Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Több embernél is felmerült, hogy a 7.5" széles ET35 felni elfér-e még (én 17x7.5"-ost készülök feltenni), ezért dobok fel egy képet. Fel lett próbálva ma egy 18x7.5" ET35-ös felni 225/40R18-as gumikkal. A gumik szélesebbek és átmérőben is nagyobbak, mint amik rajta lesznek (205/45R17), de úgy voltam vele ha azok jók lesznek, akkor a sajátok még inkább...

82d01299356234.jpg

A perem nem fog beleérni, viszont rugózásnál a hátsó lökös rögzítőjénél kell inkább alakítani kicsit, ahogy korábban is írtam.

Link to comment
Megosztás:

Több embernél is felmerült, hogy a 7.5" széles ET35 felni elfér-e még (én 17x7.5"-ost készülök feltenni), ezért dobok fel egy képet. Fel lett próbálva ma egy 18x7.5" ET35-ös felni 225/40R18-as gumikkal. A gumik szélesebbek és átmérőben is nagyobbak, mint amik rajta lesznek (205/45R17), de úgy voltam vele ha azok jók lesznek, akkor a sajátok még inkább...

A perem nem fog beleérni, viszont rugózásnál a hátsó lökös rögzítőjénél kell inkább alakítani kicsit, ahogy korábban is írtam.

és van ültetve a gépsárkány? mert az is sokat számít ám :D

de persze én örülnék a legjobban ha beférne a felni, de azért a gumiméreten is sok mulik

Link to comment
Megosztás:

Több embernél is felmerült, hogy a 7.5" széles ET35 felni elfér-e még (én 17x7.5"-ost készülök feltenni), ezért dobok fel egy képet. Fel lett próbálva ma egy 18x7.5" ET35-ös felni 225/40R18-as gumikkal. A gumik szélesebbek és átmérőben is nagyobbak, mint amik rajta lesznek (205/45R17), de úgy voltam vele ha azok jók lesznek, akkor a sajátok még inkább...

http://imuplo.com/feltoltott/82d01299356234.jpg

A perem nem fog beleérni, viszont rugózásnál a hátsó lökös rögzítőjénél kell inkább alakítani kicsit, ahogy korábban is írtam.

Köszi, asszem én voltam aki kérdezte, de ma én is felpróbáltam hátra a 7.5x17" ET35-ös kerekeket 215/45 R17 gumival, és nemhogy aggódnom nem kell, de sztem még simán elvisel 40mm ültetést a Coupé így is.

Link to comment
Megosztás:

és van ültetve a gépsárkány? mert az is sokat számít ám :D

de persze én örülnék a legjobban ha beférne a felni, de azért a gumiméreten is sok mulik

Nincs ültetve, de tervezem azt is most tavaszra :lol: Remélhetőleg pár héten belül fent lesz a saját garnitúra állítható futóművel.

Link to comment
Megosztás:

Küszöb színre fújással meg még alacsonyabbnak tűnne, mint amilyen...

akkor már a kilincs meg a díszléc se maradjon ki :lol:

én majd akkor nyugszom meg ha nekem is elfér, bár a GSI-men is csak azért nem fért be, mert 9" széles volt :D

Link to comment
Megosztás:

Több embernél is felmerült, hogy a 7.5" széles ET35 felni elfér-e még (én 17x7.5"-ost készülök feltenni), ezért dobok fel egy képet. Fel lett próbálva ma egy 18x7.5" ET35-ös felni 225/40R18-as gumikkal. A gumik szélesebbek és átmérőben is nagyobbak, mint amik rajta lesznek (205/45R17), de úgy voltam vele ha azok jók lesznek, akkor a sajátok még inkább...

A perem nem fog beleérni, viszont rugózásnál a hátsó lökös rögzítőjénél kell inkább alakítani kicsit, ahogy korábban is írtam.

Szépen kitölti az ívet... :D

Link to comment
Megosztás:

Valahogy így nézne ki az Astra 195/55 gumikkal 16-os felnin!Próbánál jónak tűnt rá a méret,de csak később fényképeztem,így a képeken már a téli gumi elé tettem csak,azért ilyen fura!!A jövő héten még rápróbálok egy 15"-osat,hátha elég lesz az is!

Kess,szereztél már gumit?205/55ZR16 nem jó Tbánya mellett?

thumb-A306_4D73B1B4.jpgthumb-90B5_4D73B1B4.jpgthumb-B8B9_4D73B1B4.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A nyári gumikhoz kellene találnom valami felnit pár héten belül. Sajnos jelenleg 40-50ezer nincs rá...

Acélfelni árban találtam Calibra alukat:

ILYET

És így mutatna:

ILYEN

Nyilván nem egy 17" BBS :lol: , de 20-25ezer Ft / garnitúra árban érdemes meggondolni nem? Pláne hogy ha az acélfelnire szeretnék gyári dísztárcsát (amit kb. bármikor lenyúlnak róla) az plusz 6-8 ezer Ft használtan, karcosan...

Nem az a lényeg hogy virítsak velük, hanem ár/érték arányban jól járjak... :D

Vagy visszatennétek a télik helyére a nyári gumikat, és gyűjtenétek a következő tavaszig egy adag G Astra felnire? Jobbak / szebbek azok annyival amennyivel drágábbak? Nyilván a szépség szubjektív dolog. Csak 15"-ban gondolkodom, az 1.2-őt nem gyilkolnám nagyobbal.

Vélemény?

Üdv. P.

Link to comment
Megosztás:

Valahogy így nézne ki az Astra 195/55 gumikkal 16-os felnin!Próbánál jónak tűnt rá a méret,de csak később fényképeztem,így a képeken már a téli gumi elé tettem csak,azért ilyen fura!!A jövő héten még rápróbálok egy 15"-osat,hátha elég lesz az is!

Nekem ilyen méret van fent,és semmi gondom vele,és még van 30-s ültetésem is. :D

Link to comment
Megosztás:

...

Nem az a lényeg hogy virítsak velük, hanem ár/érték arányban jól járjak... :D

Vagy visszatennétek a télik helyére a nyári gumikat, és gyűjtenétek a következő tavaszig egy adag G Astra felnire? Jobbak / szebbek azok annyival amennyivel drágábbak? Nyilván a szépség szubjektív dolog. Csak 15"-ban gondolkodom, az 1.2-őt nem gyilkolnám nagyobbal.

Vélemény?

Üdv. P.

Szerintem eléggé dísztárcsa hatása van, abban az árkategóriában is ki lehet fogni jobbakat. De az tény, megvan az az előnye, hogy nem kapják le olyan könnyen, mint egy dísztárcsát és nem kell félévente cserélgetni a gumit, ha van külön nyári és téli kereked. Ha a korábbi tulaj nem figyelgette a kátyúkat és meg vannak ütve, akkor a javíttatás se 1-2 ezer Ft. (Az más tészta, hogy néha elkerülhetetlen a kátyú, mert annyi van. Max. csak azt lehet mérlegelni, hogy melyik a kevésbé veszélyesebb... :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Ez a gyári Calibra felni elég masszív darab, ha ez meg van ütve akkor az olyan kátyút kapott ahol már a komplett futómű is elment nyaralni lengőkarostól meg lengéscsillapítóstól... szóval nem olyan könnyű ezt megütni. Ellenben szvsz nem illik G Astrára, de ez a dolog meg ízlés kérdése, úgyhogy ebbe nem is akarnék mélyebben belemenni. Ennyit mindenesetre megér.

Link to comment
Megosztás:

Előzőhöz még annyit, ha lesznek felnik, akkor jöhetnek a képek :lol:

Néhány kép külföldről: LINK. 16 oldalon keresztül csak Astrák, nem átlagos görgőkkel... :D Briteknél van egy pár brutális gép, bár az ottani fizetés - alkatrész ár aránnyal azért könnyebb is. Van aki 20"-ost is begyömöszöl az Astra alá :D

Link to comment
Megosztás:

Előzőhöz még annyit, ha lesznek felnik, akkor jöhetnek a képek :lol:

Néhány kép külföldről: LINK. 16 oldalon keresztül csak Astrák, nem átlagos görgőkkel... :D Briteknél van egy pár brutális gép, bár az ottani fizetés - alkatrész ár aránnyal azért könnyebb is. Van aki 20"-ost is begyömöszöl az Astra alá :D

Szép autók,csak mindnek elbaxták a kormányt.Rossz oldalra rakták!Nem vették még észre? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Használ valaki közületek ilyesforma kiállású 15 collos felnit?:

3_felni_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sötétkék autón hogy mutat?

Én annó a s.kék dizelemre akartam rakni.Gumisom azt mondta,hogy nagyon egybe lenne az autó,nem biztos,hogy jól mutatna.Felraktuk próbára,nem tetszett.Nekem nagyon egyszínű volt a gép.

Link to comment
Megosztás:

Én annó a s.kék dizelemre akartam rakni.Gumisom azt mondta,hogy nagyon egybe lenne az autó,nem biztos,hogy jól mutatna.Felraktuk próbára,nem tetszett.Nekem nagyon egyszínű volt a gép.

Nekem is ilyesmi fenntartásaim vannak. Bár a középső Alessio lehet, hogy elmenne.

Köszi a linket. :D

Link to comment
Megosztás:

Valahogy így nézne ki az Astra 195/55 gumikkal 16-os felnin!Próbánál jónak tűnt rá a méret,de csak később fényképeztem,így a képeken már a téli gumi elé tettem csak,azért ilyen fura!!A jövő héten még rápróbálok egy 15"-osat,hátha elég lesz az is!

Kess,szereztél már gumit?205/55ZR16 nem jó Tbánya mellett?

Fort köszi a felajánlást, de olyan méretet tud adni mélykék kolléga. Vele már lezsíroztam, ha jó, akkor el is adja nekem. Igazából csak alternatívákat kerestem...

de ahogy itt a 16 oldalon lévő képeket nézem 17-19"-os felnikkel. Hát nekem is el kell férjen.

Link to comment
Megosztás:

Fort köszi a felajánlást, de olyan méretet tud adni mélykék kolléga. Vele már lezsíroztam, ha jó, akkor el is adja nekem. Igazából csak alternatívákat kerestem...

de ahogy itt a 16 oldalon lévő képeket nézem 17-19"-os felnikkel. Hát nekem is el kell férjen.

Van ott 20" is,egy coupén :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.