Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Nekem nem ráz csak búg B)

Ja tényleg, akkor ok! :D

Nekem a gyári lemezfelnin van téli Fulda, és Silver Line alun van a nyári Vredestein.

Szülőknek meg lemezfelnin téli Kormoran és nyári Fulda. Eddig mindegyik bevállt.

Mikor a kereskedésből elhoztam az autómat, akkor még a lemezen voltak a Vredesteinek.

80 fölött nem lehetett menni az autóval. Nagyon durva volt. Akkor azt írták itt a fórumon, hogy amíg gumisnál nem voltam ne aggódjak.

Átkerült az alura és jó is lett minden. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem ráz csak búg B)

Próbáld meg az elsőket hátra és fordítva, hogy változik-e valami.

Minden új guminak kell kb. 5-600 km, hogy az öntőforma lekopjon és teljes értékű tapadása legyen. Mondjuk ez a hangba nem szól bele... :D

Nyilván a különféle gumiknak más-más hangja van, nem arról van szó, hogy ez most szokatlan a Dunlop-hoz képest? Vagy esetleg ez annyira halk lett, hogy most meghallasz valami mechanikus zajt, amit a Dunlop dübörgése eddig elnyomott...

Link to comment
Megosztás:

Azt csak sima elírásnak tekintettem....

Mindenkinek Fuldája van akinek ráz?

Ott voltatok mikor a gumis centírozta? Én mindig megnézem, hogy 0-0 lesz-e. Ha nem nézzük valamikor elrontják, és úgy hagyják.

Én gumis előtt mindig átnézem a gumit, kiszedegetem a kavicsokat, és úgy viszem.

Én ott voltam mikor centiroztak mind a 2x aki utoljara centirozta ahoz jarok mar 10 eve gumishoz! Es lattam is mikor sulyozta es megporgette! Hankok gumik vannak a felnin

Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg az elsőket hátra és fordítva, hogy változik-e valami.

Minden új guminak kell kb. 5-600 km, hogy az öntőforma lekopjon és teljes értékű tapadása legyen. Mondjuk ez a hangba nem szól bele... B)

Nyilván a különféle gumiknak más-más hangja van, nem arról van szó, hogy ez most szokatlan a Dunlop-hoz képest? Vagy esetleg ez annyira halk lett, hogy most meghallasz valami mechanikus zajt, amit a Dunlop dübörgése eddig elnyomott...

A dunlopot már nem raktam vissza idén csak közvetlenül a csere előtt, úgyhogy nem igazán tudom az is csinálta-e ennyire, tavaly sztem nem.

A téli szett abszolut hangtalan volt (és a tesztek/tapasztalatok alapján a Fuldától is ezt várnám)

Pont most fordultam át vele az 5-600 km-en, és mondjuk ritkán járok vele pálya közelében de most egy rövid szakaszon adtam neki, kifejezetten zavaró.

Megpróbálom akkor átcserélni, hátha.

Link to comment
Megosztás:

A dunlopot már nem raktam vissza idén csak közvetlenül a csere előtt, úgyhogy nem igazán tudom az is csinálta-e ennyire, tavaly sztem nem.

A téli szett abszolut hangtalan volt (és a tesztek/tapasztalatok alapján a Fuldától is ezt várnám)

Pont most fordultam át vele az 5-600 km-en, és mondjuk ritkán járok vele pálya közelében de most egy rövid szakaszon adtam neki, kifejezetten zavaró.

Megpróbálom akkor átcserélni, hátha.

Hétfőn megyek hosszút majd az ősök Fuldájával, megküldöm a gépet, és megírom van-e hangja ami zavaró vagy rendellenes lenne.

Link to comment
Megosztás:

A dunlopot már nem raktam vissza idén csak közvetlenül a csere előtt, úgyhogy nem igazán tudom az is csinálta-e ennyire, tavaly sztem nem.

A téli szett abszolut hangtalan volt (és a tesztek/tapasztalatok alapján a Fuldától is ezt várnám)

Pont most fordultam át vele az 5-600 km-en, és mondjuk ritkán járok vele pálya közelében de most egy rövid szakaszon adtam neki, kifejezetten zavaró.

Megpróbálom akkor átcserélni, hátha.

Ültess be valakit és kérdezd meg hallott-e valami nem odaillő hangot és honnét.

Nekem furcsa amit a gumiról írtál. Új korától kezdve csendben teszi a dolgát az első kerekeken. Májusban hátulról lekerülnek az öreg Firestonok és Fuldák kerülnek a helyükre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Egy kérdéssel fordulok hozzátok! Kb egy hete vettem garn alufelnit Silverline felni 15x6,5 4x100-as Hankok 196/60 gumik.

A gumi az tvaly lett veve az autoval együtt juliusba!

Mióta fent az alu azota 120-nál elkezd szitálni az eleje amint vissza engedem a gazt rázza a kormanyt is! A felni mar kétszer lett centioztatva a futómű beállítva! Auto 2005-ös G astra 82e km van benne nem tulhajtott auto szep állapotba!

Ha bárkivel volt hasonló vagy bárkinek van vmi ötlete vagy tapasztalata várom!

Köszönöm!

Jogos javitok elirtam 195/60 a gumi es mar 2x centirozva is volt es sajnos ugyan ugy csinalja!

Én a helyedbe elvinném egy másik gumihoz ha már visszavitted egy újabb centírozásra, hogy az is nézze, centírozza ki 0-0g-ra, ha a lemez felnivel nem volt baj. Nekem is tavaly hibátlan volt 150km/h-nál nem is rázott a kormány, idén ugyanaz a gumis, ugyanazzal a géppel centírozta és 110km/h-nál már ráz, visszavittem és már OK.

Ami nagyon fontos, hogy csak aranytiszta felniket vigyél, mert a kosz, sár megnehezíti az életet .;-)

Link to comment
Megosztás:

Én a helyedbe elvinném egy másik gumihoz ha már visszavitted egy újabb centírozásra, hogy az is nézze, centírozza ki 0-0g-ra, ha a lemez felnivel nem volt baj. Nekem is tavaly hibátlan volt 150km/h-nál nem is rázott a kormány, idén ugyanaz a gumis, ugyanazzal a géppel centírozta és 110km/h-nál már ráz, visszavittem és már OK.

Ami nagyon fontos, hogy csak aranytiszta felniket vigyél, mert a kosz, sár megnehezíti az életet .;-)

Az elsö centirozás pesten volt ott vettem a felnit csak sajnos nem volt nekik akkor tehermentesitö le postazták felrakktam rázott par napot mentem vele de nem toltam neki amugy se lehet már csak úgy száguldozni! Bosch szervizbe voltam futomü ellenőrzésen ott 2.x ujra centirozták majd a 3. Volt a sajat gumisom! Tegnap átcseréltem a jobb oldalt is jobb lett de meg mindig szitál! Mar nem tudom mit probáljak! De nem adom fel,azt se tudom,hogy melyik gumi hol volt elozo szezonba lekopott a kréta!

A felnik az autoval egyutt tisztara lett polirozva a futomü állítás napjan! Egész napom arra ment,hogy megoldjam a dolgot!

Köszönöm a tanácsot!

Link to comment
Megosztás:

Az elsö centirozás pesten volt ott vettem a felnit csak sajnos nem volt nekik akkor tehermentesitö le postazták felrakktam rázott par napot mentem vele de nem toltam neki amugy se lehet már csak úgy száguldozni! Bosch szervizbe voltam futomü ellenőrzésen ott 2.x ujra centirozták majd a 3. Volt a sajat gumisom! Tegnap átcseréltem a jobb oldalt is jobb lett de meg mindig szitál! Mar nem tudom mit probáljak! De nem adom fel,azt se tudom,hogy melyik gumi hol volt elozo szezonba lekopott a kréta!

Köszönöm a tanácsot!

Húha! Akkor az is lehet, hogy nem forgásirányosan raktad fel, ebből van a hiba. Ez így veszélyes! Ez már gyanús, hogy új gumi garnitúra lesz belőle....

Könnyen szálszakadásos lehet egy fékezésnél. Ha jó a futóműved, és jól van centírozva, akkor a gumik kukásak. Más nincsen. B)

Link to comment
Megosztás:

Húha! Akkor az is lehet, hogy nem forgásirányosan raktad fel, ebből van a hiba. Ez így veszélyes! Ez már gyanús, hogy új gumi garnitúra lesz belőle....

Könnyen szálszakadásos lehet egy fékezésnél. Ha jó a futóműved, és jól van centírozva, akkor a gumik kukásak. Más nincsen. B)

Nem tudom maga a gumi nem forgasirányos de lassan mar kezdek azon gondolkodni,hogy a gumi lesz rossz v meg a fekeket mondtak mindenki mast mond holnap nezik meg a szervizbe megint majd holnap kiderül minden! Ha megoldodik azt mindenkeppen megirom a forumra!

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom maga a gumi nem forgasirányos de lassan mar kezdek azon gondolkodni,hogy a gumi lesz rossz v meg a fekeket mondtak mindenki mast mond holnap nezik meg a szervizbe megint majd holnap kiderül minden! Ha megoldodik azt mindenkeppen megirom a forumra!

De ha már volt az autón, onnantól kezdve forgásirányos maga a gumi. Nem csak a mintázat számít. Várjuk az eredményt.

Link to comment
Megosztás:

Beszéltem közben a Scooter Gabival,ő azt mondja B corsa-n voltak a felnik,és erre meg is esküszik. Szóval a corsa-nak akkor más lenne az agyátmérője?

szerintem annak is 56.5

b corsa-n 15 ös felni ??? mennyire lehetett kicsi az oldal magassága B)

az is lehet hogy annak az volt felesztergálva ...

Link to comment
Megosztás:

Simán felmegy :D tettem már fel próbaként 18x7.5" ET35-öst is, de egyébként 17x7.5" ET35-el szaladgálok.

Okééés akk megyek értük holnap!

Még valami! Ez az ET szám, elvileg ha különbözik a gyáritól akkor van hozzá, mármint felnihez adnak vmit ilyen műanyag vagy nem is tudom miből potlót vagy mit... B)

Ha ez nincs meg hozzá mert teszem azt elhagyta előző tulaj vagy bármi, olyat tudnak gumisnál adni/tenni rá? Vagy az csak felnivel együtt kapható?

Link to comment
Megosztás:

Okééés akk megyek értük holnap!

Még valami! Ez az ET szám, elvileg ha különbözik a gyáritól akkor van hozzá, mármint felnihez adnak vmit ilyen műanyag vagy nem is tudom miből potlót vagy mit... B)

Ha ez nincs meg hozzá mert teszem azt elhagyta előző tulaj vagy bármi, olyat tudnak gumisnál adni/tenni rá? Vagy az csak felnivel együtt kapható?

Szerintem a tehermentesítő gyűrűre gondolsz, az nem az ET miatt kell, hanem hogy a felnik közepén nagyobb a lyuk, mint a kerékagy átmérője, amire felteszed. Sokan nem használnak hozzá gyűrűt, de szerintem egészségesebb, ha pontosan illeszkedik a felni, az agyra.

Külön is kapható, én német ebay-ről szereztem az enyémhez.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a tehermentesítő gyűrűre gondolsz, az nem az ET miatt kell, hanem hogy a felnik közepén nagyobb a lyuk, mint a kerékagy átmérője, amire felteszed. Sokan nem használnak hozzá gyűrűt, de szerintem egészségesebb, ha pontosan illeszkedik a felni, az agyra.

Na akkor az!B)

Ilyen elvileg jár hozzá? Tehát eladótól kérhetem vagy gumi szervízben is adnak?

Link to comment
Megosztás:

Na akkor az!B)

Ilyen elvileg jár hozzá? Tehát eladótól kérhetem vagy gumi szervízben is adnak?

Ha neki van is hozzá és pl Seat-on volt, az Astra G-hez nem tökéletes, mert más az agyátmérő. Meg lehet kérdezni, hogy van-e és milyen, de nem kötelessége adni hozzá. Astra G agyátmérője 56.6 mm.

Meg lehet kérdezni gumiszervízben is, de nem biztos, hogy pont olyan van, ami kellene. Sokféle felni és sokféle autó van, így rengeteg variációnak kellene lennie a gyűrűknek, de nem mindig találni. Lehet viszont készíttetni egyedileg is, szóval ez ne legyen visszatartó erő :D

Link to comment
Megosztás:

Ha neki van is hozzá és pl Seat-on volt, az Astra G-hez nem tökéletes, mert más az agyátmérő. Meg lehet kérdezni, hogy van-e és milyen, de nem kötelessége adni hozzá. Astra G agyátmérője 56.6 mm.

Meg lehet kérdezni gumiszervízben is, de nem biztos, hogy pont olyan van, ami kellene. Sokféle felni és sokféle autó van, így rengeteg variációnak kellene lennie a gyűrűknek, de nem mindig találni. Lehet viszont készíttetni egyedileg is, szóval ez ne legyen visszatartó erő B)

Ezt írta:

Szerintem jó rá. Mivel a benne lévő 56,1 mm-es tehermentesítő és a Te 56,5-ös között annyira minimális a különbség, hogy oda nem kell gyűrű. Arra kellene még odafigyelni , hogy ez az et szám ami ennek a felninek van, hogy ezzel nem -e fog kilógni az autód alól. Rá kellene próbálnunk az a biztos.

Nos?:D

Link to comment
Megosztás:

Simán felmegy :D tettem már fel próbaként 18x7.5" ET35-öst is, de egyébként 17x7.5" ET35-el szaladgálok. Amit linkeltél, annak az ára is jó, az OZ nem gagyi márka :D

De qrwajó egyeseknek, hogy ilyen mérettel sincs gondotok...

Én meg szopok a 7x16" ET35-el mint a torkosborz. Hogy az istenbe lehetséges, hogy szarabb paraméterrel nincs bajotok, nekem meg beleér a sárvédő majd 1 centit a gumiba rugózásnál???

Most úgy néz ki, hogy vagy kőkemény sportfutómű, vagy karosszériamunka (sárvédőt kihúzatni, fényezni, ami már nem is lenne igazán jó, ott rohadna utána) ami kb:100-100ezer pénz, vagy eladom a 3hetes , 500km-t futott kerekeimet és bukok rajta egy valag pénzt és vehetek rá kisebb méretben :D :) :( :) B) :) :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.