Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Köszi, bár nem ezt kérdeztem. Most is 205/50 R16 van rajta a különbség a gyári 195/60R15 annyit érzek hogy kanyarban nehezebb tekerni a kormányt.Azért vettem /55-s gumit mert jóval olcsóbb volt, a 195 ebben a 16os méretben meg mit is mondjak buta méret és szintén méregdrága... Igen 1.2. de nagyon jó kis autó, nagyon jó fogyasztással imádom. Tudod nekem egy traktoros ne ossza az észt ;) (csak vicceltem, nem megsértődni!)

A 205-ös gumi nem igazán való a kocsidra, 185 vagy 195 a gyári méret!

Link to comment
Megosztás:

Köszi, bár nem ezt kérdeztem. Most is 205/50 R16 van rajta a különbség a gyári 195/60R15 annyit érzek hogy kanyarban nehezebb tekerni a kormányt.Azért vettem /55-s gumit mert jóval olcsóbb volt, a 195 ebben a 16os méretben meg mit is mondjak buta méret és szintén méregdrága... Igen 1.2. de nagyon jó kis autó, nagyon jó fogyasztással imádom. Tudod nekem egy traktoros ne ossza az észt ;) (csak vicceltem, nem megsértődni!)

Sem sértődés, sem fikázás nincs! :hiya:

Ízlések és pofonok ... Csak soha nem értem miért kell egy imádott autót műszakilag szándékosan rongálni.

Ha már így alakult, figyelj arra, hogy milyen ET számú felnire húzod fel a nagyobb papucsot! Az optikai tuning oltárán nem érdemes feláldozni a futómű alkatrészeit. Az Opel elsősorban nem stylistokkal, designerekkel hanem mérnökök hadával terveztet.

A 195/60 helyett választott 195/55 is helytelen döntés (szerintem :blush: ) ugyanezen okok miatt. Itt is, mint mindenütt érvényes, hogy egy alkatrész csak addig olcsóbb, míg az általa generált hibákat és bosszúságot nem számoljuk.

Link to comment
Megosztás:

Sem sértődés, sem fikázás nincs! :hiya:

Ízlések és pofonok ... Csak soha nem értem miért kell egy imádott autót műszakilag szándékosan rongálni.

Ha már így alakult, figyelj arra, hogy milyen ET számú felnire húzod fel a nagyobb papucsot! Az optikai tuning oltárán nem érdemes feláldozni a futómű alkatrészeit. Az Opel elsősorban nem stylistokkal, designerekkel hanem mérnökök hadával terveztet.

A 195/60 helyett választott 195/55 is helytelen döntés (szerintem :blush: ) ugyanezen okok miatt. Itt is, mint mindenütt érvényes, hogy egy alkatrész csak addig olcsóbb, míg az általa generált hibákat és bosszúságot nem számoljuk.

195/55 az nem a lacettiken volt? a Felnim gyári a linken láthatóval teljesen megegyező.:

http://www.aprohirdetesingyen.hu/autoalkatreszek/876739/opel-meriva-corsa-c-astra-g-gyari-4x100-16-os-alufelni-va

Ezen van most a 205/50 és használom már 2. éve. fogyasztásban semmi változás. Mondom csak ha kormányzom akkor érezni, tán az 1.2esekben gyengébb a szervó?

Link to comment
Megosztás:

Sem sértődés, sem fikázás nincs! :hiya:

Ízlések és pofonok ... Csak soha nem értem miért kell egy imádott autót műszakilag szándékosan rongálni.

Ha már így alakult, figyelj arra, hogy milyen ET számú felnire húzod fel a nagyobb papucsot! Az optikai tuning oltárán nem érdemes feláldozni a futómű alkatrészeit. Az Opel elsősorban nem stylistokkal, designerekkel hanem mérnökök hadával terveztet.

A 195/60 helyett választott 195/55 is helytelen döntés (szerintem :blush: ) ugyanezen okok miatt. Itt is, mint mindenütt érvényes, hogy egy alkatrész csak addig olcsóbb, míg az általa generált hibákat és bosszúságot nem számoljuk.

A 195/55 R16 miért helytelen választás?Az igaz,hogy drága,de váltóméret
Link to comment
Megosztás:

A 195/55 R16 miért helytelen választás?Az igaz,hogy drága,de váltóméret

"gyári 195/60R15 annyit érzek hogy kanyarban nehezebb tekerni a kormányt.Azért vettem /55-s gumit mert jóval olcsóbb volt, a 195 ebben a 16os méretben meg mit is mondjak buta méret és szintén méregdrága..."

Akkor ezt félre értettem! Úgy értelmeztem, hogy 195/60 R15 helyett tettél 195/55 R15 méretet. 195/55 R16 korrekt.

Link to comment
Megosztás:

"gyári 195/60R15 annyit érzek hogy kanyarban nehezebb tekerni a kormányt.Azért vettem /55-s gumit mert jóval olcsóbb volt, a 195 ebben a 16os méretben meg mit is mondjak buta méret és szintén méregdrága..."

Akkor ezt félre értettem! Úgy értelmeztem, hogy 195/60 R15 helyett tettél 195/55 R15 méretet. 195/55 R16 korrekt.

Srácok, az lett volna, de méregdrága :S így majd a féltengelyek meg a szervó megy el. aztán csaknem :)

Link to comment
Megosztás:

Srácok, az lett volna, de méregdrága :S így majd a féltengelyek meg a szervó megy el. aztán csaknem :)

Előbb a kerékcsapágy(ak), futómű geometria. Aztán jön a félre kopó futófelület, egyre rosszabb úttartás, végül a bogarászás, hogy mit is kéne cserélni. Lassú, de idegőrlő folyamat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok nekem is lenne egy kérdésem . Akarok a g-astramra venni egy 16 os alufelnit az lenne a kérdésem hogy mekkoragumit kell rá venni és hogy nem e rontja el a futoművemet vagy a gömbfejeket vagy inkább maradjak a 15 os felninél válaszotokat előre is köszi !

Link to comment
Megosztás:

A gyári gumiméret 16"-os felnire 205/50 R16.

Mivel gyárilag is szerelték ezzel a kerékkel, így a futóműre semmilyen káros hatása nincs, feltéve ha ésszerű határokon belül választasz ET-számot (túl kicsi amúgy se jó mert kilóg a kerék a sárvédő alól) .

Link to comment
Megosztás:

A gyári gumiméret 16"-os felnire 205/50 R16.

Mivel gyárilag is szerelték ezzel a kerékkel, így a futóműre semmilyen káros hatása nincs, feltéve ha ésszerű határokon belül választasz ET-számot (túl kicsi amúgy se jó mert kilóg a kerék a sárvédő alól) .

Link to comment
Megosztás:

A gyári gumiméret 16"-os felnire 205/50 R16.

Mivel gyárilag is szerelték ezzel a kerékkel, így a futóműre semmilyen káros hatása nincs, feltéve ha ésszerű határokon belül választasz ET-számot (túl kicsi amúgy se jó mert kilóg a kerék a sárvédő alól) .

Értem és a fogyasztásom megnő ha egy 16 os felnit teszek rá ? Amugy én egy 195/50 es gumival akarom felszerelni szerintem az jó lesz

Link to comment
Megosztás:

Értem és a fogyasztásom megnő ha egy 16 os felnit teszek rá ? Amugy én egy 195/50 es gumival akarom felszerelni szerintem az jó lesz

Az nem lesz jó,mert jóval kisebb mint a gyári kerék átmérője tehát nem váltóméret, meg elég bután is néz ki vele

A fogyasztás nem a felni átmérőjétől függ,feltéve ha váltóméretű gumit teszel rá

Tehát rakhatsz rá kisebbet,nagyobbat ha az átmérő közel azonos marad

Azonos átmérők esetén a gumi szélesség befolyásolhatja a fogyasztást,mert ha szélesebb akkor a nagyobb tapadó felület miatt nőhet a fogyi

Link to comment
Megosztás:

Az nem lesz jó,mert jóval kisebb mint a gyári kerék átmérője tehát nem váltóméret, meg elég bután is néz ki vele

A fogyasztás nem a felni átmérőjétől függ,feltéve ha váltóméretű gumit teszel rá

Tehát rakhatsz rá kisebbet,nagyobbat ha az átmérő közel azonos marad

Azonos átmérők esetén a gumi szélesség befolyásolhatja a fogyasztást,mert ha szélesebb akkor a nagyobb tapadó felület miatt nőhet a fogyi

Na, ennek fussunk neki még egyszer!

195/60 R15 váltómérete 195/50 R16 is.

Mert:

a gumi külső átmérőben -14 mm a különbség (615-601), tehát a 2.5%-ba még belefér (~2.276%).

Persze a legjobb a 205/50 R16 lenne a -4 mm különbségével.

Link to comment
Megosztás:

Na, ennek fussunk neki még egyszer!

195/60 R15 váltómérete 195/50 R16 is.

Mert:

a gumi külső átmérőben -14 mm a különbség (615-601), tehát a 2.5%-ba még belefér (~2.276%).

Persze a legjobb a 205/50 R16 lenne a -4 mm különbségével.

Akkor én értettem félre,mert a 195/50 R15-re mondtam,hogy nem váltóméret

ugyanez 16'-ban jó lehet váltónak

Link to comment
Megosztás:

Akkor én értettem félre,mert a 195/50 R15-re mondtam,hogy nem váltóméret

ugyanez 16'-ban jó lehet váltónak

Maradjunk annyiban, hogy határeset. A kinézete ... Legyen mindenki saját problémája! :D

Ám ha lehet, akkor inkább 205/50 R16-ot. Műszakilag indokoltabb.

Link to comment
Megosztás:

Maradjunk annyiban, hogy határeset. A kinézete ... Legyen mindenki saját problémája! :D

Ám ha lehet, akkor inkább 205/50 R16-ot. Műszakilag indokoltabb.

Értem szóval inkább legyen a 205/50 azért akartam 195/50 r16-ot rakni fel mert a gumisnál ezt javasolták .

Link to comment
Megosztás:

Értem szóval inkább legyen a 205/50 azért akartam 195/50 r16-ot rakni fel mert a gumisnál ezt javasolták .

A fogyasztás változása pedig nem csak a futófelület méretétől függ, hanem a pontatlan sebesség- és távolságméréstől is. Ez pedig a fent említett átmérő változásával járó kerületi méret változásból ered. Mert ami 195/60R15-ön 100 km/h, az:

- 195/50R16-on 102 km/h

- 205/50R16-on 101 km/h

Link to comment
Megosztás:

A fogyasztás változása pedig nem csak a futófelület méretétől függ, hanem a pontatlan sebesség- és távolságméréstől is. Ez pedig a fent említett átmérő változásával járó kerületi méret változásból ered. Mert ami 195/60R15-ön 100 km/h, az: - 195/50R16-on 102 km/h - 205/50R16-on 101 km/h

17es felnire mi volna a legmegfelelőbb váltóméret?

nekem a téli kerékhez lett beállítva a sebesség mérés gpshez mérve halál pontos volt 195/65 R15

most a nyári kerékkel 4-5 km/h többet mutat az óra mint a valós sebesség 195/60 R15

Link to comment
Megosztás:

17es felnire mi volna a legmegfelelőbb váltóméret?

nekem a téli kerékhez lett beállítva a sebesség mérés gpshez mérve halál pontos volt 195/65 R15

most a nyári kerékkel 4-5 km/h többet mutat az óra mint a valós sebesség 195/60 R15

Gondolom csak elírás, mert ez nem váltóméret! Csendben valljuk be, hogy nagyon sokan használják ezt a méretet, mert sokkal nagyobb a választék belőle és még olcsóbb is, mint a /60-as. Sajna egyre drágább az autózás a magyar bérekhez, így hát lassan minden autókategória elé odatehetjük a luxus előtagot mopedautótól a strech limoig.

Amúgy télire a 185/65R15 az ajánlott.

195/60R15 váltóméretei:

205/45R17 (+1 mm átmérőben) 6.5-7.5 széles 17-es felnin. Legjobb a 7x17.

235/40R17 (+5 mm), amit szerintem a szélessége miatt kétséges lehet betuszkolni Astra G alá. Úgy, hogy az még el is forduljon a kormányzott kerekeken a hozzá szükséges 8-9.5x17-es felnin.

Az árakat pedig még nem is érintettük. Ezekben a méretekben 35-40e Ft-nál kezdődnek a használható nem kínai, de nem is igazán jó minőségű abroncsok. Vagyis egy garnitúra nyári árából nagyjából kifutja a 15-ös téli és nyári garnitúra átlagnál picivel jobb minőségben (pl.: Uniroyal RainExpert, Fulda EcoControl HP vagy Progresso).

És még valami. A magyarországi közúthálózat általános állapota nem igazán kedvez ezeknek a "peres" méreteknek.

Módosítva : Zachi
Link to comment
Megosztás:

195/60R15 váltóméretei:

205/45R17 (+1 mm átmérőben) 6.5-7.5 széles 17-es felnin. Legjobb a 7x17.

235/40R17 (+5 mm), amit szerintem a szélessége miatt kétséges lehet betuszkolni Astra G alá.

A kézkönyv mégis 215/40-et ír 17 collban Astra G-re, bár az is igaz hogy gyárilag csak a Z20LET motorost szerelték ekkora kerékkel (de extraként bármelyikhez megvehető volt).

Link to comment
Megosztás:

A kézkönyv mégis 215/40-et ír 17 collban Astra G-re, bár az is igaz hogy gyárilag csak a Z20LET motorost szerelték ekkora kerékkel (de extraként bármelyikhez megvehető volt).

Jogos az észrevétel! Az átmérőben -11 mm a különbség.

Tegyük hozzá, hogy a Z20LET gyárilag jött ki ezzel és nem a 195/60R15 váltóméreteként került rá, mivel van ott olyan teljesítmény és nyomaték (141kW/192LE és 250Nm), aminek átviteléhez kell a 215 széles gumi.

Link to comment
Megosztás:

Tegyük hozzá, hogy a Z20LET gyárilag jött ki ezzel és nem a 195/60R15 váltóméreteként került rá, mivel van ott olyan teljesítmény és nyomaték (141kW/192LE és 250Nm), aminek átviteléhez kell a 215 széles gumi.

Na igen, a 15"-ös kereket rá se tudod rakni a Z20LET-re mert nem fér fel a 308-as féktárcsára.... az egyetlen alternatívája a fent említett 17"-es keréknek a 205/50 R16 volt, aztán slusszpassz... :blush:

Jah, amúgy 2003 januártól 147kW/200LE volt a teljesítménye a gyártás utolsó évére.

Link to comment
Megosztás:

17es felnire mi volna a legmegfelelőbb váltóméret?

nekem a téli kerékhez lett beállítva a sebesség mérés gpshez mérve halál pontos volt 195/65 R15

most a nyári kerékkel 4-5 km/h többet mutat az óra mint a valós sebesség 195/60 R15

17es felnire mi volna a legmegfelelőbb váltóméret?

nekem a téli kerékhez lett beállítva a sebesség mérés gpshez mérve halál pontos volt 195/65 R15

most a nyári kerékkel 4-5 km/h többet mutat az óra mint a valós sebesség 195/60 R15

Nekem 205/45R17-es van fent 7,5X17 ET41-es felnin. Minden tekintetben megfelel, nem ér bele sehová, nem áll ki, a GPS-hez képest 2km/h-val mutat többet az órám.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.