Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sziasztok! Szerintetek az Astra G NJoy modellekhez adott gyári alufelni alkalmas lehet téli használatra mindenféle károsodás nélkül? Van egy-két apró karc rajta, látszik hogy szinterezve van az ezüst festés alatt. Van külön nyárigumi garnitúrám, és ha bírja ez a felni a téli viszontagságokat nem szívesen adnék külön pénzt acélfelnire.

Üdv!

Ugyanilyen gyári alufelnim volt!

3 telet használtam, téli gumival, kapott sót is bőven, (főleg tavaly), és kutya baja sem lett a felniknek!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ugyanilyen gyári alufelnim volt!

3 telet használtam, téli gumival, kapott sót is bőven, (főleg tavaly), és kutya baja sem lett a felniknek!

Azért kérdem, mert elvileg vannak téli üzemre gyártott felnik, ezen meg gyárilag az ezüst réteg alatt vastag szinterezés van, szinte lehetetlen megkarcolni. (Volt egy db ilyen felni eladó, megvettem pótkeréknek, festés felújításra vittem, és még a csiszolás sem bántotta.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Néztem a neten használt felniket és lenne egy, amit gumival árusítanak. A gumi 185/65 R15, de nem tudom, hogy a felni jó-e az Astrára. Hogyan tudhatom meg, mert csak egyelőre telefonon venném fel a kapcsolatot, mit és honnan olvasson le a hölgy?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Néztem a neten használt felniket és lenne egy, amit gumival árusítanak. A gumi 185/65 R15, de nem tudom, hogy a felni jó-e az Astrára. Hogyan tudhatom meg, mert csak egyelőre telefonon venném fel a kapcsolatot, mit és honnan olvasson le a hölgy?

lyukszám, lyukosztás (pl 4X100) és ET szám (ET 35). Ha felni mondjuk gyári, akkor benne van a GM meg egy alkatrésszám. Belül szoktak lenni ezek az infók.

Link to comment
Megosztás:

lyukszám, lyukosztás (pl 4X100) és ET szám (ET 35). Ha felni mondjuk gyári, akkor benne van a GM meg egy alkatrésszám. Belül szoktak lenni ezek az infók.

Köszi! A lyukszám az stimmel, de nem tudom 100-as-e. Nem gyári a felni, ezért kérdezem. A gumik meg fel vannak szerelve a felnire, azért kérdezem, hogy honnan lehet ezeket leolvasni anélkül, hogy leszerelném a gumikat.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! A lyukszám az stimmel, de nem tudom 100-as-e. Nem gyári a felni, ezért kérdezem. A gumik meg fel vannak szerelve a felnire, azért kérdezem, hogy honnan lehet ezeket leolvasni anélkül, hogy leszerelném a gumikat.

A gumikat nem kell leszerelni. A kereket kell leszerelni és belenézni belülről. Jobban én nem tudom elmagyarázni, ha nem érted, akkor max lerajzolom (ha addig más jobban el nem magyarázza).

Link to comment
Megosztás:

Részben igaz is, meg nem is, mert van amit értek, de van amit meg nem. A válaszokat köszönöm mindenkinek. A hasznaltlemezfelni.hu-t olvastam, de nem tudtam melyik érték a mérvadó. Addig eljutottam, hogy a 4 csavar és a lyuktávolság lényeges (húúúú, de okos vagyok:) ), de ezután elakadtam. Tehát gyakorlatilag az ET szám és lyukak száma és távolságuk elegendőek? Egyébként acélfelniről van szó.

Link to comment
Megosztás:

Részben igaz is, meg nem is, mert van amit értek, de van amit meg nem. A válaszokat köszönöm mindenkinek. A hasznaltlemezfelni.hu-t olvastam, de nem tudtam melyik érték a mérvadó. Addig eljutottam, hogy a 4 csavar és a lyuktávolság lényeges (húúúú, de okos vagyok:) ), de ezután elakadtam. Tehát gyakorlatilag az ET szám és lyukak száma és távolságuk elegendőek? Egyébként acélfelniről van szó.

6Jx15H2 ET49 4x100 56.6, ahol az 56.6 a kerékagyfurat átmérője.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Szisztok!

Eladó egy garnitúra télikerék! Lemezfelni ,5x110 R16 Debica 195/65 téligumival! Nekem Zafirán volt! Adok hozzá 2 darab gyári opel disztárcsát! A másik kettőt ellopták!

30 354 4043 Szabó Zoltán Debrecen

Ez G-re nem nyerő méret.

Link to comment
Megosztás:

Nem nyerő azt tény,viszont az is,hogy szintén ekkorán gurulok télen :icon13:

Legalább puhábban rugózik <_<

Ez volt kihagyhatatlan áron tavaly,nem hagyhattam ott... Conti TS810,hihetetlen jó gumi! :D

Pedig téli guminak keskenyebbet szoktak javasolni,mint a nyári!Jó egészséget! :)

Link to comment
Megosztás:

Nem nyerő azt tény,viszont az is,hogy szintén ekkorán gurulok télen :icon13:

Legalább puhábban rugózik <_<

Ez volt kihagyhatatlan áron tavaly,nem hagyhattam ott... Conti TS810,hihetetlen jó gumi! :D

Ősi magyar szokás: minden hülyeségünkre ideológiát gyártunk. :)

Link to comment
Megosztás:

Tavasszal vettem új alufelniket tehermentesítőkkel, csavarokkal és új Roadstone n2000 R15 195/60 nyári gumikat. Elegem volt a használt alufelnikből (mert eddig csak használtat vettem), de most is ráz a kormány 100 felett. (Acélfelnivel nincs gond, szóval a verda rendben van). Valakinek van tapasztalata ezekkel a gumikkal? A gumis mikor feltette azt mondta, hogy elég sok súlyt kellett feltenni. Ő tette fel rosszul a gumikat a felnire vagy lehet, hogy ettől a gumitól ennyi várható? Jövőre lehet, hogy lecserélem inkább Bridgestone-ra....

Link to comment
Megosztás:

Tavasszal vettem új alufelniket tehermentesítőkkel, csavarokkal és új Roadstone n2000 R15 195/60 nyári gumikat. Elegem volt a használt alufelnikből (mert eddig csak használtat vettem), de most is ráz a kormány 100 felett. (Acélfelnivel nincs gond, szóval a verda rendben van). Valakinek van tapasztalata ezekkel a gumikkal? A gumis mikor feltette azt mondta, hogy elég sok súlyt kellett feltenni. Ő tette fel rosszul a gumikat a felnire vagy lehet, hogy ettől a gumitól ennyi várható? Jövőre lehet, hogy lecserélem inkább Bridgestone-ra....

A Roadstone és a Bridgestone nem egy súlycsoport, minőségi kategória - az utóbbi javára... Valószínű nem véletlen, hogy a gumisnak jól meg kellett szórnia ólommal. A helyedben én nem erőltetném az ezzel való közlekedést.

Link to comment
Megosztás:

A Roadstone és a Bridgestone nem egy súlycsoport, minőségi kategória - az utóbbi javára... Valószínű nem véletlen, hogy a gumisnak jól meg kellett szórnia ólommal. A helyedben én nem erőltetném az ezzel való közlekedést.

Éppen ezért írtam Bridgestone-t, mert hasonló olcsó kategóriást nem hiszem, hogy van értelme venni, mint a Roadstone.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.