Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Vigyázz mert régebbi G Astrák jöttek ki 14-es gumikkal.

kókler tulajoktól és csapatoktól igen., de gyárilag ahogy fentebb írták 195/60 R15 és 185/65 R15; nekem a gyári 195/60 volt...most 185/65 van rajta, de így kevesebbet csal...úgy volt kb 5km/h a csalása, most 2-3 km/h....

szerk: most nézem OPEL MÉRETEK mégis volt ilyen... <_< :)

Link to comment
Megosztás:

üdv

lehet ez is hülye kérdés

de úgy teszem fel, hogy GYÁRILAG, mekkora kerekek, felnik vannak egy 2001-es opel astra g caravan-on?

most 14 colos van fent, 185/65 ös gumik, és szerintem 15-ös lenne a gyári

lehet hogy ezért mér 15 km/h -val többet a ténylegesnél?

vettem 15-ös alufelniket, omegáét, 195/65 r15 michelin gumikkal, elvileg ha befér, ezzel jól kéne mérnie?

sajna egyik gumit elégették, így vagy szerzek ugyanolyan használtat mint a többi, vagy veszek két darab újat....

igen amikor te óra szerint pl mész 100 km/h-val, akkor a valóságban 95 km/h-val és 7 mm-el lejjebb söpörsz az eltérés miatt + az óra csalása adhatja a 15 km/h -ás eltérést...

Link to comment
Megosztás:

...vettem 15-ös alufelniket, omegáét, 195/65 r15 michelin gumikkal, elvileg ha befér, ezzel jól kéne mérnie?

sajna egyik gumit elégették, így vagy szerzek ugyanolyan használtat mint a többi, vagy veszek két darab újat....

Elégették? A DOT számra is figyelj, mert lehet hogy azok a régik már "használhatatlanok". Jól fognak mérni a műszerek, nem megfelelő méretű gumiknál? ABS, stb...

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Elégették? A DOT számra is figyelj, mert lehet hogy azok a régik már "használhatatlanok". Jól fognak mérni a műszerek, nem megfelelő méretű gumiknál? ABS, stb...

gumiégetés volt, burnout, egy 2,4-es omág voltak a felnik, egy gumi szar, többit megmentettem, de főleg a felni kellett

14 colos notmál felni van fent 185/65-ös r14 gumikkal, és szerintem egy kicsi, és hasonló autón is 15-öseket látok az utcán...

+ valóban többet mér, szerintem a kisebb kerék miatt.

kisebb kerék adott távolságon nagyobb kerülete miatt többször fordul

példa erre egy 1 ft-os és egy új 200-as, melyik fordul meg többször?

a kisebb

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
igen amikor te óra szerint pl mész 100 km/h-val, akkor a valóságban 95 km/h-val és 7 mm-el lejjebb söpörsz az eltérés miatt + az óra csalása adhatja a 15 km/h -ás eltérést...

ez hülyeség

miért mérne többet / kevesebbet?

annyit mérjen ami a valós! És ez nem extra kérés.

mentem más autókkal is, tökéletesen annyit mér amennyi a valós

kíváncsi vagyok 15-ös felnivel jó lesz e

ha nem, valahogy átprogramoztatom vagy más számlapot kap

tudjátok mire gondolok?

a km órában ez nem befolyásol? <_<

Link to comment
Megosztás:

ez hülyeség

miért mérne többet / kevesebbet?

annyit mérjen ami a valós! És ez nem extra kérés.

mentem más autókkal is, tökéletesen annyit mér amennyi a valós

kíváncsi vagyok 15-ös felnivel jó lesz e

ha nem, valahogy átprogramoztatom vagy más számlapot kap

tudjátok mire gondolok?

a km órában ez nem befolyásol? <_<

Minden kilométeróra felfelé csal (márkától, típustól függetlenül), alacsonyabb sebességnél kb. 5 km/h-t, nagyobb sebességnél kicsit többet húz felfelé. Ennek elsősorban nem műszaki oka van, hanem így is próbálnak bennünket a sebességlimiten belül tartani az autógyártók.

Gumimérethez igazodásba úgy tudom, bele lehet nyúlni szoftveresen.

Link to comment
Megosztás:

Gumimérethez igazodásba úgy tudom, bele lehet nyúlni szoftveresen.

Bár teljesen felesleges (szerintem). A futóművet is át kéne állítani/finomhangolni, ami ugyebár hátul nem állítható. Egyszerűbb váltóméretet használni.

Ha jól láttam, akkor a Qpack által belinkelt táblázat szerint a 185/65 R14 méretű kerekek a kisáruszállító (van) kivitelről származhatnak, aminél elképzelhető, hogy más a futómű beállítás a más jellegű igénybevétel miatt.

Link to comment
Megosztás:

Bár teljesen felesleges (szerintem). A futóművet is át kéne állítani/finomhangolni, ami ugyebár hátul nem állítható. Egyszerűbb váltóméretet használni.

Ha jól láttam, akkor a Qpack által belinkelt táblázat szerint a 185/65 R14 méretű kerekek a kisáruszállító (van) kivitelről származhatnak, aminél elképzelhető, hogy más a futómű beállítás a más jellegű igénybevétel miatt.

Én sem vagyok híve a belenyúlkálásnak, de ha 14 collról szeretne a cartárs 15-re váltani, akkor szükséges lehet: 185/65R14: 596mm, 185/65R15: 621mm vagy 195/60R15: 615mm.

Mondjuk a 195/55R15 szintén 596 mm átmérőjű, az tökéletes váltóméret, vagy a 185/60R15 (603mm) is szóba jöhet, persze ezek csak akkor, ha gyárilag 14 collal jött ki a gép.

Link to comment
Megosztás:

... csak akkor, ha gyárilag 14 collal jött ki a gép.

Ez itt a lényeg! Meg a megfelelő váltóméret használata.

Egyébként utána néztem: csak coupé és cabrio kivitelt nem szereltek 185/65 R14 mérettel. Az eredeti méretet talán adatbázisban lehetne felkutatni alváz- és/vagy motorszám alapján.

Link to comment
Megosztás:

KÖSZÖNÖM!

Megtanulom, addig nem kérdezek! :)

kérdezz nyugodtan..csak tartózkodj..az EZ HÜLYESÉG! kijelentésektől, mert gyorsan olyan válaszokat kapsz a cartársaktól, hogy mehetsz inkább szervízbe jó pénzért.. <_<

mindenki tévedhet, de az is tévedés és nem hülyeség..most pedig nem én tévedtem, hanem a kmórád és tudatosan felfelé, mert ez így "normális" ahogy a kolléga is írta! (és én is) :)

Link to comment
Megosztás:

ez hülyeség

miért mérne többet / kevesebbet?

annyit mérjen ami a valós! És ez nem extra kérés.

mentem más autókkal is, tökéletesen annyit mér amennyi a valós

Kéretik ezt revideálni.

Még autós újságítók is véstek róla cikkeket. A leggyakoribb márkákról volt is összehasonlító teszt hivatalos sebességmérő padon. Ezek után kijelenteni, hogy a többi autó pontos az Astra meg nem...

Amúgy emlékeim szerint pl a VW elég pontos volt. Természetesen mindegyiket gyári gumiméretekkel kell érteni, mert ha ettől eltérsz, természetesen a kerékátmérő változásával a km órád is tévedni fog, mivel a kerék fordulatszámát méri...

A 15km/h valóban sok, de milyen sebességnél ennyi? 50-nél vagy végsebesség közelében?

Azért nálad necces, hogy nem jó méretű a gumi a verdán.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.