Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

közben találtam 185/65 13400ft ,a 195/60 16900ft

az 14e plusz költség.. nemtom megér-e annyit

Hello,

nekem volt fenn egy hónapig kumho (mondjuk nem ez amit alább ajánlok, hanem az ecsta ku31) kegyetlen jó volt, brutálisan jól fogott, kanyarban is nagyon jól helytállt, kopásról ennyi idő alatt nem tudok nyilatkozni....illetve a bal hátsó széle faxán kopott, mert beleért a sárvédő, de az 16" volt és 205/50, a felni meg 7coll, et35, úgyhogy visszavittem automaxhoz és használtan kicserélték újra.

De akkor már 15coll fulda carat progresso lett, mert az volt jó akcióban.

Szóval, ami szerintem szintén nem lehet rossz:

http://www.automax.hu/kumho/solus_kh17/

6700ft-al több, mint az uniroyal, bár azt mondják az sem rossz, viszont ez 195/60-as és azért az jobban is mutat, meg szerintem csak előnye van a keskenyebbhez képest.

Télire ok a 185 :D

Link to comment
Megosztás:

akkor a lényeg:

tehát jó a uniroyal ,nekem ennyi elég :D

aztán hogy 185 vagy 195 majd kiderül ,bespórolok egy 80ast jövő tavaszig oszt jó lesz :icon4:

idén még elbohóckodok ezzel a nagyon jó dunlopal :icon4:

Szerintem 90-es tempóig tökéletes a 185-ös. Nekem az van. Fékutam is teljesen jó. Rendszeresen megyek szülők 195-ösével. Semmilyen különbséget nem tapasztalok. Esőben meg azonos fajtán belül jobb a keskenyebb. Nem versenyautó ez. Kanyarsebesség nem értelmezhető szerintem egy 1.4-es 1.6-os Astrán gyári futóművel.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem 90-es tempóig tökéletes a 185-ös. Nekem az van. Fékutam is teljesen jó. Rendszeresen megyek szülők 195-ösével. Semmilyen különbséget nem tapasztalok. Esőben meg azonos fajtán belül jobb a keskenyebb. Nem versenyautó ez. Kanyarsebesség nem értelmezhető szerintem egy 1.4-es 1.6-os Astrán gyári futóművel.

Nekem is 185/65 R15-el jött ki gyárilag, azóta is ilyen van rajta téliben is, nyáriban is. Normál használatra teljesen rendben van, sőt, szerintem a fogyasztásra is jótékony hatása van, a kisebb gördülési ellenállás miatt (persze ez nem literekben mérhető azért).

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 185/65 R15-el jött ki gyárilag, azóta is ilyen van rajta téliben is, nyáriban is. Normál használatra teljesen rendben van, sőt, szerintem a fogyasztásra is jótékony hatása van, a kisebb gördülési ellenállás miatt (persze ez nem literekben mérhető azért).

196-össel az átlagom 6l volt benzinből, neked mennyi? :D

Link to comment
Megosztás:

Hello,

nekem volt fenn egy hónapig kumho (mondjuk nem ez amit alább ajánlok, hanem az ecsta ku31) kegyetlen jó volt, brutálisan jól fogott, kanyarban is nagyon jól helytállt, kopásról ennyi idő alatt nem tudok nyilatkozni....illetve a bal hátsó széle faxán kopott, mert beleért a sárvédő, de az 16" volt és 205/50, a felni meg 7coll, et35, úgyhogy visszavittem automaxhoz és használtan kicserélték újra.

De akkor már 15coll fulda carat progresso lett, mert az volt jó akcióban.

Szóval, ami szerintem szintén nem lehet rossz:

http://www.automax.hu/kumho/solus_kh17/

6700ft-al több, mint az uniroyal, bár azt mondják az sem rossz, viszont ez 195/60-as és azért az jobban is mutat, meg szerintem csak előnye van a keskenyebbhez képest.

Télire ok a 185 :D

Ilyenre ne hivatkozz, hogy jobban mutat, mert ez a fórumozók többsége szerint nem racionális érv, hanem pusztán szubjektív. Én már kaptam emiatt negatív kritikát, igaz én a téli 195-ös miatt. OFF A 4-es Golf- Bora páros leggyakoribb mérete a 205/?, pedig egy kategóriában van a G Astrával.

Link to comment
Megosztás:

Ilyenre ne hivatkozz, hogy jobban mutat, mert ez a fórumozók többsége szerint nem racionális érv, hanem pusztán szubjektív. Én már kaptam emiatt negatív kritikát, igaz én a téli 195-ös miatt. OFF A 4-es Golf- Bora páros leggyakoribb mérete a 205/?, pedig egy kategóriában van a G Astrával.

Barátom Borája 1440 kg üresen, 130LE, 310Nm. Csak centiméterben egy kategória. Máshogyan nem. Szóval azért jár a nagyobb kerék rá. És ráadásul 16 col a gyári felni a 205-ös gumihoz.

Link to comment
Megosztás:

Barátom Borája 1440 kg üresen, 130LE, 310Nm. Csak centiméterben egy kategória. Máshogyan nem. Szóval azért jár a nagyobb kerék rá. És ráadásul 16 col a gyári felni a 205-ös gumihoz.

Alsóközép kategória.

Link to comment
Megosztás:

A VW árban nagyon el van szállva...

Mi is elszálltunk a témától. Egyébként ez a gumiszélesség téma is olyan mint az olaj. Laboratórium és tesztpálya a megmondója. Guminál 1 cm még az sem.

Link to comment
Megosztás:

196-össel az átlagom 6l volt benzinből, neked mennyi? :D

Így nyáron olyan 6,5 liter körül, de a Tiéd eleve valamivel spórolósabb a twp miatt.

Különben a 195/60 R15-ös valamivel kisebb is átmérőben, mint a 185/65 R15, úgyhogy ugyanannyi út megtételéhez többször kell átfordulnia, meg a gördülési ellenállása is nagyobb valamivel. De ezeket a különbségeket, ahogy Endy is írja, laborkörülmények között lehetne kimutatni igazán, pláne, hogy a konkrét gumimárkától is sok függ ugyanolyan méreten belül is.

A lényeg: amilyen gyári gumiméreteket megálmodtak a tervezők, azokkal ugyanannak az autónak nagyjából egyformán kell szórni a fogyasztásban is.

Link to comment
Megosztás:

Jelentem én sem szeretem MÁR a gyári dunlopot, 25ekm van benne, hangos és dübbög. A guminak nincs semmi baja, sem a futóműnek, mert mindkettőt átnézettettem.

Vajon mennyit bír ki? Nekem 65e van a kocsiban, télen télit használok...

Link to comment
Megosztás:

Vajon mennyit bír ki? Nekem 65e van a kocsiban, télen télit használok...

Nekem is mint látod 58e van benne és én is télen télit misit használok, ég és föld a különbség.

7e km-enként cserélsz olajat?

Pont úgy jött ki, hogy 10e-nél cseréltem és az éves kötelező szervíz meg 7000 km-nél volt. Nem egy nagy összeg és szeretném sokáig használni az autót. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok. Tegnap kezdtem el olvasgatni a fórumot, el is jutottam kb a 20. oldalig, de kezdek kicsit besokalni, úgyhogy inkább lenne pár keresetlen kérdésem. 2005-ös g astra caravánom van. és hat éve mikor vettem, nem igazán volt rálátásom a kerékméret problémára, még most sem vagyok szakértő. Lényeg hogy akkor 196/65 r15-ös téli gumikat vettem. És hát ugye az opel szervízben nem azt mondták, hogy hülyegyerek neked a 185/65-ös kell, hanem hogy melyiket kérem a 185-öst vagy a 195-öst. Gondoltam, a 195-ös szélesebb, biztosabb az út fogás. Azóta tudom hogy 195/60-as és a 186/65-ös a méretem. Szóval a fórum elején olvastam, hogy esetleges baleset esetén még problémám is lehet a nem jó méretből ezt részletezné valaki? Másik kérdésem, utóbbi egy évben, keveset használom a kocsit, (előtte se volt túljáratva) régebben olyan év 5-6000km most kb 1-2000km-t használom. és csak vagy két hete cseréltem le a téli gumikat, és a bal első kerék alig jött le. Gyári gm felni, de a féktárcsa vállára nagyon rágyógyult. Mondjuk csupa rozsda is volt ez ellen van valami hatásos vegyszer módszer, hogy ne rozsdásodjon, megzsíroztam azzal nem tettem rosszat? Van valami jobb módszer. Nem szeretnék defektet kapni mert nem tudnám leszedni attól tartok. Harmadik dolog milyen problémák adódhatnak a nem megfelelő kerékméretből, és milyen távlatban? Valaki írta a toronycsapágy tönkre menetét, hogy 200 helyett csak 150-180.000-et bír, mert ha csak ennyi akkor nekem gondolom kibír még vagy 2 évet gond nélkül, akkorra 8 éves lesz és úgy is csere elöregedés miatt... Következő kérdésem az lenne, hogy mi a véleményetek a négy évszakos gumikról, mert az ugye felezné a költségeket, és egy nyűggel kevesebb. Télen hogy teljesítenek? Balesetnél lehet e belőle gond?

üdv Viktor

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.