont. 2-est egy haverom nagyon szidta... de, a 3-as milyen lehet?

Szóóóval léééécci, segítsetek! :lol:

(a szelekció alapvetően ár alapján történt... úgy tűnik, hogy 30e körül meg tudna állni bármelyik ezek közül)

Link to comment
Megosztás:

Hát a fene tudja. Én nem vezetek úgy, hogy érezzem a különbséget, így nekem az a fontos, hogy csendes legyen, komfortos és bírja a gödröket. A többit lexarom. :lol: Nem gagyiztam el, olyat vettem amilyenre vágytam. És senki nem ajánlotta, mégis bejött. Szóval nézelődj, és aszerint válassz ami a fő jellemzője a guminak.

Így is lesz, belevágok asszem, aztán meglátjuk. Olyan nagyon rossz egyik sem lehet, hogy a nagyapás stílusommal elfüstöljem :) Valaki még ajánlotta a Pirelli SottoZero-t, állítólag hihetetlen csendes, megnézem hogyé adják. Aztán győzzön az árverseny :)

MIT VEGYEK / VEGYÜNK TAVASSZAL???

Barátom autóján is P Zero Nero van 215/45 ZR17-ben, és azt mondja, ezután csak ilyet venne. Hihetetlen jó kanyarsebességet lehet vele menni és csendes is (200 alatt, ld. Voszi :) :) ) Coupe is dicséri, neki is az van fenn.

De a 215/45 nem lesz nagy? Nem 215/40 kéne a QP-ra? (tudom, az drágább)

Link to comment
Megosztás:

Barátom autóján is P Zero Nero van 215/45 ZR17-ben, és azt mondja, ezután csak ilyet venne. Hihetetlen jó kanyarsebességet lehet vele menni és csendes is (200 alatt, ld. Voszi :) :lol: ) Coupe is dicséri, neki is az van fenn.

De a 215/45 nem lesz nagy? Nem 215/40 kéne a QP-ra? (tudom, az drágább)

Na ja... legfőképp a Dunlop-ról ill a Conti-ról érdekelne még vélemény!

Egyébként lehet, hogy P Zero Nero lesz a vége...

Nekem most is 215/45 van fent.

Ezzel elfogadható mértékben csal az óra. A 215/40-nel már lényegesen többet... és nekem nem volt vele bajom. (igaz, picit beleér)

De pl. Jokkának 225/45R17 van fent! Na az már tényleg nagy... és még az is elfér!

Szóval... jó nekem a 215/45R17! :)

Link to comment
Megosztás:

Na ja... legfőképp a Dunlop-ról ill a Conti-ról érdekelne még vélemény!

Egyébként lehet, hogy P Zero Nero lesz a vége...

Nekem most is 215/45 van fent.

Ezzel elfogadható mértékben csal az óra. A 215/40-nel már lényegesen többet... és nekem nem volt vele bajom. (igaz, picit beleér)

De pl. Jokkának 225/45R17 van fent! Na az már tényleg nagy... és még az is elfér!

Szóval... jó nekem a 215/45R17! :)

Conti sztem jó....sőt....

a /40 viszont nem ér bele. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na ja... legfőképp a Dunlop-ról ill a Conti-ról érdekelne még vélemény!

Egyébként lehet, hogy P Zero Nero lesz a vége...

Nekem most is 215/45 van fent.

Ezzel elfogadható mértékben csal az óra. A 215/40-nel már lényegesen többet... és nekem nem volt vele bajom. (igaz, picit beleér)

De pl. Jokkának 225/45R17 van fent! Na az már tényleg nagy... és még az is elfér!

Szóval... jó nekem a 215/45R17! :)

1. nekem is 225/45 van alatta :)

2. /40-nel többet csal az óra :lol: elvileg az a gyári méret nekem. Érdekes, hogy a gyári 16"os kerék 205/50-es, viszont a 215/40R17nek meg a 195/50r16 lenne a éegjobb váltóméret...

215/40R17 és 215/45R17 között 21mm az átméreőkülönbség. Ez 1-1 centt jelent oldalfalanként, illetve olcsóbb is nagyobbik méret...

Link to comment
Megosztás:

2. /40-nel többet csal az óra :lol: elvileg az a gyári méret nekem. Érdekes, hogy a gyári 16"os kerék 205/50-es, viszont a 215/40R17nek meg a 195/50r16 lenne a éegjobb váltóméret...

Minden!! Azaz MINDEN autó órája csal gyárilag!

A múltkor a szomszéddal kipróbáltunk egy zsír új H Astra Caravant (1,6 twinport, gyári lemezfelnivel)

és óra szerint 140-nél ment a valóságban 128-at!

Az Opel márkakereskedő erre azt mondta, hogy ez szándékos és minden autónál így van (hol több-hol kevesebb). Alapvetően biztonsági okból csinálják a gyártók!

Te azt hiszed, hogy 60-nal mész, a valóságban viszont csak 53-mal (mondtam egy példát) és az a -7 km/h bizony jelenthet pl. kritikus féktávolságot!

De ugyanez van pl. a 140 - 128 sebesség párossal is!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

A napokban raktam fel Yokohama C Drive 195/60/15 88H nyári tappancsokat.

9414922628.jpg

Hát gyerekek, elcsodálkoztam, hogy ilyen gumi is létezhet. Kategóriákkal jobb kényelem szempontjából, mint a gyári Firestone-ok voltak. Szépen kisimítja a kisebb keresztbordákat, nem rázza szét az autót. Állítólag a száraz és vizes tapadása is jó a guminak, ezt én még nem teszteltem. Mindenesetre nagyon szép a futófelülete, annak ellenére hogy asszimetrikus, és szépen ül a felnin. Ha csak fele annyit megy is, mint egy keményebb gumi, nekem akkor is megérte.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
A napokban raktam fel Yokohama C Drive 195/60/15 88H nyári tappancsokat.

Hát gyerekek, elcsodálkoztam, hogy ilyen gumi is létezhet. Kategóriákkal jobb kényelem szempontjából, mint a gyári Firestone-ok voltak. Szépen kisimítja a kisebb keresztbordákat, nem rázza szét az autót. Állítólag a száraz és vizes tapadása is jó a guminak, ezt én még nem teszteltem. Mindenesetre nagyon szép a futófelülete, annak ellenére hogy asszimetrikus, és szépen ül a felnin. Ha csak fele annyit megy is, mint egy keményebb gumi, nekem akkor is megérte.

Hidd el szeretni fogod ezt a gumit. Én már egy éve használom, de nekem nagyon bevált.

képpel nem idézünk,szerkesztettem. adorjant

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Sziasztok!

Felnikkel kapcsolatos kérdéseim lennének felétek...

Alufelnit nézegetek G-s Astrara,majdani vásárlás céljábol.

Találtam egy oldalt ha valaki segitene megérteni mi mit is jelent.

6*15 4*100 ET 38

7*15

6,5*15

Elsö kérdésem az lenne,hogy ezek a 6* 6,5* -7* dolgok pontosan mit is jelentenek,

és hogy ez az Et dolog,amit gyárilag irnak sima lemezfelnihez azt hiszem ET 49,akkor ez az ET 38,nem nagy eltérés?

Pedig olyan oldalrol választottam ki ezt a méretet ahol beirom az auto tipusát,stb,és ezeket dobja ki.

Valaki tudna erröl részletesen irni hogy ez igy jo lenne e rá vagy sem,vagy tényleg olyat kell keresnem amin az ET 49 akkor?

Köszönöm válaszaitokat elöre is!

Link to comment
Megosztás:

amiket leírtál, az mind jó az autódra

az első szám (6, 6,5, 7 stb) az a felni szélessége collban megadva

amúgy javaslom, olvasd a topikot az elejétől, sok hasznos infót megtalálsz, többek között az ET-t is :unsure:

Köszi,csak az az ET-s dolog érdekelt vona ezt nem értem nagyon....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Téli gumi vásárlása elött állok,ha valakinek van tapasztalata,ötelete az alábbiakkal kapcsolatban vagy hogy ki-ki szerint melyiket érdemesebb megvenni,vagy melyik jobb,jelezzen vissza.

Köszi

Brodgestone LM20

Continental TS 810

Dunlop Winter Sport 3D

Firestone Winter Hawk

Fulda Kristal Montero 2

Fulda Kristal supermo

GoodYear Ultra Grip 7

Mischlen Alpin 3

Pirelli W 190 Snowsport

Link to comment
Megosztás:

És a barummal se volt semmi gondom tavaly

Tavaly nem is volt tél :lol:

A barum ott fexik meg, ha hó vagy jég van :lol:

Meg a pirelli is. Nekem jégen nagyon szar volt, míg pl ugyanott

a Marshal gumi ugyanakkor elég jól fogott :lol:

Hóban szerintem egyébként a Good Year UG verhetetlen, Jégen meg

eddig a Toyo-t éreztem a legjobbnak, és a Nokian is vetekszik ezekkel

hasonló körülmények között.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Téli gumi vásárlása elött állok,ha valakinek van tapasztalata,ötelete az alábbiakkal kapcsolatban vagy hogy ki-ki szerint melyiket érdemesebb megvenni,vagy melyik jobb,jelezzen vissza.

Köszi

Brodgestone LM20

Continental TS 810

Dunlop Winter Sport 3D

Firestone Winter Hawk

Fulda Kristal Montero 2

Fulda Kristal supermo

GoodYear Ultra Grip 7

Mischlen Alpin 3

Pirelli W 190 Snowsport

HANKOOK Icebear W 440 Az ADAC motorvelt és az én ajánlásommal. (www.adac.de)

Új fejlesztésű termoelasztikus szilika futófelület keverék.

Számítógép-optimalizált kötött forgásirányú profil a maximális

tapadásért és a magas aquaplaning biztonságért.

Az optimatizált lamellastruktúra garantálja a legnagyobb

biztonságot a téli utakon.

Alacsony menetzaj.

Icebear w 300 (felső kategóriás : ADAC teszt !)

w604 (szolidabb kivitel-közkedvelt )

Az abroncs összefüggő hórétegen és olvadt,latyakos majd csak vízes felületen is elkpzelhetetlenül jó.

Link to comment
Megosztás:

Tavaly vettem még az előző autónkra 4 db 195/65 R15-ös Dunlop WinterSport S2 (asszem) gumit.

Két kérdésem lenne a szakikhoz :lol:

1.: Ezt fel lehet dobni a gyári 15-ös felnikre gond nélkül? 3 gumist kérdeztem eddig, 2 szerint no problem, de az egyik azt mondta, hogy szerinte felüthet, ha jól megpakoljuk. Ilyen nagy lenne a különbség a gyári /60 és a /65 között?

Az óra kicsit csalni fog, de azt túlélem :lol:

2.: Valami tapasztalat esetleg erről a Dunlop-ról? Tavaly nemigen volt hó, szal nem tudtam igazán kipróbálni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.