Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Anno szó volt róla,hogy felraktam az alufelniket,és fura morgást hallottam hátulról.Kaptam pár tanácsot,tippeket tőletek,hogy hogyan találhatom meg a probléma forrását(köszönöm).A gond a gumik állapota volt.Ezen a héten vettem rá egy vadonat új garnitúrát(ha érdekel,Hankook,made in hungary),és láss csodát már nem morog,sőt nyomvájúban már nem rángat jobbra-ballra.Nagyon örülök. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok.

Szeretnék fél éves Opel Asra Classic II-re téli gumit venni. Én úgy tudtam, hogy erre ugyanakkora téli gumi kell, mint a nyári, tehát 195/60/15, de elbizonytalanodtam. Szerintetek?

A másik, hogy mekkora különbség van a téli gumik között használhatóságban? Tényleg észrevehető, érezhető a különbség (tapadás, stb)?

Ezek között vacilálok:

Barum Polaris 2

CONTINENTAL TS810

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Szeretnék fél éves Opel Asra Classic II-re téli gumit venni. Én úgy tudtam, hogy erre ugyanakkora téli gumi kell, mint a nyári, tehát 195/60/15, de elbizonytalanodtam. Szerintetek?

A másik, hogy mekkora különbség van a téli gumik között használhatóságban? Tényleg észrevehető, érezhető a különbség (tapadás, stb)?

Ezek között vacilálok:

Barum Polaris 2

CONTINENTAL TS810

Előre is köszi.

Hali

nemtom pont ezt a kettőt hogy hoztad össze, ez a Continental több mint kétszer annyiba kerül mint a Barum :rolleyes:

Amúgy szerintem feltehetsz 185/65/r15-öt is, ez egy olcsóbb méret de ugyanúgy jó az autóra, és 16-17e Ft-ért már elég jó Pirelli/Goodyear gumikat is kapni ebben a méretben

Link to comment
Megosztás:

Hali

nemtom pont ezt a kettőt hogy hoztad össze, ez a Continental több mint kétszer annyiba kerül mint a Barum :rolleyes:

Amúgy szerintem feltehetsz 185/65/r15-öt is, ez egy olcsóbb méret de ugyanúgy jó az autóra, és 16-17e Ft-ért már elég jó Pirelli/Goodyear gumikat is kapni ebben a méretben

Úgy hoztam össze hogy, ha megvagyok győzve, hogy érezhető a különbség a Continentál javára, akkor hajlandó vagyok többet kiadni érte. Egyébként találtam egy helyet, ahol akciós a Cont. így csak 3.5e-re több, mint a Barum (ami szintén van akciósan). 4 darabnál viszont 14e a különbség, ez viszont már gondolkodásra késztet. <_<

Link to comment
Megosztás:

Úgy hoztam össze hogy, ha megvagyok győzve, hogy érezhető a különbség a Continentál javára, akkor hajlandó vagyok többet kiadni érte. Egyébként találtam egy helyet, ahol akciós a Cont. így csak 3.5e-re több, mint a Barum (ami szintén van akciósan). 4 darabnál viszont 14e a különbség, ez viszont már gondolkodásra késztet. :rolleyes:

A kezelési útmutató szerint is 185/65R15 a téli méret.

A barum és a Conti között érezhető a különbség, főként a fékútja sokkal rövidebb. Szerintem télibe: Michelin, Nokkian, Conti a választható.

pár teszt:

pl

Ez mondjuk nyári teszt, de érdemes elolvasni.

Link to comment
Megosztás:

Úgy hoztam össze hogy, ha megvagyok győzve, hogy érezhető a különbség a Continentál javára, akkor hajlandó vagyok többet kiadni érte. Egyébként találtam egy helyet, ahol akciós a Cont. így csak 3.5e-re több, mint a Barum (ami szintén van akciósan). 4 darabnál viszont 14e a különbség, ez viszont már gondolkodásra késztet. :rolleyes:

Ha csak ennyi a különbség (és nem a Barum van felülárazva) akkor biztos a Continentalt venném (vagy bármi más "prémium" márkát)

Bár nekem is volt Barum téligumim a régi asztrámon, és nem is volt vele különösebb bajom, de ha fél éves autóm lenne biztos nem spórolnék ezen, ha az a 30cm fékút hiányzik majd az még itt tud anyagilag elég kellemetlen lenni

Link to comment
Megosztás:

Ha csak ennyi a különbség (és nem a Barum van felülárazva) akkor biztos a Continentalt venném (vagy bármi más "prémium" márkát)

Bár nekem is volt Barum téligumim a régi asztrámon, és nem is volt vele különösebb bajom, de ha fél éves autóm lenne biztos nem spórolnék ezen, ha az a 30cm fékút hiányzik majd az még itt tud anyagilag elég kellemetlen lenni

Köszi!

Amúgy 17500 a Conti.

A tesztet elolvasom.

Érdekes mert mindig egy csomót agyalok a márkák között (a múltkor az olajnál, aztán végül csak Castrolt kapott)

Link to comment
Megosztás:

jaja, ADAC tesztek magyarul.

én is télgumi vásár előtt állok.

UG7+ vagy WS 3D? ezt nem tudom. /talán UG7+ lesz/

árban 14580HUF vagy 14790HUF. szóval majd ugyanaz.

ettől tud valaki olcsóbban?

Szerintem jó ár érte, és helyben van (Miskolc), ha valami gáz van a gumikkal, van felelőse, nem úgy mintha nagykerből rendelsz,..

Link to comment
Megosztás:

jaja, ADAC tesztek magyarul.

én is télgumi vásár előtt állok.

UG7+ vagy WS 3D? ezt nem tudom. /talán UG7+ lesz/

árban 14580HUF vagy 14790HUF. szóval majd ugyanaz.

ettől tud valaki olcsóbban?

Ezek szerintem is nagyon baráti árak ilyen tudású gumikért (UG7+-t venném). :rolleyes: DOT-számra figyelj esetleg, hogy ne legyen öreg a portéka (bár az UG7+-os nem egy régi modell).

Link to comment
Megosztás:

nekem kell 2 szett gumit venni.

most a télit tavasszal a nyárit.

2003as a kocsi gyári gumi van rajta. az jövőre kuka.

van 9 db lemezfelnim. ezért kérdeztem szerintetek hogy legyen.

én is tanácstalan vagyok. 1 pótkerék legolcsóbban is kb:20eHUF.

potyónak igaza van. plusz a téli olcsóbb is mint a nyári gumma.

nem tudom hogy legyen.

pro és kontra tudnék érveket sokat.

A mostani pótkereked milyen, és milyen állapotú?

Link to comment
Megosztás:

olyan mint a többi gyári. nyári.

cserélném azt is.

Ha esetleg még nem használtad, vagy ez a legjobb állapotú a nyáriak közül, én meghagynám továbbra is pótkeréknek, ha kopott, akkor a most meglévő legjobb télit nevezném ki pótkeréknek (ahogy speter cartárs írja a másik topicban). A többi adott: most kicseréled a kopott téli garnitúrádat újra, majd tavasszal a kopott nyárit szintén újra. Szóval, a pótkerék-témára én ennél nagyobb megmozdulást nem tennék.

Link to comment
Megosztás:

Ha esetleg még nem használtad, vagy ez a legjobb állapotú a nyáriak közül, én meghagynám továbbra is pótkeréknek, ha kopott, akkor a most meglévő legjobb télit nevezném ki pótkeréknek (ahogy speter cartárs írja a másik topicban). A többi adott: most kicseréled a kopott téli garnitúrádat újra, majd tavasszal a kopott nyárit szintén újra. Szóval, a pótkerék-témára én ennél nagyobb megmozdulást nem tennék.

ja, lemaradtam a térjünk át -ról <_<

de már megvan a fonal :rolleyes:

köszi a választ.

amúgy jelenleg nincs télim.

most akarjuk megvenni.

Érdeklődj itt a fórumon, biztos van vki, aki csak a kukába dobna egy szett télit. :D Ha meg nem, akkor is marad a nyári.

(az enyém még 8 mm-es, szóval marad egy ideig)

Link to comment
Megosztás:

Hello

Tömören: sz'tem nem. 17"-os felnire nem jó ez a gumiméret G Astrára.

Ha tévednék, valaki majd kijavít <_<

A gumiméret tökéletes volna, ugyanis a 195/65 R15 váltómérete (+2 mm átmérőben). Na de ET47 :rolleyes: no.gif Talán valahol 36 környékén kéne lennie.hmm2.gif

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.