Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Minek méregetni? 7.5×25,4=190,5mm

Szerintem a felniket nem külső peremtől - külső peremig mérik. Nekem is 7.5J van beleírva és 215 mm-t mértem a két külső perem között, tehát a teljes szélessége nagyobb, mint 7.5". Az inkább arra a részre vonatkozhat, ahova a gumi kerül.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a felniket nem külső peremtől - külső peremig mérik. Nekem is 7.5J van beleírva és 215 mm-t mértem a két külső perem között, tehát a teljes szélessége nagyobb, mint 7.5". Az inkább arra a részre vonatkozhat, ahova a gumi kerül.

na jó de a guminak meg melyik mérete a 195mm? az alja ami a felnire megy? a futófelülete? vagy...

Link to comment
Megosztás:

na jó de a guminak meg melyik mérete a 195mm? az alja ami a felnire megy? a futófelülete? vagy...

Ez meg szerintem gyártó függő :D Én úgy gondolom a futófelületnek illene annyinak lenni. Biztos nem annak a résznek, ami a felnire megy, mert az elég tág határok között változhat.... A kínai a kezét is oda méri :lol:

Link to comment
Megosztás:

20110223008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

tessék... :D

Öö... ez biztos hogy 7.5" széles felni? :lol:

Csak mert Fluffy éppen egy ugyanilyen Momo Racer felnit árul az adok-veszekben ebben a hozzászólásban, ott kép is van mellette és simán látszik hogy mennyire feszül a 205/45-ös gumi a 7"(!) széles felnin... akkor a 195-ös a 7.5"-os felnin még annál is sokkal jobban kellene hogy feszüljön, nem?

Link to comment
Megosztás:

Öö... ez biztos hogy 7.5" széles felni? :lol:

Csak mert Fluffy éppen egy ugyanilyen Momo Racer felnit árul az adok-veszekben ebben a hozzászólásban, ott kép is van mellette és simán látszik hogy mennyire feszül a 205/45-ös gumi a 7"(!) széles felnin... akkor a 195-ös a 7.5"-os felnin még annál is sokkal jobban kellene hogy feszüljön, nem?

Nem tom akkor,majd szaby megmondja,én meg sem néztem,csak felhajítottam,pedig akkor mondta az adatait... :D

Link to comment
Megosztás:

Kaptam egy egész más autót a kerékcserével. Sokkal mélyebb a gördülési zaj, az út minden egyenetlensége érezhető. Érdekes, hogy nem fogja vissza, sőt mintha jobban menne. Tapad is elég jól, aszfalton nem tudtam az ABS-t működésre bírni. Pedig használt gumi...

Na én érzem, hogy visszafogja. Persze ez csak egynégy. :D

De a szépségért szenvedni kell...

Link to comment
Megosztás:

Na én érzem, hogy visszafogja. Persze ez csak egynégy. :D

De a szépségért szenvedni kell...

Nekem sem fogja vissza,és szerintem is könnyebben gurul,nem olyan ballonos,nem megy el sok energia a gumik ballonosságának leküzdésére.

nem nyúlik úgy a peres gumi,mint a ballonos.

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem fogja vissza,és szerintem is könnyebben gurul,nem olyan ballonos,nem megy el sok energia a gumik ballonosságának leküzdésére.

nem nyúlik úgy a peres gumi,mint a ballonos.

Igen, én is ezt vettem észre. Hiába szélesebb, de keményebb is, szerintem a gördülési ellenállása kisebb. Meg különben is, csak egy mérettel szélesebb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.