Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

A gumiméret tökéletes volna, ugyanis a 195/65 R15 váltómérete (+2 mm átmérőben). Na de ET47 :rolleyes: no.gif Talán valahol 36 környékén kéne lennie.hmm2.gif

Az Astra gyári mérete 195/60R15 vagy 185/65R15 ami esetünkben 17"-os felnire átszámolva nem +2mm különbség hanem +22mm. Vagyis sok!

Link to comment
Megosztás:

Segítsetek nekem!

Nem nagyon vágom ezt a gumis meg ET számokat......

Az én autómon 195/50 R? nemtudomhanyas gumi van (azt se tudom hogy milyen gumi, de állítólag négyévszakos)

És szeretném megtudni hogy G Astrára mi a hivatalos méret? és milyen szám mit jelent.....

köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Csak valami minőségit szeretnék ha már odakerülök de félő hogy ez már csak tavasszal lesz, mert először egy télit keresek hozzá (az már 195/60 R15 lesz :rolleyes:)

Csak az a baj, hogy még más alkatrész is kell a vasra......

köszike a segítséget freeze! egyébként nekem most Firestone van fennt

Nyáriban Bridgestone Turanza ER300-at ajánlanám, én nagyon elégedett vagyok vele, ráadásul a legcsöndesebb gumi, amit eddig használtam. Ezen kívül márka terén én a Continental-t preferálom (EcoContact, PremiumContact, esetleg nagyobb méretekben SportContact).

Téliben most jött ki a Fulda Kristall Montero3, ADAC-teszt nagyon jól nyilatkozik róla, én a 2-vel előtti elődjét használom - elégedetten. Conti téliben is nagyon jó, pl. TS810 - ezeknél szerintem 185/65-ben érdemes gondolkodni

Link to comment
Megosztás:

Nyáriban Bridgestone Turanza ER300-at ajánlanám, én nagyon elégedett vagyok vele, ráadásul a legcsöndesebb gumi, amit eddig használtam. Ezen kívül márka terén én a Continental-t preferálom (EcoContact, PremiumContact, esetleg nagyobb méretekben SportContact).

Téliben most jött ki a Fulda Kristall Montero3, ADAC-teszt nagyon jól nyilatkozik róla, én a 2-vel előtti elődjét használom - elégedetten. Conti téliben is nagyon jó, pl. TS810 - ezeknél szerintem 185/65-ben érdemes gondolkodni

köszi PGA :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Avon gumikoról hallottatok? Állítólag nagyon jó, van pár ismerősömnek. Akartam nyári gumit, de nem sikerült olyat beszereznem. Márciusban megrendeltem, de még most se hozták. :D Majd jövőre nézek valami mást, idén már nem kell. :rolleyes:

Hát... vannak lényegesen jobbak, inkább spórolj hozzá, és valami komolyabbat keress.

(Ha most megrendeled attól a cégtől, márciusra tán odaér. <_<)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni(mivel én nem értek hozzá), hogy azt honnan tudom kideríteni, hogy milyen felni megy rá a kocsira?

Egy '99-es 1.4 16V G Astrám van... Szeretném a nyári gumit felnivel együtt lecserélni majd télire..de belezavarodtam már a méretekbe..jelen pillanatba egy 195/60 R15-ös gumi van rajta..miket kell figyelembe venni felni és gumi választáskor?

Köszönöm a segítséget előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni(mivel én nem értek hozzá), hogy azt honnan tudom kideríteni, hogy milyen felni megy rá a kocsira?

Egy '99-es 1.4 16V G Astrám van... Szeretném a nyári gumit felnivel együtt lecserélni majd télire..de belezavarodtam már a méretekbe..jelen pillanatba egy 195/60 R15-ös gumi van rajta..miket kell figyelembe venni felni és gumi választáskor?

Köszönöm a segítséget előre is!

Legegyszerűbben a most meglévő felnidről tudod lelesni a méretet (ha alud van, akkor gondolom a pótkerekedé acél). Szóval ilyet keress belesajtolva: 6Jx15 ET49. Ez létezik 4 és 5 csavaros változatban is. Bontóban is lehet felnit keresni, de azt általában festeni kell, meg tojás is lehet (én nem ajánlanám), de bármelyik gumis is tud hozatni neked jó minőségű utángyártottat (pl. KFZ), vagy Opel szerviz boltja, ahol gyárit adnak. Téli méretben érdemes a 185/65 R15-öt választani (úgy általában váltóméreten belül a „keskenyebbet”). Gumi árakban (és minőségben is) nagyon széles a paletta, de ezen szerintem nem érdemes spórolni - ha megteheted, válassz valami neves gyártótól (Continental, Bridgestone, Pirelli, Good Year, Dunlop, Michelin - Fulda, Kléber, Nokian...). Vannak net-es források: pl. ADAC, vagy GUMITESZT.COM, ahol többet lehet megtudni a kiszemelt gumiról.

Amire még érdemes lehet figyelni, a DOT-szám: ez egy 4-jegyű szám, és a gumi oldalfalán találod. Pl.: DOT 0406 - ezt a gumit 2006. 4. hetében gyártották. Ezt például már nem érdemes megvenni, hiába új, ugyanis álltában, ha nem megfelelően raktározták, már károsodhatott. Szóval, érdemes minél frissebb gyártású példányokat venni.

Link to comment
Megosztás:

Hát... vannak lényegesen jobbak, inkább spórolj hozzá, és valami komolyabbat keress.

(Ha most megrendeled attól a cégtől, márciusra tán odaér. :D )

Az Avon gumi az angol sport és luxus autók gyári szerelése volt (pl. Rolls-Royce, Aston Martin, Caterham). Talán még most is az.

Az Avon nem elég komoly? <_< Akinek erről a névről női kütyü jut csak eszébe, az mire asszociálhat a TOYO márkanévvel kapcsolatban? :rolleyes:

Tippek: kint csipeget az udvaron, v. szingapúri játékgyár, v. lakat.

Link to comment
Megosztás:

Az Avon gumi az angol sport és luxus autók gyári szerelése volt (pl. Rolls-Royce, Aston Martin, Caterham). Talán még most is az...

Hát nem tudom, a cartárs nem Aston Martinra keres gumit... :rolleyes: Versenygumiban lehet, hogy jók, de kompakt kategóriás utcai gumiban annyira azért szerintem nem, legalábbis átütő teszteredményekről, meg sorban kígyózó AVON-vásárlókról nemigen hallani...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Először is: nagyon "zsír" a géped, grat. hozzá!!!

Másrészt még mindig tartom magam ahhoz, hogy 205/50 R17-es gumi nem váltóméret. Mivel nagyobb az átmérője /+21.8 mm/ a keréknek (gumi+felni), ezért a sebességmérőd kevesebbet fog mutatni a valósnál, valamint nagyobb terhelésnél beleérhet a kerék a dobba. Igaz, esetleg Tech 2-vel korrigálható a bibi.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Először is: nagyon "zsír" a géped, grat. hozzá!!!

Másrészt még mindig tartom magam ahhoz, hogy 205/50 R17-es gumi nem váltóméret. Mivel nagyobb az átmérője /+21.8 mm/ a keréknek (gumi+felni), ezért a sebességmérőd kevesebbet fog mutatni a valósnál, valamint nagyobb terhelésnél beleérhet a kerék a dobba. Igaz, esetleg Tech 2-vel korrigálható a bibi.

Valóban! 195/60 R15 váltómérete 205/45 R17. Ez a Tech 2-es dolog járható út volna, de minden téli-nyári és nyári-téli váltásnál meg kéne járni :rolleyes: Néhány szezonváltás alatt ugrana egy gumi ára.

Ja! A gépsas nekem is nagyon teccős. Kár, hogy a 17-es felniktől oda vész a Caravan lényege: a terhelhetőség.

Link to comment
Megosztás:

estét!

érdeklődnék, hogy mennyire érdemes használt alufelnit venni? esetleg hogyan tudom ellenőrizni hogy nem rosszak a felnik?

A G Astrára milyen kell? 4*100? (freezének hála a méretet már tudom 195/60 R15)

Vagy 185/65 R15 :rolleyes:

Egész véletlen van egy garnitúra 185/65 R15-ös nyári gumi szettem eladó,ha esetleg valakit érdekel így a tél beállta előtt <_<

2db Bridgestone,2db Dunlop kb 5mm futófelülettel 10 rugóért vihető,mert nem használom őket!(17-eseken gurolok nyáron)

Link to comment
Megosztás:

Vagy 185/65 R15 :rolleyes:

Egész véletlen van egy garnitúra 185/65 R15-ös nyári gumi szettem eladó,ha esetleg valakit érdekel így a tél beállta előtt <_<

2db Bridgestone,2db Dunlop kb 5mm futófelülettel 10 rugóért vihető,mert nem használom őket!(17-eseken gurolok nyáron)

10ropi/db?

Link to comment
Megosztás:

estét!

érdeklődnék, hogy mennyire érdemes használt alufelnit venni? esetleg hogyan tudom ellenőrizni hogy nem rosszak a felnik?

A G Astrára milyen kell? 4*100? (freezének hála a méretet már tudom 195/60 R15)

én innen vettem használt lemezfelnit + dísztárcsa.

4db-ot 16eHUF-ért.

itt egy bontóban darabját akarták 7500-ért adni.

a használt mindig lutri kicsit.

azért egy felnin látszik ha kapott.

a 4x100 az autó függő. lehet 5 csavaros is.

nekem ez kellett és gyári méret: 15*6J 4x100 ET49

Link to comment
Megosztás:

én innen vettem használt lemezfelnit + dísztárcsa.

4db-ot 16eHUF-ért.

itt egy bontóban darabját akarták 7500-ért adni.

a használt mindig lutri kicsit.

azért egy felnin látszik ha kapott.

a 4x100 az autó függő. lehet 5 csavaros is.

nekem ez kellett és gyári méret: 15*6J 4x100 ET49

köszi szépen

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Téli gumi vásárlás előtt állok, de nincs sok pénzem. Dayton és Debica gumikról milyen tapasztalataitok vannak?

nekem dayton volt idáigi az F-en (asszem DW500)

semmi bajom nem volt vele, bridgestone termék

nyári guminál mindenképp jobb ha a drágábbak semmiképp sem jöhetnek szóba

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.