Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sziasztok téli gumi vásárlása elött állok!

tapasztalatokat gyüjtök hátha valaki tudna segiteni...

Három féle tipus közül választanék....

1.) Firestones Winterhawk / elég jo árban de nem tudom milyen lehet...

13-14 ezer között mozog / db

Bordázatra nagyon tetszik.....de hogy milyen lehet...????

2.)Fulda Kristal Montero 2 /árban szintén nagyon jo....

13-15 ezer huf között mozog / db

Sok jot olvastam rola a neten,szinte csak jot..de hogy milyen lehet..???

3.)Good years Ultra Grip 7 /ez kicsivel drágább mint a többi....

17-19 ezer huf között mozog árban.../db

Erröl is jokat irnak... de hogy milyen lehet...????

Esetleg akinek tapasztalata,ötlete,van ezekkel kapcsolatban vagy bármi észrevétele jelezze.....

Köszönöm elöre is mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok téli gumi vásárlása elött állok!

Firestones Winterhawk: olvastam a neten valahol egy tesztet erről a típusról. Nagyon dícsérték, és jó az ára is. Én is ebben gondolkodom mert sajnos nincs 100 ezer forintom prémium kategóriás gumira. Autózni pedig kell, de biztonságosan. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem nagyon értek a gumikhoz, és szeretnék téli szettet venni. Sajna nem engethetek meg magamnak 100ezres tételeket, ezért valami középgagyi gumit kellene vennem.

Árban ez még barátságos

Dayton DW510

3015.jpg

185/65 R15

ára 12.000Ft

Szerintetek ár/érték arányban valamint biztonság tekintetében milyen lehet?

Előre is köszi a válaszokat.

Elfelejtettem, hogy lemezfelnit is szeretnék hozzájuk, így a nyári kerekeket a pincében eltárolom, madj ha kell magamnak lecserélgetem a parkolóba, így megspórolom a gumishoz mászkálást, amit nem igazán szeretek :lol:

Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, mekkora a mérete a lemezfelninek?

4 lyukas van rajta 185/65 R15 -ös gumikkal, de ez nekem még nem mond semmit, mert a többi jelölés pl(4×100 ET 39 stb) nekem kínai.... Gondomom a fölfogatási furatok átmérője, elhelyezkedése a lényeg......

Link to comment
Megosztás:

Én Daytont nem vennék hiába is akármelyik nagy gyártó 'al vállalkozása' készítí...

13.000 - alatt már van BF Goodrich , Barum , Fulda de még Firestone Winterhawk is ...

Talán 4e Ft még bele fér plusszba és akkor jobban is jársz.

Én elég sokáig nyúztam Dayton d200ast és elég jól bírta :lol:

Téli gumijuk nem tudom milyen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok téli gumi vásárlása elött állok!

tapasztalatokat gyüjtök hátha valaki tudna segiteni...

Három féle tipus közül választanék....

1.) Firestones Winterhawk / elég jo árban de nem tudom milyen lehet...

13-14 ezer között mozog / db

Bordázatra nagyon tetszik.....de hogy milyen lehet...????

2.)Fulda Kristal Montero 2 /árban szintén nagyon jo....

13-15 ezer huf között mozog / db

Sok jot olvastam rola a neten,szinte csak jot..de hogy milyen lehet..???

3.)Good years Ultra Grip 7 /ez kicsivel drágább mint a többi....

17-19 ezer huf között mozog árban.../db

Erröl is jokat irnak... de hogy milyen lehet...????

Esetleg akinek tapasztalata,ötlete,van ezekkel kapcsolatban vagy bármi észrevétele jelezze.....

Köszönöm elöre is mindenkinek!

A három gumi közül egyértelműen a legjobb választás a GY Ultra Grip 7 v. Ultra Gip 7+, tesztekben elég jól szerepelt (ugyan nagyobb méretben). Itt érdemes nézelődni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok téli gumi vásárlása elött állok!

tapasztalatokat gyüjtök hátha valaki tudna segiteni...

Három féle tipus közül választanék....

1.) Firestones Winterhawk / elég jo árban de nem tudom milyen lehet...

13-14 ezer között mozog / db

Bordázatra nagyon tetszik.....de hogy milyen lehet...????

2.)Fulda Kristal Montero 2 /árban szintén nagyon jo....

13-15 ezer huf között mozog / db

Sok jot olvastam rola a neten,szinte csak jot..de hogy milyen lehet..???

3.)Good years Ultra Grip 7 /ez kicsivel drágább mint a többi....

17-19 ezer huf között mozog árban.../db

Erröl is jokat irnak... de hogy milyen lehet...????

Esetleg akinek tapasztalata,ötlete,van ezekkel kapcsolatban vagy bármi észrevétele jelezze.....

Köszönöm elöre is mindenkinek!

Nekem Good Years UG 7 van, ugyan 205/55 R16-os méretben(Astra H) mivel 40-50 ezer km vezetek évente. Csak jót tudok róla mondani. Azért választottam mert mindenütt(tesztek) jót olvastam róla. Egyébként a harmadik szezont kezdem vele. A feleségemnek (Astra G) Firestones Winterhawk van 196/60 R15-ös méretben. Városi és környékbeli autokázáshoz tökéletes választás. Évente kb 10-15 ezer km vezet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolog ez a "sok jót olvastam róla a neten", itt az a kérdés, hogy akik jókat írtak róla, volt e összehasonlítási alapjuk? (most nem autósújságok tesztjeire gondoltam, hanem átlagemberekre)

Nekem amúgy Pirelli W190 Snowcontrolom van, de erről egyik része jót ír a másik meg nem. Ki tudja akkor most hogy milyen? Azt tudom, hogy ADAC tesztgyőztes volt.

Link to comment
Megosztás:

Hello!!!

Érdeklödnék,alufelnit szeretnék venni a nyári gumiimnak,kérdésem az lenne,valaki megtudná mondani nekem milyen méretüt vegyek?

Jelenleg ami gumit rá szeretnék rakatni az,195/60 R 15-ös...

Ehez tudna mondani valaki alufelni méretet????

Másik kérdésem mi az az ET ami ugy nagyjábol jo is lenne rá....mert itt aztán elég széles a skála méretekben....mi az ami gyárilag is jo,vagy ajánlanak?????

Link to comment
Megosztás:

Itt látsz egy kis segítséget ahhoz hogy mekkora felnire mekkora gumi fér fel ...

rafik.gif

itt meg egy ábra az ET ről:

1466-5061.jpg

de röviden:

az ET meghatározza hogy mennyire 'áll majd ki a kerék' (szerintem maradj a gyári ET nél azzal nem lesz gond, bár jobban mutat egy kisebb ET)

a felni mérete meg meghatározza hogy mennyire feszül majd a gumi rajta ...

természetesen a per sem mindegy!

Hello!!!

Érdeklödnék,alufelnit szeretnék venni a nyári gumiimnak,kérdésem az lenne,valaki megtudná mondani nekem milyen méretüt vegyek?

Jelenleg ami gumit rá szeretnék rakatni az,195/60 R 15-ös...

Ehez tudna mondani valaki alufelni méretet????

Másik kérdésem mi az az ET ami ugy nagyjábol jo is lenne rá....mert itt aztán elég széles a skála méretekben....mi az ami gyárilag is jo,vagy ajánlanak?????

Link to comment
Megosztás:

Valószínű, hogy a gyári lemezfelni 6Jx15-ös azért ET49 (vagyis 6 coll széles, és 15 coll átmérőjű), Míg az alu 6,5Jx15

Vagyis szélesebb, ezért más az ET.

Amúgy szerintem összefüggés a szélesség és az ET közt konkrétan nem állítható fel, mivel léteznek extrém ET-s felnik is.

Link to comment
Megosztás:

Lényeg hogy ne térj el vészesen a mostani ET től, arra gondolok hogy pl egy 15 -ös ET így néz ki kb ... (mondjuk ez egy 9 collos felni ráadásul)

1467-5062.jpg

Ívet kell alakítani hozzá, futóművet igazítani.

Szóval ha nem akarsz nagyon tuningolni akkor ne válassz ilyen extrém méretet.

Link to comment
Megosztás:

Á ilyet azért nem akarok csak egy sima alufelnit....

Igen lemezfelniben 6j*15-ös volt rajt aminek az ET 49...

Alufelniben néztem 6,5*15 4*100 ET 38,ez szerintetek (szerinted) jo rá konkrétan ilyen méretekkel?

Erre a méretre menne rá a 195/60 R 15-ös gumi....

az úgy konkrétan pont tökéletes rá! :(

Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolog ez a "sok jót olvastam róla a neten", itt az a kérdés, hogy akik jókat írtak róla, volt e összehasonlítási alapjuk? (most nem autósújságok tesztjeire gondoltam, hanem átlagemberekre)

Nekem amúgy Pirelli W190 Snowcontrolom van, de erről egyik része jót ír a másik meg nem. Ki tudja akkor most hogy milyen? Azt tudom, hogy ADAC tesztgyőztes volt.

Bocsi, de én "Azért választottam mert mindenütt(tesztek) jót olvastam róla." írtam. ergo az autósszakújságírók tesztjeire gondoltam. De egyébként ossztom a véleményedet. :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.